PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοντεύει μήνας και ακόμα να έρθει ο εξοπλισμος, τι να κάνω;



EvanGR
25-08-08, 19:26
Ενεργοποιήθηκα στο Zisto πριν απο σχεδόν ένα μήνα... ο εξοπλισμός (router) δεν έχει φτάσει ακόμα. Έχω κάνει καμιά δεκαριά τηλεφωνήματα στην Tellas, μου λένε οτι το γνωρίζουν το πρόβλημα, μου δίνουν διαβεβαιώσεις οτι θα φτάσει σύντομα (εδω και 2 εβδομάδες) και είναι γενικό το πρόβλημα κλπ κλπ και οτι ο εξοπλισμός μου έχει (δωθεί εντολή να) σταλεί απο τις 30 Ιουλίου.
Νομίζω οτι πλέον περνάμε στα όρια της κοροιδίας εφ'οσον περνάει ο πρώτος μήνας που
1) είμαι χωρίς internet (έχει η γραμμή, δεν έχω τον εξοπλισμό για να συνδεθώ)
2) θα πληρώσω για την υπηρεσία αλλά και για τον εξοπλισμό χωρίς να έχω τίποτα απο τα δυο

Τι με συμβουλέυετε να κάνω σαν τα επόμενα βήματα; Σκέφτομαι καταγγελία σε κάποιον αρμόδιο φορέα, δημοσιοποιήση του θέματος και σε άλλα forum, να ζητήσω αποζημίωση και πιθανή διακοπή του συμβολαίου μου.

Πείτε τις ιδέες σας και την δική σας εμπειρία... Ευχαριστώ!

sofaki
25-08-08, 19:52
Eγώ πάλι είχα τον εξοπλισμό από νωρίς αλλά ίντερνετ γιοκ.

ambientc
26-08-08, 08:31
Ενεργοποιήθηκα στο Zisto πριν απο σχεδόν ένα μήνα... ο εξοπλισμός (router) δεν έχει φτάσει ακόμα. Έχω κάνει καμιά δεκαριά τηλεφωνήματα στην Tellas, μου λένε οτι το γνωρίζουν το πρόβλημα, μου δίνουν διαβεβαιώσεις οτι θα φτάσει σύντομα (εδω και 2 εβδομάδες) και είναι γενικό το πρόβλημα κλπ κλπ και οτι ο εξοπλισμός μου έχει (δωθεί εντολή να) σταλεί απο τις 30 Ιουλίου.
Νομίζω οτι πλέον περνάμε στα όρια της κοροιδίας εφ'οσον περνάει ο πρώτος μήνας που
1) είμαι χωρίς internet (έχει η γραμμή, δεν έχω τον εξοπλισμό για να συνδεθώ)
2) θα πληρώσω για την υπηρεσία αλλά και για τον εξοπλισμό χωρίς να έχω τίποτα απο τα δυο

Τι με συμβουλέυετε να κάνω σαν τα επόμενα βήματα; Σκέφτομαι καταγγελία σε κάποιον αρμόδιο φορέα, δημοσιοποιήση του θέματος και σε άλλα forum, να ζητήσω αποζημίωση και πιθανή διακοπή του συμβολαίου μου.

Πείτε τις ιδέες σας και την δική σας εμπειρία... Ευχαριστώ!

Νωρίς είναι ακόμη μη βιάζεσαι. Η Tellas είναι σαν το Jack Daniels.:whistle: Η αδελφή της γυναίκας μου τον περιμένει από 23/6.
Σε μένα ήρθε χθες αλλά στο παλιό μου σπίτι!!!!!!!!:lol:
Bella Grecia

sofaki
26-08-08, 08:38
Τους έχω απειλήσει πολλές φορές με καταγγελία κ διακοπή του συμβολαίου μου κ δεν τους νοιάζει.Μάλιστα με ενημέρωσαν κ τι διαδικασία πρέπει να κάνω για να διακόψω τη σύνδεση~

Mouse Potato
26-08-08, 22:07
Θα γίνω γραφικός αλλά υπομονή φίλε μου. Και μόλις έρθει ο εξοπλισμός σκας ένα τηλεφωνηματάκι στο cc τους και τους αναφέρεις ότι δεν πρόκειται να πληρώσεις λόγω έλλειψης εξοπλισμού και σου πιστώνουν το ποσό στον επόμενο μήνα... Αν αρνηθούν, να 'ναι καλά η ΕΕΤΤ

ambientc
27-08-08, 01:00
Σήμερα τελικά παρέλαβα τον εξοπλισμό - 8/8 ενεργοποίηση - και πήρα το speedtoutch 585.!!!!!
Τελικά μάλλον D-Link τέλος.

