PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατάσταση (Ταχύτητα) σύνδεσης ΟΝ το καλοκαίρι;



Σελίδες : [1] 2

Lycos
25-08-08, 11:23
Σε αντίθεση από αυτά πού γράφω στο προφίλ μου έχω ταχύτητες

16105 down nmarg 9
981 up nmarg 11

Οι ταχύτητες είναι σχεδόν πραγματικές (1,55 Mb/sec με Orbit downloader apo rapidshare).

Όλο το καλοκαίρι είχα 15+ και τώρα ανέβηκε κι άλλο!!! Λέτε να έφτιαξαν τα κέντρα ή τελικά δίνουν bandwidth όπως θέλουν αυτοί;;;

Avesael
25-08-08, 12:04
Έγινε μία "βαρβάτη" αναβάθμιση αλλα έλειπε και πολύς κόσμος...
Και σε μένα και σε άλλους φίλους το ιδιο συνέβει.
Κάτσε να δούμε από σήμερα που επέστρεψε το 90% του κόσμου, τι ψάρια θα πιάσουμε! :whistle:

kanenas3
25-08-08, 12:16
Η ταχύτητα συγχρονισμού ανέβηκε γιατί πολλοι έκλεισαν τα ρούτερ και μειώθηκαν σημαντικά οι παρεμβολές από τις άλλες γραμμές. Ψάξε για Crosstalking και θα καταλάβεις.

Η πραγματική ταχύτητα είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει όταν λείπει ο κόσμος.

Lycos
25-08-08, 13:33
Η ταχύτητα συγχρονισμού ανέβηκε γιατί πολλοι έκλεισαν τα ρούτερ και μειώθηκαν σημαντικά οι παρεμβολές από τις άλλες γραμμές. Ψάξε για Crosstalking και θα καταλάβεις.

Η πραγματική ταχύτητα είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει όταν λείπει ο κόσμος.

Μένω σε δυόροφο ιδιόκτητο και έχω οικόπεδα αριστερά και δεξιά μου. Είμαι σχεδόν μόνος μου, άρα δεν νομίζω ότι υφίσταται crosstalking. Μάλλον μαϊμουδιές της ON είναι για να κρατάει κάποιο επίπεδο συνολικής ταχύτητας Ή όντως έγινε αναβάθμιση και τότε μπράβο τους.

vampira
25-08-08, 13:44
Μένω σε δυόροφο ιδιόκτητο και έχω οικόπεδα αριστερά και δεξιά μου. Είμαι σχεδόν μόνος μου, άρα δεν νομίζω ότι υφίσταται crosstalking.

Ναι αλλά στο καφάο που πέφτεις δεν είσαι μόνος σου, ούτε και σε όλη την διαδρομή πρός της γραμμής προς το Α/Κ ;)

kanenas3
25-08-08, 14:09
Μένω σε δυόροφο ιδιόκτητο και έχω οικόπεδα αριστερά και δεξιά μου. Είμαι σχεδόν μόνος μου, άρα δεν νομίζω ότι υφίσταται crosstalking. Μάλλον μαϊμουδιές της ON είναι για να κρατάει κάποιο επίπεδο συνολικής ταχύτητας Ή όντως έγινε αναβάθμιση και τότε μπράβο τους.

Όπως ακριβώς τα λέει ο vampira. Μπορεί στη μια άκρη να είναι όλα οκ αλλά στην άλλη μαζεύονται εκατοντάδες καλώδια το ένα δίπλα στο άλλο...

gangel
25-08-08, 14:11
Έγινε μία "βαρβάτη" αναβάθμιση αλλα έλειπε και πολύς κόσμος...
Και σε μένα και σε άλλους φίλους το ιδιο συνέβει.
Κάτσε να δούμε από σήμερα που επέστρεψε το 90% του κόσμου, τι ψάρια θα πιάσουμε! :whistle:Που το έμαθες αυτό; Στις ανακοινώσεις δεν είδα κάτι!

