PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο Altec αοριστου σε Forthnet.



songless_bird
04-09-08, 15:07
Δεν χρειαζεται να λεμε γιατι και πως αποφασισα να φυγω απο την altec...

Ειμαι σε αοριστου Altec και εχω και προεπιλογη στο σταθερο Altec.
Αν βαλω adsl in a box αναλαμβανει η forthnet τη διαδικασια διακοπης μου απο την altec;
Αν Βαλω κατευθειαν adsl forthnet με 19.50€ το μηνα θα αναλαβουν τη διακοπη απο τηνAltec;
Να παρω τηλεφωνο για διακοπη στην altec πρωτα και να κανω μετα αιτηση στην forthnet;
Να κανω πρωτα αιτηση στη Forthnet και ταυτοχρονα αιτηση διακοπης στην altec;

Ιδιοκτητο λενε σε ενα μηνα στην περιοχη μου απο τη forthnet.

Μια βοηθεια παιδια.
Εχω πονοκεφαλο με την ολη κατασταση...

(και αν ξερει κανεις τη διαδικασια διακοπης για την altec θα του ημουν ευγνώμων)

hel
04-09-08, 17:54
Δεν κάνεις τίποτα με altec. Τα αναλαμβάνει όλα η Forthnet.
Μόνο για ίντερνετ ενδιαφέρεσαι;
Απλά μόλις γίνει ενεργοποίηση από Forthnet θα πάρεις τηλέφωνο σε Altec να δεις αν το πήραν χαμπάρι.

songless_bird
04-09-08, 18:22
Δεν κάνεις τίποτα με altec. Τα αναλαμβάνει όλα η Forthnet.
Μόνο για ίντερνετ ενδιαφέρεσαι;
Απλά μόλις γίνει ενεργοποίηση από Forthnet θα πάρεις τηλέφωνο σε Altec να δεις αν το πήραν χαμπάρι.

Μονο για internet αυτη τη στιγμη. Μετα οταν ερθει και το ιδιοκτητο παω σε 2play.

Αν ομως βαλω adsl in a box παλι δεν θα υπαρξει προβλημα; Το προτιμώ γιατι εχει μια προσφορα τωρα και θα μου βγει στα 4Mb πολυ πιο φτηνα απο το να βαλω με 19.50 το μηνα κατευθειαν. Το router που δινει το αγοραζω και με τη διαφορα των χρηματων στην 6μηνιαια παραμονη μου και μου βγαινει και παλι πιο φτηνα.

Lagman
05-09-08, 11:31
ναι αλλά αυτό το διάστημα έχει σοβαρά προβλήματα η FORTHnet , είσαι σίγουρος ότι θέλεις να πας στην forthnet ;

flamelab
05-09-08, 15:17
ναι αλλά αυτό το διάστημα έχει σοβαρά προβλήματα η FORTHnet , είσαι σίγουρος ότι θέλεις να πας στην forthnet ;

Tί "σοβαρά" προβλήματα έχει ; Εκτός από τον Tiscali που πέφτει και δεν έχει να κάνει με Forthnet, τί διαφορετικό έχει ;

Lagman
05-09-08, 16:03
βλέπε τα παράπονα που δεν είχανε Internet για κανένα 2ωρο , απαράδεκτο.
Και στα τελευταία Post βλέπω αρκετούς να παραπονιούνται ότι σερνόμαστε .

pk33
05-09-08, 16:14
Πολύ σοβαρά προβλήματα.... ρε εδώ ο άνθρωπος δεν έχει Internet !
Το μόνο σοβαρό πρόβλημα είναι να κλείσει η εταιρία και να βρεθείς κρεμασμένος. Για τη Forthnet αυτο δεν προβλέπεται για τα επόμενα 5-6 χρόνια (μετά ποιός ξέρει καν αν θα ζούμε).
Τώρα το άν έχει πρόβλημα με tiscalli ή κάτι άλλο, έ εντάξει πάντα θα υπάρχουν τέτοια προβληματάκια σε ένα δίκτυο γιατί απλά ένα δίκτυο είναι δυναμικό και κάθε λεπτό μεταβάλεται.

