PDA

Επιστροφή στο Forum : Απίστευτη καθυστέρηση στη μικτονόμηση της γραμμής μου!!!



aegeanman
27-08-08, 19:17
Παιδιά δύστυχως κι εγώ έχω πέσει στην ομηρία όλων αυτών των ιδιόκτητων παροχών τηλεφωνίας και ίντερνετ. Συγκεκριμένα είμαι συνδρομητής της ΤΕΛΛΑΣ και από αρχές Ιουλίου έχω μετακομήσει σε νέα διεύθυνση σε κεντρική περιοχή της Θεσσαλονίκης. Από τότε, ενώ με είχαν διαβεβαιώσει ότι η μεταφορά της γραμμής μου θα ολοκληρωνόταν εντός 20 εργάσιμων ημερών, ακόμα περιμένω το ρημάδι το τεχνικό τμήμα της έταιριας να ολοκληρώσει τη μικτονόμηση της γραμμής μου, παρόλο που ήδη από αρχές Αυγούστου έχει περάσει τεχνικός του ΟΤΕ για να ετοιμάσει τη γραμμή μου στο πίνακα της πολυκατοικίας. Το αστείο δε είναι ότι μετέφερα και το κινήτο μου στο δίκτυο της WIND, ώστε να έχω ένα λογαριασμό για όλα!! (WIND 3 σε 1). Πλέον σκέφτομαι να αποχωρήσω οριστικά από την ΤΕΛΛΑΣ, αλλά από την άλλη από οτι βλέπω όλες οι υπόλοιπες εταιρίες το ίδιο "αξιόπιστες" έιναι.... :(
Σημειοτέον ότι ήδη έχω καταφύγει στη Γ.Γ. Καταναλώτη πριν μία εβδομάδα για μη έγκαιρη ενεργοποίηση της γραμμής μου και πολύ φοβάμαι ότι πλέον δεν πρόκειται να την ενεργοποιήσουν ποτέ!!
Είμαι ανοικτός σε προτάσεις για τη σωστή επιλογή φορέα.
Ευχαριστώ.

algedan
01-09-08, 10:16
καλημέρα σε όλους Καλή βδομάδα! Καλό μήνα και καλό Φθινόπωρο!!!!

Παρομοίως!!! Εγώ μάλιστα περιμένω και εξοπλισμό (προσφορά λάπτοπ + λοιπά!). Μου είπαν ότι θα ερχόταν τεχνικός (μου έδωσαν τηλ. νούμερο) αλλά πάπ*λα!!! και είμαι από 21/6/08 έτσι!!!
Άντε γεια!!! (αν μπορέσω να την σκαπουλάρω και μαζί την σκαπουλάρω και από wind!!!)

Mouse Potato
01-09-08, 15:12
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει και αυτή η αόριστη δημοσκόπηση...

Ariko
01-09-08, 15:43
Γειά χαρά κ απο μένα.
Λοιπόν εγω έχω κάνει την αίτηση μου μεσα 10 Ιουλίου και ακόμη τίποτα.
Κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο στην tellas μου λένε ότι όλα είναι έτοιμα απο μας(αρ.τηλεφώνου κλπ) αλλα περιμένουμε τον ΟΤΕ για την κατασκευή του βρόχου.
Εδώ και έναν μήνα μου λένε το ίδιο πράγμα.
Τί γίνεται εδώ?Και τί μπορώ να κάνω για να μάθω που στο καλό(για να μην πώ τπτ άλλο πιο βαρύ ειμαι και καινούργιος) βρίσκεται αυτή η κατασκευή του βρόχου?

