PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΚΑΡΤΑ WIND ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ!



psolord
05-09-08, 12:06
Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός της Τελλάς και μου είχαν μέσα μία κάρτα SIM για το δίκτυο της Wind, με 12 ευρώ χρόνο ομιλίας!

Απλά το λέω να το ξέρετε! :p

(Αν έχει ξανα-αναφερθεί και είμαι απο τους τελευταίους που την έλαβαν, ας πάει βόλτα το thread)

goku
05-09-08, 12:12
όταν είδα τον τίτλο, πριν ακόμη να την ανοίξω την σελίδα να δω τι γράφεις, σκέφτηκα θα εννοείς καμιά πιστωτική κάρτα την οποία μπορεί να την έβγαλαν στα καλά καθούμενα και θα τους βρίζεις τώρα.

chosen0ne
05-09-08, 13:35
1 ευρώ το μήνα σου δίνει όχι και τα 12 μαζί.... Καλή και κυρίως, ΕΞΥΠΝΗ κίνηση.... Προσωρινά έχω cosmote, αλλά σαν 2ο νούμερο, θα είναι χρήσιμο! ;)

psolord
05-09-08, 13:45
1 ευρώ το μήνα σου δίνει όχι και τα 12 μαζί.... Καλή και κυρίως, ΕΞΥΠΝΗ κίνηση.... Προσωρινά έχω cosmote, αλλά σαν 2ο νούμερο, θα είναι χρήσιμο! ;)

Α μάλιστα! Δεν πρόλαβα να διαβάσω τις λεπτομέρειες γιατί βρήκα τον λογαριασμό φεύγοντας για δουλειά.

Εγώ θα τη δώσω στη μάνα μου, μαζί με ένα κινητό παλιό που έχω, πιο πολύ για να γελάσω, γιατί δε χωνεύει τα κινητά.

........Auto merged post: psolord πρόσθεσε 0 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


όταν είδα τον τίτλο, πριν ακόμη να την ανοίξω την σελίδα να δω τι γράφεις, σκέφτηκα θα εννοείς καμιά πιστωτική κάρτα την οποία μπορεί να την έβγαλαν στα καλά καθούμενα και θα τους βρίζεις τώρα.

Πλάκα πλάκα, θα το δούμε σε λίγο και αυτό!:)

crypter
05-09-08, 13:47
εισαι νεος συνδρομητης και στο εδωσε; πολυ καλη προωθηση παντως

jap
05-09-08, 14:46
εγώ έχω πάρει τέτοια εδώ και 3-4 μήνες, μαζί με το λογαριασμό για το 801 της τελάς. Νουμερο απο 690. Όντως είναι 1 ευρώ επί 12 μήνες. Έχω και κάτι αντίστοιχες κοσμοτέ από το μίλκο.

crypter
05-09-08, 14:48
τι;; σε μενα γιατι δεν στελνουν γμτ:hmm: , χρειαζομαι τα τσαμπα sms :p

psolord
05-09-08, 15:27
εισαι νεος συνδρομητης και στο εδωσε; πολυ καλη προωθηση παντως

Ναι! Νεότατος! Απο τον Ιούνιο του 2004!:lol:

Gordito
05-09-08, 15:35
Εδω αγορασα ενα περιοδικο που τιμαται 2,5€ και μεσα ειχε καρτα sim της Voda με 12€ δωρεαν χρονο
(1€ καθεμηνα)

Ευκολο χρημα ειναι για αυτους οι καρτες.

Mouse Potato
05-09-08, 16:02
εγώ έχω πάρει τέτοια εδώ και 3-4 μήνες, μαζί με το λογαριασμό για το 801 της τελάς. Νουμερο απο 690. Όντως είναι 1 ευρώ επί 12 μήνες. Έχω και κάτι αντίστοιχες κοσμοτέ από το μίλκο.

:lol::lol::lol: Αυτές είναι σοβαρές εταιρείες: Tellas και Δέλτα (εχμμ Nestlé) :lol:

Άντε να μου ρθει ο λογαριασμός να σας πω εντυπώσεις :rofl:

Τελικά μου 'ρθε :oops:

chosen0ne
05-09-08, 19:06
Πριν απο λίγο πήρα κι εγώ λογαριασμό και έχει τέτοιο πακετάκι μέσα και αρχίζει απο 690 αλλά.............όταν παίρνω στο 1269 λέει (αφού έστειλα κάτι μηνύματα πρώτα..) ότι έχω υπόλοιπο 11 ευρώ και 46 λεπτά!!!!! :hmm::oops:
Δεν θα έπρεπε να είναι 1 ευρώ και να προστίθεται ένα ευρώ κάθε μήνα???? :hmm:
Μπράβο Ελλάς, ΜΠΡΑΒΟ ΤΕΛΛΑΣ!!!!! ;) :respekt: Ίσως το κάνω και κύριο, αν έχει διορθωθεί το δίκτυο.........γιατί πριν 1 χρόνο και κάτι με free2go όλο προβλήματα στις κλήσεις και ΚΥΡΙΩΣ στα μηνύματα είχα.....άντε να δούμε αν κάνουν ότι υπόσχονται! :rtfm:

apostol70
08-09-08, 01:05
Μου είχε έρθει με τον προηγούμενο λογαριασμό, πραγματικά τρώει από 1 € τον μήνα

vasiliou
08-09-08, 13:09
Μου ήρθε και έμενα.... Μαρεσει που ειναι 690 ;)εχει φάση....
Επίσης μου έκανε εντύπωση που πριν 1,5 μίνα έκανα αλλαγή πακέτου και έκαναν ως όφειλαν τις μειώσεις και αφαιρέσεις παγίων... :rolleyes:

SpyDerMan
08-09-08, 14:11
Πολύ καλό κολπάκι... γενικά γίνεται χαμός με αυτού του τύπου τις κάρτες... (12 ευρώ αλλά ένα κάθε μήνα για ένα χρόνο...) Σε αγώνα μπάσκετ είχα πάει, 4 cosmote μου έδωσαν... cinema είχα πάει, πήρα και μία vodafone... για καφέ πήγα, μου έδωσαν και μια momad... μόνο στη θάλασσα εκεί που κάνεις τη βουτιά δεν έχουν εμφανιστεί...

madmetal
08-09-08, 22:35
εγω κανω συλλογη wind καρτες απο την pizza hut :)

crypter
08-09-08, 22:39
εγω κανω συλλογη wind καρτες απο την pizza hut :)

ε;:confused: δινει και η pizza hut καρτες; εγω γιατι δεν πετυχαινω τιποτα απο αυτο το τσαμπα ρε γμτ :sorry: μια φορα μονο μου εδωσε ενας γνωστος περιπτερας μια τετοια καρτα επειδη του ειχαν φερει μια κουτα με δαυτες για promotion :p

chaos38
08-09-08, 22:51
Για να καταλαβω κατι μ΄αυτη την καρτα μπορεις να χαλασεις το μεγιστο 1Ε το μηνα
(Σε ομιλια ή sms).Δεν μπορεις να καταναλωσεις περισσοτερο?
Δεν φορτιζεται με αλλη καρτα αλλου ποσου?:hmm:

chosen0ne
09-09-08, 00:09
Για να καταλαβω κατι μ΄αυτη την καρτα μπορεις να χαλασεις το μεγιστο 1Ε το μηνα
(Σε ομιλια ή sms).Δεν μπορεις να καταναλωσεις περισσοτερο?
Δεν φορτιζεται με αλλη καρτα αλλου ποσου?:hmm:


Εχμ...μεταξύ μας ε? :p Νομίζω ότι αν προλάβεις και βάλεις κάρτα πριν το πέρας του ενός μηνός, έχεις 12 ευρώ συν την κάρτα για να τα ξοδέψεις όπως και όποτε θέλεις................ :whistle:
Δοκιμάστε το.. ;)

lewton
12-09-08, 17:12
Δέλτα (εχμμ Nestlé)

Εντελώς off-topic, αλλά η ΔΕΛΤΑ δεν έχει καμία σχέση με τη Nestlé.
Απλά η Nestlé αγόρασε τα παγωτά ΔΕΛΤΑ.

Mouse Potato
12-09-08, 19:21
Εντελώς off-topic, αλλά η ΔΕΛΤΑ δεν έχει καμία σχέση με τη Nestlé.
Απλά η Nestlé αγόρασε τα παγωτά ΔΕΛΤΑ.

Έχεις δίκιο. Μόνο τα "πράσινα ψυγεία" αγόρασε!

gtl
12-09-08, 20:01
Μετά την τελευταία αλλαγή στο "F2G της παρέας" (στο οποίο πλέον δίνουν με 8 ευρώ 600 λεπτά απλές αλλά και βιντεοκλήσεις στα κινητά F2G, και επιπλέον κλήσεις σε σταθερά δίκτυα και 600 sms σε F2G), βρίσκω μια χαρά την tim. :)

Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει, μιας και μας έχουν συνηθίσει στα παπατζιλίκια των υπηρεσιών με ημερομηνία λήξης, αλλά αν αποτελέσει μόνιμη υπηρεσία, όπως ισχυρίζονται, καθιστά την καρτοκινητή της tim με διαφορά την καλύτερη ανάμεσα στα Ελληνικά δίκτυα.