Lycos
25-08-08, 14:30
Πίστεψε με στο ΚΑΦΑΟ που έιμαι (τουλάχιστον αυτό που είναι στο δικό μου μέρος) ζήτημα να υπάρχουν 25 γραμμές τηλεφώνου, όχι DSL :p

kanenas3
25-08-08, 14:41
Πίστεψε με στο ΚΑΦΑΟ που έιμαι (τουλάχιστον αυτό που είναι στο δικό μου μέρος) ζήτημα να υπάρχουν 25 γραμμές τηλεφώνου, όχι DSL :p

Πιο ΚΑΦΑΟ; Στο dslam νομίζεις ότι είσαι μόνο με 25 άτομα;

Κανείς από καμία εταιρία δεν πρόκειται να ασχοληθεί με τη γραμμή του καθενα, ανεβάζοντας ή κατεβάζοντας την ταχύτητα συγχρονισμού. Αν θέλουν να κάνουν οικονομία το διαθέσιμο εύρος απλά κάνουν ένα traffic shapping και κόβους τα P2P και τελειωσε.

Όλες οι εταιρίες έχουν έτοιμα κάποια προφίλ με Target SNR ή ταχύτητα και εφαρμόζουν κάθε φορά αυτό που κρίνουν κατάλληλο. Δεν υπάρχει συνομωσία σε αυτό το σημείο.

Avesael
25-08-08, 14:50
Που το έμαθες αυτό; Στις ανακοινώσεις δεν είδα κάτι!

Ούτε θα δεις... :p
Μερικά πράγματα δεν υπάρχει λόγος να ανακοινώνονται.

ntrim
25-08-08, 18:34
Και εγώ, εδώ και κάνα 20ήμερο, με τα ίδια στοιχεία γραμμής κλειδώνω στα 15+ από 10+.

Αυτό όμως είχε γίνει και το Πάσχα, αλλά όταν είχαν τελειώσει οι αργίες, έπεσα πάλι στα ίδια. Το ίδιο περιμένω και τώρα (μακάρι να διαψευστώ!).

Rajar
26-08-08, 20:25
Παιδιά είναι απίστευτο αυτό που διαβάζω!!!

Ενώ ήμουν έτοιμος να υπερασπιστώ την ON της οποίας είμαι νέος συνδρομητής από τέλη Ιούνη, με ταχύτητα 995/13900 περίποου, ξαφνικά σήμερα μου κάνει την 1η αποσύνδεση που είχα ποτέ και κλειδώνει ξανά αμέσως στα 660/11900!!!!

Έβγαλα φίλτρο, άλλαξα modems, τα ίδια ακριβώς!!!!:evil:

Πήρα το CC και δηλωνουν άγνοια...Θα το κοιτάξουν λένε....

Τι τρέχει παιδιά με την εταιρία αυτή?

Σημειώσατε πως παράλληλα εχω σύνδεση σε άλλο πάροχο με την ίδια διαδρομή (Box;kατανεμητή, καλώδιο κλπ.) η οποία δεν παρουσίασε ΚΑΜΜΙΑ αλλαγή πράγμα που εξαφανίζει θέμα εξωγενής παρεμβολής τουλάχιστον κοντά στην δική μου εγκατάσταση....

kanenas3
26-08-08, 20:51
Δοκίμασες να βάλεις το 780 να δεις πως πάει;;

Rajar
26-08-08, 21:26
Δοκίμασες να βάλεις το 780 να δεις πως πάει;;

Oh yes....Pirelli, ST536v6, ST780WL, TG585v7...όλα τα ίδια....Πριν ~996/13900, τώρα ~630/11200...

Τα χαρακτιριστικά (στατιστικά) είναι τα ίδια με πριν. Απ'όσο ξέρω η ON παίζει παίζει με προφίλ που συγχρονίζει στο μέγιστο με 9 SNR downstream πράγμα το οποίο ίσχυε στα ~996/13900 αφού είχα 9,5 SNR.

Το δε ύποπτο είναι πως όταν ρίχνεις τη ταχύτητα, ανεβάινει το SNR (λογικό), και στην "νέα" ταχύτητα έχω 12 SNR!!!

Κάτι βρομάει στ'αλήθεια....:hmm:

ntrim
26-08-08, 21:39
Πιστεύω πως σύντομα θα στρώσει... Αυτά είναι πταίσματα μπροστά σε άλλα που μας έχει κάνει!

CMS
26-08-08, 21:46
Μπορεί να ενεργοποιήθηκε μία γραμμή adsl σε βρόχο που σε "ακουμπάει" φίλε μου και να είσαι θύμα φαινομένου crosstalking ... μπορεί να είναι όμως και τελείως προσωρινό και να φτιάξει ...

