PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL και ιδιόκτητο δίκτυο



chibioni
03-09-08, 01:39
Μιάς που άλλες εταιρίες *γκουχ* μας άφησαν νωρίς, σκέφτομαι να πάω σε HOL έχω κάνει σχεδόν την αίτηση, το μόνο που λείπει είναι η αποστολή των απαιτούμενων δικαιολογητικών, οπότε πρίν τα στείλω πρέπει να ρωτήσω...

Είναι ιδιόκτητο όντως το δίκτυο της HOL (έχει στην περιοχή μου internet ktl υπηρεσίες), ή θα βαρέσει κανένα κανόνι λόγω χρωστούμενων ΟΤΕ καμια ανύποπτη στιγμή;

bathan
03-09-08, 10:48
Κανόνι δεν πρόκειται να βαρέσει (τουλάχιστον προς το παρόν). Ιδιόκτητο δίκτυο (και καλά) υποτίθεται πως έχει όπως και άλλοι πάροχοι αλλά πάντα στην μέση παρεμβάλεται και ο ΟΤΕ οπότε κάνεις τον σταυρό σου.
Εγώ πάντως επειδή εχω ταλαιπωρηθεί πολύ απο αυτούς (την hol) και σύντομα θα τους κουνησω μαντήλι, θα σου συνιστούσα να το ξανασκεφτείς

B.giorgos
03-09-08, 11:32
Εγώ πάντως επειδή εχω ταλαιπωρηθεί πολύ απο αυτούς (την hol) και σύντομα θα τους κουνησω μαντήλι, θα σου συνιστούσα να το ξανασκεφτείς

ΣΩΣΤΟΣ

guzel
03-09-08, 11:48
@chibioni προχωρα με hellas on line;)

μιλαμε για την hol ,δεν προκειτε να βαρεσει κανονι

logosof
03-09-08, 20:32
Να βαρέσει κανόνι είναι λίγο δύσκολο, αλλά η οικονομική της κατάσταση είναι κάκιστη.

Το πρόβλημα είναι με την ποιότητα των υπηρεσιών της, για την οποία σου απάντησε ήδη ο bathan

chibioni
03-09-08, 21:09
Εμπειρία με HOL έχω (επαρχιακό δίκτυο), όμως σχετικά με τα τελευταία γεγονότα (λέγε με altec) είχα ενδοιασμούς. Αρκεί που δεν θα πληρώνω τα κερατά μου στον ΟΤΕ (τα ίδια λεφτά που θα δίνω hol έχω 1024/128 στον ΟΤΕ, λόγω isdn) και θα μπορώ να μπινελικώνω άφοβα (οχι οτι θα το κάνω αλλά ενα μπινελίκι όπου χρειάζεται θα πέφτει σε σχέση με το βράχο ΟΤΕ που δεν τους νοιάζει).

Υποθέτω voip είναι όλα τα τηλέφωνα Αθήνα, όπως επαρχία; Μιλάω για κέντρο Καρόλου οπου και τυχαίνει να βρίσκομαι αρκετά κοντά.

chibioni
10-09-08, 22:36
Επανέρχομαι πάλι (και ζητώ συγνώμη για το 2πλο ποστ)...

Ύστερα απο μια εβδομάδα που έστειλα την αίτηση, δεν είχε γίνει process ακόμα (δηλαδή δεν ενημερώθηκαν κάν οτι είχα στείλει την δήλωση) και την ακύρωσα μέσω τηλεφώνου. Μήπως θα πρέπει να στείλω και γραπτό fax γιατι πρόκειται να πάω σε άλλο πάροχο, μη μου το κόψουν καμια μέρα;

Τελικά καλύτερη εξυπηρέτηση έχουν της επαρχίας... πάντως και εκεί 2 μέρες έχουν προβλήματα...

kkkar
12-09-08, 11:37
την ακύρωσα μέσω τηλεφώνου. Μήπως θα πρέπει να στείλω και γραπτό fax γιατι πρόκειται να πάω σε άλλο πάροχο, μη μου το κόψουν καμια μέρα;



Έχω την εντύπωση πως πρέπει να στείλεις με fax (δυστυχώς δε θυμάμαι τον αριθμό) μια φωτοτυπία της αστυνομικής σου ταυτότητας υπογεγραμμένη και πάνω σε αυτό το χαρτί να αναφέρεις ότι το fax αφορά ακύρωση της υπηρεσίας που ζήτησες, καλό είναι να αναφέρεις και τη ημερομηνία που το έστειλες.

Τουλάχιστον μέχρι πριν ένα εξάμηνο αυτή τη διαδικασία ακολουθούσαν ακόμη και σε περιπτώσεις που ο πελάτης δεν είχε ενεργοποιηθεί ακόμη, ρώτησέ το στο cc τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.