PDA

Επιστροφή στο Forum : ποσο ακομα???????



eleonora18
01-09-08, 14:59
γεια σας απο την παρασκεθη το πρωι εχω ζητησει αναβαθμιση της γραμμης μου μετα απο 1 ωρα ακριβως το router μου κλειδωνε στην νεα ταχυτητα.Ειναι δευτερα μεσημερι και ακομα δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω την νεα ταχυτητα αφου κατεβαζω με την προηγουμενη και χειροτερα.Πηγαινω στο myotenet και βλεπω πως ειμαι ακομα s1.........π:worthy::worthy::worthy::worthy:οσο ακομα πρεπει να περιμενω???????

........Auto merged post: eleonora18 πρόσθεσε 34 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

καποιος να απαντησει?????????

DSLaManiaC
01-09-08, 15:07
Μέσα στη βδομάδα θα είσαι ΟΚ.

Το ΣΚ δεν αλλάζουν τα προφίλ των χρηστών στην ΟΤΕνετ κατα κανόνα. Απλά λίγη υπομονή.

dimangelid
01-09-08, 19:36
γεια σας απο την παρασκεθη το πρωι εχω ζητησει αναβαθμιση της γραμμης μου μετα απο 1 ωρα ακριβως το router μου κλειδωνε στην νεα ταχυτητα.Ειναι δευτερα μεσημερι και ακομα δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω την νεα ταχυτητα αφου κατεβαζω με την προηγουμενη και χειροτερα.Πηγαινω στο myotenet και βλεπω πως ειμαι ακομα s1.........π:worthy::worthy::worthy::worthy:οσο ακομα πρεπει να περιμενω???????

........Auto merged post: eleonora18 πρόσθεσε 34 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

καποιος να απαντησει?????????

Δεν λες πάλι καλά που σου αναβάθμισαν την γραμμή σε μία ώρα; Ας το ζήταγες σε άλλη εταιρία... Ακόμα και νέες ενεργοποιήσεις ο ΟΤΕ μπορεί να τις κάνει σε 1 μέρα ενώ σε άλλες εταιρίες μπορεί να περιμένεις μήνες. Εγώ είχα παρόμοια περίπτωση όταν ζήτησα στην Ηγουμενίτσα αναβάθμιση από 2mbit στα 24mbit. Η γραμμή αναβαθμίστηκε σε 3 μέρες (ήμουν ο πρώτος πελάτης με 24αρα over ISDN και για πολύ καιρό, ίσως ακόμα και τώρα, ο μόνος σε αυτό το κέντρο) και την μέρα που αναβαθμίστηκε η γραμμή, η συνδρομή είχε μείνει στα 2mbit. Πήγα στο κατάστημα της Ηγουμενίτσας, τους ενημέρωσα και έκαναν μπροστά μου την αίτηση αλλαγής και μόλις πήγα στο σπίτι είχε ήδη γίνει. Οπότε δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια επίσκεψη σε κατάστημα ή ένα τηλέφωνο στο 134.

eleonora18
02-09-08, 00:50
παει και η δευτερα και ακομα χωρις να με αναβαθμισουν .πηρα το 134 και μου ειπαν οτι δεν γινει μεσα στην εβδομαδα θα με υποβαθμισουν αλλα το ρουτερ εχει ηδη συγρονιστει στην καινουργια ταχυτητα.....

eleonora18
02-09-08, 11:54
τριτη μεσημερι και ακομα τπτ.........ακομα περιμενω...δλδ ελεος δεν μπορουν να την ενοργοποιξσουν εκει στην οτενετ τι κανουν???

lewton
02-09-08, 12:03
γεια σας απο την παρασκεθη το πρωι εχω ζητησει αναβαθμιση της γραμμης μου μετα απο 1 ωρα ακριβως το router μου κλειδωνε στην νεα ταχυτητα.Ειναι δευτερα μεσημερι και ακομα δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω την νεα ταχυτητα αφου κατεβαζω με την προηγουμενη και χειροτερα.Πηγαινω στο myotenet και βλεπω πως ειμαι ακομα s1.........π:worthy::worthy::worthy::worthy:οσο ακομα πρεπει να περιμενω???????

........Auto merged post: eleonora18 πρόσθεσε 34 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

καποιος να απαντησει?????????
Tι καφετιέρα έχεις; :p
To είπες στη μάνα σου;

030366
02-09-08, 13:12
Το ίδιο κι εγώ. Ζήτησα αναβάθμιση χτές το μεσημέρι. Από το πρωί σήμερα κλειδώνω στα 4, με τη ταχύτητα του download να παραμένει η ίδια με πριν. Κατέβασα από nvidia, ati κι από rapidshare. Ίδια ταχύτητα σε όλα. Ύστερα κι από restart, τα στατιστικά πού λαμβάνω από το ρούτερ είναι τα εξής:

Uptime: 0 days, 0:16:00
DSL Type: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 256 / 4,094
Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]: 0.00 / 0.00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 11.5 / 19.0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 8.0 / 18.0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 33.0 / 29.0

