PDA

Επιστροφή στο Forum : Torrent port forwarding, Zyxel 661H & Vivodi



radjenef
03-09-08, 11:01
Είμαι περίεργος να ακούσω τη γνώμη σας γιατί έχω δοκιμάσει τα πάντα τον τελευταίο καιρό και κοντεύω να τρελλαθώ! Ο router μου (Zyxel 661H) ήταν ρυθμισμένος και δούλευε άψογα μέχρι πριν από λίγο καιρό. Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι ξαφνικά, δεν μου λειτουργεί σωστά το port forwarding στο utorrent. Τσέκαρα ξανά και ξανά τις ρυθμίσεις μου στον router (και με static ip και με upnp), δοκίμασα ακόμα και να κάνω disable τελείως το firewall αλλά τίποτα! Το peerguardian εννοείται είναι κλειστό όταν κάνω τις δοκιμές, οπότε δεν κάνει αυτό interfere με το port forwarding. Ο υπολογιστής μου χρησιμοποιεί windows xp sp3, με όλα τα updates. Επίσης έχω τις τελευταίες versions και στο firmware του router και στο utorrent. Δοκίμασα ακόμα και ένα patch που κυκλοφορεί για το tcpip.sys αλλά τίποτα!

Αρχίζω και σκέφτομαι μήπως:
1) Blockάρει κάποιες ports η Vivodi (ένας φίλος μου, κι αυτός με Vivodi, έχει το ίδιο πρόβλημα)
2) Έχει blockάρει τις ports κάνα immunization από το spybot ή κάτι τέτοιο άσχετο

kanenas3
03-09-08, 13:59
Να μπλοκάρει γενικά τα P2P αποκλείεται. Ότι μπλοκάρει κάποιες πόρτες, όπως 80,23,443 κτλ είναι γνωστό.

Δοκίμασες άλλες πόρτες;

@ ADSLgr.com All rights reserved.