PDA

Επιστροφή στο Forum : first??



kellyblacky
29-08-08, 12:48
Παιδια με την Frist δεν ασχολειται κανεις? ειναι ενας παροχος με τον οποιο ξεκινησα πριν απο 6-7 χρονια που ειχε ενα καλο πακετο και, κλασσικα, εχω κολλησει. το θιεμα ειναι: ειναι τελειως αγνωστη, δεν την ξεριε κανεις? Δεν την βλεπω πουθενα στις κατηγοριες (εκτος κι αν ειμαι γκαβή και μου βγήκαν πια τα μάτια). Καθε φορα λεω να αλλαξω, αλλα ή θα το αναβάλλω ή θα φοβαμαι λιγο με αυτα που ακουω (ασε μην κατσει στραβη και μεινω χωρις ιντερνετ για κανα μηνα ή και περισσοτερο!). Η First παντως ειναι μικρη εταιρεια και η αληθεια ειναι οτι ειανι ακριβη τωρα πια, αλλα ειναι που δισταζω και φοβαμαι τα χειροτερα, αλλιως θα ειχα αλλαξει!

crypter
29-08-08, 12:51
η ποια; εχεις καποιο λινκ; αν ειναι οντως μικρη εταιρια δυσκολα θα την γλιτωσει απο συγχωνευση/πτωχευση λογω των "μεγαλων ψαριων" :p

lewton
29-08-08, 19:16
http://www.first.gr/el/

hammer21
29-08-08, 19:20
αργα η γρηγορα θα εξαφανιστει λογω ανατγωνισμου οποτε αλλαξε τωρα μην εχεις τπτ δυσαρεστες εκπληξεις.Τωρα το ποια να βαλεις ειναι μεγαλη συζητηση...:hmm:

spartacus
29-08-08, 19:36
Παιδια με την Frist δεν ασχολειται κανεις? ειναι ενας παροχος με τον οποιο ξεκινησα πριν απο 6-7 χρονια που ειχε ενα καλο πακετο και, κλασσικα, εχω κολλησει. το θιεμα ειναι: ειναι τελειως αγνωστη, δεν την ξεριε κανεις? Δεν την βλεπω πουθενα στις κατηγοριες (εκτος κι αν ειμαι γκαβή και μου βγήκαν πια τα μάτια). Καθε φορα λεω να αλλαξω, αλλα ή θα το αναβάλλω ή θα φοβαμαι λιγο με αυτα που ακουω (ασε μην κατσει στραβη και μεινω χωρις ιντερνετ για κανα μηνα ή και περισσοτερο!). Η First παντως ειναι μικρη εταιρεια και η αληθεια ειναι οτι ειανι ακριβη τωρα πια, αλλα ειναι που δισταζω και φοβαμαι τα χειροτερα, αλλιως θα ειχα αλλαξει!


παντως 5 euro τον μηνα για 1 mbps ειναι πολύ καλά για καποιον που δεν εχει απαιτήσεις, ειναι ΑΡΥΣ ετσι; για πες απο εξυπηρέτηση και απο ταχυτητες πως ειναι;

maxorfo
29-08-08, 19:59
5 ευρώ είναι μόνο η πρόσβαση. Στο ολοκληρωμένο πακέτο το 1 Mbit έρχεται πάνω από 20 ευρώ το μήνα. Πιό ακριβά κι από τον ΟΤΕ δηλαδή!

sdikr
29-08-08, 20:02
παντως 5 euro τον μηνα για 1 mbps ειναι πολύ καλά για καποιον που δεν εχει απαιτήσεις, ειναι ΑΡΥΣ ετσι; για πες απο εξυπηρέτηση και απο ταχυτητες πως ειναι;



*Οι χρεώσεις αναφέρονται στις αντίστοιχες υπηρεσίες ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ 12μηνών του 768/192.


Απο την σελίδα τους (να φανταστείς ακόμα δεν αλλάξαν το 768)


Οσόν αφόρα αξιοπιστία δεν ξέρω να σου πω, σαν Isdn την έχω δοκιμάσει και ήταν ο μόνος παρόχος που είχε όριο ώρων στα πακέτα του

το 12μηνό ΑΡΥΣ είναι στα 248 ευρώ (για 1024)

kellyblacky
31-08-08, 10:33
αργα η γρηγορα θα εξαφανιστει λογω ανατγωνισμου οποτε αλλαξε τωρα μην εχεις τπτ δυσαρεστες εκπληξεις.Τωρα το ποια να βαλεις ειναι μεγαλη συζητηση...:hmm:

Μια κουβέντα είναι κι αυτή- όταν έχεις ιντερνετ που δουλεύει και εισαι οκ, το τρέμεις να αρχίσεις από την αρχή.

Και το κουλό είναι ότι μόλις έληξε η συνδρομή και πρέπει να ανανεώσω, οι 6 μήνες είναι 170Ε (4mbps). Αν δεν πληρώσω τώρα, δεν θα έχω ιντερνετ μέχρι ποιος ξέρει πόσο :( Μαλλον θα τα σκάσω η έρμη, αλλά αυτή την φορά θα το βάλω μπροστα από νωρίς, ώστε να μην μείνω χωρίς (εκτός κι αν πετυχω καμια μεγακαθυστερηση των 6 μηνων εελεοςςς):closed:

lewton
31-08-08, 10:38
Μια κουβέντα είναι κι αυτή- όταν έχεις ιντερνετ που δουλεύει και εισαι οκ, το τρέμεις να αρχίσεις από την αρχή.

Και το κουλό είναι ότι μόλις έληξε η συνδρομή και πρέπει να ανανεώσω, οι 6 μήνες είναι 170Ε (4mbps). Αν δεν πληρώσω τώρα, δεν θα έχω ιντερνετ μέχρι ποιος ξέρει πόσο :( Μαλλον θα τα σκάσω η έρμη, αλλά αυτή την φορά θα το βάλω μπροστα από νωρίς, ώστε να μην μείνω χωρίς (εκτός κι αν πετυχω καμια μεγακαθυστερηση των 6 μηνων εελεοςςς):closed:
Αν πάρεις τώρα το 134 να παραγγείλεις Conn-X, θα το έχεις μέχρι Τρίτη-Τετάρτη.
Μόνο έχε υπόψη σου αν η First δεν έχει ακόμα καταργήσει τη γραμμή σου να μην ζητήσεις απλά νέο Conn-X, αλλά να ζητήσεις τη μετάβαση από First σε Conn-X. Θα χρειαστεί να στείλεις ένα ΦΑΞ με τα στοιχεία σου.


ΥΓ. Δε βλέπω στον τιμοκατάλογο (http://www.first.gr/en/relevant-files/Pricelist07_02_01.pdf) 170 ευρώ για 6 μήνες.
Μπορείς να μου διευκρινήσεις ποιό πρόγραμμα έχεις; Πληρώνεις χωριστά την ADSL πρόσβαση στον ΟΤΕ και χωριστά στη First;

paraskdi
31-08-08, 14:02
Αλλαξε εταιρεια

@ ADSLgr.com All rights reserved.