PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβληματα με συχνες αποσυνδεσεις, αργες ταχυτες και προβληματικη τεχνικη υποστηριξη



Σελίδες : [1] 2 3 4

SouthDog
19-08-08, 19:06
Xαιρετώ άλλη μια φορά τους πολυταλαιπωρημένους χρήστες
της χολ

Τους τελευταίους μήνες παρατηρώ σχεδόν καθημερινά,
αδικαιολόγητες διακοπές στη σύνδεση, διάρκειας 15λέπτου
20λέπτου κ.ο.κ.

συνήθως σβήνει το λεντ του adsl στο router
ή μένει κανονικά αναμένο, και έχω απίστευτα
αργή σύνδεση (δείχνει ότι κανει loading κ κολάει),
χωρίς να μπορώ να συνδεθώ πουθενά.

Με λίγα λόγια άχρηστη σύνδεση, και χάλια παροχή
υπηρεσίας που πληρώνω για να έχω 24/7:down:

Πριν καμια δυο βδομάδες, κάποια παρασκευη αν δεν κάνω λάθος
υπήρχε γενικό και μεγάλο προβλημα όπως λέει κ η υπογραφή μου.

Επειδή δεν μπήκα στη διαδικασία να κάτσω να δω τι έγινε
μπορέι κάποιος υπέυθυνα να μας πει τι έγινε τότε
και τι συμβαίνει γενικότερα α' αυτή την εταιρία με
τα προβληματά της ???

Μήπως λόγω διακοπών μας γράφουν παραπάνω
στα παλιά τους τα υποδήματα, απ ότι κάνουν συνήθως?

Υ.Γ.:καλό υπόλοιπο καλοκαιρίου...

guzel
19-08-08, 20:02
το να εχεις εσυ και μερικοι αλλοι προβληματα δεν μπορει να ειναι ο κανονας. οποτε ατυχες ολο το κειμενο σου και πολυ περισσοτερο ο τιτλος !οσο για την υπογραφη ουδεν σχολιο..

maxorfo
19-08-08, 20:17
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=224293

Το γενικό πρόβλημα, για το οποίο γράφεις και στην υπογραφή σου, αφορούσε και άλλους ISPs, εκτός από τη HOL, διήρκησε γύρω στις 10-12 ώρες και αποκαταστάθηκε. Δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τα τωρινά προβλήματα στη σύνδεσή σου.

Το να λες, όμως, ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα, που πράγματι επηρέασε τότε το μεγαλύτερο μέρος της Αττικής, υφίσταται ακόμα και σήμερα, δεν νομίζω ότι ανατποκρίνεται στην πραγματικότητα, ούτε άλλωστε θα μπορούσαμε να ξέρουμε τι συμβαίνει ανά πάσα στιγμή σε όλη την Αττική. Πάντως γενικευμένο πρόβλημα σε όλη την Αττική δεν υπάρχει.

gboy
19-08-08, 20:35
Παντως εγω δυο εβδομαδες τωρα που εχω συνδεθει δεν ειχα την παραμικρη διακοπη σε ιντερνετ και τηλεφωνο:rolleyes:

SouthDog
19-08-08, 20:41
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=224293

Το να λες, όμως, ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα, που πράγματι επηρέασε τότε το μεγαλύτερο μέρος της Αττικής, υφίσταται ακόμα και σήμερα, δεν νομίζω ότι ανατποκρίνεται στην πραγματικότητα, ούτε άλλωστε θα μπορούσαμε να ξέρουμε τι συμβαίνει ανά πάσα στιγμή σε όλη την Αττική. Πάντως γενικευμένο πρόβλημα σε όλη την Αττική δεν υπάρχει.

Χαιρω πολύ ότι δεν υπάρχει το πρόβλημα με την ίδια μορφή,
σήμερα, ΑΛΛΑ έβαλα στην υπογραφή μου ότι έλεγε
το τηλέφωνο που παίρνεις για βλάβες.

Επίσης γράφω καθαρά ότι αυτό έγινε στο κοντινο παρελθόν
όποτε βίαστηκες ν' απαντήσεις έχοντας κρίνει λάθος τα γραφόμενα μου, ή κάτι σε πείραξε απ αυτά που έγραψα, για δικούς σου
άγνωστους λόγους.

Για τα bold...

ανα πάσα στιγμή δεν μπορούμε να ξέρουμε εμείς
σαν συνδρομητές της χολ, όχι το τι γίνεται στην Αθήνα
και τα περίχωρα.... ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ
ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ (να μαθουμε μέσω χολ εννοώ)

κάποιοι μέσα στη χολ θα ξέρουν
αλλά σίγα μην αφήσουν να διαρεύσουν
τα κακώς κέιμενα...:whistle:

guzel
19-08-08, 20:46
SouthDog συνεχιζεις ?!

εγω σε θυμαμαι απο παλια να εχεις προβλημα με την χολ ,κατι μου θυμιζει το nick σου.αν εχεις τετοια προβληματα γιατι δεν φευγεις ?για δικούς σου
άγνωστους λόγους.προφανως

αν εισαι χιλιομετρα απο το dslam η ειναι χαλι μαυρο η εσωτερικη καλωδιωση του σπιτιου σου σιγουρα δεν φταει η χολ,

vasgi
19-08-08, 20:58
Μαζι σου
Απο τον Ιουνιο συγχρονιζω στα 3 ενω 7 μηνες επαιζα στα 9-11
και οι απαραδεκτοι ολο το ψαχνουν
την κοβω και ηρεμω.
Τα προβληματα απο τον Μαιο τα εχω επιβεβαιωσει και με πολους αλλους.
Οσο γιαυτους που σου λενε μην γενικευεις κ.λπ., αστους την εταιρια τους υπερασπιζονται τι να κανουν να παραδεχτουν οτι ειναι πορνειον!!!

guzel
19-08-08, 21:02
24-05-07, 22:05
Aυτη η χολ δεν έχεο το θεό της :angryr:

όποτε βρέχει θα έχει και μεγάλες διακοπές...

ζαχαρένια είναι ρε #$%^* μου?

Ανοίγω σήμερα το μεσημέρι το pc να μπω νετ
τα λεντάκια όλα ΟΚ, αλλά ιντερνετ δεν είχα καθόλου,
κανω 1 reset kαι μετά δεν άναβε το led του dsl.
Mετά από πολληηηηηη ώρα ήρθε πάλι.

