PDA

Επιστροφή στο Forum : Jackson Guitar



powercaster
07-09-08, 03:05
Καλησπερα σε ολους.

Δεν ξερω τον τελευταιο καιρό εχω φαει κολλημα με τις Jackson κιθαρες . Σκευτομαι να αγορασω μία, αλλα δεν ξερω τί μοντέλο. Μου είπαν πως υπαρχει ενα μοντέλο που δεν προκειτε να βρεθει με τιποτα , αλλα μιας και μου αρεσουν τα δυσκολα θέλω να την βρω.
Ειναι η KV1 Dane Mustaine signature model . Εχει κανεις καμια ιδεα ?

cakavera
07-09-08, 03:19
Μιλας για μεταχειρισμενη παντα ετσι;
Γιατι για καινουργια........μαλλον ξεχνα το.

powercaster
07-09-08, 03:27
Μαλλον , γιατι απ οτι διαβασα ειναι παλιο μοντελο http://www.jacksonguitarpalace.com/davemustaine/kv1.htm


Κανενας που να μπορει να βοηθησει ?

eniac
07-09-08, 07:29
Δε νομίζω να υπάρχει λόγος να χρυσοπληρώσεις κάποια signature..
Εκτός και αν, Dave is your hero και έχεις τα €...

Πάντως αν καταλήξεις σε Jackson, μην πάρεις κάτι άλλο εκτός απο USA models.
Ελλάδα είναι πανάκριβες. Αν μπορείς με κάποιον τρόπο να την φέρεις απο USA θα
γλυτώσεις αρκετά χρήματα.

Για τα μη-USA μοντέλα πληρώνεις καθαρά το brand name μιας και απο ποιότητα
δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο για τα λεφτά τους...

TTB
07-09-08, 10:04
Την KV1 την είχε ένας φίλος και την ξέρω αρκετά, το φυσικό της sustain είναι χάλια λόγω μικρής μάζας μάλλον, οι SD μαγνήτες που φορούσε από το εργοστάσιο ήταν βρωμεροί και χρειάστηκε να τους αλλάξει (με Dimarzio tone zone μπροστά, humbucker from hell πίσω αν θυμάμαι καλά), άσε που δε βολεύει με τίποτα να παίζεις καθιστός. Τέλος πάντων η γνώμη μου είναι προκατειλημμένη, ως και μια Paul Reed Smith την ένιωθα χάλια, πας μη Ibanez βάρβαρος :cool:

Αν δεν τη δοκιμάσεις θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις καμία κιθάρα, μπορεί να μη σου κάνει καθόλου η αίσθηση της. Εκτός βέβαια αν σε ενδιαφέρει μόνο η εμφάνιση (ωραίο axe, δε λέω) οπότε πάσο, στο ebay θα βρεις σίγουρα, σε μαγαζί και δη ελληνικό ούτε για αστείο.

powercaster
07-09-08, 19:31
Ευχαριστω ολους για τα σχολια σας.
Μάλλον πρεπει να ριξω ερευνα αγορας. Παιζω κιθαρα εδω και 7 χρονια .Θα την ήθελα πολυ αυτη την κιθαρα για την συλλογή μου.
Εχω κατι ακρες απο Αμερικη , θα δουμε.

Παντος εαν καποιος απο εσας εχει κανα σχολιο , ας το κανει . Ολα ειναι πληροφοριες. :)

Που θα παει κατι θα βρουμε.

manicx
07-09-08, 20:07
Τέλος πάντων η γνώμη μου είναι προκατειλημμένη, ως και μια Paul Reed Smith την ένιωθα χάλια, πας μη Ibanez βάρβαρος

Έτσι.... Πάντως, την κιθάρα, την πιάνεις, την χουφτώνεις, την παίζεις και τότε ξέρεις ότι σου κάνει...

PERFECTION
08-09-08, 18:38
Πετυχαίνω πολλούς απο το νοιζ και το κιθαρα εδω! Λοιπόν, πολυ ωραια κιθαρα αλλα οπως σου ειπαν και οι προηγουμενοι μαλλον θα την χρυσοπληρωσεις χωρις λογο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.