PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x Παγκρατι



tallsman
05-09-08, 17:53
Εχω Conn-x 24 ΜB απο το γεναρη. Μεχρι προχθες ειχα ταχυτητα 19,5 ΜΒ.Τωρα 2 μερες η ταχυτητα επεσε στα 10-11 MB.Το ιδιο προβλημα εχει και ενας γνωστος απο προχθες που μενει 4 τετραγωνα απο μενα. Ξερει κανεις κατι ,εχει κανεις το ιδιο προβλημα.Επικοινωνησα με το κεντρο και μου ειπαν το χιλιοειπωμενο να το δηλωσω σαν βλαβη

atasos
06-09-08, 15:00
Εγώ μένω Βύρωνα και από προχτές η ταχύτητα έχει πέσει δραματικά (έχω 24αρα).
Ξέρει κανείς αν υπάρχει γενικό πρόβλημα ?

Zer0c00L
06-09-08, 15:26
για το θεμα ταχυτητας υπαρχουν αρκετοι παραγοντες.

π.χ

μπορει καποιος γειτονας να εβαλε στην πολυκατοικια σας και να ενοχλει η γραμμη του την δικη σας.
μπορει το κεντρο να γεμισε
μπορει να φταινε τα καλωδια σας
μπορει να φταιει η αποσταση σας απο το κεντρο

ειναι πολλες οι αιτιες που μπορει να εχετε προβληματα

δηλωστε το ως βλαβη στο 121 και αν ειναι προβλημα θα το λυσουν.

Υ.Σ αυτα βλεπω και δεν θελω τα ΕΩΣ 24 αλλα θα βαλω τα ταπεινα 8192/384 και ας ειμαι μολις 250μ απο το κεντρο (μαλλον ο χαλκος δεν αντεχει τις υψηλες ταχυτητες τι να πω.)

αντε να μπει η οπτικη ινα να δουμε φως στο τουνελ.

atasos
06-09-08, 15:50
Μα μέχρι ΠΡΟΧΤΕΣ κατέβαζα με φουλ ταχύτητα , έφτανα στο οριο την 24αρα - και δεν συντρέχει κανείς από τους παραπάνω λόγους.
Τεσπα , θα ενημερώσω το 121 γιατί αρχίζω και εκνευρίζομαι ...

Zer0c00L
06-09-08, 16:01
στο xDSL παντα συντρεχει κατι που ισως δεν ξερεις

το καλυτερο για μενα ειναι να μιλησεις με το 121.

NIKOLAKIS123
06-09-08, 16:27
μια απο τα ιδια φιλε.
το παγκρατι σερνεται απο την τριτη το πρωι.
πιθανοτατα φταινε οι αναβαθμισεις
στα BRAS Κωλέττη 1 & 2 καθως και Ακροπολεως 2 οι οποιες φυσικα
δεν κρατανε και λιγες μερες μεχρι να τελειωσουν.
μαυρα χαλια και με το εξωτερικο μαξιμουμ 130kb/sec.:worthy:

tallsman
06-09-08, 20:37
Πηγα σημερα το πρωι στο oteshop Παγκρατιου και μου ειπαν οτι ειναι γενικο προβλημα της περιοχης λογω ανα βαθμισης.Φυσικα στο help desk του ΟΤΕ μαυρα μεσανυχτα. Διακοσμητικα στοιχεια.Φυσικα εμεις με την 24αρα γραμμη λεμε οτι σερνεται οταν πηγαινει με 10-11 κατι που δεν ισχυει γενικα γιατι υπαρχουν και χειροτερα σε αλλες
εταιρειες

Zer0c00L
06-09-08, 22:15
αρα κανετε υπομονη και ολα θα γινουν οπως πρωτα (αναβαθμιση ε..? λετε να εχει σχεση το FFH)

Lagman
07-09-08, 01:02
πάντως και η forthnet ΠΑΓΚΡΑΤΙ δεν ειναι οτι καλυτερο πιανω χαλια Ping , χαμηλη ταχυτητα συγχρονισμου...

