PDA

Επιστροφή στο Forum : Baudtec Bautec Modem



MaGeLaNoS
04-09-08, 22:28
Καλησπερα.Θα ηθελα την βοηθεια σας αν καποιος γνωριζει.
Σημερα προσπαθουσαμε επι 1 ωρα να συνδεσουμε ενα modem Bautec ενσυρματο στην θυρα ethernet του υπολογιστη.
Ανοιγωντας την σελιδα 192.168.1.1 της ΟΤΕΝΕΤ για τις ρυθμισεις κ ακολουθωντας βημα-βημα τον οδηγο Wizard σεταραμε το μοντεμ.
Εξακολουθει ομως να μην βλεπει ιντερνετ.Καποια ιδεα?

Αναφερω οτι μεσα στην συσκευασια δεν ειχε καποιο manual για το modem και η συνδεση ειναι ενα connx 8mbps

utp
04-09-08, 23:08
Ενος φιλου ενεργοποιηθηκε σημερα το conn-x 1mbit με bautec ασυρματο.
Συμβαινει λοιπον το εξης παραλογο: Δειχνει ταχυτητα 7745/825 -------- snr απο -1,5 εως 5.------ att 49,5db.

Φυσικα κατεβαζει με 100-110 δηλαδη η γραμμη ειναι 1mbps πραγματικα.

Και μερικες φορες κανει αποσυνδεση σβηνοντας το λαμπακι του ιντερνετ και οχι του dsl.Και δεν ξανασυνδεεται με τιποτα αν δεν κανει reset το router.....
Καμια ιδεα?????

........Auto merged post: utp πρόσθεσε 0 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καλησπερα.Θα ηθελα την βοηθεια σας αν καποιος γνωριζει.
Σημερα προσπαθουσαμε επι 1 ωρα να συνδεσουμε ενα modem Bautec ενσυρματο στην θυρα ethernet του υπολογιστη.
Ανοιγωντας την σελιδα 192.168.1.1 της ΟΤΕΝΕΤ για τις ρυθμισεις κ ακολουθωντας βημα-βημα τον οδηγο Wizard σεταραμε το μοντεμ.
Εξακολουθει ομως να μην βλεπει ιντερνετ.Καποια ιδεα?

Αναφερω οτι μεσα στην συσκευασια δεν ειχε καποιο manual για το modem και η συνδεση ειναι ενα connx 8mbps

Σιγουρα εχει ενεργοποιηθει η γραμμη??:hmm:

enwsitis21
04-09-08, 23:38
Μιας και μπαίνεις στη σελίδα του router δέν μας λές εάν έχει πάρει wan ip;
Επίσης με ποιούς κωδικούς έχεις ρυθμίσει το baudtec; Μήπως με τους δοκιμαστικούς της otenet;
Ανέβασε κανένα screenshot.

utp
05-09-08, 00:20
Μιας και μπαίνεις στη σελίδα του router δέν μας λές εάν έχει πάρει wan ip;
Επίσης με ποιούς κωδικούς έχεις ρυθμίσει το baudtec; Μήπως με τους δοκιμαστικούς της otenet;
Ανέβασε κανένα screenshot.

Σε ποιον απο τους 2 ανφερεσαι?

enwsitis21
05-09-08, 00:33
Σε ποιον απο τους 2 ανφερεσαι?

Στο πρώτο μήνυμα.

........Auto merged post: enwsitis21 πρόσθεσε 8 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

[quote=utp;2303560]Ενος φιλου ενεργοποιηθηκε σημερα το conn-x 1mbit με bautec ασυρματο.
Συμβαινει λοιπον το εξης παραλογο: Δειχνει ταχυτητα 7745/825 -------- snr απο -1,5 εως 5.------ att 49,5db.

Φυσικα κατεβαζει με 100-110 δηλαδη η γραμμη ειναι 1mbps πραγματικα.

Και μερικες φορες κανει αποσυνδεση σβηνοντας το λαμπακι του ιντερνετ και οχι του dsl.Και δεν ξανασυνδεεται με τιποτα αν δεν κανει reset το router.....
Καμια ιδεα?????


Μάλλον για βλάβη συγχρονισμού γραμμής φαίνεται. Τηλεφώνησε στο 121 και δήλωσέ το.

grande jerry
09-09-08, 11:21
Γεια σας έχω ένα πρόβλημα. Έχω ένα conn-x baudtec ασύρματο και προσπαθώ να ανοίξω την σελίδα 192.168.1.1 για να το ρυθμίσω αλλα η σελίδα βγαίνει με γράμματα αλλόκοτα, ανακατεμένη και δε μπορώ να βγάλω άκρη. Μου έχει σπάσει τα νεύρα έχω κάνει τα πάντα. Τι φταίει;

sv2evs
09-09-08, 11:53
Γεια σας έχω ένα πρόβλημα. Έχω ένα conn-x baudtec ασύρματο και προσπαθώ να ανοίξω την σελίδα 192.168.1.1 για να το ρυθμίσω αλλα η σελίδα βγαίνει με γράμματα αλλόκοτα, ανακατεμένη και δε μπορώ να βγάλω άκρη. Μου έχει σπάσει τα νεύρα έχω κάνει τα πάντα. Τι φταίει;

Δοκίμασε με άλλο browser,κατά προτίμηση IE.

grande jerry
09-09-08, 12:03
ναι και με IE και mozilla firefox και με safari

sv2evs
10-09-08, 00:19
ναι και με IE και mozilla firefox και με safari

hard reset...και αν όχι, πίσω στον ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.