Με αφορμή αυτό το μήνυμα αλλά και άλλα αρκετά πολλών χρηστών της ΟΝ που παρατηρούν βελτίωση της γραμμής τους , θα ήθελα να σας μεταφέρω ότι με αφορμή κάποιο ερώτημα για κάποιο κανάλι της ΟΝ σήμερα στον τεχνικό διευθυντή της ΟΝ, σε σχετική ερώτησή μου πήρα την απάντηση ότι βελτιστοποιούν σε πολλούς χρήστες τον συγχρονισμό τους στα προφίλ τους τον τελευταίο καιρό ...... μετά από παρατηρήσεις και την συλλογή στατιστικών στοιχείων από τις γραμμές ... ακούγεται απλό αλλά δεν είναι ... η βελτιστοποίηση σε πολλούς χρήστες θα είναι διαρκής και μόνιμη εκτός βέβαια αν η ενεργοποίηση άλλων γραμμών adsl και φαινόμενα crosstalking χαλάνε την μαγιά ... πάντως δεν υπάρχει θέμα bandwidth ,,, η ΟΝ σχεδόν ποτέ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα και μάλιστα λειτουργεί με νέο πλαφόν ακόμα και σε ώρα αιχμής δεν ανεβαίνει πάνω από το 70% του capacity που έχει ...

Rajar
27-08-08, 03:20
[...] σε σχετική ερώτησή μου πήρα την απάντηση ότι βελτιστοποιούν σε πολλούς χρήστες τον συγχρονισμό τους στα προφίλ τους τον τελευταίο καιρό ...... μετά από παρατηρήσεις και την συλλογή στατιστικών στοιχείων από τις γραμμές ... ακούγεται απλό αλλά δεν είναι ... η βελτιστοποίηση σε πολλούς χρήστες θα είναι διαρκής και μόνιμη εκτός βέβαια αν η ενεργοποίηση άλλων γραμμών adsl και φαινόμενα crosstalking χαλάνε την μαγιά ... πάντως δεν υπάρχει θέμα bandwidth ,,, η ΟΝ σχεδόν ποτέ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα και μάλιστα λειτουργεί με νέο πλαφόν ακόμα και σε ώρα αιχμής δεν ανεβαίνει πάνω από το 70% του capacity που έχει ...

χμμμμ ασς ελπίσουμε πως θα δώ διαφορά και είναι μόνο προσωρινό.....Γιατί πρίν ήμουν μια χαρά και κατώτερος συγχρονισμός με υψηλότερο SNR εμένα δεν μου φαίνεται για βελτιώση και τόσο....

Avesael
27-08-08, 10:22
Σε εμένα πάντως (και δε ξέρω πόσο θα κρατήσει, αλλά μ'αρέσει :) ) το κατέβασμα με 1680-1700kb/sec έχει γίνει σταθερό εδώ και 1 μήνα (Από 26 Ιουλίου που επέστρεψα από διακοπές).
Κόσμος έχει γυρίσει για τα καλά πλέον και το Limit up συνεχίζεται.

CMS
27-08-08, 10:41
Σε εμένα πάντως (και δε ξέρω πόσο θα κρατήσει, αλλά μ'αρέσει :) ) το κατέβασμα με 1680-1700kb/sec έχει γίνει σταθερό εδώ και 1 μήνα (Από 26 Ιουλίου που επέστρεψα από διακοπές).
Κόσμος έχει γυρίσει για τα καλά πλέον και το Limit up συνεχίζεται.

Μου φαίνεται ότι πήρες πάλι τα σκήπρα των γραμμών της ΟΝ ...:podium::lol:

Avesael
27-08-08, 12:02
Η αλήθεια είναι ότι πέρα από πολύ μεμονομένα περιστατικά (όπως εκείνο που έπεφτε η dsl καθε 15:00 κάθε μέρα) η γραμμή (φτου φτου φτου σκόρδα) πάει καλά, πολύ καλά...

atheos71
27-08-08, 14:55
Αυτό που βλέπω στην περίπτωσή μου είναι ότι έχω μια αποσύνδεση τουλάχιστον την ημέρα ,τον τελευταίο
καιρό.Αλλά στη λειτουργία της σύνδεσης είναι όλα μια χαρά ,με τη μέγιστη επιτρεπτή ταχύτητα ,χωρίς κολλήματα
ή άλλα προβλήματα.Ξανασκέφτομαι το crypto ( ρούτερ καβάτζας... ).

