PDA

Επιστροφή στο Forum : Προς τι τα ψέμματα;



vasper
08-09-08, 22:53
Έχω ένα πρόβλημα εδώ και 4 μήνες που δεν έχει λυθεί. Συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα (εκτός από λίγες μέρες τον μήνα) έχω πρόβλημα συνεχόμενων αποσυνδέσεων. Το έχω αναφέρει πάνω από 5 φορές και το έχουν βάλει πάνω από 5 φορές ως πρόβλημα. Την περασμένη βδομάδα ήρθε τεχνικός και είδε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από την δική μου πλευρά και είπε ότι είναι δικό τους πρόβλημα.

Σήμερα, παίρνω τηλέφωνο να μάθω τι έχει γίνει. Αφού περίμενα 30 λεπτά στο τηλέφωνο, το σηκώνει ένας τεχνικός, που αφού ακούει ότι θέλω να μάθω την εξέλιξη της υπόθεσής μου, μου λέει ότι δεν μπορεί γιατί το σύστημα έχει... πέσει. Οκ του λέω, σημειώστε το τηλέφωνό μου να με πάρετε τηλέφωνο. Δεν μπορεί μου λέει γιατί δεν παίρνουν τηλέφωνο από κει. Ψέμματα βέβαια γιατί με έχουν πάρει πολλές φορές. Του το λέω και επιμένει. Του λέω οκ, θα ξαναπάρω.

Υποψιασμένος, ξαναπαίρνω τηλέφωνο από άλλο νούμερο και ρωτάω αν έχει πέσει το σύστημά τους, γιατί άργησαν να μου απαντήσουν πολύ. Ο τύπος λοιπόν μου λέει ΟΧΙ. Τον ρωτάω αν είναι στον ίδιο χώρο όλοι του 13800 και μου λέει ΝΑΙ!!! Οπότε ο πρώτος τύπος μου είπε ψέμματα ότι έχει πέσει το σύστημα....

Συνεχίζω λοιπόν με τον καινούριο, ο οποίος μου λέει ότι βλέπει μόνο μία αναφορά του προβλήματος (ενώ έχω βεβαιώσει 5 φορές ότι μπήκε ως πρόβλημα) και ότι δεν έχει έρθει τεχνικός. Μετά από λίγη... συζήτηση μου λέει ότι βλέπει ότι ο τεχνικός ανέφερε ότι δεν βρήκε πρόβλημα, ενώ ο τεχνικός μου είχε πει άλλα. Εκτός αυτού βρήκε και τις υπόλοιπες αναφορές (πάτησε page down φαίνεται... )

Λοιπόν... το μόνο που θέλω είναι κάποιος υπεύθυνα να μου απαντήσει ότι δεν μπορούν ή δεν θέλουν να με εξυπηρετήσουν, ή να μου πουν ότι έφτιαξαν ή προσπαθούν να φτιάξουν το πρόβλημα. Δεν βλέπω λόγο να μου πουν ψέμματα. Και όμως μου είπαν σε μία ώρα 10 ψέμματα!!!

Σήμερα με νευρίασαν πραγματικά. Τους έδωσα 48 ώρες να μου απαντήσουν, μετά θα καταγγείλω την σύμβαση και δεν υπάρχει περίπτωση να τους πληρώσω.

black_heart
08-09-08, 23:00
Υποψιασμένος, ξαναπαίρνω τηλέφωνο από άλλο νούμερο και ρωτάω αν έχει πέσει το σύστημά τους, γιατί άργησαν να μου απαντήσουν πολύ. Ο τύπος λοιπόν μου λέει ΟΧΙ. Τον ρωτάω αν είναι στον ίδιο χώρο όλοι του 13800 και μου λέει ΝΑΙ!!! Οπότε ο πρώτος τύπος μου είπε ψέμματα ότι έχει πέσει το σύστημα....



δεν ειναι ολλο το 13800 στον ιδιο χωρο, τι περιμενες να σου πει ο υπαλληλος.. οτι το μισο ειναι στην Teleperformance?:p ασχετο βεβαια γιατι οι τεχνικοι τους ειναι οντως ολοι στο μαρουσι, αλλα το να σου πει ο ενας οτι επεσε το συμπαν και ο αλλος να λεει οτι ειναι ολλα κομπλε.. ειναι λιγο υποπτο:hmm:

crypter
08-09-08, 23:01
στο 13800 επαιρνες καθε φορα η δοκιμασες και στο 1212;

vasper
08-09-08, 23:02
δεν ειναι ολλο το 13800 στον ιδιο χωρο, τι περιμενες να σου πει ο υπαλληλος.. οτι το μισο ειναι στην Teleperformance?:p ασχετο βεβαια γιατι οι τεχνικοι τους ειναι οντως ολοι στο μαρουσι, αλλα το να σου πει ο ενας οτι επεσε το συμπαν και ο αλλος να λεει οτι ειναι ολλα κομπλε.. ειναι λιγο υποπτο:hmm:

Οπότε 1 ψέμα ακόμα!!!