Tαχύτητες δεν κοίταξα για ευνόητους λόγους...

απο 24-05-2007 και συνεχιζεις? αρα δεν εχεις και πολλα προβληματα με την χολ διαφορετικα δεν βρικσω ενα λογο να εισαι εκει :hmm:

SouthDog
19-08-08, 23:06
Έλεγα να μη σου απαντήσω
αλλά και οι παπαγάλοι δεν πρέπει
να μένουν με αναπάντητα ερωτήματα


εγω σε θυμαμαι απο παλια να εχεις προβλημα με την χολ ,κατι μου θυμιζει το nick σου.αν εχεις τετοια προβληματα γιατι δεν φευγεις ?για δικούς σου
άγνωστους λόγους.προφανως

αν εισαι χιλιομετρα απο το dslam η ειναι χαλι μαυρο η εσωτερικη καλωδιωση του σπιτιου σου σιγουρα δεν φταει η χολ,

Καταρχην ξεστραβωσου και δες τα στατιστικά της γραμμής
που έχω στο dsl info κατω απ το αβαταρ. Αυτες τις φτηνες
διακιολογίες για τις καλωδιώσεις δεν τις περιμενα...αλλά
θα έπρεπε, κρίνοντας απ το παρελθόν σου εδω μέσα, και
αμα θες να μάθεις είναι 3 χρονών, οποτε άλλη μια πατάτα
στο ενεργητικό σου :rofl:

Και επειδή σε κόβω άσχετο (σαν πολλούς της χολ)
attenuation 11 πάει να πει ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΑΠ ΤΟ DSLAM

Κατα δευτερον, αφού μπήκες στον κόπο
να ψάξεις αρκετές σελίδες μηνυματων
μου, ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ για να βρεις
πατηματα του πόλου για να παπαγαλήσεις
άλλη μια φορα, ας έψαχνες λίγο παραπάνω
να έβλεπες ότι οι λόγοι που κάθομαι ακόμη
είναι οικονομικοί.

Δεν είμαστε όλοι σαν και σενα,
να έχουμε επενδύσει οικονομικά
στην ακατανόμαστη


απο 24-05-2007 και συνεχιζεις? αρα δεν εχεις και πολλα προβληματα με την χολ διαφορετικα δεν βρικσω ενα λογο να εισαι εκει :hmm:

Κόψε την παραπληροφόρηση τη δημιουργία
ψευτο-εντυπώσεων χαλάρωσε λίγο

ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ πριν ξεκινήσει το παιχνιδι
του γαύρου, δεν συγχρόνιζε το ρουτερ για
κανα 20λεπτο... λίγα προβλήματα ε?

maxorfo
19-08-08, 23:29
.... ΑΛΛΑ έβαλα στην υπογραφή μου ότι έλεγε
το τηλέφωνο που παίρνεις για βλάβες.

Αυτό τι σχέση έχει με τα υπόλοιπα προβλήματα, που αναφέρεις ότι αντιμετωπίζεις; Καμμία και, εμένα τουλάχιστον, με αποπροσανατολίζει από τα πραγματικά προβλήματα, που ενδεχομένως θ' αντιμετωπίσω ως υποψήφιος πελάτης της HOL.

Και γιατί στην υπογραφή σου απομονώνεις και μνημονεύεις - για τους δικούς σου άγνωστους λόγους - μόνο τη HOL, ενώ είναι γνωστό (βλ. link παραπάνω) ότι το συγκεκριμένο περιστατικό επηρέασε και δημιούργησε τα ίδια προβλήματα και σε άλλους (NetΟne, Vivodi).

Αυτό βέβαια είναι φυσικό επακόλουθο, αφού, όπως παραδέχεσαι, δεν μπήκες στη διαδικασία να κάτσεις να δεις τι έγινε, αλλά θυμήθηκες μετά από 10 μέρες να μάθεις τι έγινε τότε.

Συμφωνώ ότι πολλοί χρήστες - μεταξύ αυτών κι εγώ (βλ. το ADSL info μου) - αντιμετωπίζουν προβλήματα με τις συνδέσεις ή την ταχύτητά τους, αλλά η γενικευμένη αναφορά ότι πάσχει όλο το λεκανοπέδιο δεν με βρίσκει σύμφωνο.

SouthDog
19-08-08, 23:43
Σα να έχεις ξεχάσει ποιο είναι το θέμα εξ' αρχης

τι έγινε τότε
και τι συμβαίνει γενικότερα α' αυτή την εταιρία με
τα προβληματά της ???

με άλλα λόγια: ποιες ειν οι αιτίες, ποιοι ειν οι λόγοι των προβλημάτων?
αντιλαβου? όχι περιαυτολογίες, και ποσταρισμα για το ποστάρισμα.
Το τελευταίο πάει κάπου συγκεκριμένα.

Τα φυσικά επακόλουθα που λες μόνο συ τα καταλαβαίνεις,
και ειν λίγο ακυρος ο συλογισμος, ρωτας και απαντας μόνος σου...

anyway ξεκολα με την υπογραφή μου

και για τις απομονώσεις και μνημονεύσεις, χολ έχω και μόνο,
ούτε νετ1 ούτε βιβο

maxorfo
19-08-08, 23:54
Όταν θ' αποβάλεις τη μόνιμη οργή από το ύφος και τη διατύπωσή σου και θ' αντιληφθείς ότι με το να βυσσοδομείς τυφλά δεν γίνεται ανταλλαγή απόψεων, τα ξαναλέμε.

SouthDog
20-08-08, 01:07
Όταν θ' αποβάλεις τη μόνιμη οργή από το ύφος και τη διατύπωσή σου και θ' αντιληφθείς ότι με το να βυσσοδομείς τυφλά δεν γίνεται ανταλλαγή απόψεων, τα ξαναλέμε.

oτι να ναι

εκτος θέματος και πάλι, τρίτη φορά

δεν σ' υποχρέωσε κανείς να ρθεις
εδώ να λές άσχετα πράγματα με το
θέμα και να προβάλεις εικόνα αφ' υψηλού,

μηδέν στην ταμπακιέρα... πολυ επικοδομητική συζήτηση :whistle:

lewton
20-08-08, 09:00
SouthDog με το ύφος που γράφεις χάνεις το (όποιο) δίκιο σου.
Θέλεις τη γνώμη μου; Ούτε καν δίκιο δεν έχεις.
Γιατί; Γιατί πολύ απλά βλέπεις ότι έχεις μια προβληματικότατη γραμμή (καλό attenuation + χαμηλός συγχρονισμός = κακός βρόχος) και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να στη διορθώσει κανένας, και όμως κάθεσαι. Σαν να γουστάρεις να ταλαιπωρείσαι και να κράζεις.