Lagman
05-09-08, 16:30
η FORTHnet κάθε χρόνο τον Σεπτέμβριο μέχρι τον Δεκέμβριο έχει πρόβλημα με το εξωτερικο είτε είναι tiscali είτε seabone .

Μου παραπονιούνται φίλοι μου ότι η ποιότητα στην τηλεφωνία έχει χειροτερέψει ότι ακούνε τον εαυτό τους κλπ
Άλλοι κατεβάζουν με χαμηλές ταχύτητες σε σύγκριση με πριν.
Και στην forthnet υπήρξαν συνδρομητές που δεν είχαν ΚΑΘΟΛΟΥ internet για κάποιες ώρες αυτές τις μέρες.
Αυτά είναι προβλήματα που σε σύγκριση με τους προηγούμενους μήνες βλέπεις να ξεπετάγονται το ένα μετά το άλλο ...

flamelab
05-09-08, 16:33
η FORTHnet κάθε χρόνο τον Σεπτέμβριο μέχρι τον Δεκέμβριο έχει πρόβλημα με το εξωτερικο είτε είναι tiscali είτε seabone .

Μου παραπονιούνται φίλοι μου ότι η ποιότητα στην τηλεφωνία έχει χειροτερέψει ότι ακούνε τον εαυτό τους κλπ
Άλλοι κατεβάζουν με χαμηλές ταχύτητες σε σύγκριση με πριν.
Και στην forthnet υπήρξαν συνδρομητές που δεν είχαν ΚΑΘΟΛΟΥ internet για κάποιες ώρες αυτές τις μέρες.
Αυτά είναι προβλήματα που σε σύγκριση με τους προηγούμενους μήνες βλέπεις να ξεπετάγονται το ένα μετά το άλλο ...

Λογικό είναι εφόσον έρχεται πάρα πολύς κόσμος στην Forthnet με αποτελεσμα μεγαλύτερο αριθμό προβλημάτων ανα άτομο. Κανε μια βόλτα πχ από ΟΝ που έχουν προβλήματα σοβαρότερα (πχ με το default router που τους δίνουν) και θα λες βίβα Forthnet.

Frontier
05-09-08, 16:46
Εδώ πάντως στη Χίο δεν έχουμε τα προβλήματα που αναφέρει ο Lagman και μπαίνουν πάνω από 1000 συνδρομητές το μήνα στο δίκτυό της. Ειδικά στην τηλεφωνία, δεν υπάρχει πλέον διαφορά στην ποιότητα (κάτι που συνέβαινε τις πρώτες μέρες της σύνδεσής μου, όπου ακουγόταν πιο "μπάσα").

Το Internet - απ'τις 9 Ιουνίου που συνδέθηκα - κόπηκε 2 φορές, τη μία εκ των οποίων είχε κοπεί όλο το νησί (όλοι οι πάροχοι), την άλλη φορά απλά δε συγχρόνιζε κάτι που αποκαταστάθηκε σε 30-40 λεπτά. Το τηλέφωνο δεν έχει κοπεί ποτέ.

Αντίθετα, σε 3 πελάτες μου που έχω Conn-X στο ίδιο διάστημα είχα 20 αποσυνδέσεις, εκ των οποίων οι 6 κράτησαν 2 ημέρες. Οι συγκεκριμένοι πελάτες ήταν πριν σε Tellas - και πήγαν σε Conn-X απλά για οικονομικούς λόγους - για 2 χρόνια και ζήτημα να είχαν - πάντα στις ίδιες γραμμές - 10 αποσυνδέσεις.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι - αν εξαιρέσεις τα Ping - ο OTE δεν είναι και ο πιο αξιόπιστος σε θέματα σταθερότητας, μιας που η ποιότητα παροχής υπηρεσιών του ποικίλει από περιοχή σε περιοχή (π.χ στο χωριό μου, τα aDSL κυκλώματα είναι πολύ πιο σταθερά απ'ότι στην πόλη της Χίου). Το ίδιο συμβαίνει και με τους άλλους παρόχους - μιας που όλοι χρησιμοποιούν τον ίδιο χαλκό - οπότε καλό είναι να μη γίνονται γενικεύσεις. Και τα λέω αυτά έχοντας aDSL απ'τα τέλη 2003 (Tellas -> OTEnet -> Forthnet).