chosen0ne
13-09-08, 20:07
Μετά την τελευταία αλλαγή στο "F2G της παρέας" (στο οποίο πλέον δίνουν με 8 ευρώ 600 λεπτά απλές αλλά και βιντεοκλήσεις στα κινητά F2G, και επιπλέον κλήσεις σε σταθερά δίκτυα και 600 sms σε F2G), βρίσκω μια χαρά την tim. :)

Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει, μιας και μας έχουν συνηθίσει στα παπατζιλίκια των υπηρεσιών με ημερομηνία λήξης, αλλά αν αποτελέσει μόνιμη υπηρεσία, όπως ισχυρίζονται, καθιστά την καρτοκινητή της tim με διαφορά την καλύτερη ανάμεσα στα Ελληνικά δίκτυα.

Της πια?????? Τelestet με ακούει?? Τelestet με ακούει?? OVER!!!!!!!!!! :rofl: Εδώ που τα λέμε, τα 2/3 των συνδομητών βλέπουν TIM GR στο κινητό τους με τις παλιές κάρτες....... ;) :respekt:
Αλλά φίλε είσαι εντελώς off-topic, εδώ είναι thread της ΤΕΛΛΑΣ!!!!!!!!!!!! :whistle: Διαφήμηση κάνεις?? :p Για τις κάρτες που βάλαν στο λογαριασμό μιλάμε....:oops:

gtl
14-09-08, 00:07
Ναι, είμαι και ο πρώτος διαφημιστής της τιμ, όπως μπορείς να διαπιστώσεις από προηγούμενα μηνύματά μου για την πολιτική της εταιρείας. :rolleyes:

Σοβαρότερα, πάντως, οι κάρτες που συμπεριλαμβάνει η τελλας στους λογαριασμούς είναι κάρτες τιμ, οπότε το βρίσκω απολύτως λογικό να σχολιάσω τις υπηρεσίες της στο νήμα. Αν έδινε κουπόνια για καλτσόνε, θα σχολίαζα αντίστοιχα την πίτσα ρόμα ή το πίτσα χατ. Πού είναι το παράξενο?

Mouse Potato
14-09-08, 00:29
Να ρωτήσω κάτι ψιλοofftopic. Όταν έβαλα την κάρτα μέσα στο κινητό (αυτή που μου έδωσαν με τον λογαριασμό της τελλάς), έκανα μια κλήση για να ενεργοποιηθεί και πήρα το 1269 να ενημερωθώ για το "υπόλοιπο" (δλδ το 1 ευρώ που πιθανώς να είχε) και μου λέει η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται (ή κάτι αντίστοιχο). Τελικά ποτέ δεν κατάφερα να δω αν έχει μπει το ευρώ ώστε να κάνω και χρήση των υπηρεσιών να δω τι ψάρια πιάνει. Έτσι έφαγε πόρτα

sdikr
14-09-08, 01:39
Να ρωτήσω κάτι ψιλοofftopic. Όταν έβαλα την κάρτα μέσα στο κινητό (αυτή που μου έδωσαν με τον λογαριασμό της τελλάς), έκανα μια κλήση για να ενεργοποιηθεί και πήρα το 1269 να ενημερωθώ για το "υπόλοιπο" (δλδ το 1 ευρώ που πιθανώς να είχε) και μου λέει η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται (ή κάτι αντίστοιχο). Τελικά ποτέ δεν κατάφερα να δω αν έχει μπει το ευρώ ώστε να κάνω και χρήση των υπηρεσιών να δω τι ψάρια πιάνει. Έτσι έφαγε πόρτα

πρέπει να γίνει χρεώσιμη κλήση

Mouse Potato
14-09-08, 01:53
Ευχαριστώ :)

andreasp
14-09-08, 16:09
μόνο στη θάλασσα εκεί που κάνεις τη βουτιά δεν έχουν
εμφανιστεί...

Εχουν εμφανιστεί και εκεί!

