PDA

Επιστροφή στο Forum : forthnet εχε γεια καημενο online game



tolispl
03-09-08, 20:20
τι ping ειναι αυτα στη forthnet :mad:ρεεεεεεεεεε

........Auto merged post: tolispl πρόσθεσε 1 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

φτου και πιος ξαναγυρναει οτε..........:sorry:

Lagman
03-09-08, 21:55
εγώ τα έλεγα περιμένετε να έρθει ο Σεπτέμβριος ... φίλε μου δυστυχώς η περιμένεις μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά να σταθεροποιηθούν κάπως τα Ping η πας στον OTE, έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές για gamers ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος .

manicx
03-09-08, 22:04
Αυτή τη στιγμή έπεσε η Tiscali και πάμε με Seabone. Ακόμα και με Skype ΔΕΝ μπορώ να μιλήσω. Χάνονται πακέτα και με ακούνε με ηχώ, διακοπές ή ξαφνικά με ακούνε με ταχύτητα τούρμπο....

Tiven
03-09-08, 22:06
Αυτή τη στιγμή έπεσε η Tiscali και πάμε με Seabone. Ακόμα και με Skype ΔΕΝ μπορώ να μιλήσω. Χάνονται πακέτα και με ακούνε με ηχώ, διακοπές ή ξαφνικά με ακούνε με ταχύτητα τούρμπο....

Σαν στρουμφάκι ? :lol:



εγώ τα έλεγα περιμένετε να έρθει ο Σεπτέμβριος ... φίλε μου δυστυχώς η περιμένεις μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά να σταθεροποιηθούν κάπως τα Ping η πας στον OTE, έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές για gamers ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος .

Καλά , μην παίρνεις και όρκο για αυτό...

manicx
03-09-08, 22:19
Η πλάκα είναι ότι μιλάω με Καναδά και μου λένε

"Ι hear you like saying "Mmmmyyyyy fffrrriiieeennnddssss aaaaarrrrreeeeee blahblahblahblah"

όπου blahblahblahblah τα στρουμφάκια... (και όχι διαφήμιση σαμπουάν)...

Ρε που καταντήσαμε....

DiM
03-09-08, 23:04
Καλά αστέ τα ping με εξωτερικό τα pings στο ελλαδιστάν μέσο AIX τα είδατε?

Μια χαρά πάμε ελλάδα ping giok ευρώπη ping giok giok ... το χεις μωρή forthnet το χεις λέμε :lol:

nmavro73
03-09-08, 23:38
Το ΑΙΧ σήμερα είναι για κλάματα. Ο tiscali επανήλθε btw. Εχει λίγο ψηλά πινγκ προς το παρόν αλλά πέφτουν σταδιακά και ένα μικρό packet loss

manicx
03-09-08, 23:42
Tiscali επανήλθε αλλά ακόμη μπουκωμένο το βλέπω εγώ....

joeyGR
04-09-08, 00:15
οντως δεν την παλευει η forthnet με τα pings μου φαινεται πρεπει να γινει μια γραμμη που να αφορα μονο τους gamers και να μην ξεπερναει το 20-25ms, πολλα ζηταω;:worthy:

ΥΣ: Δεν τρελαινομαι για online games αλλα καποιοι το χρειαζοντε πραγματικα, οχι τιποτα αλλα αλλα να ανεβει λιγο το Gaming quality εδω στο Ελλαντα. ;)

nmavro73
04-09-08, 10:35
Καλά όνειρα βλέπεις;Οταν εχεις 75 ms είσαι ΣΦΑΙΡΑ. Ο Ολλανδός που είναι δίπλα στον σερβερ του WoW που είναι στη Γαλλία και έχει 50. Θες να έχεις εσύ 25;Εχεις υπόψη σου ότι κάνεις κάποια διαδρομή για να φτάσεις μέχρι εκεί;Και ότι από ένα σημείο και μετά δεν είναι υπό τον έλεγχο του παρόχου; Η φορθνετ συνδέεται με τον τελια με 9 hops. Πιο λίγα δεν γίνεται. Μετά το bbras φεύγεις σχεδόν αμέσως.

RASTAVIPER
04-09-08, 10:52
Εγώ ξέρω ότι πριν το καλοκαίρι (ίσους και μερικούς μήνες πριν) έμπαινα σε ευρωπαικούς servers για BF2142 και έπαιζα με καμιά 50-60 μαξ και τώρα με 85 αν βρω είμαι ευχαριστημένος.
Μιλάμε για πολύ μεγάλη διαφορά στα Pings.

joeyGR
04-09-08, 11:09
Καλά όνειρα βλέπεις;Οταν εχεις 75 ms είσαι ΣΦΑΙΡΑ. Ο Ολλανδός που είναι δίπλα στον σερβερ του WoW που είναι στη Γαλλία και έχει 50. Θες να έχεις εσύ 25;Εχεις υπόψη σου ότι κάνεις κάποια διαδρομή για να φτάσεις μέχρι εκεί;Και ότι από ένα σημείο και μετά δεν είναι υπό τον έλεγχο του παρόχου; Η φορθνετ συνδέεται με τον τελια με 9 hops. Πιο λίγα δεν γίνεται. Μετά το bbras φεύγεις σχεδόν αμέσως.