Το 256 στο upload είναι το standard πού μπαίνει στα 4 mbps; Αν ζητήσω να μου το ανεβάσουν στο 512 πχ, θα χρεώνεται παραπάνω υποθέτω; Στο my.otenet δεν έχει γίνει ακόμη ενημέρωση. Στα 1024 με δείχνει. Περιμένω μέχρι τέλος βδομάδας για την αλλαγή προφίλ. Από και και πέρα παίρνω 121 η 134;

eleonora18
02-09-08, 19:28
παει και η τριτη και ακομη δεν με ενοργοποιησαν.....τελικα νομιζω οτι βαριουνται να κουνηθουν οι τεχνικοι της οτενετ καθως νομιζω οτι καθονται αντι να κανουν τπτ.δλδ ελεοςςςςς

απο παρασκευη εχει σταλει η αιτηση στο conn-x με εχουν αναβαθμισει μεσα σε 1 ωρα στα 24mbps και ακομα τπτ.........

ασχετο αλλα εσεις που εχετε κανει αναβαθμιση τη ωρα σας εγινε???εννοω μονο πρωι αναβαθμιζουν ή μπορει ξαφνικα να δω 12 ωρα το βραδυ να πραγμοτοποιειται αναβαθμιση>>>επισης,θα μου κοπει το ιντερνετ την ωρα της αναβαθμισης???(αρα σημαδι για να καταλαβω οτι γινετε)!!!!!!!

παρακαλω απαντηστε μου

Νικαετός
02-09-08, 19:32
Σε εμένα πάντως έγινε στις 12 το βράδυ. (Για να συμπληρωθεί η ημέρα και να αρχίσει η νέα χρέωση)

pan.nl
02-09-08, 19:34
Το 256 στο upload είναι το standard πού μπαίνει στα 4 mbps; Αν ζητήσω να μου το ανεβάσουν στο 512 πχ, θα χρεώνεται παραπάνω υποθέτω;

Το upload της 4άρας σύνδεσης είναι 256 Kbps. Μπορείς να μεταβείς στα 24 Mbits που έχουν 1024 upload, αλλά φυσικά κοστίζουν παραπάνω (29,9 €) ;)

030366
02-09-08, 19:59
Για τα 24 το ξέρω ότι είναι τόσο το upload. Μιλάω για τη συγκεκριμένη ταχύτητα αν μπορώ να παω πάνω από 256 στο upload. Σίγουρα γίνεται, χωρίς να ανέβει η ταχύτητα στο downstream ;)

Tiven
02-09-08, 20:07
Tι καφετιέρα έχεις; :p
To είπες στη μάνα σου;

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:



:respekt: lewton

030366
03-09-08, 02:12
Το ίδιο κι εγώ. Ζήτησα αναβάθμιση χτές το μεσημέρι. Από το πρωί σήμερα κλειδώνω στα 4, με τη ταχύτητα του download να παραμένει η ίδια με πριν.

Oλα ΟΚ, αφού "κάρφωσα" πάνω το καινούριο international firmware (7.4.3.2) του 585 v7! :oneup:

eleonora18
03-09-08, 10:56
ρε παιδια εγω δεν εχω καρφωσει ακομα γιατι?????το εχω ζητησει απο την παρασκευη.στην σελιδα της οτενετ με δειχνει ακομα s1.μα τοσο αχρηστοι ειναι?????δλδ αυτο ειναι ανηκουστο απο παρασκευη και να μην με εχουν αναβαθμισει???

μηπως πρεπει να κανω κατι με το ρουτερ>>>>??εχω ενα F@st 1500WG SP Ver. 3.0.5.d (Sep 4 2006 16:26:37)
αλλα τπτ μου δειχνει οτι την εχω την ταχυτητα κλειδωμενη αλλα στην πραγματικοτητα δεν κατεβαζει με τα ρεμαλια

030366
03-09-08, 13:22
ρε παιδια εγω δεν εχω καρφωσει ακομα γιατι?????
Γιατί μάλλον δεν είσαι καλή στο μπάσκετ :p

eleonora18
03-09-08, 13:34
ενω εσυ εισαι?? ρε παιδια πειτε μου τι γινετε>>>?σας εχει τυχει και εσας

Eskaz
03-09-08, 13:43
γιατι δεν ρωτάς τον οτε και ρώτας εμάς? κανε υπομονή και οταν ειναι να γίνει θα γίνει δεν τρώγεσε με τίποτα

PS παρακαλώ μην μου διαγράψτε το μήνυμα είμουν ευγενικός τώρα

utp
03-09-08, 13:45
ενω εσυ εισαι?? ρε παιδια πειτε μου τι γινετε>>>?σας εχει τυχει και εσας

Παρε 134 και ρωτα.

DSLaManiaC
03-09-08, 14:19
Δε νομίζω οτι τίθεται καν θέμα ακόμα (3 εργάσιμες πέρασαν) όταν πχ στου άλλους όταν ζητήσεις αναβάθμηση παίρνει 2μηνο.

