PDA

Επιστροφή στο Forum : μεγαλη βοηθεια σας παρακαλω



maria2008
07-09-08, 02:11
γεια σας εχω ενα μεγαλο προβλημα αυτην την στιγμη

ειμαι στην αλτεκ εδω και 3 χροννια και ξαφνικα μαθαινω οτι η αλτεκ εχει προβλημα
με καπια χρεωστικα προβληματα με τον οτε και εδω και 1 μηνα δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε τιποτα και σκεφτομαι να αλλαξω παροχο και να ερθω στην φορνετ

το θεμα ειναι επειδη εχω πολλα ερωτηματα και θελω να μου απαντησετε αναλυτικα
πρωτου παω στην φορνετ

εγω στην αλτεκ που ειμαι το Altecnet ADSL + Πρόσβαση Α.ΡΥ.Σ 24 μβς τα εχω στην αλτεκ

το αρυς το εχω στην αλτεκ πως γινεται να μεταφερω το αρυς στην φορνετ;;
επισης ενα μεγαλο ερωτημα που εχω ειναι
\οτι εγω δεν θελω 2 play και κτλ
απλα αμα παω στην φορτνετ θελω μονο να βαλω 24 μβς και μονο αυτο δεν θελω τηλ και κιν
ποσο ειναι το δημινο τα 24 μβς ;; και ποσο παγιο στον οτε θα πληρωνω;

εγω πηγα μεσα στο σιτε και τους πηρα τηλ και μου ειπανε πως το δημινο ειναι

50 ευρο τωρα εκτος απο τα 50 ευρω που θα πληρωνω στον οτε τι παγιο θα πληρωνο;;;

δηλαδη το μηνα ποσο θα πληρωνω συνολικα ολα μαζι ;;
εγω δεν θελω ουτε 2 πλαy μονο θελω να εχω Forthnet ADSL μονο αυτο

μπορειται να μου δωσετε αναλυτικες απαντησεις;;

επισης πρεπει να πληρωσω και λεφτα και για την ενεργοπιηση της γραμμης;;

συνολικα εμενα αυτο που με ενδιαφερει ειναι ποσα θα πληρωνω το δημινο;;
ολα μαζι..

επισης θελω να ρωτησω τι χρειαζεται για να φιγω απο την εταιρια που ειμαι και να παω \

στην forthnet΄΄;;; εχω εχω 24 μβς ποσο καιρο θα κανουνε για να μου την ενεργοπιησουνε;

η fothenet εχει καλες ταχητιτες;; ειναι καλυτερη απο την αλτεκ;;
εγω θελω να κανω και αλλη μια ερωτηση εγω στην αλτεκ επιανα μεχρι 18 μβς στην φορτνετ θα τα πιανω;;
επειδη εγω μενω στο γερακα και επειδη το εθνος η εφημεριδα ειναι διπλα μου εχω ενα καλο προταιρημα

......μπορειται να μου δοσετε αναλυτικες απαντησεις σας παρακαλω;;;;;

utp
07-09-08, 02:30
Αν βαλεις το προγραμμα ADSL ECONOMY το οποιο δεινει εως 24Mbps ταχυτητα κοστιζει 24,9 ευρω τον μηνα.ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ!!!Το τονιζω γιατι βλεπω οτι αγχωνεσαι με το παγιο του ΟΤΕ.Δηλαδη θα δινεις καθε μηνα 24,9 ή 49,8 ευρω καθε διμηνο.(Με αυτο το προγραμμα αποδεσμευεσαι τελειως απο τον ΟΤΕ)


Αν δεν θες να πας εξολοκληρου στη forthnet τοτε θα δινεις 14,75 ευρω(παγιο ΟΤΕ) + 19,9 ADSL(forthnet) = 34,65 τον μηνα ή 69,3 το διμηνο.

Για ενεργοποιηση δεν δινεις λεφτα εφοσον εχεις γραμμη.

