PDA

Επιστροφή στο Forum : PES 2008 Online



Adriano7
11-09-08, 23:39
Κατ αρχην θα θελα να ρωτησω αν παιζει κανεις το online tou pro evolution soccer 2008 στην HOL .

Εγω επαιζα μέχρι το Μάρτιο , απο τοτε πάντα μου βγάζει σφάλμα μέσα στo menu όταν πάω να συνδεθω με κάποιο αντίπαλο. Για την ακρίβεια με το που επιλέξω αντίπαλο κολλαει στο "receiving opponent information" και μετα απο λίγο πετάει πάντα το "unable to connect with opponent. Τόσο καιρο το εψαχνα τι μπορει να φταίει, ανοιξα όλα τα ports, αν και δεν εχw firewall, τιποτα δε διορθωθηκε. Έκανα setup to παιχνιδι απ την αρχη, ακομα τα ίδια. Επικοινωνησα με την τεχνικη υποστηριξη μου είπαν να επικοινωνήσω με την KONAMI αυτοι μου ειπαν οτι είναι προβλημα του ISP και μαλλον μου έχουν κλειδωμένες καποιες πόρτες. Απο τοτε ο εξυπηρετητης της HOL δεν μου ξαναπάντησε σε mail, ενω και αλλες φορες που πηρα ειπαν οτι θα το κοιταξουν θα, θα και θα...

'Εβαλα να δοκιμάσω και με καποιο proxy και το παιχνίδι έπαιξε (με τρομερό lag προφανως) , οπως το δοκίμασα και σε Internet cafe, οπότε και επιβεβαιώθηκα ότι είναι καθαρα πρόβλημα της HOL.

grsaint13
12-09-08, 21:33
Φίλε μου θα κοιτάξω να δοκιμάσω αύριο και θα σου πω.

Πάντως,μέχρι πριν το καλοκαίρι που έπαιξα τελευταία φορά,όλα ήταν οκ...

Adriano7
17-09-08, 23:48
τελικα φίλε μου το τσέκαρες?

Minas1000
18-09-08, 08:53
Αυτες τις πορτες αναφερει οτι χρειαζονται

TCP Ports: 80, 443, 8800-8899, 14020

UDP Ports: from 5730 to 5739

Τις εχεις ανοιξει απο το ρουτερ?
Σουρωτηρι γινεται το pc για να παιξεις online :down:

Adriano7
19-09-08, 01:11
δεν ειναι θέμα Port φίλε μου, εννοειτε οτι εψαξα και τα δοκίμασα όλα, όπως ανέφερα και στο πρώτο post. Είναι προφανές οτι απο την HOL με έχουν μπλοκαρισμένο

Minas1000
19-09-08, 01:54
Κανε ενα τεστ εδω http://whatsmyip.org/ports/ στις πορτες που σε ενδιαφερουν.Ποιο ρουτερ εχεις?
Τι λειτουργικο και τι soft. firewall?

@ ADSLgr.com All rights reserved.