aegeanman
08-09-08, 15:07
Γεια σας παίδες. Λοιπόν μόλις γύρισα από μίνι διακοπές και φυσικά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από την TELLAS. Τους ξανακάλεσα βέβαια μέσα της προηγούμενης εβδομάδας και μου έιπαν ότι απο 29/8 έχει ενεργοποιηθεί ο βρόγχος μου από τον ΟΤΕ και ότι μέσα σε 6-7 εργάσιμες θα έιναι δυνατή η ενεργοποίηση της γραμμής μου (άντε να δούμε...). Όσο για την καταγγελία μου στη Γ.Γ. Καταναλώτη έχω να σας πω ότι ήδη την εχουν κοινοποιήσει στην ΤΕΛΛΑΣ (μαζι με κάποια άλλη "συμπάσχοντος") και περιμένουν έγγραφη απάντηση από την έταιρια για τη συγκεκριμένη καταγγελία. Θα παρότρυνα λοιπόν ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ να καταφύγετε με καταγγελία σας τηλεφωνόντας στο 1520 μπας και γίνει τίποτα.... Όσο γα το σκοπό της δημοσκόπησης, έχει να κάνει σε περίπτωση που κάποιος έχει αντιθετη άποψη επι του θέματος να ψηφήσει και να προβάλει τη δική του άποψη... Πάντως αν και κλέινω σχεδόν 2 μήνες με το θέμα αυτό αποφάσησα τελικά να παραμείνω και να στηρίξω την καταγγελία μου για την κοροϊδία αυτή των "δήθεν" 20 εργάσιμων ημερών. Κουράγιο παιδιά κάποια στιγμή θα δικαιωθούμε! (ελπίζω..) :whistle:

aegeanman
08-09-08, 18:39
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μόλις είδα μια ψήφο "ΔΙΑΦΩΝΩ" στην παραπάνω δημοσκόπηση αλλά αυτός που την παράθεσε θα μπορούσε να προβάλλει και τη δική του διαφορετική άποψη... (μήπως???)

Ariko
09-09-08, 16:53
Εντάξει παίδες, το δικό μου δν έχει προηγούμενο.
Αφου περιμένω εδώ και 2 μήνες πλέον μου λένε οτι ο ΟΤΕ έστειλε αρνητική απάντηση γιατί είχε λάθος διεύθυνση. Η Κοροϊδία συνεχίζεται.
Τους ρωτώ να μάθω για το πότε θα κατασκευαστεί ο τοπικός βρόχος, μου λένε δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Μου δίνουν έναν αριθμό αίτησης και μου λένε παρτε στον ΟΤΕ να μάθετε για αυτό.
Φυσικά απο το 134 δεν ξέρουν να μου πουν και αφου έχω πάρει τηλεφωνα σε ΓΓΚαταναλωτή και σε ΕΕΤΤ μου λένε για καταγγελία αλλα θα πάρει τουλάχιστον 15 μέρες μέχρι να σας απαντήσουν.
Οπότε πάω για διακοπή, και ενώ ρωτώ για πληροφορίες απο τελλας για το πως θα ακυρώσω την αίτηση, οι υπάλληλοι μου φέρονται πολύ άσχημα και στην τελική μου έκλεισαν το τηλέφωνο στα μούτρα.
ΑΝ είναι δυνατόν ρε μάγκες, μου έκλεισαν το τηλέφωνο στα μούτρα και ενώ ρωτούσα πράγματα.
Οπότε θα πάω στο κατάστημα wind που έκανα την αίτηση για να την ακυρώσω.
Παρεμπιπτόντως, οι υπάλληλοι στο 134 ήταν πολύ πιο φιλικοί και εξυπηρετικοί απο εκείνουν της τελλας και ας ήξεραν οτι έχω τηλεφωνήσει για να μάθω για άλλη εταιρεία.

ΕΝΑ έχω να πω.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ!!!

ps. Αφήστε που πιστεύω οτι θα μου κάνουν και λαδιές για την ακύρωση της αίτησης. Ας ελπίσουμε τπυλάχιστον εκεί να πάνε όλα καλά.

liamis
11-09-08, 01:03
Παιδιά τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά με την tellas...Ακούστε να δείτε πόσο σοβαρά είναι!!!
Έχω κάνει την αίτηση για tellas zisto από τον Μάϊο μήνα... 1 αυγούστου λοιπόν έγινε η μεικτονόμιση της γραμμής μου....δηλαδή περάσανε 3 σχέδον μήνες...έπειτα απο συνεχή τηλεφωνήματα στο 13800....για το modem τώρα όσο και αστείο αν φαίνεται ο courier το έφερε στις 3 Σεμπτεμβρίου..δηλαδή καθυστέριση 25 σχεδόν μέρες....δίοτι ξέρεται οτι ερχεται το πολύ σε 5 εργάσιμες...καλούσα σχεδόν κάθε μέρα 13800 και μου λεγανε υπομονή!!!απίστευτο και ομώς αληθινό 4 μήνες για να γίνει η ενεργοποίηση ενός dsl......τι να πω;