Για να πας στη forthnet απλα κανεις την καταλληλη αιτηση και τα αναλαμβανουν ολα αυτοι.
Καπου 20 μερες παιρνει συνηθως η μεταφορα(χωρις να ειμαι σιγουρος)

maria2008
07-09-08, 03:03
δηλαδη με το ADSL ECONOMY θα πληρωνω μονο 50 eyro΄΄;;;
τιποτα αλλο;;
στον οτε δεν θα πληρωνω παγια γραμμες και κτλ;;

........Auto merged post: maria2008 πρόσθεσε 6 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

εγω στην αλτεκ που ειμαι το Altecnet ADSL + Πρόσβαση Α.ΡΥ.Σ 24 μβς τα εχω στην αλτεκ

το αρυς το εχω στην αλτεκ πως γινεται να μεταφερω το αρυς στην φορνετ;; και πως μπορω να το αποδεσμευσω εμενα το συμβολαιιο μου με την αλτεκ ειναι μεχρι το ιανουαριο του 2008

εφοσον εχει προβλημα η αλτεκ δεν μπρορω να παρω το αρυς και να το παω στην forthent΄΄;;

το συμβολαιο μου ειτανε τοτε να παρω το αρις απο τον οτε και να το παω στην αλτεκ

τωρα που η αλτεκ εχει προβλημα θα με αφησουνε;;

utp
07-09-08, 03:05
δηλαδη με το ADSL ECONOMY θα πληρωνω μονο 50 eyro΄΄;;;
τιποτα αλλο;;
στον οτε δεν θα πληρωνω παγια γραμμες και κτλ;;

Φυσικα!!Δεν εχεις ακουσει οτι η Forthnet εχει ιδιοκτητο δυκτιο?

Βαλε τον αριθμο του τηλ. εδω και δες αν καλυπτεται η περιοχη σου απο το δικτυο της forthnet. http://adslwizard.forthnet.gr/

maria2008
07-09-08, 03:15
εχει καλες ταχυτητες η φορνετ;;

να σου κανω μια ερωτηση η φορνετ ειναι καλυτερη από τις αλλες εταιριες;;

επισης μεχρι ποσα μβς κατεβαζεις εσυ; στην περιοχη σoy΄΄;;

εγω στην αλτεκ κατεβαζω μεχρι 18 μβς το θεμα ειναι στιν φορνετ θα τα πιανω αυτα;;

........Auto merged post: maria2008 πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

εγω στην αλτεκ που ειμαι το Altecnet ADSL + Πρόσβαση Α.ΡΥ.Σ 24 μβς τα εχω στην αλτεκ

το αρυς το εχω στην αλτεκ πως γινεται να μεταφερω το αρυς στην φορνετ;; και πως μπορω να το αποδεσμευσω εμενα το συμβολαιιο μου με την αλτεκ ειναι μεχρι το ιανουαριο του 2008

εφοσον εχει προβλημα η αλτεκ δεν μπρορω να παρω το αρυς και να το παω στην forthent΄΄;;

το συμβολαιο μου ειτανε τοτε να παρω το αρις απο τον οτε και να το παω στην αλτεκ

τωρα που η αλτεκ εχει προβλημα θα με αφησουνε;;

utp
07-09-08, 03:31
Μην ποσταρεις συνεχεια την ιδια ερωτηση στο δευτρο σκελος..δεν απαντω γιατι απλα δεν ξερω.

Γιατι να μην τα πιανεις?Συνηθως τα προβληματα ειναι απο το σπιτι εως το κεντρο και σπανια να φταιει η εταιρια.Αρα και τωρα με την forthnet αμα βαλεις, τα ιδια καλωδια θα εχεις τα οποια οπως λες δεν ειχες προβληματα οταν ειχες altec.
Eγω δεν εχω forthnet adsl.Γενικα στην περιοχη μου πιανει γυρω στα 13mbps οπως ξερω απο γνωστους.

spsomas
07-09-08, 17:59
Εξαρτάται που μένεις. Αφού έπιανες 18 με Altec θα πιάνεις κάτι παραπλήσιο με την forthnet. Όπως είπε και ο utp είναι 49,8 το δίμηνο χωρίς πάγιο ΟΤΕ. Φυσικά θα έχεις τηλέφωνο να δέχεσαι κλήσεις κανονικά. Όταν κάνεις εσύ κλήσεις όμως υπάρχει χρέωση λίγο πιο μικρή από τον ΟΤΕ.

