PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;



eleonora18
29-08-08, 11:07
γεια σας και παλι !!!!!
προχωρησα τελικα στην αναβαθμιση της γραμμης.Η απορια που εχω ομως ειναι η εξης¨:

Πηρα τηλεφωνο στο 134 και ζητησα αναβαθμιση απο 1 στα 24 η κοπελα με ρωτησε για ποιο αριθμο και της ειπα για αυτον που καλω.Μου ειπε η αναβαθμιση θα γινει το πολυ σε 1 εβδομαδα μπορει να κοπει το ιντερνετ για 1 μερα γεια σας.ουτε στοιχεια μου ζητησε ουτε αφμ ουτε κωδικο πελατη ουτε τιποτα μονο τον αριθμο....ειναι δυνατον???

θα γινει η αναβαθμιση ή ειναι πρωταρα και δεν θα μου την κανει ????μα τοσο απλα μονο τον αριθμο τηλεφωνου μου ζητησε!!!!!!:worthy::worthy::worthy::worthy::

Dr.CHaNaS
29-08-08, 11:14
Θεωρητικα μονο αυτο χρειαζεται, αφου ηδη εχουν τα στοιχεια σου μιας και σε χρεωνουν.Αμα στα ξαναζητουσε απο την αρχη θα ηταν λιγο χαζο.

utp
29-08-08, 13:05
Αφου εισαι ηδη πελατης σε εχουν φακελωμενη.Δεν χρειαζεται καθε φορα να λες τα στοιχεια σου!

FuS
29-08-08, 16:50
Δεν χρειάζονται τίποτα παρά μόνο username.
username δεν σου ζήτησε; :hmm:

Άρης13
29-08-08, 23:53
Δεν χρειάζονται τίποτα παρά μόνο username.
username δεν σου ζήτησε; :hmm:

Τι username να της ζητησουν? Αφου τα ιδια στοιχεια θα εχει, μονο ενα καλωδιο στο dslam α αλλαξουν :p

LOUKAS32
30-08-08, 18:45
δηλαδι ερχεσε εσυ σπιτι μου και παιρνεις ΤΗΛ και λες 8ελω 24αρα χωρις στοιχεια?

Fixman_cc
30-08-08, 19:02
Οταν καλείς το 134 για αναβάθμιση, σου ζητάνε τηλέφωνο(για επιβεβαίωση στοιχείων) το username (για να αναβαθμιστούν οι κωδικοί στιν αντίστοιχη ταχύτητα s3...s4...s5....s6 OTEnet) ενα αφμ ή ταυτότητα και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας! Αυτός είναι ο σωστός τρόπος. Ειδάλως μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει και να ζητήσει αναβάθμιση ξέροντας τον αριθμό και καλώντας απο αυτόν και τρέχα γύρευε μετα....!:)

Όσο αφορά τους κωδικούς γίνονται πολλά λάθη και συνήθως αναβαθμίζουν τις γραμμές και όχι το account της ΟΤΕnet(username και pass),πχ βλέπω οτι συνχρονίζω στα 20κατι και κατεβάζω σαν να έχω 1 mbit! και μετά πρέπει να διεκπαιρεωθεί το αίτημα αναβάθμισης πάλι για να επιλυθούν τοιχόν μπλεξήματα και λοιπά και λοιπά....;)

FuS
30-08-08, 19:04
Τι username να της ζητησουν? Αφου τα ιδια στοιχεια θα εχει, μονο ενα καλωδιο στο dslam α αλλαξουν :p

Το username το χρειάζονται απαραίτητα για να μην υπάρχει πρόβλημα μετά (με back office και οτενετ).

Πάντως κανονικά για upgrade/downgrade χρειάζονται userrname, ΑΦΜ, ΔΟΥ και τίποτα άλλο αλλά το βασικό είναι το username.

eleonora18
30-08-08, 19:28
το ξαναλεω δεν μου ζητησαν τιποτα απολυτα μονο τηλεφωνο και τους ειπα οτι εινα αυτο που καλλω και τπτ αλλο.ευχαριστουνε η αναβαθμιση θα γινει σε 5 μερεσ το πολυ γεια σας

utp
31-08-08, 14:29
Το username το χρειάζονται απαραίτητα για να μην υπάρχει πρόβλημα μετά (με back office και οτενετ).

Πάντως κανονικά για upgrade/downgrade χρειάζονται userrname, ΑΦΜ, ΔΟΥ και τίποτα άλλο αλλά το βασικό είναι το username.

Oταν λες username ποιο εννοεις?Αυτο που εδωσαν εκεινοι σαν default ή αυτο που εφτιαξα μετα οταν συνδεθηκα?

DSLaManiaC
31-08-08, 16:16
Oταν λες username ποιο εννοεις?Αυτο που εδωσαν εκεινοι σαν default ή αυτο που εφτιαξα μετα οταν συνδεθηκα?

Αυτό που σου έδωσαν αυτοί είναι ένας 10ψήφιος αριθμός και λέγεται κωδικός πελάτη, όχι username. Κάτω απ αυτό το κωδικό πελάτη μπορείς να έχεις 100 συνδέσεις (100 usernames).

Αυτό που σου ζητάνε στο 134 είναι το username που εσύ έφτιαξες για τη συγκεκριμένη σύνδεση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.