PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE σε FORTHNET



athensmechgr
05-09-08, 15:21
Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις μετακόμισα και θα κάνω νεα σύνδεση οτε πρώτα. Διάβασα όμως ότι πρέπει να μείνου τουλάχιστον 2 μήνες στον οτε. Δεν υπάρχει τρόπος να πληρώσω κάτι(πάγια τέλη) όταν θα κάνω αίτηση στη 4νετ ή θα την απορίψουν γιατί δεν έχουν περάσει αυτοί οι 2 μήνες? HELP δεν θέλω να μείνω 2 μήνες στον οτε και χωρίς ίντερνετ! :down::down::down::down:

windybob73
05-09-08, 15:25
Δεν χρειαζεται να κανεις αιτηση στον ΟΤΕ.Κανεις κατευθειαν στη Forthnet.
Περισσοτερα εδω (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=214349)

Lagman
05-09-08, 15:59
εαν δεν θες να ταλαιπωρηθείς βάλε ΟΤΕ... η forthnet έχει πρόβλημα αυτό το διάστημα με την διασύνδεση με το εξωτερικό ... σερνόμαστε.

djbok21
05-09-08, 18:08
εαν δεν θες να ταλαιπωρηθείς βάλε ΟΤΕ... η forthnet έχει πρόβλημα αυτό το διάστημα με την διασύνδεση με το εξωτερικό ... σερνόμαστε.

Από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα?

manoulamou
05-09-08, 18:48
Δυστυχως δεν ξερω τι προβληματα εχει η Forthnet
αλλά η κορη μου μετακομισε απο Πατησια σε Πετραλωνα.
Κοπηκε βεβαια το Ιντερνετ/conn-x αοριστου που ειχαν
και ζητησαν απ την Forthnet νεα συνδεση, δεν ξερω τι πακετο...
Η απαντηση ηταν πως θα την εχουν σε 2 μηνες το νωριτερο!

Lagman
06-09-08, 11:59
Από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα?

τα Ping πάνε στο θεό κάποιες σελίδες καθυστερούν να ανοίξουν η άλλες φόρες δεν ανοίγουν οι τορεντακιδες αρχίζουν και παραπονιούνται ότι σερνοντε και υποψιαζοντε για trafic shaping γιατι πριν κατεβαζαν με κανονικες ταχυτητες... πας να μιλησεις στο skype Και δεν μπορεις,πας να παιξεις Online games και παλι δεν μπορεις... απο εκει ...

boui
06-09-08, 12:32
Η αδερφή μου κάνανε νέα σύνδεση στον ΟΤΕ και με μια βεβαίωση σύνδεσης από ΟΤΕ κάνανε σε μια βδομάδα αίτηση στη forthnet. Σε ένα μήνα ενεργοποιήθηκε το 2play πάντως .
Τώρα πια μπορείς να κάνεις και απευθείας αίτηση στη forthnet αλλά θα περιμένεις κανένα μήνα σίγουρα και θα είσαι χωρίς τηλ.
Όσο για τα τορρέντς εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα so far

djbok21
07-09-08, 14:41
τα Ping πάνε στο θεό κάποιες σελίδες καθυστερούν να ανοίξουν η άλλες φόρες δεν ανοίγουν οι τορεντακιδες αρχίζουν και παραπονιούνται ότι σερνοντε και υποψιαζοντε για trafic shaping γιατι πριν κατεβαζαν με κανονικες ταχυτητες... πας να μιλησεις στο skype Και δεν μπορεις,πας να παιξεις Online games και παλι δεν μπορεις... απο εκει ...

Αντιμετωπίζεις όλα αυτά τα προβλήματα ή απλα κάνεις έρευνα στο τι λένε μέσα στο φόρουμ, εκ των οποίων τα περισσότερα ξεκινάνε του τύπου "Πρόβλημα με τάδε" και τελικά αποδυκνύεται να είναι κάτι άλλο.
Με ποιές σελίδες έχεις πρόβλημα ??
Σε ποιούς trackers αντιμετωπίζεις πρόβλημα ??
Σε τι hosts είναι τα pings σου στο Θεό ?? (να πεις κάποια που είδες τρελή διαφορά σε σχέση με την αρχή της σύνδεσης σου)
Καλό είναι να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις , πολυ κόσμος διαβάζει τα posts για να ενημερωθεί σωστά....

hel
09-09-08, 08:54
τα Ping πάνε στο θεό κάποιες σελίδες καθυστερούν να ανοίξουν η άλλες φόρες δεν ανοίγουν οι τορεντακιδες αρχίζουν και παραπονιούνται ότι σερνοντε και υποψιαζοντε για trafic shaping γιατι πριν κατεβαζαν με κανονικες ταχυτητες... πας να μιλησεις στο skype Και δεν μπορεις,πας να παιξεις Online games και παλι δεν μπορεις... απο εκει ...