satspo
05-09-08, 19:00
και εγω αοριστου στην altec ειμαι μονο adsl ομως.τους εστειλα ενα e-mail για διακοπη συνδεσης και μετα εκανε αιτηση για 2play.στην αιτηση που συμπληρωνεις εξουσιοδοτεις την forthnet να κανει αυτη τις ενεργειες για διακοπη με τους προηγουμενους. αυτα για βοηθεια.
τωρα για προβληματα,οσους ξερω στην καλαμαρια με 2play δεν εχουν κανενα προβλημα.

Lagman
06-09-08, 11:52
Εδώ πάντως στη Χίο δεν έχουμε τα προβλήματα που αναφέρει ο Lagman και μπαίνουν πάνω από 1000 συνδρομητές το μήνα στο δίκτυό της. Ειδικά στην τηλεφωνία, δεν υπάρχει πλέον διαφορά στην ποιότητα (κάτι που συνέβαινε τις πρώτες μέρες της σύνδεσής μου, όπου ακουγόταν πιο "μπάσα").

Το Internet - απ'τις 9 Ιουνίου που συνδέθηκα - κόπηκε 2 φορές, τη μία εκ των οποίων είχε κοπεί όλο το νησί (όλοι οι πάροχοι), την άλλη φορά απλά δε συγχρόνιζε κάτι που αποκαταστάθηκε σε 30-40 λεπτά. Το τηλέφωνο δεν έχει κοπεί ποτέ.

Αντίθετα, σε 3 πελάτες μου που έχω Conn-X στο ίδιο διάστημα είχα 20 αποσυνδέσεις, εκ των οποίων οι 6 κράτησαν 2 ημέρες. Οι συγκεκριμένοι πελάτες ήταν πριν σε Tellas - και πήγαν σε Conn-X απλά για οικονομικούς λόγους - για 2 χρόνια και ζήτημα να είχαν - πάντα στις ίδιες γραμμές - 10 αποσυνδέσεις.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι - αν εξαιρέσεις τα Ping - ο OTE δεν είναι και ο πιο αξιόπιστος σε θέματα σταθερότητας, μιας που η ποιότητα παροχής υπηρεσιών του ποικίλει από περιοχή σε περιοχή (π.χ στο χωριό μου, τα aDSL κυκλώματα είναι πολύ πιο σταθερά απ'ότι στην πόλη της Χίου). Το ίδιο συμβαίνει και με τους άλλους παρόχους - μιας που όλοι χρησιμοποιούν τον ίδιο χαλκό - οπότε καλό είναι να μη γίνονται γενικεύσεις. Και τα λέω αυτά έχοντας aDSL απ'τα τέλη 2003 (Tellas -> OTEnet -> Forthnet).


σε γραμμές που υπάρχουν προβλήματα πόσο μάλλον στα νησιά λογικό είναι αυτοί που είναι interleaved να έχουν λιγότερα προβλήματα,στον ΟΤΕ σου δίνετε η δυνατότητα να αλλάξεις σε interleaved από fastpath(default) ενώ στην forthnet δεν σου δίνετε αυτη η δυνατοτητα ακομα και αν εισαι διπλα απο το dslam ,στα disconnect παιζουν πολλα ρολο πχ ο εξοπλισμος.Σιγουρα οπως το Λες μια περιοχη μπορει να ειναι μια χαρα και αλλη να εχει ενα σωρο προβληματα.
Να σου δωσω ενα παραδειγμα που ίσως ποιο παλια το ειχες προσέξει οι περισσοτερες εργασίες του ΟΤΕ γινοντουσαν αργα το βραδυ με ξημερωματα ενω παντα της forthnet γινοταν τις ωρες που χρησιμοποιουσε ο κοσμος την συνδεση , βεβαια αυτο φενεται να εχει αλλαξει τελευταια.Η tellas χρησιμοποιει την oteglobe ...