dimtsa91
11-09-08, 14:36
3 Ιουλίου έστειλα την αίτηση για την προσφορά με το laptop. Μόλις εχτές 10/9 παρέλαβα τον εξοπλισμό μετά από ένα σωρό τηλεφωνήματα και το χειρότερο άπειρη αναμονή. ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ Η ΤΕΛΛΑΣ. ΜΑΚΡΙΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ Ο ΟΤΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ

vasiliou
11-09-08, 18:53
ΔΥΣΤΗΧΩΣ Ο ΟΤΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ

Γιατι δεν λες πως ειναι και ο πιο ακριβός ...:whistle:

Farmako
11-09-08, 19:06
Γεια σας παίδες. Λοιπόν μόλις γύρισα από μίνι διακοπές και φυσικά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από την TELLAS. Τους ξανακάλεσα βέβαια μέσα της προηγούμενης εβδομάδας και μου έιπαν ότι απο 29/8 έχει ενεργοποιηθεί ο βρόγχος μου από τον ΟΤΕ και ότι μέσα σε 6-7 εργάσιμες θα έιναι δυνατή η ενεργοποίηση της γραμμής μου (άντε να δούμε...). Όσο για την καταγγελία μου στη Γ.Γ. Καταναλώτη έχω να σας πω ότι ήδη την εχουν κοινοποιήσει στην ΤΕΛΛΑΣ (μαζι με κάποια άλλη "συμπάσχοντος") και περιμένουν έγγραφη απάντηση από την έταιρια για τη συγκεκριμένη καταγγελία. Θα παρότρυνα λοιπόν ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ να καταφύγετε με καταγγελία σας τηλεφωνόντας στο 1520 μπας και γίνει τίποτα.... Όσο γα το σκοπό της δημοσκόπησης, έχει να κάνει σε περίπτωση που κάποιος έχει αντιθετη άποψη επι του θέματος να ψηφήσει και να προβάλει τη δική του άποψη... Πάντως αν και κλέινω σχεδόν 2 μήνες με το θέμα αυτό αποφάσησα τελικά να παραμείνω και να στηρίξω την καταγγελία μου για την κοροϊδία αυτή των "δήθεν" 20 εργάσιμων ημερών. Κουράγιο παιδιά κάποια στιγμή θα δικαιωθούμε! (ελπίζω..) :whistle:
Aκόμα τίποτα; Κανά νέο από τη μικτονόμηση;

Και πρόσεξε. Το ότι θα έρθει τεχνικός για μικτονόμηση δε σημαίνει αυτομάτως ότι θα συνδεθείς. Σε ένα φιλαράκι μου, ήρθε 4 φορές (!!) και διαπίστωνε συνεχώς προβλήματα στη γραμμή, γραμμή την οποία έπρεπε να διορθώνει ο ΟΤΕ με μεσοδιαστήματα 10-15 ημερών το καθένα. Δηλαδή μετά από 2 μήνες τελικά έγινε η μικτονόμηση... Πρόσεξέ το και παίρνε συνεχώς τηλέφωνα... Στείλε και ένα φαξ στο 211-120 1100 να ενημερώσεις το πρόβλημά σου... Εκείνα τα διαβάζουν πραγματικοί τεχνικοί... Και όχι απλοί τηλεφωνητές στο 1212, 13800. ;)