Μια από τα ίδια και εγώ: είχα μια πολύ κακή γραμμή στη Vivodi, με πολύ θόρυβο, παρά την μικρή μου απόσταση από το DSLAM. Πήγα στη Net One με ανενεργό βρόχο (δηλαδή παρήγγειλαν νέα γραμμή για εμένα) και βρέθηκα με έναν πολύ καλό βρόχο που αποδίδει όσο καλά του επιτρέπει η απόστασή μου από το DSLAM.
Γιατί δεν κάνεις το ίδιο; Τόσες εταιρίες υπάρχουν.

bathan
20-08-08, 12:56
Τελευταία στην HOL φταίνε όλα και κυρίως η ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ τους. Εϊμαι συνδρομητής απο τον Γενάρη σε dp και εδώ 15 μέρες δεν έχω ούτε τ/φ ούτε ίντερνετ και χωρίς να φταίω εγώ είμαι από τον Αννα στον Καϊάφα (Δείτε εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=224246 για να καταλάβετε)
Απλώς περιμένω να τελειώσει ο χρόνος και μετά ciao

SouthDog
20-08-08, 14:07
SouthDog με το ύφος που γράφεις χάνεις το (όποιο) δίκιο σου.
Θέλεις τη γνώμη μου; Ούτε καν δίκιο δεν έχεις.
Γιατί; Γιατί πολύ απλά βλέπεις ότι έχεις μια προβληματικότατη γραμμή (καλό attenuation + χαμηλός συγχρονισμός = κακός βρόχος) και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να στη διορθώσει κανένας, και όμως κάθεσαι. Σαν να γουστάρεις να ταλαιπωρείσαι και να κράζεις.

Γιατί δεν κάνεις το ίδιο; Τόσες εταιρίες υπάρχουν.

Ξαναγράφω... άλλη μια φορά, ότι ο κύριος λόγος
που κάθομαι είναι οικονομικός πλεόν, και παλιότερα
λόγω δεσμετικού συμβολαίου.

Για μένα η μόνη εναλακτική λύση είναι
ο οτε που έθαβα πριν κανα χρόνο, αλλά
εδώ και καιρό βλέπω ότι παρέχει πολύ
καλύτερες υπηρεσίες.

Σε κάποια φάση είχε στρώσει η γραμμή μου μπορώ
να πω, αλλά απ τη στιγμή που άρχισε πάλι να κάνει
νερά, δεν θα κάνω τουμπεκι αλλά θα κραξω, για να
μάθουν και άλλοι για τι κατηγορία εταιρίας μιλάμε,
για μένα αυτό είναι και καλύτερη καταναλωτική
συμπεριφορά, γιατί αμα καναμε στραβα ματια σε
τσαπατσουλιες της κάθε εταιρίας, εξέλιξη δεν θα
βλέπαμε ;)

Χαμηλό χρονισμό δεν έχω, αλλά έχω τα προβλήματα
που έχω πει παραπάνω, και το ύφος οφείλεται σε
συγκεκριμένα άτομα που ήρθαν να κοροιδέψουν
και να επιδέιξουν την ασχετοσύνη τους, ο μαξοφορτο
χαλάστηκε μόνος του, ρώτησα κάποια συγκεκριμένα πράγματα
και απάντηση δεν πήρα, μόνο αλλα αντ' αλλων ποστ (από 2 συγκεκριμένα ατόμα)
ένα αόριστο λινκ που δεν εξηγεί κάτι, και 2 ποστ συμπαράστασης/συμφωνίας

aglaisma
20-08-08, 14:32
Εδω και 15 ημερες παρατηρω την ιδια συμπεριφορα. Noise margin 11 για up και 11 για down και attenuation 16 για up και 32 για down. Συγχρονιζω στα 12.8-13.5 max. Αλλα εκει που καθομαι αμεριμνος, δεν εχω τηλεφωνο...Οποτε μαλλον δεν ειναι μοναδικη η περιπτωση του φιλου μας.

Σε ενα mail που εστειλα μου το στειλανε παλι πισω με ΚΡΙΣΙΜΟΤΗΤΑ 4(ΧΑΜΗΛΗ) και μου γυρισαν τα ματια. Δηλαδη ποτε πρεπει να εχει καποιος υψηλη κρισιμοτητα?
Ο πελατης στην προκειμενη εχει δικιο, διοτι πληρωνει για τηλεφωνο και τηλεφωνο δεν εχει. Τοσο απλα ειναι τα πραγματα. Ασχολιαστα θα αφησω τα περι αλλαγης παροχου, αλλη δουλεια δεν ειχαμε ν αλλαζουμε καθε βδομαδα ISP.

Υ.Γ Κι εμενα 3 χρονων ειναι τα καλωδια

aa144
20-08-08, 21:11
Σε ενα mail που εστειλα μου το στειλανε παλι πισω με ΚΡΙΣΙΜΟΤΗΤΑ 4(ΧΑΜΗΛΗ) και μου γυρισαν τα ματια. Δηλαδη ποτε πρεπει να εχει καποιος υψηλη κρισιμοτητα?




Για να αποκτήσει το θέμα σου υψηλή κρισιμότητα πρέπει να πας στα γραφεία τους.

Εκεί, όσο περιμένεις τη σειρά σου, και παρατηρώντας τι κάνουν οι άλλοι πελάτες εκεί μέσα, καταλαβαίνεις εύκολα με ποιό τρόπο θα αποκτήσει το θέμα σου υψηλή κρισιμότητα, μόλις έρθει η σειρά σου.

semola
20-08-08, 22:51
SouthDog με το ύφος που γράφεις χάνεις το (όποιο) δίκιο σου.
Θέλεις τη γνώμη μου; Ούτε καν δίκιο δεν έχεις.
Γιατί; Γιατί πολύ απλά βλέπεις ότι έχεις μια προβληματικότατη γραμμή (καλό attenuation + χαμηλός συγχρονισμός = κακός βρόχος) και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να στη διορθώσει κανένας, και όμως κάθεσαι. Σαν να γουστάρεις να ταλαιπωρείσαι και να κράζεις.

