PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμος HOL



panagism
01-09-08, 23:04
Μηπως ξερει κανενας καποιο τροπο να πληρωνω τους λογαριασμους χωρις επιπλεον extra.πχ μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος και πηγα στην Alpha bank αλλα πλρωσα επιπλεον 1,80Ε,νομιζω το ιδιο γινετε και στο ταχυδρομειο...υπαρχει καποια λυση??

jap
01-09-08, 23:29
www.easypay.gr - Αν δεν έχεις πιστωτική, γίνεται και μέσα στο κατάστημα Πειραιώς, στο ειδικό μηχάνημα, μόνο που θα πρέπει να βάζεις ακέραιο ποσό σε χαρτονομίσματα, ας μένει ένα μικρό υπόλοιπο.

panagism
01-09-08, 23:37
ok σε ευχαριστω πολυ!!
θα το δοικιμασω στον επομενο λογαριασμο...

and64
02-09-08, 00:29
Αλλιώς δίνεις πάγια εντολή να πληρώνεται από κάποια κάρτα σου ή λογαριασμό (για το 2ο δεν παίρνω όρκο - με κάρτα σίγουρα γίνεται, εγώ έτσι πληρώνω;))

otig
02-09-08, 10:07
Και μέσω αρκετών e-banking μπορείς να πληρώνεις τους λογαριασμούς σου χωρίς επιβάρυνση.

greenarrow
02-09-08, 10:54
Αλλιώς δίνεις πάγια εντολή να πληρώνεται από κάποια κάρτα σου ή λογαριασμό (για το 2ο δεν παίρνω όρκο - με κάρτα σίγουρα γίνεται, εγώ έτσι πληρώνω;))

Δεν νομίζω ότι είναι σώφρον αυτό , γιατί με το λογιστίριο που έχουν έτσι και δηλώσεις πιστωτική άντε να ξεμπλέξεις ( μιλάω με εμπειρία σε αυτό).

and64
02-09-08, 11:01
Δεν νομίζω ότι είναι σώφρον αυτό , γιατί με το λογιστίριο που έχουν έτσι και δηλώσεις πιστωτική άντε να ξεμπλέξεις ( μιλάω με εμπειρία σε αυτό).

Κοίτα εδώ και ένα χρόνο που είμαι συνδρομητής τους, οι λογαριασμοί πληρώνονται από πιστωτική. Ποτέ δεν έχουν πάρει παραπάνω λεφτά, το αντίθετο μάλιστα! Πολλές φορές δεν παίρνουν τα λεφτά του κάθε μήνα όταν πρέπει και μετα παίρνουν για 2 μαζί.

Όσο για το λογιστήριο ξέρω τι μπάχαλο είναι. Ακόμα περιμένω να μου αφαιρέσουν τα 109 ευρώ που είχα προπληρώσει για 3 μήνες.:rant: Ε, θα γίνει κι αυτό κάποια στιγμή...:crazy:

nina421
02-09-08, 15:20
Αλλιώς δίνεις πάγια εντολή να πληρώνεται από κάποια κάρτα σου ή λογαριασμό (για το 2ο δεν παίρνω όρκο - με κάρτα σίγουρα γίνεται, εγώ έτσι πληρώνω;))


Δεν νομίζω ότι είναι σώφρον αυτό , γιατί με το λογιστίριο που έχουν έτσι και δηλώσεις πιστωτική άντε να ξεμπλέξεις ( μιλάω με εμπειρία σε αυτό).


Κοίτα εδώ και ένα χρόνο που είμαι συνδρομητής τους, οι λογαριασμοί πληρώνονται από πιστωτική. Ποτέ δεν έχουν πάρει παραπάνω λεφτά, το αντίθετο μάλιστα! Πολλές φορές δεν παίρνουν τα λεφτά του κάθε μήνα όταν πρέπει και μετα παίρνουν για 2 μαζί.

Όσο για το λογιστήριο ξέρω τι μπάχαλο είναι. Ακόμα περιμένω να μου αφαιρέσουν τα 109 ευρώ που είχα προπληρώσει για 3 μήνες.:rant: Ε, θα γίνει κι αυτό κάποια στιγμή...:crazy:

Παιδιά, όχι πιστωτική στη HOL. :nono: Άλλη μια με εμπειρία στο θέμα εδώ. Όχι τίποτα, αλλά ξέρετε τι μανίκι είναι να ακυρώσεις μια κάρτα για λόγους ασφαλείας (κοινώς για να μην υπάρξει περίπτωση να την ξαναχρεώσει η HOL σε ανύποπτη στιγμή), να βγάλεις άλλη και μετά να ειδοποιείς όλους τους αθώους τρίτους για την αλλαγή;;; Μεγάλο μανίκι σας λέω... :down:

jap
02-09-08, 15:30
Θα συμφωνήσω κι εγώ. Πέρα από πάγιες που δεν λειτούργησαν ποτέ, το πιο ωραίο ήταν όταν μια φορά με είχαν πάρει τηλ. να τους πω ποια ήταν η νέα ημερομηνία λήξης για πιστωτική που είχε λήξει καιρό πριν. Το αστείο ήταν ότι και η υπηρεσία που πληρωνόταν με την κάρτα είχε καταργηθεί μήηηηνες πριν, χωρίς οφειλές. Πήγαιναν κάθε μήνα να εισπράξουν μηδενικό ποσό και η κάρτα χτύπαγε... Τόσο προστατευμένα είναι τα προσωπικά μας δεδομένα σε αυτή την εταιρεία! Τις κάρτες που είχα δώσει στη HOL φροντισα κι εγώ να τις αλλάξω.