tallsman
07-09-08, 23:56
Μα το Conn-x εχει αποδεδειγμενα καλυτερες ταχυτητες.Σημερα επιασα 14 ΜΒ και λεω οτι ειχα χαμηλη ταχυτητα γιατι ειχα συνηθισει σε 19.5

restos
08-09-08, 22:11
και γω σημερα ειδα πτωση στη τχυτητα στο νεο κοσμο:cry:

mihachris
09-09-08, 17:24
εγω μενω ηλιουπολη και απο την τεταρτη εχω πτωση στν ταχυτητα.τις προηγουμενες μερες σαν βελτιωθηκε λιγο (το βραδυ περισσοτερο) αλλα σημερα ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΑΛΙΑ.μιλησα με τον οτε ελεγξαν τν γραμμη μου κ μ λενε οτι ειν οκ.τωρα θα περιμενω μεχρι την δευτερα που 8α μου αναβαθμισουν τν ταχυτητα απο 2mbps σε 8mbps και θα μου στειλουν κ καινουργιο μοντεμ.
αντε να δουμε τι θα γινει αλλιως θα πρεπει να επικοινωνησω παλι με τον οτε.:(

rmxs
09-09-08, 21:29
Μαυρα χάλια ακόμα στον βύρωνα.....

zeta
09-09-08, 21:39
βρε παιδιά, αφού το είπαν ότι κάνουν αναβάθμιση.....
υπομονή καμμιά βδομάδα-δέκα μέρες, και θα πετάτε πάλι....

hel
11-09-08, 09:40
εγω μενω ηλιουπολη και απο την τεταρτη εχω πτωση στν ταχυτητα.τις προηγουμενες μερες σαν βελτιωθηκε λιγο (το βραδυ περισσοτερο) αλλα σημερα ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΑΛΙΑ.μιλησα με τον οτε ελεγξαν τν γραμμη μου κ μ λενε οτι ειν οκ.τωρα θα περιμενω μεχρι την δευτερα που 8α μου αναβαθμισουν τν ταχυτητα απο 2mbps σε 8mbps και θα μου στειλουν κ καινουργιο μοντεμ.
αντε να δουμε τι θα γινει αλλιως θα πρεπει να επικοινωνησω παλι με τον οτε.:(

Δηλαδή μπούκωσαν οι 2άρες;
Τι ping έχετε;

Zer0c00L
11-09-08, 16:40
οταν μπω και εγω στον οτε να δειτε μπουκωμα που εχει να πεσει (τραβαω πολυ bandwidth βλεπεις εγω ειμαι αχορταγος) αλλα μπορει και να μην σας επηρεασω γιατι θα εχω 8αρα.

χεχε πλακα κανω

απο οσο ξερω ανεπισημα βεβαια παντα φταινε καποιες αναβαθμισεις που γινονται σε λιγες μερες θα γινουν οπως πρωτα.

atasos
12-09-08, 20:46
Φτάχνει για λίγο ,μετά ξανα πέφτει . Εξακολουθεί πάντως να είναι χάλια η κατάσταση στο Βύρωνα :angryr:
Από την προηγούμενη τεταρτη αν δεν κάνω λάθος , ΔΕΝ ξανάπιασα πλέον τα 24αρια που είχα συνηθίσει τόσο καιρό. Στην ουσία είμαι πια με τεσσάρα- οκτάρα κι αν ...
Τι έγινε κ.ΟΤΕ , μπήκαν νέες συνδέσεις και μοιράσατε το bandwidth στους καινούριους ? "Αναβάθμιση" το λέμε αυτό τώρα ?

cult
12-09-08, 22:29
Χαλια χαλια χαλια.Τα τεστ δειχνουν τη 1 βγαζουν οτι η συνδεση μου ειναι 20κ και μετα απο 5 λεπτα φτανουν το 1-1.7Μbs.Τα olnine games ειναι αδυνατα με αυτη τη κατασταση καθως το Ping φτανει και 2k.Τι να πεις...

tallsman
14-09-08, 23:42
Παντως σημερα τα πραγματα εχουν φτιαξει Πιανω 17 MB

cult
16-09-08, 21:05
Υπηρξε καμμια βελτιωση;Εδω φτιαχνει για λιγο αλλα μετα ξανα τα ιδια,ισως και χειροτερα.Τα πραγματα ειναι τοσο ασχημα ιδιαιτερα για online gaming που προβαινω σε πωληση του acc

atasos
17-09-08, 21:51
Βύρωνας εδώ - τέλος καλό όλα καλά. Επανήρθα σε φουλ, σταθερή ταχύτητα .
24mbps :redface:

NIKOLAKIS123
08-10-08, 16:59
παλι πατωσαμε στο παγκρατι σημερα.
παλι η νεα αναβαθμιση μας εχει γονατισει.
αμαν πια.