Lycos
28-08-08, 10:42
15850 με 981 και όλα καλά!!!

dennis7
28-08-08, 11:20
Καλό χειμώνα παίδες !!!

Στη δική μου σύνδεση όσο έλειπα έγιναν πράγματα και θάματα. Μετά από τουλάχιστον 1 χρόνο απροβλημάτιστης λειτουργίας παρατηρώ ξαφνικά υπερβολικό θόρυβο στο τηλέφωνο σε σημείο που η συνομιλία να είναι αδύνατη. Αλλάζω φίλτρα, κλείνω το modem, αλλάζω μπρίζα και συσκευή τίποτα !! Το net κάνει συνέχεια disconnect αφού το SNR πέφτει ως το 0 !!! Έχω επικοινωνήσει μαζί τους και το μόνο που έχουν κάνει είναι ένα restart της γραμμής. Έχει κανένας καμιά ιδέα τι μπορεί να συνέβει ?

Rajar
28-08-08, 12:24
Άμα έχεις γενικώς παράσιτα στην γραμμή μάλλον για κάποια βλάβη πρόκειται....

dennis7
28-08-08, 13:11
Άμα έχεις γενικώς παράσιτα στην γραμμή μάλλον για κάποια βλάβη πρόκειται....

Βλάβη δική τους προφανώς εννοείς, γιατί στο σπίτι ή στην πολυκατοικία δεν υπηρχε κανείς τον τελευταίο μήνα...

Rajar
28-08-08, 13:40
Βλάβη δική τους προφανώς εννοείς, γιατί στο σπίτι ή στην πολυκατοικία δεν υπηρχε κανείς τον τελευταίο μήνα...

Τουλάχιστον όχι στη δική σου απόληξη....Τώρα ενδιάμεσα αυτοί πρέπει να κάνουν έλενχο...

Rajar
28-08-08, 19:16
Πάντως το πρόβλημα μου φαίνεται να λύθηκε....Με το Pirelli!!! Φαίνεται να έχω το πρόβλημα που αναφέρω εδώ:http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2285557&postcount=1237

........Auto merged post: Rajar πρόσθεσε 50 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Λοιπόν μόλις αποσυγχρόνισε ΚΑΙ το Pirelli. Ενώ δούλευα απροβλημάτιστα μέχρι τις 25/08, έκτοτε μία φορά την ημέρα, το απογευματόβραδο, γίνεται αποσύνδεση, και σταδιακά επανέρχεται η γραμμή στα φυσιολογικά της....

Crosstalking η ίσως κάποια συσκευή που προκαλεί θόρυβο που τείθεται σε λειτουργία τις απογευματινές ώρες (ο απροβλημάτιστος Αυγουστος μάλλον προήλθε από απουσία του χρήστη αυτής). Τι να πώ????:cry:

kanenas3
28-08-08, 19:29
Crosstalking η ίσως κάποια συσκευή που προκαλεί θόρυβο που τείθεται σε λειτουργία τις απογευματινές ώρες (ο απροβλημάτιστος Αυγουστος μάλλον προήλθε από απουσία του χρήστη αυτής). Τι να πώ????:cry:

Μάλλον κάτι παίζει με το προφίλ σου...

Θα μπορούσε να είναι και ρύθμιση να κάνει reconnect αλλά θα το έκανε βράδυ λογικά. Δυο πιθανότητες βλέπω 1) Κάποιο στιγμαίο βραχυκύκλωμα 2) Προβληματικό προφίλ για τη γραμμή σου.

Ρώτα τους σε πιο προφίλ σε έχουν και αν σε έχουν αλλάξει τελευταία.

ntrim
31-08-08, 22:41
Μόλις επανήλθαμε...

Τέσσερα (4) ολόκληρα ΜΒ κάτω ο συγχρονισμός σήμερα!

atheos71
31-08-08, 23:21
Μόλις επανήλθαμε...

Τέσσερα (4) ολόκληρα ΜΒ κάτω ο συγχρονισμός σήμερα!

