PDA

Επιστροφή στο Forum : Baudtec Επιστοφή σε προηγούμενο firmware



playnet1000
30-08-08, 23:06
Καλησπέρα παιδιά.εχω το baudtec TW263R4-B0 το οποίο είναι για ΑΝΝΕΧ Β.Το θέμα είναι οτι πέρασα ένα firmware(αυτο της trendchip) και δέν μπορεί να μου συνχρονίσει τη γραμμή.απ ότι βλέπω στο status λέει ANNEX A και στο advance options έχει επιλογές μονο για ANNEX A.M,I,A/L.Έχει κάποιος το firmware του ΟΤΕ ή κάτι άλλο?τί μπορώ να κάνω?

batili
02-09-08, 22:31
Δen εχει κανενας firmware του ΟΤΕ ?

gogos888
09-09-08, 14:22
Αυτό νομίζω είναι και για Annex A και για Annex B http://www.conn-x.gr/Wireless_Baudtec_STB_ready_for_WindowsXP_SP3.zip

mylkogr
10-09-08, 08:19
Δεν αλλάζει το ANNEX όμως και αφορά τα μοντέλα Α1

gogos888
10-09-08, 09:15
Α1/Β1 σύμφωνα με το manual μέσα στο .zip αρχείο. Δεν το δοκίμασα αλλά μέσα στον κατάλογο \utility\gre\ υπάρχουν κατάλογοι Α & Β και υποθέτω ότι είναι για AnnexA & AnnexB αντίστοιχα. Για τους φίλους που κάνανε λάθος φλασάρισμα δεν χάνουν τίποτε να δοκιμάσουν.

mylkogr
10-09-08, 12:47
Α1/Β1 σύμφωνα με το manual μέσα στο .zip αρχείο. Δεν το δοκίμασα αλλά μέσα στον κατάλογο \utility\gre\ υπάρχουν κατάλογοι Α & Β και υποθέτω ότι είναι για AnnexA & AnnexB αντίστοιχα. Για τους φίλους που κάνανε λάθος φλασάρισμα δεν χάνουν τίποτε να δοκιμάσουν.

Είναι όπως τα λές, αν και υπάρχουν 2 RAS αρχεία με διαφορετική ημερομηνία, κανείς τολμηρός ή ειδικός για άποψη επί του θέματος;

gogos888
10-09-08, 14:17
Τα δοκίμασα και τα δύο :p

Αυτό στον κατάλογο \211381\ είναι το αναβαθμισμένο του ΟΤΕ που λύνει και το πρόβλημα με τα Windows XP SP3.
Το άλλο στον κατάλογο \211411\ αν θυμάμαι καλά (είναι και ποιό πρόσφατο) δεν έχει ρυθμίσεις για ασύρματη σύνδεση, είναι πορτοκαλί και βγάζει για λογότυπο Trendchip. Και δεν κατάφερα να το κάνω να συγχρονίσει με την γραμμή όσο και αν το πείραξα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.