NIKOLAKIS123
10-10-08, 18:30
ουφ ευτυχως εφτιαξε.

cosini
11-10-08, 02:01
καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης : εχω συνδεση 24mb και αν μπορει να μου πει καποιος ποια ειναι μια καλη ταχυτητα οταν κατεβαζω απο ntua δλδ το κουτακι με την μπαρα που εμφανιζεται στην οθονη τι ταχυτητα πρεπει περιπου να αναφερει συγκριτικα με την συνδεση μου ? αυτη τη στιγμη αυτο που γραφει ειναι απο 1.25MB/sec εως και 1.32ΜΒ/sec δεν θα επρεπε να πολυ περισσοτερο ?

Zer0c00L
11-10-08, 17:39
καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης : εχω συνδεση 24mb και αν μπορει να μου πει καποιος ποια ειναι μια καλη ταχυτητα οταν κατεβαζω απο ntua δλδ το κουτακι με την μπαρα που εμφανιζεται στην οθονη τι ταχυτητα πρεπει περιπου να αναφερει συγκριτικα με την συνδεση μου ? αυτη τη στιγμη αυτο που γραφει ειναι απο 1.25MB/sec εως και 1.32ΜΒ/sec δεν θα επρεπε να πολυ περισσοτερο ?

κανονικα ναι? θα επρεπε περισσοτερο να κατεβαζεις αλλα επειδη υπαρχουν πολλες συνθηκες για να εχεις την τελεια ταχυτητα συγχρονισμου και να κατεβαζεις τελεια θα σου ελεγα να εισαι και ευχαριστημενος υπαρχουν και χειροτερα απο αυτο.

να λες παλι καλα

gotchagr
21-10-08, 17:28
καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης : εχω συνδεση 24mb και αν μπορει να μου πει καποιος ποια ειναι μια καλη ταχυτητα οταν κατεβαζω απο ntua δλδ το κουτακι με την μπαρα που εμφανιζεται στην οθονη τι ταχυτητα πρεπει περιπου να αναφερει συγκριτικα με την συνδεση μου ? αυτη τη στιγμη αυτο που γραφει ειναι απο 1.25MB/sec εως και 1.32ΜΒ/sec δεν θα επρεπε να πολυ περισσοτερο ?

Συμφωνώ. Πάλι καλά να λες. Εγώ με 8άρα και κατεβάζω μέχρι και 820ΚΒ. Δηλαδή εμένα τερματίζει. Εσένα κατά πώς φαίνεται όταν κατεβάζεις με 12.5 είναι σαν να έχεις 12άρα και με 1.32 σαν να έχεις 13άρα. Είναι αρκετή που με 24άρα πιάνουν 13-14ΜΒ συγχρονισμού. Σπάνια κανείς φτάνει τα 20. Γι' αυτό και στις διαφημίσεις τους λένε έως 24!

Zer0c00L
23-10-08, 11:23
Συμφωνώ. Πάλι καλά να λες. Εγώ με 8άρα και κατεβάζω μέχρι και 820ΚΒ. Δηλαδή εμένα τερματίζει. Εσένα κατά πώς φαίνεται όταν κατεβάζεις με 12.5 είναι σαν να έχεις 12άρα και με 1.32 σαν να έχεις 13άρα. Είναι αρκετή που με 24άρα πιάνουν 13-14ΜΒ συγχρονισμού. Σπάνια κανείς φτάνει τα 20. Γι' αυτό και στις διαφημίσεις τους λένε έως 24!

μην το λες αυτο εχω δει ατομα που ειναι κοντα στα DSLAM εχουν σωστες και νεες καλωδιωσεις και αλλες παραμετρους και πιανουν απο 22 εως και 24 ταχυτητα συγχρονισμου (τωρα με ποσο κατεβαζουν ειναι αλλου παπα ευαγγελιο) σε εναλλακτικους αλλα και στον ΟΤΕ.

zeta
24-10-08, 23:09
έχω δει να κατεβαζουν και με 2 μβπς...
αλλά σημειώστε ότι δεν ειναι μόνο θέμα παρόχου.
Αν πάς να κατεβάσεις απο site που δεν εχει bandwidth προς τα έξω, θα κατεβάζεις με όσο σου δίνει
ο σερβερ του, ότι συνδεση και να έχεις.
Αλλά ακόμα και απο οτενετ, nvidia, ntua, δεν ειναι παντα το ίδιο. Μερικές φορές σέρνονται και αυτά,
οταν δεν σηκώνουν τη ζήτηση, ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο.
εχει τυχει απο ntua να κατεβάζω με 100, και μετα απο μια ώρα με 1200.

hel
26-10-08, 02:24
Ένα είναι το site που δεν σέρνεται ποτέ. Apple ftp:p

zeta
26-10-08, 14:02
καλή επισήμανση.
θα το δοκιμάζω από δω και πέρα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.