Δεν είναι μονο το Ping ειναι καθε χρονο η ιδια ιστορια σοβαρα προβληματα με την διασυνδεση στο εξωτερικο ΚΑΘΕ χρονο απο τον σεπτεμβριο μεχρι τον Δεκεμβριο κλπ πας να μιλησεις με skype Και δεν μπορεις ,πας να παιξεις Online games δεν μπορεις , πας να δεις τις σελιδες που εβλεπες και καθυστερουν να φορτωσουν... μεχρι και οι τορεντακιδες παραπονεθηκαν οτι σερνετε η forthnet.
Εαν ο ΟΤΕ παρουσιάζει N προβληματα τον χρονο με την διασυνδεση στο εξωτερικο η forthnet παρουσιαζει 3 x N προβληματα.
Επίσεις για μενα το οτι ο ΟΤΕ έχει 550.000 συνδρομητες connx λεει πολλα οταν η forthnet με το ζορυ καταφερνει να πιασει τους μισούς ... Εαν ήταν καλυτερη και αξιοπιστη η forthnet απο τον ΟΤΕ σίγουρα θα ειχε ξεπερασει τον ΟΤΕ σε συνδρομητες .


Τωρα που το θυμαμε παλιοτερα ειχε γινει πιστωση σε αρκετους συνδρομητες λογου σοβαρων προβληματων διασυνδεσης με το εξωτερικο.
Σιγουρα η forthnet ειναι καλύτερη απο καποιους εναλακτικους αλλα αυτο το διαστημα εχει χοντρα προβληματα,ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα παει απο το κακο στο χειροτερο με την συνδεση στο εξωτερικο.

kyrnikos
08-09-08, 17:48
Μονο για internet αυτη τη στιγμη. Μετα οταν ερθει και το ιδιοκτητο παω σε 2play.

Αν ομως βαλω adsl in a box παλι δεν θα υπαρξει προβλημα; Το προτιμώ γιατι εχει μια προσφορα τωρα και θα μου βγει στα 4Mb πολυ πιο φτηνα απο το να βαλω με 19.50 το μηνα κατευθειαν. Το router που δινει το αγοραζω και με τη διαφορα των χρηματων στην 6μηνιαια παραμονη μου και μου βγαινει και παλι πιο φτηνα.

Παιδιά έχει κανείς σίγουρη απάντηση σε αυτό το ερώτημα ;
Και πάλι καθαρίζει η Forthnet με τη λήψη της αίτησης χωρίς να μπλέκουμε με την Altec ;

lewton
08-09-08, 18:27
Παιδιά έχει κανείς σίγουρη απάντηση σε αυτό το ερώτημα ;
Και πάλι καθαρίζει η Forthnet με τη λήψη της αίτησης χωρίς να μπλέκουμε με την Altec ;
Ναι...

kyrnikos
08-09-08, 18:47
Και κάτι ακόμα σχετικά με το adsl in a box αν κάποιος γνωρίζει :

μετά το εξάμηνο πάει σε αορίστου με "ποινή" διακοπής 70 ευρώ.
Το συμβόλαιο είναι 12μηνο . Στους 12 μήνες είναι και οι προπληρωμένοι ;

Δηλαδή είναι 12 σύνολο ή 12+6=18 μήνες συμβίωση ; :hmm:

γιατί σε μια περιγραφή του πακέτου γράφει :

Εύκολη και άμεση αγορά και αυτόματη ανανέωση αορίστου χρόνου (μετά τη λήξη των αρχικών μηνών). Διάρκεια συμβολαίου 12μήνες. Τέλος διακοπής: 70€ (για αποδέσμευση πριν τους 12μήνες).

οπότε καταλαβαίνω 6+12

ενώ σε άλλη :

Μετά το πέρας της προπληρωμένης διάρκειας σας η συνδρομή σας μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου (υποχρεωτικά για ένα έτος συνολικά). Η τιμολόγηση είναι διμηνιαία και ακολουθεί τον ισχύοντα τιμοκατάλογο.

