PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρίκαλα: hol ή fortnet; τη γνωμη σας



christos_trikala27
03-09-08, 18:39
Θέλω να βαλω τηλεφωνο και ιντερνετ και ειμαι αναμεσα σε hol και fortnet τη λετέ για Τρικαλα.

tolispl
03-09-08, 20:10
Αν δε πεζεις online καλη ειναι, αλα απο ping στα χαμενα
σκοπευο να γιρισω:sorry: στον οτε λογο online game.

21century
04-09-08, 10:58
Ποσοι πάροχοι τώρα με τις δωρεάν παροχές που έχετε στην πόλη δραστηριοποιούνται τελικά στην περιοχή σας φίλε μου? έχω γνωστούς εκεί και μου έιπαν ότι γίνεται χαμός..

giorgos_gr
04-09-08, 17:10
Αν βάλεις hol όπως εγώ θα έχεις voip τηλεφωνία που σημαίνει το τηλέφωνο συνδέεται στο router.Από όσο ξέρω ακόμα δεν δινει pots στα Τρίκαλα η hol.Εγώ επέλεξα hol γιατί μένω 4km από το dslam και λογικά δεν θα έπιανα πάνω απο 6Μbps λόγω απόστασης και επέλεξα το αντίστοιχο πακέτο της hol με τα 22euro.Το βασικό ελαττωμα της hol είναι ότι πρέπει να χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο το netfaster.
Επίσης ρώτησε τη hol τι γίνεται με την επιδότηση στην κεντρική Ελλάδα ,από πότε θα αρχίσει να ισχύει?
Αν δεν έχουν σκοπό να δώσουν το επιδοτούμενο που τόσο δαφήμησαν πήγαινε σε forthnet οπού θα πληρώνεις στο καταστημα της forthnet τους λογαριασμούς χώρις επιβαρυνση άλλη από τράπεζες.

wi fi thief
10-09-08, 18:26
Ποσοι πάροχοι τώρα με τις δωρεάν παροχές που έχετε στην πόλη δραστηριοποιούνται τελικά στην περιοχή σας φίλε μου? έχω γνωστούς εκεί και μου έιπαν ότι γίνεται χαμός..

τι εννοεις "ποσοι δραστηριοποιουνται"?

ολοι που δραστηριοποιουνται και εκτος αθηνας δραστηριοποιουνται και στα 3καλα ;)

η HOL μαλιστα εχει ιδιοκτητο δικτυο (η οπτικη της ινα περναει ακριβως μπροστα απο το σπιτι μου)

βεβαια, δεν ξερω τι γινεται σε αλλες επαρχιακες πολλες ωστε να επιβεβαιωσω ή οχι το οτι εδω γινεται "χαμος" (???)

θυμαμαι τις προβλεψεις συγκεκριμενου συμφορουμιτη (οταν πριν ~ διετια συζητουσαμε για το δωρεαν wifi του δημου) περι απροθυμιας των ISPs να επενδυσουνε στην πολη και γελαω...:p

στον συμπολιτη που ρωταει, προτεινω HOL (βεβαια εγω δεν εχω τηλεφωνια, μονο ιντερνετ)

μπορει να δει στο προφιλ μου "adsl info" τις ταχυτητες και τον θορυβο (μενω στο κεντρο της πολης κοντα στα δικαστηρια)

@ ADSLgr.com All rights reserved.