Μια από τα ίδια και εγώ: είχα μια πολύ κακή γραμμή στη Vivodi, με πολύ θόρυβο, παρά την μικρή μου απόσταση από το DSLAM. Πήγα στη Net One με ανενεργό βρόχο (δηλαδή παρήγγειλαν νέα γραμμή για εμένα) και βρέθηκα με έναν πολύ καλό βρόχο που αποδίδει όσο καλά του επιτρέπει η απόστασή μου από το DSLAM.
Γιατί δεν κάνεις το ίδιο; Τόσες εταιρίες υπάρχουν.

Καταλαβαίνετε τι λέτε?Με τέτοιο snr (22) και τέτοιο atenu.(11) και μιλάς για κακό βρόγχο?Τέτοιους πελάτες θέλουν οι ανυπόστατοι εναλλακτικοί!!

lewton
20-08-08, 23:00
Καταλαβαίνετε τι λέτε?Με τέτοιο snr (22) και τέτοιο atenu.(11) και μιλάς για κακό βρόγχο?Τέτοιους πελάτες θέλουν οι ανυπόστατοι εναλλακτικοί!!
Υπάρχει και ο θόρυβος.

SouthDog
20-08-08, 23:21
Καταλαβαίνετε τι λέτε?Με τέτοιο snr (22) και τέτοιο atenu.(11) και μιλάς για κακό βρόγχο?Τέτοιους πελάτες θέλουν οι ανυπόστατοι εναλλακτικοί!!

Ακριβώς


Υπάρχει και ο θόρυβος.

Tεσπα τέτοιο πρόβλημα δεν υπάρχει

anyway πλέον δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα
με ταχύτητες (υπήρξε μεγάλο διάστημα που
είχα το μισό απ αυτό που πλήρωνα) ή το
ping (άλλη πονεμένη ιστορία:down:) αλλά
με τις αποσυνδεσεις/αποσυγχρονισμούς
που γίνονται όποτε τους καπνίσει και αυτό
δεν οφείλεται στη γραμμή, αλλά στη χολ
ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ

έχουν γίνει στο παρελθόν 2-3 ελέγχοι
της γραμμής μου και δεν βρηκαν κάτι
στραβό

for the record την τελευταία βδομάδα
το SNR μου πήγε 23
kαι το attenuation 12
έλαχιστη διαφορά απ αυτά
που χω γραμμενα στο adsl info μου,
μια χαρα στατιστικά γραμμής δηλαδή

jacobgr
21-08-08, 12:09
Στα info σου γράφεις ότι έχεις ISDN. Δες λίγο το και το NetMod. Παλιότερα ένα προβληματικό netmod μου έκανε τετοια κόλπα, σε γραμμή 384 ΑΡΥΣ...
Ο λόγος που το αλλαξα ήταν ότι ακουγα την μια γραμμή μέσα στην άλλη. Και με την αλλαγή έστρωσαν και τα προβλήματα στη ADSL.

flatrate
21-08-08, 12:30
southdog σε ποια περιοχη εισαι?

απλα πεσμου περιστερι/αιγαλεο για να αρχισω να γελαω.

:)

SouthDog
21-08-08, 14:55
Στα info σου γράφεις ότι έχεις ISDN. Δες λίγο το και το NetMod. Παλιότερα ένα προβληματικό netmod μου έκανε τετοια κόλπα, σε γραμμή 384 ΑΡΥΣ...
Ο λόγος που το αλλαξα ήταν ότι ακουγα την μια γραμμή μέσα στην άλλη. Και με την αλλαγή έστρωσαν και τα προβλήματα στη ADSL.

Mε το netmod δεν έχω κάποιο πρόβλημα,
π.χ. ν' ακουω άλλες γραμμές ή άλλα.

Το μόνο που χρειάζεται είναι 1 reset
μια φορα το 5μηνο ή το 6μηνο kαι όλα ΟΚ

Απ ότι έχω διαβάσει εδώ υπήρξαν
προβλήματα με τη συγκεκριμένη
συσκευή σε κάποιους ίσως λόγω
ελατωματικής παρτίδας.


southdog σε ποια περιοχη εισαι?

απλα πεσμου περιστερι/αιγαλεο για να αρχισω να γελαω.

:)

Μπα οχι, Παγκρατι dslam Aττικών, σε ποιο συγκεκριμένα δεν ξέρουν να μου πουν, υποθέτω σ'άυτο στην περιοχή Α. Αρτεμίου μιας κ έχω χαμηλό attenuation
τι παίζει με περιστέρι/αιγάλεω?
τιγκαρισμένα dslams? με τελειωμένες πόρτες?

........Auto merged post: SouthDog πρόσθεσε 25 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για να μην ξεχνιόμαστε είχα κ τώρα την διακοπούλα μου
για κανα 5λεπτο... έσβησε το λεντ του dsl, ο συγχρονισμος
δεν είχε χαθεί αλλά αναγκάστηκα να κάνω hard reset.

Aπάντηση γι αυτά τα κουσουρια της χολ
δεν βλέπω ακόμη...
ίσως δώσει ο χαρδαβέλας κάποια μέρα
ή κανας ινδός γκουρου

aglaisma
21-08-08, 23:22
Αποψε δεν παλευεται. Καθε 10 λεπτα πεφτει:down:

themaxx
22-08-08, 04:38
Λοιπόν μετά απο αυτό το κάζο που είχαν τότε με της αττικές το dslam του κεραμικου(που παρακαλώ έφτιαξε απο τα τελευταία ) έχει πάθει κάτι από οτι φαίνεται. Ότι κατεβαζεις πάει μέχρι 100kbyte /sec άμα βάλεις καμιά 20αρια αρχεία να έρχονται μαζι μπορεί να φτάσεις και το 1mbyte/sec. To τηλ παίζει (ειναι voip μέσω φριτζ) αλλά κάνει οτι νάνε εδω και αρκετούς μήνες με το κλασικό του σύστημα του να παίρνεις το τηλέφωνο οπου θες 2 και 3 φορες για να σου δείξει οτι καλεί (μπορεί εκει που δεν ακούς τίποτα ξαφνικά να ακούσεις τον άλλο να απαντά !!). Τώρα πάμε στα περίεργα (κουφά), όταν κατεβάζω με 20 αρχεία (λεμε τωρα) ταυτόχρονα το ping δεν αλλάζει και παραμενει κανονικά στα ίδια επίπεδα που ήταν και οταν δεν κατεβάζω τίποτα δηλαδή ενω δείχνει να ζορίζετε η γραμμή αφού δεν πιάνει τα επίπεδα που θα έπρεπε σύμφωνα με την ταχύτητα συγχρονισμού (περιπου 17/0.9) και εχει και διακυμάνσεις αρκετές Με τα πολύ λιγα που ξέρω σαν άσχετος :p και εφόσον υπάρχουν πολλά άτομα εδω που λενε οτι κατεβάζουν μια χαρα λέω οτι υπάρχει πρόβλημα με την γραμμή του backbone απο το dslam προς την hol. Εσείς τι λετε ;

jacobgr
22-08-08, 07:49
Για να μην ξεχνιόμαστε είχα κ τώρα την διακοπούλα μου
για κανα 5λεπτο... έσβησε το λεντ του dsl, ο συγχρονισμος
δεν είχε χαθεί αλλά αναγκάστηκα να κάνω hard reset.


Αφού δεν χάθηκε ο συγχρονισμός το πρόβλημα δεν είναι στη γραμμή σου αλλά καπου απο το DSLAM μέχρι την HOL.
Δες λογικά αν έχουν και άλλοι στην περιοχή το ίδιο πρόβλημα, για να δεις αν είναι θέμα του DSLAM και της συνδεσης του με τα κεντρικά ή αν είναι προβληματική η πόρτα σου.

........Auto merged post: jacobgr πρόσθεσε 1 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δειξε μας αν θες το log και τα στατιστικά της συνδεσης σου μηπως και μπορέσει κανεις απο δω να σε βοηθήσει.

SouthDog
22-08-08, 13:21
Διακοπή και σήμερα...
ακολουθούν, το log kαι κάποια στατιστικα

22.08.08 12:05:55 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.xx, DNS servers: 194.xx.xxx.xx and 194.xxx.xxx.xxx, Gateway: 83.xxx.xx.xxx (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2722%27%29)
22.08.08 12:04:55 Internet connection cleared. (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2723%27%29)
22.08.08 12:04:55 Registration at Internet Service Provider failed. Authentication failed (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2734%27%29)
22.08.08 12:04:55 Internet connection cleared. (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2723%27%29)
22.08.08 12:03:55 Internet connection cleared. (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2723%27%29)
22.08.08 12:03:55 Registration at Internet Service Provider failed. Authentication failed (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2734%27%29)
22.08.08 12:03:55 Internet connection cleared. (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2723%27%29)
22.08.08 12:03:44 Timeout during PPP negotiation. () (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2736%27%29)
22.08.08 12:03:44 Internet connection cleared. (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2723%27%29)
22.08.08 11:42:12 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.xxx.xxx.xx and 194.xxx.xxx.xxx, Gateway: 83.xxx.xx.xxx (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2722%27%29)
22.08.08 11:42:02 Timeout during PPP negotiation. () (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2736%27%29)
22.08.08 11:42:02 Internet connection cleared. (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2723%27%29)
22.08.08 11:15:20 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.xxx.xxx.xx and 194.xxx.xxx.xxx, Gateway: 83.xxx.xx.xxx (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2722%27%29)
22.08.08 11:15:17 DSL is available (DSL synchronization exists with 4091/888 kbit/s). (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:Eventhelp%28%2711%27%29)




Signal/Noise ratio dB 21
Line attenuation dB 12
Status
3ce20

SouthDog
22-08-08, 16:35
Άλλο ένα log με καλοκαιρινές διακοπές...


22.08.08 15:25:43 Internet connection established successfully. IP address: 84.χχ.xx.xx, DNS servers: 194.xxx.xxx.xx and 194.xxx.xxx.xxx, Gateway: 83.xxx.xx.xxx (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 15:24:43 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 15:24:43 Registration at Internet Service Provider failed. Authentication failed (javascript:Eventhelp('34'))
22.08.08 15:24:43 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 15:24:23 Timeout during PPP negotiation. () (javascript:Eventhelp('36'))
22.08.08 15:24:23 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 14:56:21 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.xxx.xxx.xx and 194.177.xxx.xxx, Gateway: 83.xxx.xx.xxx (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 14:56:11 Timeout during PPP negotiation. () (javascript:Eventhelp('36'))
22.08.08 14:56:11 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 13:32:34 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.xxx.xxx.xx and 194.xxx.xxx.xxx, Gateway: 83.xxx.xx.xxx (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 13:32:24 Timeout during PPP negotiation. () (javascript:Eventhelp('36'))
22.08.08 13:32:24 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 13:29:32 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.177.xxx.xx and 194.177.xxx.xxx, Gateway: 83.212.xx.xxx (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 13:29:22 Timeout during PPP negotiation. () (javascript:Eventhelp('36'))
22.08.08 13:29:22 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 13:27:31 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.177.xx.xx and 194.177.xxx.xxx, Gateway: 83.xxx.xx.xxx (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 13:27:21 Timeout during PPP negotiation. () (javascript:Eventhelp('36'))
22.08.08 13:27:21 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 13:25:20 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.177.xxx.xx and 194.177.xxx.xxx, Gateway: 83.212.xx.xxx (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 13:25:10 Timeout during PPP negotiation. () (javascript:Eventhelp('36'))
22.08.08 13:25:10 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 12:44:58 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.x, DNS servers: 194.177.xxx.xx and 194.177.xxx.xxx, Gateway: 83.212.xx.xxx (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 12:44:57 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 12:38:07 Internet connection established successfully. IP address: 84.xx.xx.xx, DNS servers: 194.177.xxx.xx and 194.177.210.211, Gateway: 83.212.27.226 (javascript:Eventhelp('22'))
22.08.08 12:37:07 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 12:37:07 Registration at Internet Service Provider failed. Authentication failed (javascript:Eventhelp('34'))
22.08.08 12:37:07 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 12:36:07 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 12:36:07 Registration at Internet Service Provider failed. Authentication failed (javascript:Eventhelp('34'))
22.08.08 12:36:07 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))
22.08.08 12:35:57 Timeout during PPP negotiation. () (javascript:Eventhelp('36'))
22.08.08 12:35:57 Internet connection cleared. (javascript:Eventhelp('23'))