Και ο Lagman έχει να πει κάτι καλό εδώ και 1 χρόνο και έχει δηλώσει ότι θα πάει στον ΟΤΕ μόλις λήξει ο χρόνος του...:p
Καλά τα ping, το TS που στο καλό το είδες; Επειδή δεν ξέρουν μερικοί να ρυθμίσουν τα firewall τους;

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 1 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δυστυχως δεν ξερω τι προβληματα εχει η Forthnet
αλλά η κορη μου μετακομισε απο Πατησια σε Πετραλωνα.
Κοπηκε βεβαια το Ιντερνετ/conn-x αοριστου που ειχαν
και ζητησαν απ την Forthnet νεα συνδεση, δεν ξερω τι πακετο...
Η απαντηση ηταν πως θα την εχουν σε 2 μηνες το νωριτερο!

Και στο Γαλάτσι σε φίλο λέγανε 1-1.5 μήνα και πήρε 3 εβδομάδες.

Lagman
09-09-08, 09:38
Και ο Lagman έχει να πει κάτι καλό εδώ και 1 χρόνο και έχει δηλώσει ότι θα πάει στον ΟΤΕ μόλις λήξει ο χρόνος του...:p
Καλά τα ping, το TS που στο καλό το είδες; Επειδή δεν ξέρουν μερικοί να ρυθμίσουν τα firewall τους;




πως να πάω στον ΟΤΕ όταν έχω προβλήματα με την forthnet ; περιμένω πίστωση κανένα χρόνο τωρα... οταν γινει η πιστωση που μου ειπανε οτι θα γινει ,τοτε θα το σκεφτω για ΟΤΕ.

Εγω δεν ειπα οτι εχει ts , ειπα οτι ο κόσμος σερνετε και υποψιαζετε οτι εχει ts .

........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 12 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αντιμετωπίζεις όλα αυτά τα προβλήματα ή απλα κάνεις έρευνα στο τι λένε μέσα στο φόρουμ, εκ των οποίων τα περισσότερα ξεκινάνε του τύπου "Πρόβλημα με τάδε" και τελικά αποδυκνύεται να είναι κάτι άλλο.
Με ποιές σελίδες έχεις πρόβλημα ??
Σε ποιούς trackers αντιμετωπίζεις πρόβλημα ??
Σε τι hosts είναι τα pings σου στο Θεό ?? (να πεις κάποια που είδες τρελή διαφορά σε σχέση με την αρχή της σύνδεσης σου)
Καλό είναι να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις , πολυ κόσμος διαβάζει τα posts για να ενημερωθεί σωστά....


Αντιμετωπίζω όλα αυτά τα προβλήματα και στην FORTHnet έχω δει τα απίστευτα προβλήματα τα έχω αναφέρει σε παλιότερα Post.

Δεν είχα πρόβλημα με συγκεκριμένες σελίδες άλλα σε όλες τις σελίδες!! μου αργούσαν να φορτώσουν .
Με ένα συγκεκριμένο ελληνικό Private(καλό) tracker είχα πρόβλημα από linux ενω πριν δεν είχα κανενα προβλημα .

host σε Γερμανια ποιο πολυ που μπαινω πχ www.esport-servers.de απο 60ms που πιαναμε τον αυγουστο επιανα 180ms με packet loss κλπ εχουν γίνει Post και απο αλλα μέλη σε αλλο thread ριξε μια ματια .

Δεν δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις, ο κόσμος πρέπει να βλέπει τα προβληματα που αντιμετωπίζουμε.Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία τον σεπτέμβριο σοβαρα προβλήματα διασύνδεσης με το εξωτερικο μα καθε χρόνο η ίδια ιστορία ...

manicx
09-09-08, 09:40
Αντιμετωπίζεις όλα αυτά τα προβλήματα ή απλα κάνεις έρευνα στο τι λένε μέσα στο φόρουμ, εκ των οποίων τα περισσότερα ξεκινάνε του τύπου "Πρόβλημα με τάδε" και τελικά αποδυκνύεται να είναι κάτι άλλο.
Με ποιές σελίδες έχεις πρόβλημα ??
Σε ποιούς trackers αντιμετωπίζεις πρόβλημα ??
Σε τι hosts είναι τα pings σου στο Θεό ?? (να πεις κάποια που είδες τρελή διαφορά σε σχέση με την αρχή της σύνδεσης σου)
Καλό είναι να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις , πολυ κόσμος διαβάζει τα posts για να ενημερωθεί σωστά....

Skype πρόβλημα ---- check
Pings πρόβλημα ---- check (καραπρόβλημα)
Αργές σελίδες εδώ κι εκείθε ---- check

manoulamou
09-09-08, 12:06
Και στο Γαλάτσι σε φίλο λέγανε 1-1.5 μήνα και πήρε 3 εβδομάδες.

Μακαρι να γινει ετσι!:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.