PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελλας και τηλέφωνο για την αίτηση



sofaki
29-08-08, 11:58
Καλά οι άνθρωποι δεν έχουν καθόλου οργάνωση!Πριν λίγο με πήρε μια κυρία από την τελλάς για την αίτηση που είχα κάνει,λέει,για τηλέφωνο στην τελλάς!!!!!!Μου λέει θέλετε νέα γραμμή ή σε υπάρχουσα γραμμή?Μα,έχω ενεργοποιηθεί λεω.Α,δεν το ξέρα!
Μα,αφού,είχε την καρτέλα μου μπροστά κ έβλεπε τα στοιχεία.
Μήπως επειδή είχα κάνει 2 αιτήσεις (καθώς η 1η είχε εξαφανιστεί κ εβρεθεί μετά από καιρό)?Τι να πω...

pitsinis7
29-08-08, 12:00
δυστυχως φιλε μου νομιζω πως θα φαει κλειδωμα το νημα που ανοιξες....σιγουρα αμα το δει ο κακογερακας...και ο λογος ειναι οτι δεν υπαρχει τετοια εταιρεια...(τ(ρ)ελλας)

sofaki
29-08-08, 12:08
Καταρχάς είμαι φίλη,δεν είμαι φίλος!:p
Δεν υπάρχει τέτοια εταιρεία?Αν δεν υπήρχε όντως,δεν θα συνέβαιναν αυτά τα τραγελαδικά που συμβαίνουν!

mathios
30-08-08, 21:12
Καλά οι άνθρωποι δεν έχουν καθόλου οργάνωση!Πριν λίγο με πήρε μια κυρία από την τελλάς για την αίτηση που είχα κάνει,λέει,για τηλέφωνο στην τελλάς!!!!!!Μου λέει θέλετε νέα γραμμή ή σε υπάρχουσα γραμμή?Μα,έχω ενεργοποιηθεί λεω.Α,δεν το ξέρα!
Μα,αφού,είχε την καρτέλα μου μπροστά κ έβλεπε τα στοιχεία.
Μήπως επειδή είχα κάνει 2 αιτήσεις (καθώς η 1η είχε εξαφανιστεί κ εβρεθεί μετά από καιρό)?Τι να πω...σας λεει οτι ειναι απο την tellas μηπως ειναι απο καποια εταιρεια προωθησης υπηρεσιων της tellas, και οχι απο τα κεντρικα; οτι σας πουν απο το τηλεφωνο πιστευετε;

gacp
31-08-08, 09:54
σας λεει οτι ειναι απο την tellas μηπως ειναι απο καποια εταιρεια προωθησης υπηρεσιων της tellas, και οχι απο τα κεντρικα; οτι σας πουν απο το τηλεφωνο πιστευετε;

Είσαι σωστός. Οι πωλήσεις και το γίνονται από εξωτερικούς συνεργάτες οι οποίοι πολλές φορές λένε ότι είναι από την Tellas αλλά στην ουσία είναι "άσχετοι". Στην δική μου περίπτωση είχα μπλέξει άσχημα με τον εξωτερικό τους συνεργάτη (έχω και την επωνυμία της συγκεκριμένης εταιρία της Βορείου Ελλάδος αλλά δεν θα την αναφέρω). Είχα κάνει αίτηση για DP και για δύο μήνες δεν την είχαν στείλει στην Tellas. Μετά από κάτι ωραία fax που έστειλα στην Tellas (στα κεντρικά) με συν δέσανε σε 15 μέρες.
Και μπράβο τους :clap:

akkiiss55
31-08-08, 13:25
Είσαι σωστός. Οι πωλήσεις και το γίνονται από εξωτερικούς συνεργάτες οι οποίοι πολλές φορές λένε ότι είναι από την Tellas αλλά στην ουσία είναι "άσχετοι". Στην δική μου περίπτωση είχα μπλέξει άσχημα με τον εξωτερικό τους συνεργάτη (έχω και την επωνυμία της συγκεκριμένης εταιρία της Βορείου Ελλάδος αλλά δεν θα την αναφέρω). Είχα κάνει αίτηση για DP και για δύο μήνες δεν την είχαν στείλει στην Tellas. Μετά από κάτι ωραία fax που έστειλα στην Tellas (στα κεντρικά) με συν δέσανε σε 15 μέρες.
Και μπράβο τους :clap:

Παιδια να ξερετε οτι η τελλας πλεον δν κανει πωλησεις απο τα κεντρικα της παραμονο με εξωτερικουσ αντιπροσωπους που ειναι καργα ασχετοι και δν ξερουν τπτ.Λενε ο,τι θελουν στν πελατη και προκαλουν καθυστερησεις και πολλα προβληματα γενικα γιατι πολλες φορες παραπληροφορουν!

mathios
31-08-08, 18:45
απο το 2009 θα υπαρχει νομοθεσια που θα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ και οποιος πελατης θελει να γινει συνδρομητης σε οποιδηποτε εταιρεια κινητης η σταθερης θα πρεπει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ να απευθυνεται στην εταιρεια αυτοπροσωπως να κανει την αιτηση.
ενα κρητικο ρητο λεει '' ποτε μην αγοραζεις γουρουνι στο σακκι''

@ ADSLgr.com All rights reserved.