οπότε μάλλον εννοούν 6+6.

nrg_polini
08-09-08, 21:25
12 μηνες συνολικα ειναι.

andronikos
12-09-08, 01:26
Με εκανε η αλτεκ να ψαχνομαι.Λοιπον ελεγα για φορθνετ αλλα επειδη ενδιαφερομαι για 2play αναρωτιεμαι αν υπαρχουν πιο ενδιαφερουσες προτασεις,εχω ακουσει για vivodi π.χ.Επισης σε τι καταστημα μπορω να παω?Σιχαινομαι τις τηλεφ.πωλησεις.

hel
12-09-08, 07:43
Αν έλεγες για vivodi πριν από μερικά χρόνια θα σου την πρότεινα κι εγώ, μιας και ήταν καλός και φθηνός πάροχος. Τελευταία πάει από το κακό στο χειρότερο...

MANTHES
13-09-08, 20:05
Πηρα το adsl in a box απο το καταστημα της καλαμαριας αλλα δεν το ενεργοποιησα ακομα.
Αυτο που θελω ειναι να εχω ιντερνετ απο την φορθνετ αλλα να μην φυγω απο τον ΟΤΕ και μου ειπε πως γινεται εχοντας κανονικα ταχυτητα 24ΜΒ γιατι στην περιοχη μου εχουν ιδιοκτητο δικτυο.
Επειδη δεν ειχα ξαναμπλεξει σε τετοιες ιστοριες θα εχω δηλαδη γραμμη τηλεφωνου απο τον ΟΤΕ και για το ιντερνετ απο το ιδιοκτητο της φορθνετ ή θα δινεται και το ιντερνετ απο τον ΟΤΕ οπως γινοταν δηλαδη με την αλτεκ;

hel
14-09-08, 00:19
Ίντερνετ από το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet.

MANTHES
14-09-08, 00:43
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ;
ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ADSL. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ;

revolvergr
14-09-08, 01:43
Αν έλεγες για vivodi πριν από μερικά χρόνια θα σου την πρότεινα κι εγώ, μιας και ήταν καλός και φθηνός πάροχος. Τελευταία πάει από το κακό στο χειρότερο...

Εγω που εχω Vivodi μια χαρα ειμαι:oneup:Ειμαι απο το 2006 μεχρι τωρα και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

hel
14-09-08, 09:01
Εγω που εχω Vivodi μια χαρα ειμαι:oneup:Ειμαι απο το 2006 μεχρι τωρα και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

Με upload 512?

revolvergr
14-09-08, 12:44
Με upload 512?

Δεν με ενδιαφερει και πολυ το upload.
Απ'οτι εχω ακουσει θα το κανει και η vivodi 1024 το upload και εχει ξεκινησει ιδη με τους καινουργιους συνδρομητες.Δινει και γραμμες 24ρες πλεον.

MANTHES
14-09-08, 13:28
Ξερουμε περιπου ποσο χρονο κανει η ενεργοποιηση της συνδεσης;
Επειδη εχω ηδη ιντερνετ με την Αλτεκ θα γινει πιο γρηγορα απο το αν δεν ειχα καθολου ιντερνετ;

hel
14-09-08, 13:30
Αυτό λέω. Ότι έχει μείνει πίσω.

kapodistrias
14-09-08, 18:05
Ρε παιδιά ξέρει κανείς πόσο είναι η υποχρεωτική παραμονή για αυτό:http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10011424

velissarios1
14-09-08, 18:28
Ακριβώς ένας χρόνος.Έξι μήνες προπληρωμένοι και έξι επί 19,50€

MANTHES
14-09-08, 18:52
εχοντας συγχρονως την γραμμη του ΟΤΕ. αν θες μετα τους 6 μηνες μπορεις να μεταφερεις το τηλ σου στο δικτυο τους.

velissarios1
14-09-08, 19:23
Mπορείς και πριν τους έξι μήνες αλλά θα είναι λάθος κίνηση γιατί θα χάσεις το προπληρωμένο εξάμηνο.Μάλιστα διαλέγοντας το adsl economy καθαρίζεις με 24,50€ το μήνα (χωρίς πάγιο ΟΤΕ) + χρέωση για τηλεφωνία.

satspo
14-09-08, 19:28
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ;
ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ADSL. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ;
20 ,ε 25 μερες να υπλογιζεις.οτι εχεις ηδη adsl δεν σημαινει κατι διοτι θα περασεις στο δικτυο της forthnet.

