PDA

Επιστροφή στο Forum : μια απλη ερωτησουλα........



eleonora18
29-08-08, 14:49
γεια σας ξανα σημερα εκανα αναβαθμιση απο 1 στα 24mbps.Παω στο ρουτερ και βλεπω μετα απο 2 ωρες οτι ειχα αναβαθμιστει και κλειδωνει στα 19000mbps.το προβλημα ειναι οτι εγω ακομα κατεβασω με 1mbps ποσο θα χρειαστει να περιμενω αραγε???ρωταω γιατι το upload το εχουν φτιαξει στα 1mbps

ποσος χρονος:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm: θα χρειαστει??????

alexjm
29-08-08, 14:52
γεια σας ξανα σημερα εκανα αναβαθμιση απο 1 στα 24mbps.Παω στο ρουτερ και βλεπω μετα απο 2 ωρες οτι ειχα αναβαθμιστει και κλειδωνει στα 19000mbps.το προβλημα ειναι οτι εγω ακομα κατεβασω με 1mbps ποσο θα χρειαστει να περιμενω αραγε???ρωταω γιατι το upload το εχουν φτιαξει στα 1mbps

ποσος χρονος:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm: θα χρειαστει??????

Έκανες restart στο router σου??

eleonora18
29-08-08, 15:12
ναι εκανα reset το ιδιο πραγμα δλδ

ασε που εκανε και ρεσταρτ μονο του οταν συνδεθηκε

alexjm
29-08-08, 15:21
Να υποθέσω έβαλες και τις σωστές ρυθμίσεις έτσι?? Δεν νομίζω να αργήσει και πολύ πάντως. Σήμερα αργότερα, άντε αύριο.. ΟΤΕ έτσι?

eleonora18
29-08-08, 15:25
τι εννοεις ρυθμισεις???? εχω ενα sagem 1500wg τι ρυθμισεις χρειαζεται???μονο του εκανε restart εκανα και εγω ενα μετα και ακομα τπτ μου κανει εντυμωσει γτ το upload εχει αναβαθμιστει

arkara
29-08-08, 15:29
επίσης δοκίμασες να κατεβάσεις από έναν server που μπορεί να σου δώσει την ταχύτητα που έχεις?

για να το δοκιμάσεις σίγουρα, δοκίμασε να κατεβάσεις από rapidshare αν έχεις λογαριασμό η ένα torrent που να έχει πολύ πολύ κόσμο

Piparas
29-08-08, 15:45
Έτσι έγινε και σε μένα όταν αναβαθμίστηκα από 1Mbps σε 2Mbps. Πρώτα αλλάζει η γραμμή και μετά ξεκλειδώνεται η ταχύτητα από τον πάροχο, ακόμη και άν αυτοί οι δύο συμπίπτουν, όπως στην περίπτωσή μου. Απ'ότι θυμάμαι έγινε αργότερα την ίδια μέρα!:oneup:

eleonora18
29-08-08, 15:55
επίσης δοκίμασες να κατεβάσεις από έναν server που μπορεί να σου δώσει την ταχύτητα που έχεις?

για να το δοκιμάσεις σίγουρα, δοκίμασε να κατεβάσεις από rapidshare αν έχεις λογαριασμό η ένα torrent που να έχει πολύ πολύ κόσμο

ανι προσπαθησα να καταβασω απο ftp αλλα παλι με 1mbps κατεβαζα και εκανα και spped tset και μου δειχνει το upload 900 κατι αλλα το download 900 κατι παλι:mad::mad::mad::mad:

alexjm
29-08-08, 15:57
Λιγη υπομονή χρειάζεται. Και δοκίμασε ας πούμε για να τεστάρεις να κατεβάσεις από εδώ (http://supportdownload.apple.com/download.info.apple.com/Apple_Support_Area/Apple_Software_Updates/Mac_OS_X/downloads/061-3549.20070702.B7y8i/MacOSXUpdCombo10.4.10Intel.dmg), που είναι από τον ftp της apple.

eleonora18
29-08-08, 16:05
ασε οχι μονο δεν παει πανω απο 100kb/s αλλα κατω μεχρι και 66 φτανει,πραγμα το ποιο δεν μου το κανε οταν ειχα 1mbps ουτε καν οταν ειχα 768..........................

utp
29-08-08, 16:08
ασε οχι μονο δεν παει πανω απο 100kb/s αλλα κατω μεχρι και 66 φτανει,πραγμα το ποιο δεν μου το κανε οταν ειχα 1mbps ουτε καν οταν ειχα 768..........................

