PDA

Επιστροφή στο Forum : Η Απελευθέρωση Modem και εγκατάστασης αναβλήθη για 22/10



Aris_Sat
17-10-03, 17:41
Η Απελευθέρωση Modem και εγκατάστασης αναβλήθη για την Τετάρτη 22 Οκτωβρίου...
Τα πάντα ήταν έτοιμα απο πλευράς οτε για να γίνει από 15/10 αλλά.......
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ 134 ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ". ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣ. ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ.....
Ολα αυτά σύμφωνα με το εμπορικό τμήμα ADSL του οτε...
Ας ελπίσουμε την Τετάρτη όλα να είναι έτοιμα και να μην υπάρξει άλλη αναβολή.

Athlon_XP
17-10-03, 19:05
Οι γνωστές μαλακίες του πΟΤΕ και του 134. Ψεύτες και πάλι ψεύτες.

Dreamkid
18-10-03, 02:46
me alla logia na agapiomaste diladi... :(

vagelis
18-10-03, 05:14
εγώ άκουσα ότι πριν τις 31.12.03 δεν πρόκειται να γίνει απελεύθερωση.

Gothic
18-10-03, 05:37
Απελευθέρωση, ε; Χμμμμ...

πΟΤΕ θα κα', ε, πΟΤΕ θα κάαααμνεεεείιιιι ξάστεριάαααα...

πΟΤΕ
πΟΤΕ
πΟΤΕ πΟΤΕ πΟΤΕ

:evil:

avatarious
18-10-03, 07:53
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ 134 ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ........
ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΑΚΗ(ΤΟ ΤΗΛ ΣΤΑ ΝΕΑ) ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΛΟΝ
ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ :roll: :roll:

Vormulac
18-10-03, 09:17
Σήμερα ήρθε ο τεχνικός και έκανε την «εγκατάσταση» και όταν τον ρώτησα ,επειδή τον είδα λίγο ψαγμένο μου είπε ότι δε θα γίνει κάτι τέτοιο και είναι μαλακίες αυτά που ακούγονται ,μου είπε πάντως ότι μέχρι το τέλος του χρόνου θα φέρει ο πΟΤΕ περισσότερα ADSL modem ,πιο συγκεκριμένα ,κάτι κινέζικα (!!!!) με 30Ε.

boy
18-10-03, 10:15
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ 134 ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ".

Το Σεπτέμβριο η αγορά είχε έλλιψη από jetspeed. Πήγα λοιπόν σε ένα κατάστημα του ΟΤΕ στον Πειραιά για να αγοράσω το modem σύμφωνα με προτροπή ενός τεχνικού.
Μου είπε λοιπόν ο προιστάμενος :" καλά αφού υπάρχει έλλιψη γιατί δεν πέρνετε modem από αλλού , δεν υπάρχουν στην Ελλάδα?

Όταν προσπάθησα να του εξηγήσω πως αυτό δεν το επιτρέπει η πολιτική του ΟΤΕ παρολίγο να με βρίσει.
Για να μου αποδείξει πως δεν έχω δίκιο έστρεψε προς το μέρος μου την 21" οθόνη του και μου έδειξε την επιλογή στο πρόγραμμα (δεν θυμάμε πως το λένε) : τερματικός εξοπλισμός από το χρήστη.

Όπως καταλαβαίνετε έμεινα μαλάκας. Αμέσως πήρα τηλέφωνο τον "αρχιτεχνικό" του εξήγησα τι έγινε και μου είπε πως η επιλογή η υπάρχει , υπάρχει όμως και η πολιτική που δεν αλλάζει.

Ο προιστάμενος αφου μίλησε και αυτός μαζί του γύρισε και μου είπε "αν ήμουν στην θέση σου θα ακύρωνα την αίτηση , αυτοί σας κοροιδεύουν"

Από ότι καταλάβατε δεν βγάζουμε άκρη με αυτούς , εδώ δεν βρίσκουν άκρη μεταξύ τους , μην χάνετε το καιρό σας λοιπόν.Όχι τίποτα άλλο αλλά χαλιέστε τσάμπα.

Koumooo
18-10-03, 11:54
αυτι φιλε μου ειναι πολυ σημαντικο που είπες... αφου δεν εχω λογω να μφιβάλω οτι λες αληθεια,,,συμπεραινονω οτι δεν ειναι ηλιθιοι και κρετινοι.... αλλα ψευτες και κλεφτες :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

sharky
18-10-03, 13:08
Συμπέρασματα για Κέρκυρα ύστερα απο πολλά τηλεφωνήματα και επισκέψεις στον ΟΤΕ:

- Μοντεμ αγοράζεις απο όπου θες εσύ. Αρκεί να παίζει σωστά στο DSLAM.

- To splitter είναι δωρεάν ΜΟΝΟ αν πάρεις το μοντεμ απο ΟΤΕ. Αν όχι, θα στο χρεώσει 26€ περίπου τελική εκτός και αν πάρεις απο αλλού.

- Η όλη διαδικασία κρατάει 10 μέρες.

Έχω δεί το splitter της ALCATEL και σε σχέση με το splitter της Zyxel είναι μάπα. Η τιμή είναι σχεδόν ίδια, και της alcatel δεν έχει ούτε κλιπ (rg-11/45) αλλα βίδες για τα καλώδια!!!!

sharky
18-10-03, 13:10
αρα αυτά περι "αναβάθμισης προγράμματος" είναι μπούρδες!

Εδώ και 1 μήνα τουλάχιστον στην Κέρκυρα το μοντεμ είναι ελεύθερο! Για το τέλος εγκατάστασης,.... i dont know.

@ ADSLgr.com All rights reserved.