MANTHES
14-09-08, 21:51
αργει τοσο πολυ λογω φορθνετ;
πιστευα πως επειδη εχω ηδη συνδεση με αλλη εταιρια η ολη διαδικασια δεν θα ξαναπερασει απο τον ΟΤΕ και αρα θα τελειωνει σχετικα γρηγορα

lewton
15-09-08, 02:57
αργει τοσο πολυ λογω φορθνετ;
πιστευα πως επειδη εχω ηδη συνδεση με αλλη εταιρια η ολη διαδικασια δεν θα ξαναπερασει απο τον ΟΤΕ και αρα θα τελειωνει σχετικα γρηγορα
Είσαι σε περιοχή με κάλυψη από το ιδιόκτητο της Forthnet;
Αν όχι, τότε θα έχεις την υπηρεσία σου σε 5-6 ημέρες (ενδέχεται και να μπορείς να τους πείσεις να σου δώσουν τους κωδικούς ακόμα νωρίτερα).
Αν ναι, τότε θα το φας το εικοσαήμερο χοντρικά.

MANTHES
15-09-08, 03:54
εχει ιδιοκτητο αλλα η γραμμη θα παραμεινει στον ΟΤΕ και στην φορθνετ θα εχω μονο το ιντερνετ

gogos888
16-09-08, 11:04
Πάρα πολύ καλά.
Απαλάχτηκα από σένα (Altec) απαλάχτηκα :drunk:

15/09/2008 10:33 Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier

03/09/2008 17:15 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:17/09/2008

03/09/2008 17:15 Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα φορητότητας.

03/09/2008 17:14 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του αριθμού σας

03/09/2008 17:14 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

01/09/2008 14:33 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

01/09/2008 14:33 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

01/09/2008 14:33 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

MANTHES
18-09-08, 18:56
Εκανα χθες την αιτηση για την φορθνετ αλλα στην Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης Broadband Πρόσβασης αναφερει πως δεν υπαρχει πληροφορια για το τηλεφωνο μου.
Απο την στιγμη που παιρνουν την αιτηση δεν θα επρεπε εστω να εμφανιζει οτι την εχουν παραλαβει;
Εχω μια ανησυχια γιατι αυτοι στο καταστημα της φορθνετ της καλαμαριας δεν εδειξαν να ειναι και οι πιο σχετικοι για να μην πω τιποτα αλλο

driver4
19-09-08, 00:22
Μόλις την παραλάβουν σου στέλνουν SMS, και εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι.

stevenik
19-09-08, 08:00
Εγω την εστειλα ταχυδρομικως απο τις 6 Σεπτεμβριου και ουτε sms, ουτε στο status εμφανιζει κατι. Τους πηρα και τηλεφ. και μου ειπαν να βγαλω φωτοτυπια την αιτηση + δικαιολογητ. και να τα παραδωσω σε ενα καταστημα Forthnet.
Τι μπλεξιμο πια..

johann69
19-09-08, 09:20
εγω που εκανα σε γνωστο ειχε αλτεκ και τορα 2πλαυ φορτηνετ το προβλημα ηταν οχι επρεπε να στειλω και φαξ για ακυρωση του υσερναμε. ΠΡΟΣΟΧΗ

MANTHES
19-09-08, 11:48
Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα τοσα χρονια δεν με ειχαν παρει τηλ απο την Φορθνετ για να διαφημισουν καποια προσφορα τους.
Σημερα πηραν να μου πουν για την σταθερη. Ελπιζω αυτο να συνδιαζεται με το οτι μπορει να ελαβαν την αιτηση μου. Ονειρα; :hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.