gzoulias
02-09-08, 16:35
Το αστείο ήταν ότι και η υπηρεσία που πληρωνόταν με την κάρτα είχε καταργηθεί μήηηηνες πριν, χωρίς οφειλές.

Η πιστωτική κάρτα δεν καταργήται με την συνδρομή. Είναι απόλυτα λογικό ένας πελάτης που θα αναβαθμίσει σε νέο πακέτο, να θέλει να συνεχίσει να πληρώνει με πιστωτική.


Τις κάρτες που είχα δώσει στη HOL φροντισα κι εγώ να τις αλλάξω.

Θα αρκούσε να τους πεις ότι δεν θέλεις πλέον χρέωση με πιστωτική.


Πέρα από πάγιες που δεν λειτούργησαν ποτέ.

Για τη χρέωση των παγίων εντολών ενδεχομένως να φταίει και η τράπεζά σου. Τους έχεις ρωτήσει αν έχουν κάνει από την πλευρά τους τα δέοντα;

maxorfo
02-09-08, 16:56
.....
Θα αρκούσε να τους πεις ότι δεν θέλεις πλέον χρέωση με πιστωτική..........

Απ' ό,τι φαίνεται, με τη HOL μερικές φορές δεν αρκεί, πχ. http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2281174&postcount=20

bathan
02-09-08, 17:02
Φιλική συμβουλή : μην δίνετε πιστωτική κάρτα γιατί σε περίπτωσεις βλαβών έχουμε τον έλεγχο του τί πληρώνουμε

jap
02-09-08, 17:35
Η πιστωτική κάρτα δεν καταργήται με την συνδρομή. Είναι απόλυτα λογικό ένας πελάτης που θα αναβαθμίσει σε νέο πακέτο, να θέλει να συνεχίσει να πληρώνει με πιστωτική.



Θα αρκούσε να τους πεις ότι δεν θέλεις πλέον χρέωση με πιστωτική.



Για τη χρέωση των παγίων εντολών ενδεχομένως να φταίει και η τράπεζά σου. Τους έχεις ρωτήσει αν έχουν κάνει από την πλευρά τους τα δέοντα;

:hammered: Δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Αυτή η εταιρεία δεν τα πάει καλά με τις πιστωτικές...

logosof
03-09-08, 20:35
Θα συμφωνήσω: για κανένα λόγο δεν δίνουμε πιστωτική στη HOL.

kiriak
04-09-08, 15:46
e-banking μέσω ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ή ALPHA BANK

Η ΠΑΓΙΑ ΕΝΤΟΛΗ έχει χρέωση 0,30 ευρώ

Alex1001
05-09-08, 18:05
υπάρχει και κάτι καλύτερο.. αφήνεις 2-3 λογαριασμούς να μαζευτούν και μετά πληρώνεις όλα μαζί με ένα μονο 0.30 στην πειραιώς, εγώ προσωπικά για internet που είχα σύνδεση έτσι το έκανα μάζεψα 3 λογαριασμούς και τους πλήρωσα πακέτο όλους μαζί και δεν είχα πρόβλημα...

Musikwissenschaftler
06-09-08, 09:54
Το e-banking είναι η καλύτερη (και οικονομικότερη) επιλογή απ' όσες έχουν ήδη προταθεί. Ας προσθέσω όμως άλλη μία, την οποία εγώ τουλάχιστον έχω βρει τρομερά εξυπηρετική: πληρωμή λογαριασμών μέσω οιουδήποτε ΑΤΜ της Εθνικής Τραπέζης - χρέωση 0,20 € ανά λογαριασμό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους διαθέτουν λογαριασμό στην εν λόγω τράπεζα.

TYRONAGA
06-09-08, 22:11
Η Eurobank δεν χρεώνει τίποτα.

radiodj105
07-09-08, 12:49
Η Eurobank δεν χρεώνει τίποτα.

'Ομοια και η Alpha Bank δεν χρεώνει για ON LINE πληρωμή.

tanaka
07-09-08, 19:34
Αυτό που χρησιμοποιοώ εγώ είναι το easypay της ΠΕΙΡΑΙΩΣ και δεν έχω κανένα πρόβλημα

@ ADSLgr.com All rights reserved.