Πω πω αγχος...Περιμενε λιγακι ,μπορει να κανουν τιποτα ρυθμισεις εφοσον εγινε σημερα η αναβαθμιση.:)

Αν συνεχισει ετσι και αυριο παρε τους τηλ. Παντως για σημερα πρεπει να περιμενεις...

FuS
29-08-08, 16:48
γεια σας ξανα σημερα εκανα αναβαθμιση απο 1 στα 24mbps.Παω στο ρουτερ και βλεπω μετα απο 2 ωρες οτι ειχα αναβαθμιστει και κλειδωνει στα 19000mbps.το προβλημα ειναι οτι εγω ακομα κατεβασω με 1mbps ποσο θα χρειαστει να περιμενω αραγε???ρωταω γιατι το upload το εχουν φτιαξει στα 1mbps

ποσος χρονος:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm: θα χρειαστει??????

Σημερα έκανες την αναβάθμιση είπες.
Μήπως είσαι πολύ βιαστική; ;)

Πήγαινε στο my.otenet.gr και δες σε τι ταχύτητα είσαι otenet.
Μάλλον δεν είναι έτοιμη η ondsl home της οτενετ
(και λογικό αν η αίτησαη έγινε σήμερα ;) )

Doxaios
29-08-08, 20:42
Άσχετη ερώτηση αλλά να μην ανοίγω άλλο τόπικ. Κάποιος πωλητής αλυσίδας καταστημάτων μου είπε οτι από Σεπτέμβριο θα αρχίσουν τα πρόστιμα σε όποιον κατεβάζει ταινίες και μουσική από το ιντερνετ. Τί είναι τούτο? Εχω την εντύπωση οτι δεν έχει την παραμικρή σχέση με την πραγματικότητα.

Zer0c00L
29-08-08, 20:46
Άσχετη ερώτηση αλλά να μην ανοίγω άλλο τόπικ. Κάποιος πωλητής αλυσίδας καταστημάτων μου είπε οτι από Σεπτέμβριο θα αρχίσουν τα πρόστιμα σε όποιον κατεβάζει ταινίες και μουσική από το ιντερνετ. Τί είναι τούτο? Εχω την εντύπωση οτι δεν έχει την παραμικρή σχέση με την πραγματικότητα.

οντως δεν εχει καμια σχεση με την ελληνικη πραγματικα ο υπαλληλος του καταστηματος.

βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα εφαρμοστει καποτε και στην ελλαδα ο νομος της Ε.Ε μεχρι τοτε εχουμε μελλον και πολλα κατεβασματα (με μετρο παντα και προσεχτικα)

Doxaios
29-08-08, 20:51
Κάτι που δεν έχω καταλάβει εντελώς. Τί είναι το παράνομο ακριβώς? Να κατεβάζεις τόρρεντς? Να κατεβάζεις με προγράμματα τύπου emule? Rapid share? Τί?

Zer0c00L
29-08-08, 21:31
οτι υποκυπτει στους νομους πνευματικης ιδιοκτησιας (copyright)

προς θεου τα πρωτοκολλα που χρησιμοποιει το P2P (torrent/dc++/emule) etc.. δεν ειναι παρανομα οπως και το Rapidshare αλλα παρανομη μπορει να ειναι η χρηση τους απο τους χρηστες.

LOUKAS32
29-08-08, 21:37
οτι και να εφαρμοστει .....ΔΥΣΚΟΛΑ θα υπαρχει πληρης ελεγχος...

ΑΠΛΑ εαν βαλουν ΟΡΙΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΟΣ>>>>>

την ΜΑΜΗΣΑΜΕ!!!

Zer0c00L
29-08-08, 21:42
οτι και να εφαρμοστει .....ΔΥΣΚΟΛΑ θα υπαρχει πληρης ελεγχος...

ΑΠΛΑ εαν βαλουν ΟΡΙΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΟΣ>>>>>

την ΜΑΜΗΣΑΜΕ!!!

οριο δεν μπορουν να βαλουν αυθαιρετα χωρις να το αποδεχτουν οι χρηστες διοτι ειναι παρανομο βαση Ε.Ε

αυτο που μπορουν να βαλουν ειναι ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ η διαφορετικα πακετα χρησης.

αναλογα ποσα GB/TB τρως να πληρωνεις.

αν εχουν βεβαια το αναλογο BW γιατι μονο ο ΟΤΕ το εχει δυστυχως για τους αλλους τα βλεπεις φανταζομαι εδω καθε μερα.

sdikr
29-08-08, 21:46
Υπάρχουν σχετικά νήματα συνεχίστε εκεί
Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.