PDA

Επιστροφή στο Forum : Εντυπώσεις;



philip80
10-09-08, 23:11
θα το χαναγραψω απο την αρχη το ερωτημα μου μιας και τα greeklish απαγορευονται(συγνωμη δεν το ηξερα :sorry:¨)

λοιπον.

ειμαι συνδρομιτης vodafone και σκεφτομαι να βαλω και σταθερο-internet απο την ιδια εταιρια η οποια συνεργαζεται με την hol.

μπορει καποιος να με ενημερωσει εαν γνωριζει τπτ για το πακετο αυτο?δηλ εαν εχει προβληματα εαν δουλευει σωστα?η εαν θα μπλεξω και θα τρεχω και δεν θα φτανω?

αξιζει να παρω το συγκεκριμενο πακετο η να το αφισω καλυτερα?

εαν καποιος το εχει ειδη ας μου πει τισ εντυπωσεις του εως τωρα.

ευχαριστω και συγνωμη για το προηγουμενο greeklish

bored01
10-09-08, 23:20
Ti περιμένεις να ακούσεις?:rolleyes: Υπάρχουν ευχαρισστημένοι πελάτες, υπάρχουν και δυσαρεστημένοι πελάτες, όπως σε όλες τις εταιρείες. Ο καθένας θα σου πει τα δικά του.

Υπόψη ότι μόνο το ADSL internet δουλεύει με σταθερή γραμμή Vodafone (σε συνεργασία με HOL). Το τηλέφωνο είναι ουσιαστικά σταθεροκινητό, καθώς δουλεύει μέσω δικτύου κινητής (με το voicebox στο οποίο συνδέεις το τηλέφωνο).

philip80
10-09-08, 23:34
Ti περιμένεις να ακούσεις?:rolleyes: Υπάρχουν ευχαρισστημένοι πελάτες, υπάρχουν και δυσαρεστημένοι πελάτες, όπως σε όλες τις εταιρείες. Ο καθένας θα σου πει τα δικά του.

Υπόψη ότι μόνο το ADSL internet δουλεύει με σταθερή γραμμή Vodafone (σε συνεργασία με HOL). Το τηλέφωνο είναι ουσιαστικά σταθεροκινητό, καθώς δουλεύει μέσω δικτύου κινητής (με το voicebox στο οποίο συνδέεις το τηλέφωνο).

ρωταω την γνωμη σας γιατι λογικα δεν θα εχω κανενα μπλεξιμο με οτε οποτε υπαρχει μια μικρη περιπτωση να δουλευει και σωστα!

εχω ακουσει πως προβλημα εχουν οσοι πατανε πανω σε γραμμη οτε και λεω μπας και γλυτωσω αυτα τα προβληματα επιδη ειναι στην μεση η vodafone...να ελπιζω σε καλη λειτουργια ι μπα?

ps: βρισκομαι στην περιοχη του βυρωνα (εαν αυτο σας βοιθαει καθολου)

big225
10-09-08, 23:37
το σταθερο της εξαρταται πολυ απο την τοποθεσια ,εδω στην Ανω Ηλιουπολη δεν πιανει καλα πρεπει να παρεις 2-3 φορες καποιες ωρες.
για ιντερνετ εγω περιμενω να συνδεθω 3 μηνες.....

bored01
11-09-08, 00:32
ρωταω την γνωμη σας γιατι λογικα δεν θα εχω κανενα μπλεξιμο με οτε οποτε υπαρχει μια μικρη περιπτωση να δουλευει και σωστα!

εχω ακουσει πως προβλημα εχουν οσοι πατανε πανω σε γραμμη οτε και λεω μπας και γλυτωσω αυτα τα προβληματα επιδη ειναι στην μεση η vodafone...να ελπιζω σε καλη λειτουργια ι μπα?

ps: βρισκομαι στην περιοχη του βυρωνα (εαν αυτο σας βοιθαει καθολου)

To τηλέφωνο λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο που λειτουργεί το κινητό. Αν η Vodafone έχει επαρκή λήψη στη περιοχή σου και γενικά δεν έχει πρόβλημα με τη κινητή τηλεφωνία λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Αυτό που μερικές φορές συμβαίνει είναι τα voicebox να βγαίνουν ελλατωματικά αλλά και πάλι στο αντικαθιστούν άμεσα στο κατάστημα αν έχεις πρόβλημα.

Το internet παίζει μέσω της σταθερής γραμμής στο δίκτυο της ΗΟL. Mπορεί να είσαι τυχερός και τόσο κατα τη διαδικασία ενεργοποίησης της σύνδεσης σου όσο και στη συνέχεια στη λειτουργία της να μην έχεις κανένα πρόβλημα. Μπορεί να είσαι και άτυχος και να καθυστερήσει πολύ η ενεργοποίηση σου ή να σέρνεται... Αυτά συμβαίνουν σε όλες τις εταιρείες. Το μόνο που μένεις είναι να δοκιμάσεις.

traderman
11-09-08, 13:07
Διαβασε στο νημα της hol τι λενε οι συνδρομητες της για την περιοχη σου.
Εγω ειμαι σε αλλη περιοχη και δεν εχω προβλημα στους 10 μηνες που ειμαι συνδρομητης.

galans
11-09-08, 18:16
Το σταθερό προβληματίζει λίγο. Το Internet συνδέθηκε πάνω στον μήνα άλλα με 7000kbs ταχύτητα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.