aegeanman
11-09-08, 19:37
Λοιπόν παιδιά οφείλω να ομολογήσω ότι τελικά η τακτική της καταγγελίας είναι πολύ αποδοτική!!! Καταρχήν έχω λάβει από το ταχυδρομείο την επιστολή που έχει σταλθεί από την ΕΕΤΤ (Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων) προς την ΤΕΛΛΑΣ ως κοινοποίηση σε μένα (καθώς και σε άλλους που έχουν προσφύγει επίσης με καταγγελία), στην οποία ζητείται η εταιρία να απολογηθεί γραπτώς εντός μηνός για όλες τις αναφερόμενες καταγγελίες. Την ίδια μέρα που έλαβα την επιστολή με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα παραπόνων της ΤΕΛΛΑΣ (ούτε καν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο τμήμα :hmm:) για να με ρωτήσουν τι έγινε με το θέμα ενεργοποίησης της γραμμής μου και αν με καλέσαν από το τεχνικό τμήμα της εταιρίας κτλ. κτλ. και με ρώτησαν βεβαίως αν έχω κάνει καταγγελία στη Γ.Γ. Καταναλωτή για το θέμα αυτό και τους απάντησα "Μα φυσικά!". Ήδη σήμερα με κάλεσε το τεχνικό τμήμα για να με κλείσουν αύριο ραντεβού για να μου φτιάξουν τη γραμμή... Όπως καταλαβαίνετε όταν τελικά κοινητοποιείται μια τέτοια διαδικασία όπως είναι η καταγγελία ξαφνικά όλα λειτουργούν ρολόϊ!!. Παρ'ολ'αυτά είμαι αποφασισμένος να εμμείνω στην καταγγελία που έχω κάνει μια και η 2μηνη καθυστέρηση με έχει επιφορτώση με απίστευτες χρεώσεις του κινητού μου καθώς και με mobile internet το όποίο προσωρινά έχω βάλει. Νομίζω φίλοι μου ότι όλοι όσοι έχετε αντίστοιχα προβλήματα όπως το δικό μου ξέρετε πλέον τι να κάνετε... !! ;) :oneup:

or1onas
12-09-08, 11:38
Γειά χαρά και από μένα.
Έκανα αίτηση μεταφοράς της γραμμής μέσω fax στις 13/08.
Ενημερώθηκα ότι από την ημέρα της αίτησης θα χρειαστούν 30 ημέρες για τη μεταφορά.
Διάβασα τι τραβάει ο κόσμος και άρχισα να αγχώνομαι, οπότε έστειλα mail τη Δευτέρα για να ενημερωθώ για την κατάσταση του αιτήματος.
Μόλις με κάλεσαν από την tellas για να μου πουν ότι στη ΒΔ τους έχει καταχωρηθεί το αίτημα μου στις 26/08 (2 εβδομάδες μετά την αποστολή του fax) λόγω προβλημάτων στα συστήματα εξαιτίας του merging με τη Wind...και ότι ο ΟΤΕ έχει ενημερώσει για ρύθμιση του κυκλώματος στις 30/09!!!
Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Το Internet μου είναι απαραίτητο, και 2 μήνες για απλή μεταφορά στην ίδια περιοχή (500μ απόσταση το παλιό από το νέο σπίτι) είναι τουλάχιστον κοροϊδία...

aegeanman
12-09-08, 18:56
Καλησπέρα. Πλέον έχει ολοκληρωθεί η μικτονόμηση της γραμμής μου μετά από τεχνικό της ΤΕΛΛΑΣ που ήρθε το μεσημέρι... Τελικά αποδεικνύεται ότι μόνο μέσω καταγγελιών! μπορεί να τακτοποίηθει ένα τόσο απλό ζήτημα όπως η μεταφορά μιας γραμμής (σκεψου δηλαδή τι γίνεται με νέες συνδέσεις για κάποιον που δεν έχει καν γραμμή...). Τώρα από εκεί και πέρα αν αυτό είναι ζήτημα της εταιρίας της ίδιας ή του ΟΤΕ που καθυστερεί να παραδώσει τον βρόγχο σε αυτή ας λογοδοτήσουν οι ίδιοι οι υπεύθυνοι αμφωτέρω στην ΕΕΤΤ. Πάντως μετά από δύο μήνες περιμένωντας για τη μεταφορά κι έχοντας χρεωθεί τόσο τηλεφωνήματα όσο και mobile internet στο κινητό μου μόνο ευχαριστημένος δεν μπορώ να πω ότι είμαι... Κάποιος θα πρέπει να αναλάβει το τίμημα της καθυστέρησης αυτής είτε είναι η ίδια η εταιρία είτε υπεύθυνοι στον ΟΤΕ που (πιθανόν) καθυστερούν σκόπιμα την απελευθέρωση νέων βρόγχων.... Θα εμμείνω στην καταγγελία μου μέχρι δικαίωσης. Το δικό μου τίμημα άλλωστε στην όλη ιστορία το έχω ήδη πληρώσει...