EvanGR
28-08-08, 10:47
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Μου ήρθε κι εμένα ο εξοπλισμός τελικά. Κι εμένα ένα Speedtouch 585v6. Όλα καλά, συγχρονίζει και στα 22mbit.

akkiiss55
31-08-08, 13:09
Ενεργοποιήθηκα στο Zisto πριν απο σχεδόν ένα μήνα... ο εξοπλισμός (router) δεν έχει φτάσει ακόμα. Έχω κάνει καμιά δεκαριά τηλεφωνήματα στην Tellas, μου λένε οτι το γνωρίζουν το πρόβλημα, μου δίνουν διαβεβαιώσεις οτι θα φτάσει σύντομα (εδω και 2 εβδομάδες) και είναι γενικό το πρόβλημα κλπ κλπ και οτι ο εξοπλισμός μου έχει (δωθεί εντολή να) σταλεί απο τις 30 Ιουλίου.
Νομίζω οτι πλέον περνάμε στα όρια της κοροιδίας εφ'οσον περνάει ο πρώτος μήνας που
1) είμαι χωρίς internet (έχει η γραμμή, δεν έχω τον εξοπλισμό για να συνδεθώ)
2) θα πληρώσω για την υπηρεσία αλλά και για τον εξοπλισμό χωρίς να έχω τίποτα απο τα δυο

Τι με συμβουλέυετε να κάνω σαν τα επόμενα βήματα; Σκέφτομαι καταγγελία σε κάποιον αρμόδιο φορέα, δημοσιοποιήση του θέματος και σε άλλα forum, να ζητήσω αποζημίωση και πιθανή διακοπή του συμβολαίου μου.

Πείτε τις ιδέες σας και την δική σας εμπειρία... Ευχαριστώ!

Μαθαμε μια ΕΕΤ και τη λεξη καταγγελια και γιναμε ολοι μαγκες.Καλα...πρωτα απ'ολα οταν λαβεις τν εξοπλισμο καλεσε 13800 να το καταχωρησουμε πιστωτικο για τν περιοδο που χρεωνεσαι για νετ ενω δν εχεις λαβει εξοπλισμο.Αρα το 2ο προβλημα σου το λυσαμε.για το πρωτο οτι δν εχεις λαβει τν εξοπλισμο...μαλλον θα αργησει κι αλλο.Οποιος συνδρομητης ενεργοοπιηθηκε στν τελλας τν ιουλιο εχει κολλησει ο εξοπλισμος του και εχει καθυστερησει να φυγει και ακομα περιμενουμε...

panajotisp
31-08-08, 13:35
αχα! και τελλας support έχουμε εδώ!

EvanGR
01-09-08, 09:20
Μαθαμε μια ΕΕΤ και τη λεξη καταγγελια και γιναμε ολοι μαγκες.

Κατ'αρχάς σε ευχαριστώ για το χρήσιμο τμήμα του post σου με τις συμβουλές. Όσο για τη μαγκιά... κοντά 1 μήνας αναμονή/γενικότητες/αβεβαιότητα + καμιά 10αρια τηλεφωνήματα στο support όσο να 'ναι σου ξυπνάνε τη μαγκιά.

Το πρόβλημα λύθηκε, ήρθε το router, χαίρομαι και πολύ που ήρθε το speedtouch. Ας είναι καλά και ο Αύγουστος που έτυχε το πρόβλημα...

radiodj105
02-09-08, 09:12
Κλείσαμε ακριβώς ένα μήνα, από όταν πήρα το μήνυμα στο κινητό, ότι "συνδέστε τον εξοπλισμό".
Για καλή μου τύχη, πήρα ένα δανεικό ρούτερ από το αφεντικό μου (που έχει ήδη ΤΕΛΑΣ), το σύνδεσα και μπήκα ίντερνετ.
'Οταν τους τηλεφώνησα χτες, μου είπαν "Μην κάνετε τίποτα εσείς. Θα σας πάρουν από το πόρτα-πόρτα για να σας φέρουν τον εξοπλισμό".

Mouse Potato
02-09-08, 15:37
'Οταν τους τηλεφώνησα χτες, μου είπαν "Μην κάνετε τίποτα εσείς. Θα σας πάρουν από το πόρτα-πόρτα για να σας φέρουν τον εξοπλισμό".

Από ποιο;

Admiral123q
02-09-08, 16:32
Εγώ πάλι περιμένω 1.2 μήνες... να με φέρουν το router ενώ από 8 αυγούστου έχω internet.
Πήρα τηλέφωνο και με είπαν ότι έχει δρομολογηθεί και θα έρθει σήμερα... αλλα απότι βλέπω τίποτα .Από 8 αυγούστου είμαι με το BaudTec τις κονέχ... προχθές κατέβασα από torents με 10mbit . και σήμερα με 2mbit , έχω super ping . οι σελίδες κάνουν κάνα 10 λεπτό να ανοίξουν :) αλλα παρόλα αυτά όλα ένταξη!:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :rtfm::down:

vaggoulas
02-09-08, 17:11
Από ποιο;
Τα ΕΛΤΑ είναι.

Mouse Potato
02-09-08, 17:52
Τα ΕΛΤΑ είναι.

Πάνε τα κούριερ (χμμμ έχω χάσει επεισόδια μάλλον);

@ ADSLgr.com All rights reserved.