maria2008
08-09-08, 01:14
εμενα η γραμμη που εχω το ιντερνετ ειναι μονο για ιντερνετ δεν λειτουργει σαν τηλ μονο σαν γραμμη ιντερνετ


το adcl economy ειναι μονο για ιντερνετ κανο λαθος;;;

εγω θελω το ιντερνετ economy μονο για adsl και οχι για τηλeφωνα... με κλησεις

μπορειται να με βοηθησετε με τα ερωτηματα που εχω΄΄;;\
οπως και ενα αλλο ερωτημα που εχω σχετικα με το αρυς

εγω στην αλτεκ που ειμαι το Altecnet ADSL + Πρόσβαση Α.ΡΥ.Σ 24 μβς τα εχω στην αλτεκ

το αρυς το εχω στην αλτεκ πως γινεται να μεταφερω το αρυς στην φορνετ;; και πως μπορω να το αποδεσμευσω εμενα το συμβολαιιο μου με την αλτεκ ειναι μεχρι το ιανουαριο του 2008

δηλαδη ακομη δεν εχει τελειωσει το συμβολαιο μου
στην περιπτωση αυτη τι κανω΄΄ ;;;

FSHOPAXD
08-09-08, 01:32
Ναι ειναι χωρίς κάποιες δωρεάν κλήσεις (Χωρίς Παγιο, απεριόριστος έως 24Mbps Internet), αλλα έχεις και την δυνατότητα να βάλεις ενα τηλεφωνο και να τηλεφωνήσεις ή να δέχεται κανονικά κλήσεις τηλεφώνου. Εχεις δηλαδή καλώδιο χαλκού στο χώρο σου.
Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα η μεταφορά γίνεται αυτόματα πάνε σε ενα κατάστημα Forthnet και κάνε μια αίτηση πάρε και δωρεάν εξοπλισμό η μεταφορά γίνεται αυτόματα χρειάζεσαι μονο μια ταυτότητα και εναν τελευταίο λογαριασμό ΟΤΕ αντίγραφα. Εδω πλεον η Altec δεν παρέχει υπηρεσία άρα έχεις δικαίωμα διακοπής του συμβολαίου χωρίς καμία δέσμευση.

utp
08-09-08, 01:33
Ολα οσα ρωτας εχουν απαντηθει παραπανω...

Για το πως θα αποδευσμευθεις απο το AΡΥΣ ρωτα καλυτερα την εταιρια σου.Μαλλον θα εχει καποιο κοστος επειδη θα φυγεις πριν τη ληξη του συμβολαιου.Αλλα τωρα με αυτο το κολπο που εγινε με την αλτεκ μπορει να εχεις τη δυνατοτητα να φυγεις αμεσα χωρις να σε δευσμευει κατι.

maria2008
08-09-08, 01:52
τι εννοεις οταν λες Ναι ειναι χωρίς κάποιες δωρεάν κλήσεις (Χωρίς Παγιο, απεριόριστος έως 24Mbps Internet), αλλα έχεις και την δυνατότητα να βάλεις ενα τηλεφωνο και να τηλεφωνήσεις ή να δέχεται κανονικά κλήσεις τηλεφώνου.΄΄
εγω δεν θελω τηλ μονο ιντερνετ 24 μβς

το ιφορνετ ηκονομι δεν ειναι για ινternet΄΄;; μονο;;

η φορνετ ειναι η καλυτερη απο την αλτεκ οτε κτλ και τους αλλους παροχους;;

αξιζει να παω στην εταιρια αυτη;;
η θα εχω προβληματα στο μελλον οπως με την αλτεκ;;
η φορτηνετ ειναι καλυτερη σε σχεση με το connex του οτε;

utp
08-09-08, 02:49
τι εννοεις οταν λες Ναι ειναι χωρίς κάποιες δωρεάν κλήσεις (Χωρίς Παγιο, απεριόριστος έως 24Mbps Internet), αλλα έχεις και την δυνατότητα να βάλεις ενα τηλεφωνο και να τηλεφωνήσεις ή να δέχεται κανονικά κλήσεις τηλεφώνου.΄΄
εγω δεν θελω τηλ μονο ιντερνετ 24 μβς