στο 13800 επαιρνες καθε φορα η δοκιμασες και στο 1212;

Λένε καλύτερα ψέμματα εκεί; :p

crypter
08-09-08, 23:04
Λένε καλύτερα ψέμματα εκεί; :p
λολ δεν ξερω, απλα το 13800 νομιζω ειναι τηλεφωνικο κεντρο οπου απαντανε ατομα συνηθως ασχετα με την εταιρια και λενε τις ετοιμες απαντησεις που εχουν σημειωμενες,
στο 1212 ειναι κυριως το τεχνικο τμημα της τελλας

black_heart
08-09-08, 23:05
εγω παντος ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν καλω το 13800.. περνω κατευθιαν το 1212 και το διλωνουν βλαβη (και πραγματι επιδει εχω παρει απιρες φορες εκει, ολοι μα ολοι οι υπαλληλοι βλεπουν τις απιρες βλαβες που εχω διλωσει) Οποτε για κανε ενα κοπο να παρεις το 1212.. και που ξερεις!!:p

vasper
08-09-08, 23:12
λολ δεν ξερω, απλα το 13800 νομιζω ειναι τηλεφωνικο κεντρο οπου απαντανε ατομα συνηθως ασχετα με την εταιρια και λενε τις ετοιμες απαντησεις που εχουν σημειωμενες,
στο 1212 ειναι κυριως το τεχνικο τμημα της τελλας

Η μία ή δύο φορές το έχω πάρει σίγουρα. Δεν είδα διαφορά πάντως. Συν ότι δεν έχω όρεξη να παίζω με τους αριθμούς. Η θα με εξυπηρετήσουν αυτή τη φορά ή πάω αλλού. Έτσι κι αλλιώς Internet τις ώρες που θέλω δεν έχω. Θα πάρω ένα 3G μέχρι να αλλάξω provider και τελείωσε η υπόθεση.

Spanos
08-09-08, 23:12
Έχω ένα ακόμα καλύτερο νούμερο που παίρνεις τηλέφωνο για βλάβη και σου κάνουν τη γραμμή τούμπανο

211 120 1212

Πάρε και θα με θυμηθείς :p

Parazaar
09-09-08, 02:37
το συστημα οντος επεσε σημερα για πολυ λιγο..εχεις ασυρματη ή ενσυρματη συνδεση?
και ολοι οι υπολοιποι που κραζετε την τελλας γιατι δεν σηκωνεστε να φυγετε? του χρονου παλι εδω θα στε ετσι και αλλιως..

vaggoulas
09-09-08, 02:43
Με άλλον εξοπλισμό εκτός του speedstream (αυτό φαίνεται πως έχεις στο info σου) έχεις δοκιμάσει?

DiM
09-09-08, 09:39
Spanos τα ακούς?? ο υπάλληλος της τελλας μας "απειλεί" ότι του χρόνου που να πάμε πάλι στην τελλας θα πάμε :lol::rofl::lol::rofl: ερε γλέντια :p

vaspater
09-09-08, 12:08
Καλά ας τελειώσει εμένα το συμβόλαιο που έχω και την έχω κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.....αρκετά με κοροιδέψανε αρκετά περίμενα τη γνωστή ιστορία περί θύρας οπότε πίσω στον ΟΤΕ μια που αυτός ούτως ει άλλως έχει τα γένια έχει και τα χτένια όσα χρόνια και αν περάσουν και επίσης αν σου πάθει κάτι το τηλέφωνο έχεις και κάποιον να τρέξει αλλιώς έχετε εσείς δει κανένα βαν της tellas να τρέχει για βλάβες.....σε λίγα χρονάκια δε που κανά 2-3 ακόμα από τους εναλλακτικούς θα έχουν βαρέσει φαλιμέντο θα δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος......:whistle:

Spanos
09-09-08, 13:54
Spanos τα ακούς?? ο υπάλληλος της τελλας μας "απειλεί" ότι του χρόνου που να πάμε πάλι στην τελλας θα πάμε :lol::rofl::lol::rofl: ερε γλέντια :p

Kαλά γι'αυτό δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο δισεκατομμύριο και οχι μονο εγω αλλα ολο το σόι, φίλοι, κοινωνικός περίγυρος μπλα μπλα θα βγούνε καραμπίνες αν γίνει τέτοια κίνηση. Τους σκοτώνω και μετά αυτοκτονώ :lol:

vasper
09-09-08, 16:58
Με άλλον εξοπλισμό εκτός του speedstream (αυτό φαίνεται πως έχεις στο info σου) έχεις δοκιμάσει?

Έχω ένα linksys τώρα και από τότε που ξεκίνησε το πρόβλημα έχω αλλάξει τα πάντα στο σπίτι. Ακόμα και... το καλώδιο UTP (γιατί χρειάστηκε αλλάξω διαρρύθμιση). Router, υπολογιστής, switch (το προηγούμενο είχε πρόβλημα με την τροφοδοσία του). Ακόμα και ο τεχνικός που ήρθε δεν βρήκε πρόβλημα στο σπίτι. Εκτός αυτού, το ότι το κάνει συγκεκριμένες ώρες (περίπου 7 με 11 το βράδυ) είναι πολύ περίεργο...

ermis333
10-09-08, 08:05
Έχω ένα linksys τώρα και από τότε που ξεκίνησε το πρόβλημα έχω αλλάξει τα πάντα στο σπίτι. Ακόμα και... το καλώδιο UTP (γιατί χρειάστηκε αλλάξω διαρρύθμιση). Router, υπολογιστής, switch (το προηγούμενο είχε πρόβλημα με την τροφοδοσία του). Ακόμα και ο τεχνικός που ήρθε δεν βρήκε πρόβλημα στο σπίτι. Εκτός αυτού, το ότι το κάνει συγκεκριμένες ώρες (περίπου 7 με 11 το βράδυ) είναι πολύ περίεργο...

To γεγονός ότι συμβαίνει κάθε φορά συγκεκριμένη ώρα φωνάζει παρεμβολή....κάποιος γείτονας κάνει κάτι και σου δημιουργεί προβλήματα στη γραμμή σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.