xmperop1
12-09-08, 19:36
Καλησπέρα. Πλέον έχει ολοκληρωθεί η μικτονόμηση της γραμμής μου μετά από τεχνικό της ΤΕΛΛΑΣ που ήρθε το μεσημέρι... Τελικά αποδεικνύεται ότι μόνο μέσω καταγγελιών! μπορεί να τακτοποίηθει ένα τόσο απλό ζήτημα όπως η μεταφορά μιας γραμμής (σκεψου δηλαδή τι γίνεται με νέες συνδέσεις για κάποιον που δεν έχει καν γραμμή...). Τώρα από εκεί και πέρα αν αυτό είναι ζήτημα της εταιρίας της ίδιας ή του ΟΤΕ που καθυστερεί να παραδώσει τον βρόγχο σε αυτή ας λογοδοτήσουν οι ίδιοι οι υπεύθυνοι αμφωτέρω στην ΕΕΤΤ. Πάντως μετά από δύο μήνες περιμένωντας για τη μεταφορά κι έχοντας χρεωθεί τόσο τηλεφωνήματα όσο και mobile internet στο κινητό μου μόνο ευχαριστημένος δεν μπορώ να πω ότι είμαι... Κάποιος θα πρέπει να αναλάβει το τίμημα της καθυστέρησης αυτής είτε είναι η ίδια η εταιρία είτε υπεύθυνοι στον ΟΤΕ που (πιθανόν) καθυστερούν σκόπιμα την απελευθέρωση νέων βρόγχων.... Θα εμμείνω στην καταγγελία μου μέχρι δικαίωσης. Το δικό μου τίμημα άλλωστε στην όλη ιστορία το έχω ήδη πληρώσει...

"Από τότε, ενώ με είχαν διαβεβαιώσει ότι η μεταφορά της γραμμής μου θα ολοκληρωνόταν εντός 20 εργάσιμων ημερών, ακόμα περιμένω το ρημάδι το τεχνικό τμήμα της έταιριας να ολοκληρώσει τη μικτονόμηση της γραμμής μου, παρόλο που ήδη από αρχές Αυγούστου έχει περάσει τεχνικός του ΟΤΕ για να ετοιμάσει τη γραμμή μου στο πίνακα της πολυκατοικίας."

" Γεια σας παίδες. Λοιπόν μόλις γύρισα από μίνι διακοπές και φυσικά ούτε φωνή ούτε ακρόαση από την TELLAS. Τους ξανακάλεσα βέβαια μέσα της προηγούμενης εβδομάδας και μου έιπαν ότι απο 29/8 έχει ενεργοποιηθεί ο βρόγχος μου από τον ΟΤΕ και ότι μέσα σε 6-7 εργάσιμες θα έιναι δυνατή η ενεργοποίηση της γραμμής μου (άντε να δούμε...).

"είτε υπεύθυνοι στον ΟΤΕ που (πιθανόν) καθυστερούν σκόπιμα την απελευθέρωση νέων βρόγχων"

Να απελευθερώσει ο ΟΤΕ τι από την στιγμή που την πόρτα σου την δίνει ο πάροχος σου?
Τι από τα παραπάνω ισχύει τελικά?

Για ενημέρωση σχετικά από το φορουμ της Φόρθνετ


29/08/2008 13:41 Ενεργοποίηση υπηρεσίας
12/08/2008 09:59 Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier
08/08/2008 18:54 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
05/08/2008 09:41 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
05/08/2008 09:41 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ05/08/2008 09:41 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

22/07/2008 17:18 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
17/07/2008 12:03 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
17/07/2008 12:03 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ
17/07/2008 12:03 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

02/09/2008 18:13 Ενεργοποίηση υπηρεσίας
07/08/2008 10:12 Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier
06/08/2008 17:54 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
04/08/2008 14:45 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
04/08/2008 14:45 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ
04/08/2008 14:45 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

04/09/2008 10:11 - Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier
03/09/2008 17:36 - Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
29/08/2008 12:56 - Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
29/08/2008 12:56 - Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ
29/08/2008 12:56 - Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Τα bold δικά μου.

