PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο 2 σε 4 Μbps



George85
27-08-08, 19:02
Έκανα αναβάθμιση της ταχύτητάς μου απο 2 σε 4 Mbps,και αν και απο τον Οτε μου έιπαν πως έγινε η αναβάθμιση,αλλα δεν βλέπω καμία τρελή αλλαγή..Είναι φυσιολογικό? Η αναβάθμιση γίνεται κατευθείαν απο οτε ή χρειάζεται να κάνω κάποια ειδική ρύθμιση εγώ?
Έχω μόντεμ το SpeedTouch 500 series,και η περιοχή στην οποια μένω υποστ;ηρίζει μέχρι και 24 Μbps.Επέισης μοιράζομαι την γραμμή με έναν άλλο υπολογιστή στον κάτω όροφο μέσω απλου καλωδίου.Δεδομένου οτι είμαι σχετικά άπειρος σε τέτοιου είδους θέματα,όσο πιο απλά γίνεται..:)

Hunter 85
27-08-08, 22:36
Έκανα αναβάθμιση της ταχύτητάς μου απο 2 σε 4 Mbps,και αν και απο τον Οτε μου έιπαν πως έγινε η αναβάθμιση,αλλα δεν βλέπω καμία τρελή αλλαγή..Είναι φυσιολογικό? Η αναβάθμιση γίνεται κατευθείαν απο οτε ή χρειάζεται να κάνω κάποια ειδική ρύθμιση εγώ?
Έχω μόντεμ το SpeedTouch 500 series,και η περιοχή στην οποια μένω υποστ;ηρίζει μέχρι και 24 Μbps.Επέισης μοιράζομαι την γραμμή με έναν άλλο υπολογιστή στον κάτω όροφο μέσω απλου καλωδίου.Δεδομένου οτι είμαι σχετικά άπειρος σε τέτοιου είδους θέματα,όσο πιο απλά γίνεται..:)

Σε απλό σερφάρισμα δεν θα δεις διαφορά! Διαφορά θα δεις στο κατέβασμα!
Στη σελίδα του modem στα πόσα δείχνει ταχύτητα;

alkis13
28-08-08, 00:55
Τo internet και η ταχυτητα θα μυραζεται αυτοματα.Μπορεις να το ρυθμισεις μεσα στο router αν δεν ξερεις(ουτε εγω) το manual κατι θα λεει.
κατεβασε απο κανενα ftp (rapidshare) και δες...περιπου 500KB/s ειναι η ταχυτητα σου λογικα...

Άρης13
29-08-08, 23:59
500kb/s δεν θα εχεις :p αλλα ενα 400 πλεον σιγουρα ;)

nexus31
30-08-08, 21:33
420+ με manager στην 4αρα

@ ADSLgr.com All rights reserved.