PDA

Επιστροφή στο Forum : Αμοιβή για βάση δεδομένων σε Access



European
04-09-08, 16:07
Για να στήσω μια σχετικά μικρή βάση δεδομένων της MSAccessσε για μια μικρή επιχείρηση τι αμοιβή να ζητήσω; Δεν είναι τίποτε εξαιρετικό, θα έχει 2 πίνακες συνδεδεμένοιυς, θα έχει search και λίγα queries και 3 - 4 φόρμες. Θα μπορούσε η δουλειά του να γίνεται και με ένα excel αλλά θέλει την access επειδή είναι πιο ..όμορφη. Και θέλει να με πληρώσει αλλά δεν έχω ιδέα τι ποσόν να του πώ. Όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες και προκαταβολικά ευχαριστώ!

Υγ. Γνώμες για το συγκεκριμένο ζήτημα και όχι για να στήσω μια άλλη βάση (π.χ. mysql) ή ότι δεν είναι καλή ιδέα η access επειδή ούτε ο ίδιος θέλει ούτε και γώ έχω διάθεση να πολυψάχνομαι

29gk
04-09-08, 16:27
100 €.

Ουτε λιγα ουτε πολλα απο τη στιγμη που θελει να πληρωσει και εσυ να χρεωσεις.

European
04-09-08, 18:08
100 €.

Ουτε λιγα ουτε πολλα απο τη στιγμη που θελει να πληρωσει και εσυ να χρεωσεις.

Ευχαριστώ φίλε :oneup:
Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και γώ.. αλλά καλό είναι να παίρνω και κάποια γνώμη πιο σχετικών από μένα

itsme
17-12-08, 15:39
καλησπερα σας,,,
γαι αμοιβη θα ηθελα να ρωτησω και εγω,,,
Θα φτιαξω ενα προγραμμα διαχειρισης πελατων για ενα κομμωτηριο..
1)αν το κανω σε access δεν θα είναι και τόσο "όμορφο εμφανισιακα"
2)αν το κάνω σε vb θα πρεπει να διαβασω απο το 0!!

γνωριζει να μ πει κανεις συμβουλευτικα τι ποσο να ζητησω για την παραπανω εργασια μου ειτε το κανω σε access ειτε σε vb?

Eyxaristw ek twn proterwn........

p.s thelw na eimai pio fthini apo oti oi etairies alla oxi na to kanw kai sxedon tsampa?
gia ti poso milame???xerei kaneis?:hmm:

asm
17-12-08, 15:49
2)αν το κάνω σε vb θα πρεπει να διαβασω απο το 0!!
Συγνώμη αλλά πως είναι δυνατόν να ρωτάς αν θα το κάνεις σε vb την στιγμή που η ίδια λες πως δεν γνωρίζεις vb; :hmm:
Αν γνωρίζεις access φτιάξτο σε αυτό, ώστε να μπορέσουν οι άνθρωποι να κάνουν την δουλειά τους και δικαιολογημένα να σε πληρώσουν αντί να σε ...κυνηγούν.

drhouse
17-12-08, 21:27
Για να μην μπλέξεις μελλοντικά για 100 παλιοευρόπουλα, σκέψου ότι έρχονται και Χριστούγεννα. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.