aegeanman
12-09-08, 21:07
Απ'όσο με είχαν ενημερώσει θα έπρεπε πρώτα να απελευθερωθεί ο βρόγχος από τον ΟΤΕ για να παραχωρήθει στην ΤΕΛΛΑΣ στο δύκτιό της ώστε να μπορεί να χρησιμοποιήθει για την ενεργοποίηση της γραμμής μου. Βάσει με αυτά που γράφεις μάλλον αναφερόμαστε στο ίδιο πράγμα όπως η ολοκλήρωση δέσμευσης στον ΟΤΕ που αναφέρεις και εσύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν κατέχω από εξειδικευμένες γνώσεις ώστε να μπορώ να ξέρω ακριβώς τί συμβαίνει στο θέμα ενεργοποίησης μιας γραμμής από άλλη ιδιωτική εταιρία πέραν του ΟΤΕ... (και ούτε οφείλω άλλωστε ως πελάτης). Και το όλο ζήτημα για μένα επικεντρώνεται περισσότερο στην αναξιοπιστία και την ανειλικρίνια των εταιριών απέναντι στους πελάτες τους οσό αφορά τη δεσμευσή τους χρονικά για την περάτωση των εργασιών τους, είτε αυτή λέγεται μεταφορά ήδη προϋπάρχουσας γραμμής, είτε ενεργοποίηση νέας...

xmperop1
12-09-08, 21:16
Απ'όσο με είχαν ενημερώσει θα έπρεπε πρώτα να απελευθερωθεί ο βρόγχος από τον ΟΤΕ για να παραχωρήθει στην ΤΕΛΛΑΣ στο δύκτιό της ώστε να μπορεί να χρησιμοποιήθει για την ενεργοποίηση της γραμμής μου. Βάσει με αυτά που γράφεις μάλλον αναφερόμαστε στο ίδιο πράγμα όπως η ολοκλήρωση δέσμευσης στον ΟΤΕ που αναφέρεις και εσύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν κατέχω από εξειδικευμένες γνώσεις ώστε να μπορώ να ξέρω ακριβώς τί συμβαίνει στο θέμα ενεργοποίησης μιας γραμμής από άλλη ιδιωτική εταιρία πέραν του ΟΤΕ... (και ούτε οφείλω άλλωστε ως πελάτης). Και το όλο ζήτημα για μένα επικεντρώνεται περισσότερο στην αναξιοπιστία και την ανειλικρίνια των εταιριών απέναντι στους πελάτες τους οσό αφορά τη δεσμευσή τους χρονικά για την περάτωση των εργασιών τους, είτε αυτή λέγεται μεταφορά ήδη προϋπάρχουσας γραμμής, είτε ενεργοποίηση νέας...

Τώρα που μπήκες εδώ θα μάθεις θέλεις δεν θέλεις.:p

chrismasgr
30-09-08, 18:20
Από την ώρα που θα γίνει η μικτονόμηση πόσο καιρό κάνει για να φύγεις από την vodafone (είμαι εγώ ) σε tellas ; Εννοώ η μεταφορά του τηλεφώνου.

aegeanman
30-09-08, 18:46
Από την ώρα που θα γίνει η μικτονόμηση πόσο καιρό κάνει για να φύγεις από την vodafone (είμαι εγώ ) σε tellas ; Εννοώ η μεταφορά του τηλεφώνου.

Τι να σου πω φίλε... Αυτό καλύτερα να ρωτήσεις τους ίδιους. Σίγουρα πάντως οι 20 εργάσιμες μέρες που αναφέρουν δεν ισχύει...

chrismasgr
30-09-08, 20:09
Τι να σου πω φίλε... Αυτό καλύτερα να ρωτήσεις τους ίδιους. Σίγουρα πάντως οι 20 εργάσιμες μέρες που αναφέρουν δεν ισχύει...


Τελικά μετά την μικτονόμηση ενεργοποιήται αμέσως η γραμμή. Απλά έκανα μακακία εγώ και καταλάθος ενεργοποίησα δεύτερη γραμμή και θα πληρώσω 154 ευρώ γιατί δεν την θέλω.:(

@ ADSLgr.com All rights reserved.