Tiven
03-09-08, 22:09
Γιατί μάλλον δεν είσαι καλή στο μπάσκετ :p

Ή σε κάτι άλλο.... στο ping pong πχ. :rolleyes:

eleonora18
04-09-08, 11:00
και η αργοπορια του οτε συνεχιζεται πεμπτη σημερα και ακομα τιποτα!!!!!
πεντε εργασιμες εχουν περασει με τους αλητες

utp
04-09-08, 11:08
και η αργοπορια του οτε συνεχιζεται πεμπτη σημερα και ακομα τιποτα!!!!!
πεντε εργασιμες εχουν περασει με τους αλητες

Παρε ενα τηλ. το 134 να μαθεις να μας πεις και μας.Δεν μπορουμε να το συντομευσουμε απο το φορουμ!

eleonora18
04-09-08, 12:06
Λοιπον πηρα 134 και μου ειπαν εχει ενργοποιηθει,τους λεω γω ομως δεν εχω αυτη την ταχυτητα...μου λενε καλεστε στο 1242 να δειτε μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση......παιρνω τηλεφωνο μετα απο 10λεπτα αναμονη(περυσι ηταν 45 λεπτα οποτε ειμαι τυχερη) μου λενε για τις ρυθμισεις του ρουτερ .ουσιαστικα μου ειπαν να παω απο PPoA σε PPoE πραγματι το εκανα και παλι τζιφος.μου λενε καλεστε στο 121 να ζητηστε ελεγχο.το κανω και αυτο.μου λεει θα σας καλεσουν οι τεχνικοι.

Τωρα γιατι εγω ειμαι σιγουρη πως οι τεχνικοι θα καλεσουν σε κανενα μηνα???σας εχει τυχει εσας κατι τετοιο??ποσο καιρο σας πηρε>>/

ααααα και κατι τελευταιο στο κ@λο site της οτενετ με δειχνει ακομα οτι ειμαι S1 αοριστου τρεχα γυρευε με τους αχρηστους που εμπλεξα

utp
04-09-08, 12:16
Εχεις κανει καμια επανεκκινηση στο ρουτερ?
Μεσα σε 48 ωρες κανονικα πρεπει να σε καλεσει τεχνικος.

eleonora18
04-09-08, 12:18
ναι το εχω κανει 4 φορες ηδη!!!!τπτ πανα απο 100kb/s δεν κατεβαζει

utp
04-09-08, 12:26
ναι το εχω κανει 4 φορες ηδη!!!!τπτ πανα απο 100kb/s δεν κατεβαζει

Απο που κατεβαζεις?Κατεβασε απο nvidia κανενα driver και δες με ποσο παει...

Σε τι ταχυτητα κλειδωνει το ρουτερ?

Tiven
04-09-08, 12:36
Λοιπον πηρα 134 και μου ειπαν εχει ενργοποιηθει,τους λεω γω ομως δεν εχω αυτη την ταχυτητα...μου λενε καλεστε στο 1242 να δειτε μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση......παιρνω τηλεφωνο μετα απο 10λεπτα αναμονη(περυσι ηταν 45 λεπτα οποτε ειμαι τυχερη) μου λενε για τις ρυθμισεις του ρουτερ .ουσιαστικα μου ειπαν να παω απο PPoA σε PPoE πραγματι το εκανα και παλι τζιφος.μου λενε καλεστε στο 121 να ζητηστε ελεγχο.το κανω και αυτο.μου λεει θα σας καλεσουν οι τεχνικοι.

Τωρα γιατι εγω ειμαι σιγουρη πως οι τεχνικοι θα καλεσουν σε κανενα μηνα???σας εχει τυχει εσας κατι τετοιο??ποσο καιρο σας πηρε>>/

ααααα και κατι τελευταιο στο κ@λο site της οτενετ με δειχνει ακομα οτι ειμαι S1 αοριστου τρεχα γυρευε με τους αχρηστους που εμπλεξα

Την πρώτη φορά που καλέσαμε τεχνικό , μιλήσαμε μαζί του την επόμενη μέρα. Άσχετο βέβαια πως έκανε βλακεία και δεν είχαμε ίντερνετ για 3 εβδομάδες μετά... :whistle:

Μετά που ξαναπέρναμε , για 3 εβδομάδες περιμέναμε τηλέφωνο από τον τεχνικό... Ε αναγκαστήκαμε και πήγαμε στα γραφεία τους μετά. :rofl:

Ελπίζω να μην έχεις την ίδια....τύχη! Αν και είναι τελείως θέμα τύχης με τον ΟΤΕ όπως και τα πάντα στην ελλάδα.

sdikr
04-09-08, 14:01
Οτάν τους καλείς στο τηλέφωνο τι τους λές;

Πχ αν τους πείς εχώ πρόβλημα ταχύτητας θα σου πούνε πάρε το 121,
πες τους οτι δεν σε έχουν αναβαθμίσει ακόμα το providing στην Οτενετ, καλό είναι να δοκιμάσεις και την Οτενετ στο 801 11 355555

Ακόμα κοίτα μήπως σου έχουν δώσει καινούργιο κωδικό πελάτη (υπάρχει πάνω στην αίτηση)

@ ADSLgr.com All rights reserved.