PeriZ
22-08-08, 16:58
Καλησπέρα... είχα (?) κι εγώ πολλά προβλήματα με συχνά reset του fritz χωρίς λόγο... είμαι ούτε 100 μέτρα απο τον οτε και το πακέτο μου είναι 6/1...
Signal/Noise ratio dB 15 13
Line attenuation dB 9 3
Πολλές φορές έκανε reset το fritz και μετά συγχρόνιζε πάλι -δούλευαν όλα- αλλά το info λαμπάκι έμενε σβηστό... επίσης είχα πολλά προβλήματα και με την τηλεφωνία... μόλις σήκωνα το ακουστικό για να απαντήσω σε εισερχόμενη κλήση ή μόλις πληκτρολογούσα ένα νούμερο για εξερχόμενη έκανε reset το fritz.. μετά απο πολλά τηλ στην τεχνική υποστήριξη και συνολικά 4 μήνες με το πρόβλημα μου έστειλαν καινούργιο fritz... το έχω 5 μέρες και όλα δείχνουν οκ... τι να πω... ελπίζω όντως να ήταν χαλασμένο και τώρα ολα να είναι καλά, αλλά πρέπει να περάσει λίγος καιρός μέχρι να βγει το τελικό συμπέρασμα γιατί και με το παλιό υπήρχαν διαστήματα που δούλευε το σύστημα....

SouthDog
23-08-08, 00:05
Δεν μας φτάναν οι αποσυνδέσεις

τώρα έχουμε kαι προβλήματα απ τα παλιά...
ping και lag ... :down:

πριν λίγο σε ελληνικό σερβερ το πινγκ ''έπαιζε'' από 75-77 μέχρι 15 (το παλιό φυσιολογικό)
σε ξένους από 60-70 που ήταν το συνιθισμένο, τώρα πάει 120 περίπου :down:
και συχνά πυκνά πετάει μηνύματα YOUR CONNECTION IS UNSTABLE και παγώνει για 3-4 sec

πιθανή εξήγηση?:whistle: ε τα παιδιά της χολ φύγαν
νωρίτερα απ τις δουλιές τους σήμερα Παρασκευή
και απ το άγχος να φύγουν γρήγορα, κάναν τις
γνωστές τσαπατσουλιές??:hmm:

ή προσπαθούν να λύσουν τα προβλήματα των
αποσυνδέσεων με αλχημείες, κάνοντας ζημιά
αλλού?

nina421
24-08-08, 13:58
SouthDog, τι ρουτερ/μοντεμ εχεις; Διοτι, αμα εχεις εκεινο το κοκκινο ονοματι Fritz, καπου το εχω ξαναδει το εργο!

Το Fritz μου ειχανε στειλει κι εμενα οταν ημουνα στη ΧΟΛ πριν 2 χρονια και ητανε με τα κεφια του! Ερχοτανε, κοβοτανε, ερχοτανε, κοβοτανε. Κι επειδη ειχα βαρεθει να περιμεεεεεεεενω στο τηλεφωνο να ελεησει η τεχνικη υποστηριξη, ρωτησα εναν φιλο ΟΤΕτζη που μου ειχε προτοσυνδεσει το τηλεφωνο να μου πει τι συμβαινει. Με απλα ελληνικα, διοτι δεν εχω ειδικες γνωσεις, μου ειπε οτι η γραμμη μου ειναι γενικα δυσκολη και ενα μοντεμ σαν το Fritz δεν μπορει να την κρατησει. Μου προτεινε να παρω το SpeedTouch και μιλαμε σωθηκα! Δεν επεσε απο τοτε η γραμμη καθολου! Σκυλακι πιστο το Speedtouch!

Οταν εφυγα δε απο τη ΧΟΛ και ξαναγυρισα στην Otenet, πηρα παλι το επομενο μοντελο SpeedTouch και η γραμμη μου δεν εχει απο μονη της κοπει ποτε μα ποτε.

Δοκιμασε λοιπον ενα αλλο ρουτερ/μοντεμ και... πού ξερεις!

:)

TYRONAGA
24-08-08, 14:46
Μου κάνει εντυπωση πώς την εχετε πέσει ολοι να αποδείξετε οτι η HOL είναι παν -Αγία σε ολα....
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι οτι χρησιμοποιείτε σαν παράδειγμα το "εφόσον δεν φεύγεις απο την εταιρεία σημαίνει οτι είσαι ικανοποιημένος"...
Παρακαλώ;
Πιο ανόητη συλλογιστική δεν θα μπορούσε να είχε διατυπωθεί ..Υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι που δεν αλλάζει σχετικά ευκολα κάποιος εναν πάροχο ιδίως οταν ανηκει στο ευρύ καταναλωτικό κοινό και οχι στους "σκληρούς" των online games ή τους "πληροφορικάριους" των πρώην ΤΕΕ (νυν ΕΠΑΛ) που μπαινοβγαίνουν στα φόρα και λένε οτι λακαμία τους κατέβει επι παντός επιστητού!
Και κάτι ακόμα σοβαρότερο...Ο σωστός καταναλωτής μπορεί να μην αλλάζει isp κάθε 3 και λίγο...Οταν όμως φύγει,φεύγει μια και καλή ...Ρίχνει μαυρη πέτρα πίσω του...Αν εσείς κάνατε run ενα τετοιο μαγαζάκι ποιόν πελάτη θα θέλατε ;;;Τον σταθερό ή τον περαστικό,ή τυχοδιώχτη;...
Στο γεγονός οτι εδώ και 4 βδομάδες μου αλλάζει η ip συχνά αλλά αυτό γίνεται ΜΟΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΥΡΙΑΚΑ και αργία (15 Αυγουστο) τι εχετε να απαντήσετε;;;;(οπως αυτή την στιγμή που εχω προσπαθήσει να ανεβάσω αυτο το post 4 φορές ...:mad:

Και φυσικά το πρόσφατο πρόβλημά τους το ειχαν παραδεχτεί και σε μένα αλλά μετά απο αναμονή 40 λεπτων στο τηλέφωνο...Κάποτε εβαζαν ενα μήνυμα στο τηλέφωνο...Τωρα ;;;Μας εχουν γραμμένους.

akis13isak
25-08-08, 04:45
παιδια εγω ειμαι 2 μηνεσ στο ιδιωκτιτο δικτυο τησ και δεν εχω ουτε μια αποσυνδεση.ουτε προβληματα στο τηλεφωνο...συγχρονισμος στα 18mbps

gboy
25-08-08, 06:06
Και εγω αν και νεος μονο 1 μηνα κοντα παει ρολοι και το ιντερνετ και η τηλεφωνια φτου μη τα ματιασω:p

Hunter 85
25-08-08, 07:46
Μου κάνει εντυπωση πώς την εχετε πέσει ολοι να αποδείξετε οτι η HOL είναι παν -Αγία σε ολα....
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι οτι χρησιμοποιείτε σαν παράδειγμα το "εφόσον δεν φεύγεις απο την εταιρεία σημαίνει οτι είσαι ικανοποιημένος"...
Παρακαλώ;
Πιο ανόητη συλλογιστική δεν θα μπορούσε να είχε διατυπωθεί ..Υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι που δεν αλλάζει σχετικά ευκολα κάποιος εναν πάροχο ιδίως οταν ανηκει στο ευρύ καταναλωτικό κοινό και οχι στους "σκληρούς" των online games ή τους "πληροφορικάριους" των πρώην ΤΕΕ (νυν ΕΠΑΛ) που μπαινοβγαίνουν στα φόρα και λένε οτι λακαμία τους κατέβει επι παντός επιστητού!
Και κάτι ακόμα σοβαρότερο...Ο σωστός καταναλωτής μπορεί να μην αλλάζει isp κάθε 3 και λίγο...Οταν όμως φύγει,φεύγει μια και καλή ...Ρίχνει μαυρη πέτρα πίσω του...Αν εσείς κάνατε run ενα τετοιο μαγαζάκι ποιόν πελάτη θα θέλατε ;;;Τον σταθερό ή τον περαστικό,ή τυχοδιώχτη;...
Στο γεγονός οτι εδώ και 4 βδομάδες μου αλλάζει η ip συχνά αλλά αυτό γίνεται ΜΟΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΥΡΙΑΚΑ και αργία (15 Αυγουστο) τι εχετε να απαντήσετε;;;;(οπως αυτή την στιγμή που εχω προσπαθήσει να ανεβάσω αυτο το post 4 φορές ...:mad:

Και φυσικά το πρόσφατο πρόβλημά τους το ειχαν παραδεχτεί και σε μένα αλλά μετά απο αναμονή 40 λεπτων στο τηλέφωνο...Κάποτε εβαζαν ενα μήνυμα στο τηλέφωνο...Τωρα ;;;Μας εχουν γραμμένους.

Oρίστε μια καθόλα λογική σκέψη!
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ορισμένοι κόπτονται αν θα τους θίξουν τον πάροχο; Αν παίρνουν μίζα μπράβο τους, οι υπόλοιποι τι φταίνε;

Τέλοσπάντων ελπίζω ο φίλος να έχει καταφέρει να λύσει τα όποια προβλήματα του!
Αν δεν ξενέρωσε ας ενημερώσει. :cool:

riotshield
25-08-08, 12:14
η προσωπική μου εμπειρία με HOL
εξυπηρέτηση πελατών πολύ κακή
ποιότητα υπηρεσιών internet μετά την δύσκολη ενεργοποίηση πολύ καλή

TYRONAGA
25-08-08, 18:35
και το πρόβλημά μου με λεπτομέρεια εδώ!!! (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2278196&postcount=501)

gboy
26-08-08, 00:06
η προσωπική μου εμπειρία με HOL
εξυπηρέτηση πελατών πολύ κακή
ποιότητα υπηρεσιών internet μετά την δύσκολη ενεργοποίηση πολύ καλή

Παιδες λεμε για HOL εγω παλαιοτερα ημουν forthnet εκει να δειτε χαλι λιγο πολυ ολοι στα ιδια χαλια βρισκονται;)

Hunter 85
26-08-08, 00:18
Παιδες λεμε για HOL εγω παλαιοτερα ημουν forthnet εκει να δειτε χαλι λιγο πολυ ολοι στα ιδια χαλια βρισκονται;)

Πάντως και τα ξαδέλφια μου στην Ν. Ερυθραία αν και κοντα στο dslam Ν.Κηφισιάς έχουν προβλήματα!
Κανονικα έπρεπε να είναι γυρω στα 18-20 Μbps kai με το ζόρι φτάνουν τα 16.
Αποσυνδέσεις έχουν οχι υπερβολικές αλλά έχουν!

bathan
26-08-08, 11:49
Μου κάνει εντυπωση πώς την εχετε πέσει ολοι να αποδείξετε οτι η HOL είναι παν -Αγία σε ολα....
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι οτι χρησιμοποιείτε σαν παράδειγμα το "εφόσον δεν φεύγεις απο την εταιρεία σημαίνει οτι είσαι ικανοποιημένος"...
Παρακαλώ;
Πιο ανόητη συλλογιστική δεν θα μπορούσε να είχε διατυπωθεί ..Υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι που δεν αλλάζει σχετικά ευκολα κάποιος εναν πάροχο ιδίως οταν ανηκει στο ευρύ καταναλωτικό κοινό και οχι στους "σκληρούς" των online games ή τους "πληροφορικάριους" των πρώην ΤΕΕ (νυν ΕΠΑΛ) που μπαινοβγαίνουν στα φόρα και λένε οτι λακαμία τους κατέβει επι παντός επιστητού!
Και κάτι ακόμα σοβαρότερο...Ο σωστός καταναλωτής μπορεί να μην αλλάζει isp κάθε 3 και λίγο...Οταν όμως φύγει,φεύγει μια και καλή ...Ρίχνει μαυρη πέτρα πίσω του...Αν εσείς κάνατε run ενα τετοιο μαγαζάκι ποιόν πελάτη θα θέλατε ;;;Τον σταθερό ή τον περαστικό,ή τυχοδιώχτη;...
Στο γεγονός οτι εδώ και 4 βδομάδες μου αλλάζει η ip συχνά αλλά αυτό γίνεται ΜΟΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΥΡΙΑΚΑ και αργία (15 Αυγουστο) τι εχετε να απαντήσετε;;;;(οπως αυτή την στιγμή που εχω προσπαθήσει να ανεβάσω αυτο το post 4 φορές ...:mad:

Και φυσικά το πρόσφατο πρόβλημά τους το ειχαν παραδεχτεί και σε μένα αλλά μετά απο αναμονή 40 λεπτων στο τηλέφωνο...Κάποτε εβαζαν ενα μήνυμα στο τηλέφωνο...Τωρα ;;;Μας εχουν γραμμένους.Συμφωνώ 100% μαζί σου.
Και εγώ έχω εδώ και 20 μέρες πρόβλημα και σκέφτομαι σοβαρά να φύγω αλλά που να πάω, που είναι όλοι (οι πάροχοι) στο ίδιο επίπεδο, στα ίδια σκ@τά ;

........Auto merged post: bathan πρόσθεσε 4 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


η προσωπική μου εμπειρία με HOL
εξυπηρέτηση πελατών πολύ κακή
ποιότητα υπηρεσιών internet μετά την δύσκολη ενεργοποίηση πολύ καλήΜετά απο 8 μήνες δικής μου εμπειρίας :
Ε. Π. (Εξυπηρέτηση πελατών) = κακή :down:
Τ.Υ. (Τεχνική Υποστήριξη) = απαράδεκτη, ο καθένας λέει ό,τι του κατεβαίνει και σωστή τεχνική απάντηση δύσκολα θα ακούσεις :down:
Ποιότητα υπηρεσιών (αν όλα δουλεύουν) = καλή προς τον μέσο όρο :whistle:

Το χειρότερο είναι πως συνειδητά επιχειρούν να υποτιμήσουν την νοημοσύνη σου
Βλέπω τις διαφημίσεις τους στην τηλεόραση και τα φάσκελα πέφτουν βροχή

TYRONAGA
26-08-08, 13:11
Συμφωνώ 100% μαζί σου.
Και εγώ έχω εδώ και 20 μέρες πρόβλημα και σκέφτομαι σοβαρά να φύγω αλλά που να πάω, που είναι όλοι (οι πάροχοι) στο ίδιο επίπεδο, στα ίδια σκ@τά ;

Από την Σκύλα στην Χάρυβδη, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, παρτ`αυγό και κούρευτο.
Εκτός αν γυρίσουμε στον «τόπο του εγκλήματος» (λέγε με ΟΤΕ),δηλαδή τέρμα όι πάροχοι,...κάπου εδώ ήρθαμε,.... κοροϊδέψαμε τους κουτόφραγκους της ΕΕ για δήθεν απελευθέρωση με "κολλητές μας εταιρείες" που τις βάλαμε και αυτές στο κόλπο και ....αντε πάλι απο την αρχή;;; :(

hzaf
26-08-08, 17:13
Ένα μήνα χωρίς νετ και τ/φ και παρόλες τις ενοχλήσεις στο τμήμα πωλήσεων και στην ΤΥ και ένα email που τους έστειλα και δεν θα απαντηθεί ούτε στα επόμενα 10 χρόνια, τη χρέωση την έκαναν κανονικά, με τρέλα και κορδέλα. Τελικά δεν κάνουν τους κινέζους από σύμπτωση, εξαιτίας των ολυμπιακών στο πεκίνο. Ποιο εύκολα επικοινωνεί ένας αστροναύτης με το σπίτι του παρά η ΤΥ με το τμήμα πωλήσεων. Μάλλον τα τμήματα στεγάζονται σε διαφορετικές ηπείρους, δεν εξηγείται διαφορετικά.

spidermarios
26-08-08, 19:59
Τι γίνεται με το browsing της hol ?
Γνωριζετε αν υπα΄ρχει ακόμα πρόβλημα με το DNS (καλα οι τυποι της τεχνικης υποστηριξης δε ξέρουν ουτε καν τι είναι το DNS !!! )
Ποσο καιρό θα μας ταλαιπωρεί κ θα σπάει τα νευρα μας το συγκεκριμένο πρόβλημα ?

aa144
26-08-08, 20:32
Μάλλον μέχρι να φύγει και ο τελευταίος (αστειεύομαι)!

hzaf
26-08-08, 20:33
Καλό θα είναι οι υπεύθυνοι της εταιρείας, πριν ξεκινήσουν το 3play να έχουν φροντίσει να προσθέσουν στο οργανόγραμμά της και μια διεύθυνση Ψυχολογικής Υποστήριξης (ΨΥ).

Hunter 85
26-08-08, 21:00
Καλό θα είναι οι υπεύθυνοι της εταιρείας, πριν ξεκινήσουν το 3play να έχουν φροντίσει να προσθέσουν στο οργανόγραμμά της και μια διεύθυνση Ψυχολογικής Υποστήριξης (ΨΥ).

:rofl:

Συνεδρίες στυλ: "Αναμονή χχχ μήνες"
Κάθε Δευτέρα απόγευμα 7-9.
Μαζί μας ο Dr Aργοπορία, ειδικός adslογος - routerολόγος


:lol:

DaveMurray
26-08-08, 21:28
η ρουσφετολόγος-dr mr βολεύω κόσμο αν ο μπαμπάς είναι δικηγόρος/δικαστής/αριστοκράτης :rofl:

Adriano7
26-08-08, 21:48
Παιδια τον τελευταίο καιρο και μένα η HOL μου κάνει νερά. Τον πρώτο καιρό που βαλα το double play, 12/07 , κλείδωνα στα 16mbps, στα torrents έπιανα 1000αρια ταχυτητες, στο rapidshare 1000 και εκει... πλεον κλειδώνω στα 12, στα torrents πανω απο 200 ποτέ, στο rapidshare 300-400 με το ζόρι και στους περισσότερους server δεν επικοινωνεί καλα... δε ξέρω τι μπορει να συμβαίνει απλα το αναφέρω.

DaveMurray
26-08-08, 21:51
εχώ που μόνο βέβαια στο rapidshare πιάνω το ανώτερο 50kb/sec τι να πώ; (free account φυσικά...)

@ ADSLgr.com All rights reserved.