Πρόσκαιρο θά 'ναι:rolleyes:

Avesael
01-09-08, 00:15
Ναι, για κανένα χρόνο (μέχρι τον επόμενο Αύγουστο) :p

Πάντως πέρα από την πλάκα, στον τομέα της ταχύτητας παρά την επιστροφή των αδειούχων συνεχίζονται οι "υψηλές πτήσεις"

atheos71
01-09-08, 00:29
Αν χάσει άλλα 4 μεγαμπίτια ο ntrim, θα μηδενιστεί στο τέλος...:p:rofl:

Lycos
01-09-08, 09:28
Τέρμα το διάλειμα, τα κεφάλια μέσα 11290 down/ 912 up. Σιγά μην κάνουν crosstalking , εκτιμούν το bandwidth και σετάρουν τις κάρτες ανάλογα με τη ζήτηση.... Γυρίσαμε, ανέβηκε η ζήτηση, δεν θα πεθάνουν οι συνδρομητές με ένα 30% κάτω από το μέγιστο, ας το μοιράσουμε να έχουμε 30% παραπάνω ικανοποιημένου συνδρομητές....

Τέλος πάντων δεν έχω πρόβλημα, ας είναι και έτσι απλά αποδείκτηκε ότι πιάνω το peak οπότε στον πεθερό μου που μένει από κάτω θα τον βάλω forthnet με 24Mb και μετά εάν Link με linuxaki και θα έχω κανα 30αρι ;)

Avesael
01-09-08, 10:48
Δε νομίζω ότι κάνουν κάτι τέτοιο φίλε Lycos. Απλά επέστρεψαν ΟΛΟΙ και γίνεται πανικός πάλι.
Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι η σταθερότητα πλέον και όχι η τεράστιες ταχύτητες.
Εντάξει δε λέω, αν σηκώνει η γραμμή μας μέχρι "τόσο" γιατί να μην τα έχουμε, αλλά αν είναι να τα έχουμε με προβλήματα τι να το κάνω.
Προσωπικά το να κατεβάζω 1700kb/sec ή 1300 δε με ενδιαφέρει τόσο όσο να είναι η σύνδεση Up and Runnin' χωρίς προβλήματα του γνωστού νήματος με το κόλλημα λόγω λαθών...

Stagonas
01-09-08, 12:55
Καλο μηνα κυριες και κυριοι :)

Μιας και μιλαμε για προβληματα με την ΟΝ κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου ακουστε και το δικο μου βασσανο:

Απο 26-7 εως και 14-8 ελειπα απο το σπιτι...η αδερφη μου που ηταν εδω μου ειπε πως η γραμμη συνεχεια πευτει και ξανασηκωνεται κλπ καθε μερα και μαλιστα αρκετες φορες τη μερα.
εγω δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα απο τοτε που γυρισα.
μεχρι που 5 μερες πριν απο σημερα εχω αγανακτησει στην κυριολεξια...η γραμμη πευτει τουλαχιστων(χωρις υπερβολες)10 φορες τη μερα.
αυτο που κανω για να την επαναφερω(κατα το 80% των περιπτωσεων εχει αποτελεσμα)ειναι να κανω resrart το router(απο το on/off,πατροπαραδωτα).
Μενω Αργυρουπολη και στην σχετικη ερωτηση σε εναν φιλο μου με διαφορετικο παροχο,πηρα την απαντηση "Αστα ολο το καλοκαιρι η συνδεση μου πευτει συνεχεια".
Το θεμα ειναι το εξης...στα led του modem(pirelli φυσικα)το led του adsl(που απο οτι ξερω αντιπροσωπευει τη "γραμμη")ειναι σταθερα αναμμενο οπως θα επρεπε...το led του onlide ειναι αυτο που πεφτει.
Και αναρωτιεμαι: εφ'οσων το προβλημα συνηθως λυνεται με restart του router,ειναι προβλημα του harware/καλωδιωσης η ειναι προβλημα της ΟΝ(η γενικα της περιοχης μου)???

αυτα τα ολιγα :)
ελπιζω τουλαχιστον να μην εχει κανεις αλλος το προβλημα γιατι ειναι απιστευτα εκνευριστικο(ειδικα για το gaming)!!!


edit:διαβασα και αυτο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=123348 αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι οταν χανω τη συνδεση η γραμμη αρχιζει να φθινει σταδιακα(αλλα γρηγορα..θεμα λιγων λεπτων)και καταλειγει σε απωλεια συνχρωνισμου!!!μαλλων απο οτι καταλαβα απο το thread που εχω στο link λογω των πολλων αλλαγων στις ταχυτητες απο την επιστροφη των αδειουχων και συνεπως την χρηση των γραμμων τους,αποσυντονιζεται το router...:(

yiannis99
01-09-08, 13:32
Μόλις επανήλθαμε...

