PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν



grakkos
06-09-08, 12:04
Καλή μέρα σε όλους σας.

Έχω το εξής πρόβλημα. Είπα να πληρώσω λογαριασμούς πρωί πρωί μέσω e-banking και παρατηρώ για 4η φορά 5-6 ευρώ έξτρα χρεώσεις στον λογαριασμό μου. Ψάχνοντας λοιπόν τον αναλυτικό online βλέπω ότι μου έχουν χρεωθεί ΟΛΕΣ οι κλήσεις σε σταθερά στην Γερμανία ενώ υποτίθεται ότι από την πρώτη βδομάδα που έδωσε η HOL απεριόριστες διεθνής κλήσεις έχω μπει στο νέο πρόγραμμα μετά από τηλ. αίτηση μου. Παίρνω λοιπόν στο helpdesk να ρωτήσω και μου λεν ότι δεν είμαι σε αυτό το πρόγραμμα και ότι δεν υπάρχει καταχωρημένη κάποια αίτηση μου στο σύστημα τους.

Εχω λοιπόν 2 ερωτήσεις:
1ον. Μπας και θυμάται κανείς πότε ξεκίνησε το νέο πρόγραμμα,
2ον. ποια είναι τα τέλει τερματισμού συμβολαίου πριν την πάροδο του 12-μήνου; (μαζί με όλα τα άλλα προβλήματα αυτό είναι και η αφορμή να την κάνω με ελαφριά πηδηματάκια ...)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

lsavvaid
06-09-08, 18:00
Για το πρώτο δεν θυμάμαι να σου απαντήσω ακριβώς.

Για το δεύτερο είναι 70 ευρώ για όσους έκαναν αίτηση μετά τον Απρίλιο του 2008 και 55 ευρώ για τους πιο πρίν. Το θυμάμαι γιατί όταν έκανα σύνδεση (16/1/2008) αναφερόταν σε 55 ευρώ και μετά το άλλαξαν σε 70 για τους νέους.

guzel
06-09-08, 18:29
ο τιτλος ειναι υπερβολικος ,

το προγραμμα ξεκινησε μαζι με τα 60 λεπτα προς κινητα στις 14 Απριλιου

grakkos
06-09-08, 20:01
Φίλε guzel, ο τίτλος δεν είναι υπερβολικός , απλά δεν εξηγείτε από το παρόν post. Το θέμα της τιμολόγησης απλά είναι η αφορμή να την "κάνω" ποιο νωρίς απο την φίλτατη HOL. Διότι μεταξύ άλλων έχω προβληματική τηλεφωνία από την αρχή του χρόνου που με συνδέσανε, προβλήματα συνδεσιμότητας από τα μέσα Ιούνη, 235 kb/s DL με συγχρονισμό στα 14238 εδώ και 10 μέρες συν του ότι όλα αυτά έχουν αναφερθεί πολλάκις ως βλάβες στην HOL όλα φαίνονται ως "κλειστές" βλάβες στο σύστημα ενώ δεν έχει διορθωθεί απολύτως τίποτα.

Τώρα το γεγονός του ότι με διαβεβαίωσαν ότι έχω μεταφερθεί στο νέο πρόγραμμα, λέγοντας κιόλας στην ευγενικότατη κοπέλα πόσο χάρηκα γιατί τηλεφωνώ αρκετά στο εξωτερικό σε συγγενείς και φίλους και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ πλέον Skype, ενώ δεν με μετέφεραν ποτέ δεν είναι και η καλύτερη ένδειξη για την ποιότητα και τις τακτικές μιας εταιρίας.

dikal
06-09-08, 22:42
Δεν ξέρω για το DL, αλλά για τα θέματα τιμολόγησης, προγραμμάτων, και εξυπηρέτησης πελατών γενικότερα, έχεις δίκιο. Θα σου έλεγα να στηριχτείς στην προβληματική τηλεφωνία που έχεις, για να φύγεις χωρίς το penalty.

Ωραίο μηχάνημα έχεις. Τι τροφοδοτικό του έβαλες;

grakkos
06-09-08, 23:14
Ωραίο μηχάνημα έχεις. Τι τροφοδοτικό του έβαλες;

Ένα zalman 600W

lewton
08-09-08, 01:40
1ον. Μπας και θυμάται κανείς πότε ξεκίνησε το νέο πρόγραμμα;


Για το πρώτο δεν θυμάμαι να σου απαντήσω ακριβώς.





Την αναζητηση τι την έχουμε; :)
Μήπως είναι από τότε (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=193870); Αν όχι, ψάξτε ακόμα παλιότερα στις ειδήσεις. Πάντως σίγουρα υπάρχει. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.