PDA

Επιστροφή στο Forum : Κόστος Connex 24Mbit με απεριόριστες κλήσεις ;



bathan
10-09-08, 13:19
Γειά χαρά σε όλους

Θέλω να αλλάξω πάροχο (έχω μεγάλο πρόβλημα με σύνδεση hol) :down:
Η μόνη ας πούμε σοβαρή εναλλακτική φαίνεται η Forthnet και ο ΟΤΕ

Στην Forthnet είναι ξεκάθαρο το 39.90 το μήνα

Στον ΟΤΕ πόσο κοστίζει τον μήνα το Connex Talk στα 24 mbps με τα απεριόριστα τηλέφωνα ;

Εχω μπερδευτεί λίγο, υπολογίζω τα όλα τα πάγια γύρω στα 46 ευρώ αλλά δεν είμαι σίγουρος :hmm:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

thama
10-09-08, 13:31
ΑΣΙΚΑ ΤΕΛΗ: € 14,76
CΟΝΝ-Χ 24: € 29,9
Τalk 24/7: € 14,9

σύνολο ~ €60

bathan
10-09-08, 13:51
Κάποιος φίλος μου είπε πως θα πληρώσω και τέλη επανασύνδεσης 30 ευρώ. Είναι όντως έτσι ;

thama
10-09-08, 15:12
Αυτό παίζει να υπάρχει, αλλά (στην περίπτωση που υπάρχει) είναι One time fee.
Επίσης, παίζει η ΗΟΛ να έχει Penalty (άλλο καπέλο κι εκεί ;))

bathan
10-09-08, 16:33
Δεν με απασχολεί καθόλου η HOL, έτσι και αλλιως εχω κανει καταγγελλία στην ΕΕΤΤ και τους εστειλα φαξ διακοπής
Περισσότερα δες εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=224246

Πάντως πολύ ακριβώς παραμένει ο ΟΤΕ, σχεδόν απαγορευτικός

pan.nl
10-09-08, 18:24
Καλά, 60 € είναι πολλά αλλά όχι και απαγορευτικό ποσό. Κάνε απόσβεση από κάπου αλλού ή απλά επέλεξε κάποιον άλλο εναλλακτικό πάροχο.

logosof
10-09-08, 18:59
Τα 20 ευρώ διαφορά νομίζω πως δικαιολογούνται (μην ξεχνάς και τα 100 sms ανά μήνα δωρεάν).
Ο ίδιος άλλωστε απέκτησες προσωπική εμπειρία από φθηνότερη λύση.

Από εκεί και πέρα σταθμίζεις τις ανάγκες και τις δυνατότητες σου και επιλέγεις.

bathan
10-09-08, 23:33
Τα 20 ευρώ διαφορά νομίζω πως δικαιολογούνται (μην ξεχνάς και τα 100 sms ανά μήνα δωρεάν).
Ο ίδιος άλλωστε απέκτησες προσωπική εμπειρία από φθηνότερη λύση.
Σε αυτο δεν έχεις άδικο αν και τα sms δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Από την άλλη πάντα κοιτάς και το οικονομικό κομμάτι και σε αυτό ο ΟΤΕ είναι ακόμη πίσω

hel
11-09-08, 07:55
60 κάτι Ε με ΟΤΕ , χωιρίς απεριόριστα διεθνή χωρίς 60 λεπτά προς κινητά, χωρίς ανάλυση λογαριασμού μέσω ίντερνετ και με τα χειρότερα ρούτερ της αγοράς..Συμφέρει :p

thama
11-09-08, 09:43
Αν δεν σε καίει η 24άρα, μπορείς να κατέβεις στα 8 Mbps ή στα 4 Mbps πχ, (και γενικά στο συστήνω, γιατί τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ 24 είναι ουτοπία, άσε που ο ΟΤΕ εφαρμόζει ΤS), και να γλυτώσεις μέχρι και 7.5€ το μήνα

-21grams
11-09-08, 18:46
Αν δεν σε καίει η 24άρα, μπορείς να κατέβεις στα 8 Mbps ή στα 4 Mbps πχ, (και γενικά στο συστήνω, γιατί τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ 24 είναι ουτοπία, άσε που ο ΟΤΕ εφαρμόζει ΤS), και να γλυτώσεις μέχρι και 7.5€ το μήναΑυτό θα ήταν εξαιρετικό (χωρίς ίχνος ειρωνίας) αν δεν είχαν φροντίσει να ΚΑΤΑΠΟΝΤΙΣΟΥΝ το upload στα χαμηλότερα πακέτα :angryr:
Περί traffic shaping: Τελικά υπάρχει ΟΡΙΣΤΙΚΟ συμπέρασμα;
Μήπως το φαινόμενο παρουσιάζεται παροδικά; Εγώ δεν μπορώ να ξέρω...

Farmako
11-09-08, 19:03
Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα σύγκρισης ΟΤΕ-εναλλακτικών για τιμές και ποιότητα υπηρεσιών. Κακώς έχει επικρατήσει η άποψη ότι ο ΟΤΕ έχει πια την τέλεια ποιότητα και ότι όλοι οι εναλλακτικοί είναι κατώτερης ποιότητας.

Αν σε έχει απογοητεύσει η ΧΟΛ, αυτό δε σημαίνει ότι ΟΛΟΙ οι εναλλακτικοί είναι έτσι. Έχω πολύ καιρό Τελλάς Ζίστο (μετεξελίχτηκε σε Tellas Double Play) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το ίδιο ισχύει και με τη Φορθνετ από όσα γνωρίζω και πιστεύω πως οι δυο αυτές εταιρείες είναι οι πλέον αξιόπιστες στο χώρο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.