το ιφορνετ ηκονομι δεν ειναι για ινternet΄΄;; μονο;;

η φορνετ ειναι η καλυτερη απο την αλτεκ οτε κτλ και τους αλλους παροχους;;

αξιζει να παω στην εταιρια αυτη;;
η θα εχω προβληματα στο μελλον οπως με την αλτεκ;;
η φορτηνετ ειναι καλυτερη σε σχεση με το connex του οτε;

Να στο πω ακομη πιο αναλυτικα: Εχεις ιντερνετ 24μβς αλλα αμα θες συνδεεις και μια τηλεφωνικη συσκευη και μπορεις να λαμβανεις κλησεις ή να κανεις.ΑΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΛΑΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ!! ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ!!! ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010179

ΑΜΑ ΔΕΝ ΘΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ

Για το ποια εταιρια ειναι καλυτερη κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα κρινεις....

maria2008
08-09-08, 23:12
τελικα αποφασισα να βαλω doyple play το αποφασισα με τους γονεις μου
το θεμα ειναι αμα βαλω αυτο to douplay θα εχω μειωμενη ταχυτητα στα 24 μβς;;

επειδη θα εχω και τηλ και ιντερνετ 24 μβς;;

θα κατεβαζω με 18 μβς οπως κατεβαζα με την αλτεκ;;

gogos888
08-09-08, 23:46
τελικα αποφασισα να βαλω doyple play το αποφασισα με τους γονεις μου
το θεμα ειναι αμα βαλω αυτο to douplay θα εχω μειωμενη ταχυτητα στα 24 μβς;;

επειδη θα εχω και τηλ και ιντερνετ 24 μβς;;

θα κατεβαζω με 18 μβς οπως κατεβαζα με την αλτεκ;;

Θα έχεις την ίδια ταχύτητα συγχρονισμού ή και καλύτερη από την Altec.
Το τηλέφωνο δεν μειώνει την ταχύτητα συγχρονισμού.
Το πόσο θα κατεβάζεις δεν το ξέρω γιατί εξαρτάται από την κίνηση στο internet. Και στην Altec δεν νομίζω σε ώρες αιχμής να έπιανες την ταχύτητα που αναφέρεις. ;)

hel
09-09-08, 08:44
τελικα αποφασισα να βαλω doyple play το αποφασισα με τους γονεις μου
το θεμα ειναι αμα βαλω αυτο to douplay θα εχω μειωμενη ταχυτητα στα 24 μβς;;

επειδη θα εχω και τηλ και ιντερνετ 24 μβς;;

θα κατεβαζω με 18 μβς οπως κατεβαζα με την αλτεκ;;

Σε ποια περιοχή είσαι δεν μας είπες.

theopan
09-09-08, 23:06
τελικα αποφασισα να βαλω doyple play το αποφασισα με τους γονεις μου


Θα σου έλεγα αν δεν είναι κανονισμένα τα περί της προίκας σου με τους γονείς σου, να μη διανοηθείς να πας 2play στη forthnet γιατί το κόβω να σε αποκληρώνουν όταν αρχίσουν τα νταβαντούρια! :rofl:
Μερικοί λίγο μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι, αντιδρούν άσχημα όταν μένουν για εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο!

hel
10-09-08, 00:11
Ή δεν αντιδρούν έτσι, γιατί αυτό δεν γίνεται εδώ και αρκετόοο καιρό. Και όταν γινόταν οι συνθήκες ήταν αδιευκρίνιστες.:whistle:

maria2008
10-09-08, 00:52
Σε ποια περιοχή είσαι δεν μας είπες.

Γέρακα :D

hel
10-09-08, 07:38
Δεν έχει αναφερθεί κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα στον Γέρακα;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.