Τέσσερα (4) ολόκληρα ΜΒ κάτω ο συγχρονισμός σήμερα!


:cry::cry::cry:


Μια από τα ίδια και εγώ. Για πρώτη φορά χθές, είχα disconnect και κολλήματα. Μπορεί βέβαια να έφταιγε και η βροχή που μούσκεψε τα πάντα.


Θα το τσεκάρω και τις επόμενες ημέρες. Πάντως από τότε που βελτίωσα το Pirelli δεν είχα ξαναδεί disconnect!

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=209409

Γ.

Avesael
01-09-08, 13:36
Καλό χειμώνα! ;)

atheos71
01-09-08, 13:47
Καλό χειμώνα! ;)

Με τις καλύτερες ευχές στον καλΟΝ μας πάροχΟΝ!:)

ntrim
01-09-08, 18:05
Ναι όντως ο χειμώνας ήρθε.

Δεν ήταν πρόσκαιρο Άρη! Ήταν προγραμματισμένο... Δε βαριέσαι, το περίμενα έτσι κι αλλιώς.

atheos71
01-09-08, 19:21
Πόσο καιρό έχεις ακόμα στην ΟΝ,Νίκο;

ntrim
01-09-08, 19:53
2,5 μήνες περίπου

atheos71
01-09-08, 20:45
2,5 μήνες περίπου

Κοντά είμαστε (1 μήνα ακόμα εγώ).

Lycos
03-09-08, 11:47
Εγώ μετά το 11300/981 που ξαναβρήκα, άρχισα και τις αποσυνδέσεις και επειδή η δικιά μου η πλευρά (my end) φαίνεται πεντακάθαρα ότι δεν ευθύνεται (16/1 το καλοκαίρι) έστειλα γραμματατάκι στην ΕΕΤΤ να τα βρούνε μεταξύ τους γιατί βαριέμαι να με παραμυθιάζει κάθε φορά το call center. Αφού μπορώ να έχω 16/1 και αποδείχτηκε το απαιτω!!! Ας κανονίσουν στο DSLAM πως θα τα βάλουν!!!!

CMS
05-09-08, 15:52
Αναρωτιέμαι αν όσοι είδατε πρόβλημα συγχρονισμού/θορύβου μετά τις διακοπές ... είχατε κλείσει τελείως το router όσο καιρό λείπατε ...

atheos71
05-09-08, 16:10
Μετά τις διακοπές το είδα ,όσον αφορά εμένα.Τό 'λυσα ,βάζοντας το ρούτερ πού 'χα τόσο καιρό πάνω (crypto)

wolfy
08-09-08, 15:37
Έχουν αρχίσει να αργούν για να ανοίξουν ακόμα και οι απλές σελίδες...... :down:

goddesszoi
08-09-08, 15:58
Ναι σήμερα τα πράγματα είναι κάπως περίεργα...Από χθές το βράδυ έχει ξεκινήσει αυτό σε εμένα...Ενώ συγχρονίζει ψηλά,τα λάθη είναι φυσιολογικά κ το n/m το ίδιο,αργούν απελπιστικά οι σελίδες να ανοίξουν...η ταχύτητα download έχει πέσει στο μισό..

atheos71
08-09-08, 16:02
Ναι σήμερα τα πράγματα είναι κάπως περίεργα...Από χθές το βράδυ έχει ξεκινήσει αυτό σε εμένα...Ενώ συγχρονίζει ψηλά,τα λάθη είναι φυσιολογικά κ το n/m το ίδιο,αργούν απελπιστικά οι σελίδες να ανοίξουν...η ταχύτητα download έχει πέσει στο μισό..

Πού 'σαι εσύ;Εξηφανίσθης....

Γύρισε ο κόσμος απ'τις διακοπές....:whistle:

cpnemo
08-09-08, 23:01
Παιδιά σήμερα είναι εντελώς χάλια τα πράγματα....

Avesael
08-09-08, 23:58
Τώρα το παρατήρησα κι εγώ.
Μέχρι χθές πάντως δεν υπήρχε θέμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.