PDA

Επιστροφή στο Forum : Net Faster. No incoming calls



Σώτος Αντωνιάδης
06-09-08, 18:27
Χαιρετώ την κοινότητα.
Νέος στο Forum, με την ευκαιρία προβλήματος που αναφέρω παρακάτω:
1 εβδομάδα στην HOL. Ειχα ενα Fritz που μισο-δούλεβε, μου το άλλαξαν με Net faster.
Internet OK, Outgoing calls OK, Incoming calls: Το τηλ που είναι επάνω στο router χτυπάει 1 φορά και κλείνει η γραμμη. τα υπόλοιπα τηλ του σπιτιου δεν χτυπάνε.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και το έχει λύσει χωρίς την ΤΥ της HOL?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

aa144
06-09-08, 20:35
Βάλε άλλο ρούτερ, το ίδιο μοντέλο, αλλά διαφορετικό ρούτερ, μπορεί αυτό να έχει πρόβλημα. Ο ΦΡΙΤΣ που είχες τι ακριβώς πρόβλημα εμφάνιζε και αλλάχθηκε;

Τα άλλα τηλέφωνα στις πρίζες του σπιτιού με ποιό τρόπο συνδέονται; Με φίλτρα; Έχεις σπλίτερ; Έχεις POTS ή VOIP;

dikal
06-09-08, 22:49
Εμένα το Netfaster μετά από 6 μήνες λειτουργία, στάμάτησε να κάνει εξερχόμενες κλήσεις. Internet κανονικά, εισερχόμενες κανονικότατα, εξερχόμενες γιοκ. Ούτε από reset καταλάβαινε τίποτα. Έστρωσε με factory defaults, κατόπιν υπόδειξης τεχνικού της ΤΥ :clap: (μάλιστα, σωστά διαβάσατε).

Σώτος Αντωνιάδης
07-09-08, 09:59
Ο Φριτς έπαψε να λειτουργεί - λογικά τα έπαιξε, γιατί είχα βάλει το παληό μου Netgear και δούλευε ΟΚ. Αλλά το Netgear δεν έχει VOIP. Για αυτόν τον λόγο μου το άλλαξαν. Τα υπόλοιπα τηλ είναι με φίλτρα, το router είναι με splitter.

aa144
08-09-08, 21:13
Ζήτα να πάρεις και πάλι ΦΡΙΤΣ, αν επιμείνεις θα σου δώσουν, έχουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.