PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα γραμμής



sofaki
25-08-08, 19:21
Από τις 20 Αυγούστου έχω δηλώσει βλάβη στην τελλάς.Η γραμμή μου έχει υπερβολικό θόρυβο με αποτέλεσμα να μην μπορώ καν να τηλεφωνήσω.Δεν ελαβα καμία ειδοποίηση από αυτούς.Επειδή είμαι σε αλλη πόλη,πως μπορώ να ξέρω αν φτιάχτηκε ή όχι.Πως κινείται σε τέτοια θέματα η τελλάς?Με τόσο θόρυβο στη γραμμή θα λειτουργεί άραγε το νετ?

mathios
26-08-08, 16:54
το ιδιο προβλημα ειχα και εγω.... πολυ θορυβο (μετατροπη απο isdn σε pstn) πηρα τηλεφωνα ατελιωτα στο 13800-1212 τιποτα.... μεχρι που εστειλα ενα ωραιο e-mail εδω crm@tellas.gr και τους εγραψα οτι θα ξαναπαω στον οτε γιατι τι να της κανω της απεριοριστες κλησεις οταν δεν ακουω τον συνομηλητη μου....
και την ιδια μερα με πηρε ενας κυριος, και σε τρεις μερες ηρθε ενας τεχνικος και η γραμμη μου ειναι πεντακαθαρη τωρα!

sofaki
26-08-08, 17:34
Από τι προήλθε ο θόρυβος στη γραμμή σου?

gatos_fc
26-08-08, 18:48
μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στην tellas, και να τους ρωτήσεις τον αριθμό βρόχου σου.

ξέροντας αυτόν, μπορείς να καλείς ΟΤΕ στο 121, να τους τον δίνεις, και να ρωτάς πως πάει η βλάβη σου.
έτσι θα μάθεις και αν η tellas έχει προωθήσει τη βλάβη στον ΟΤΕ ή όχι

sofaki
26-08-08, 19:28
Δεν πρέπει πρώτα να δούμε αν υπάρχει βλάβη κ τι βλάβη είναι?Κ δηλ σε κάθε βλάβη θα γίνεται όληηηη αυτή η διαδικασία?Θα μένω εγώ χωρίς τηλέφωνο για βδομάδες ή ακόμα κ μέρες?

mathios
26-08-08, 21:23
Από τι προήλθε ο θόρυβος στη γραμμή σου?δεν μου ειπε κανενας απλα μονο που μου το εφτιαξαν μου φτανει, δεν εκανα ερωτησεις γιατι ο τεχνικος δεν ειχε και πολυ ορεξη για κουβεντες, μπορει να ειχε ξενυχτησει το προηγουμεν βραδυ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.