για Ελληνικους server λεω :p

manicx
04-09-08, 11:49
Καλά όνειρα βλέπεις;Οταν εχεις 75 ms είσαι ΣΦΑΙΡΑ. Ο Ολλανδός που είναι δίπλα στον σερβερ του WoW που είναι στη Γαλλία και έχει 50. Θες να έχεις εσύ 25;Εχεις υπόψη σου ότι κάνεις κάποια διαδρομή για να φτάσεις μέχρι εκεί;Και ότι από ένα σημείο και μετά δεν είναι υπό τον έλεγχο του παρόχου; Η φορθνετ συνδέεται με τον τελια με 9 hops. Πιο λίγα δεν γίνεται. Μετά το bbras φεύγεις σχεδόν αμέσως.

75ms σε CS δεν είναι καλό. Γύρω στα 50-55ms Γερμανία είναι καλά. Από εκεί και πέρα, αρχίζουν τα προβλήματα. Για Ελλάδα δεν το συζητάω. Πάνω από 10-15 είναι απαράδεκτο. Κι εδώ κάτω, έχουμε στάνταρ 30-35.

Lagman
04-09-08, 12:35
να μην υπάρχει πάμε στοίχημα με τα Ping της forthnet... πλούσιος θα είχα γίνει

kalicatzaros
04-09-08, 16:41
Πάλι μπούκωσε το AIX; Την προηγούμενη φορά έκαναν 2 μήνες να αναβαθμίσουν την χωρητικότητα. Για να δούμε τώρα :/

karavagos
04-09-08, 23:32
Ας διορθώσει κάποιος τον τίτλο:

"forthnet εχε γεια καημενο online game"

Gedo
05-09-08, 16:29
Εγώ μετά από 12 χρόνια, αποφάσισα να φύγω από την forthnet.
Η καταστάση με τους χρόνους απόκρισης έφτασε στο απροχώρητο και δεν πρόκειται να φτιάξει ποτέ, θα είναι πάντα, μία έτσι μία αλλιώς.

Πάω για ΟΤΕ, η μονάδικη άλλωστε καλύτερη και αξιόπιστη λύση μετά την Forthnet.
Διαφορά τιμής δεν θα υπάρξει (παίζει έκπτωση :twisted:, όχι δεν είμαι υπάλληλος :nono:), ή μάλλον θα είναι της τάξεως του 1ευρώ το μήνα(ήμουν στα 24mbps στο ιδιόκτητο της Forthnet και θα κάνω την ίδια ενεργοποίηση στον ΟΤΕ).

Πλέον δεν με απασχολεί η ταχύτητα, τι να κατεβάζω με 1.5 τι με 1.1 τι με 0.9 αλλά όταν θα ανοίξω το Ps3 να κάτσω να παίξω (στον απειροελάχιστο ελεύθερο χρόνο μου...εργαζόμενος πατέρας :cool:) θέλω να έχω καλή σύνδεση, όσοι παίζουν Cod4 καταλαβαίνουν...

Το μόνο προβληματάκι είναι πως δεν έχει πόρτα για 24αρα , άρα θα περιμένω λίγο.

Mizerofws
05-09-08, 17:00
Και εμένα τα έφτυσε σήμερα... :oneup:

Gedo
10-09-08, 19:26
'Ηδη ενεργοποιήθηκα με οτένετ (άμα έχεις βύσμα.....) μέσα σε μία μέρα από την αίτηση μου.
Απλά δεν με έχουν ακόμα σε 24/1 αλλά σε 2 mbps , θα μεταφερθώ εντός των ημερών.

Μόλις ενεργοποιήθηκα αμέσως έπαιξα με τον ping plotter.

Αποτελέσματα....ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΝΤΟΥ.

Με Αγγλία από 80-100 σε 60-65 (jolt.co.uk)
Mε Γερμανία από 70-90 σε 52!!!(esport.servers.de)
Mε Aix το ΧΑΟΣ.(χτες το βράδυ είχα 100 με forthnet...)
Ακόμα και με Αμερική από 280-300 έπεσα στα 200 (gamespot.com)

Για το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν έφυγα νωρίτερα....
Και το πιο σημαντικό, είμαι σε FAST PATH ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

@ ADSLgr.com All rights reserved.