PDA

Επιστροφή στο Forum : Τιμή για conn-x πακέτα



dvm
23-08-08, 00:54
Γεια χαρά παιδιά. Μια ερώτηση γιατί στα oteshop με μπερδέψαν. Τα πάγια που δείχνει στις τιμές πχ 22.5 ευρώ για 4Mbps συμπεριλαμβάνουν και το πάγιο του σταθερού; Δηλαδή είναι η τελική τιμή ανά μήνα; ή πρέπει να προσθέσω και το ήδη υπάρχον πάγιο; Επίσης, υπάρχει ακόμα τέλος ενεργοποίησης;

Ευχαριστώ.

giorgosk21
23-08-08, 01:09
Όχι,το πάγιο δεν συμπεριλαμβάνεται στα 22.5.Το δίμηνο,δηλαδή, θα πληρώνεις 22.5x2 + το πάγιο που έχεις(κάπου 30/δίμηνο για pstn και περίπου 37/δίμηνο για isdn).
Για το τέλος ενεργοποίησης δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει κάποια περίπτωση στην οποία το πληρώνεις.Τώρα είναι δωρεάν πάντως,εγώ δεν πλήρωσα τίποτα πριν λίγες μέρες που έκανα νέα σύνδεση ADSL.Όποιος/α γνωρίζει κάτι περισσότερο ας πει.

dvm
23-08-08, 15:51
Οκ, σ'ευχαριστώ. Έβαλα πριν μερικές μέρες στον πατέρα μου. Μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα ενεργοποίησης (μόλις 1 μέρα). Αλλά και πάλι μου φαίνεται ακριβό. Με Forthnet που έχω στο σπίτι δίνω τώρα περίπου στα 70 το δίμηνο για 24Mbps, μέσα και τα τηλέφωνά μου. Ενώ ο πατέρας μου θα δίνει γύρω στα 80 μόνο στα πάγια και του έβαλα 4Mbps, με την λογική να μπορεί να δει ένα βίντεο άνετα στο youtube και ότι μπορεί κι εγώ να θέλω να κατεβάσω τίποτα καμιά φορά, να μην περιμένω καμιά ώρα (καλομάθαμε :) ).

Από την άλλη καλύτερα να είναι αυτός στην ασφάλεια του ΟΤΕ αφού δεν έχει ιδέα από ρουτερ, φίλτρα κλπ.

giorgosk21
24-08-08, 00:26
Κι εγώ ακριβώς όπως εσύ τα σκέφτομαι.Σαφώς και συμφέρει αυτό που έχεις εσύ,μάλλον κανένα forthnet economy έχεις απ'ότι υποψιάζομαι.Κι εμένα πολλά μου φαίνονται,υπολογίζοντας την τηλεφωνία+internet σαν κάτι ενιαίο και μιλώντας πάντα σε δίμηνη βάση.Εγώ έβαλα Connx γιατί βιαζόμουν κάπως και έχει και αρκετά προβλήματα προς το παρόν η forthnet στην πόλη μου.

LOUKAS32
30-08-08, 16:10
ΠΟΙΑ η διαφορα μεταξι κοννεξ ??? και ΟΤΕΝΕΤ? γιατι εγω ηθελα ΚΟΝΝΕΞ ¨( και νομιζω πηρα ΟΤΕΝΕΤ??? γιατιιιιι?

greatst
30-08-08, 17:35
ΠΟΙΑ η διαφορα μεταξι κοννεξ ??? και ΟΤΕΝΕΤ? γιατι εγω ηθελα ΚΟΝΝΕΞ ¨( και νομιζω πηρα ΟΤΕΝΕΤ??? γιατιιιιι?

σου απάντησα στο άλλο θέμα που ρώτησες το ίδιο... :oneup::lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.