Farmako
14-09-08, 17:02
Να ρωτήσω κάτι ψιλοofftopic. Όταν έβαλα την κάρτα μέσα στο κινητό (αυτή που μου έδωσαν με τον λογαριασμό της τελλάς), έκανα μια κλήση για να ενεργοποιηθεί και πήρα το 1269 να ενημερωθώ για το "υπόλοιπο" (δλδ το 1 ευρώ που πιθανώς να είχε) και μου λέει η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται (ή κάτι αντίστοιχο). Τελικά ποτέ δεν κατάφερα να δω αν έχει μπει το ευρώ ώστε να κάνω και χρήση των υπηρεσιών να δω τι ψάρια πιάνει. Έτσι έφαγε πόρτα


πρέπει να γίνει χρεώσιμη κλήση
Ή πάρε στο 11555 (Ιντερσαλόνικα οδική βοήθεια) και μόλις το σηκώσουν κλείσ'το. Η σύνδεση θα ενεργοποιηθεί άμεσα γιατί το σύστημα την θεωρεί «χρεώσιμη» ενώ εσύ δε θα χρεωθείς. :p

sdikr
14-09-08, 17:05
Ή πάρε στο 11555 (Ιντερσαλόνικα οδική βοήθεια) και μόλις το σηκώσουν κλείσ'το. Η σύνδεση θα ενεργοποιηθεί άμεσα γιατί το σύστημα την θεωρεί «χρεώσιμη» ενώ εσύ δε θα χρεωθείς. :p

Thanks for the tip!
μιλάμε εφάγα δυο μέρες να ψάχνω γιατί δεν δουλέυει η ανανέωση ενώ μπορούσα να κάνω αναπάντητες, μέχρι που είπα βρε λές;

Mouse Potato
14-09-08, 17:08
Ή πάρε στο 11555 (Ιντερσαλόνικα οδική βοήθεια) και μόλις το σηκώσουν κλείσ'το. Η σύνδεση θα ενεργοποιηθεί άμεσα γιατί το σύστημα την θεωρεί «χρεώσιμη» ενώ εσύ δε θα χρεωθείς. :p

Done :p Τώρα μου λέει πως έχω 12 ευρώ μέσα*. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έλεγε 1; :hmm:

*και ισχύει μέχρι 14 Οκτωβρίου 2008 :hmm:

Farmako
14-09-08, 17:19
Done :p Τώρα μου λέει πως έχω 12 ευρώ μέσα*. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έλεγε 1; :hmm:

*και ισχύει μέχρι 14 Οκτωβρίου 2008 :hmm:
12; :eek: Κανονικά προσθέτει 1€ το μήνα για 1 χρόνο. Ίσως το αλλάξανε τελευταία όμως δε ξέρω.

Mouse Potato
14-09-08, 17:21
Μωρε λες κάθε μήνα να μου βάζουν 12€; :rolleyes:

chosen0ne
15-09-08, 21:36
Done :p Τώρα μου λέει πως έχω 12 ευρώ μέσα*. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έλεγε 1; :hmm:

*και ισχύει μέχρι 14 Οκτωβρίου 2008 :hmm:

Κι εγώ μόλις την έβαλα την πάτησα ΑΚΡΙΒΩΣ όπως εσύ (δεν ήξερα ότι ήθελε χρεώσιμη κλήση), έστειλα μήνυμα στο 1269 που δεν πήγε, το κάλεσα και δεν μου είπε (lol) και μετά την χρεώσιμη κλήση αφού έστειλα κάμποσα sms και πήρα 2-3 τηλέφωνα, είχα 11 ευρώ και κάτι.......... ;)
ή μπερδέψαμε το σύστημα και μας έδωσε 12 απο την αρχή και 1 ευρώ κάθε μήνα που θα περνάει...........ή απλά έτσι είναι ΟΛΑ τα πακέτα, σου δίνουν 12 απο την αρχή και όχι 1 κάθε μήνα....... :whistle:

lamdami
16-09-08, 00:00
Ψάχνουν για πελάτες...οντως έξυπνη κίνηση

Farmako
16-09-08, 00:50
Μωρε λες κάθε μήνα να μου βάζουν 12€; :rolleyes:
Μόλις την «ενεργοποίησα» κι εγώ και μου έβαλε 1€. :evil: :p Εσάς πώς σας έβαλε με τη μία 12; :rtfm:

Mouse Potato
16-09-08, 01:19
Μόλις την «ενεργοποίησα» κι εγώ και μου έβαλε 1€. :evil: :p Εσάς πώς σας έβαλε με τη μία 12; :rtfm:

Μας αγαπάνε :lol:

npapagri
22-09-08, 15:25
εγω χωρις να το ψαξω εστειλα μυνημα για τα 600 λεπτα και το δεχτηκε κανονικα. τωρα κοιταξα και εχει 6,71 ευρω διαθεσιμο χρονο ομιλιας και 510 λεπτα για το non stop. το ενεργοποιησα 10/7. αρα ειχε ολο το ποσο μεσα.

chosen0ne
22-09-08, 19:55
Όλο το έχει...............αλλά ίσως όχι σε όλους.........:whistle: Μην με ρωτάτε το γιατί, δεν έχω ιδέα. :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.