PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL στην Καβάλα



stevenik
12-09-08, 14:44
Βλεπω οτι υπαρχει πλεον διαθεσιμοτητα στο ιδιοκτητο δικτ. και στην πολη της Καβάλας.
Γνωριζει κανεις που ειναι τα γραφεια - κομβος της HOL στην Καβάλα;
Και φυσικα εαν εχει κανει καποιος αιτηση να μας πει σε ποσες ημερες του ειπαν για ενεργοποιηση.

Dr.Sat
13-09-08, 21:51
Όλα τα DSLAM των εταιριών , σε όλες τις πόλεις της Ελλάδος βρίσκονται μέσα στα κτήρια του ΟΤΕ. Έτσι λοιπόν και στην Καβάλα είναι στο κεντρικό κτήριο κοντά στο δημαρχείο.

Με εκτίμηση

parafuelos
13-09-08, 21:59
Γνωριζει κανεις που ειναι τα γραφεια - κομβος της HOL στην Καβάλα;



Όσο για τα γραφεία που λες δεν έχει σε καμιά πόλη της Ελλάδας πέρα από την Αθήνα!

stevenik
14-09-08, 00:16
Νομιζα οτι εχουν σε καθε πολη. Η Φορθνετ για παραδειγμα εχει δικο της γραφειο με τον κομβο στον Αγ.Νικολαο γι'αυτο υπεθεσα οτι θα εχει και η ΧΟΛ.

Morpheah
29-09-08, 14:43
Τελικά υπάρχει κάποια εξέλιξη στο θέμα;Όχι σχετικά με γραφείο/κόμβο(στο website της εταιρίας αναφέρει ότι τα πακέτα της διατίθενται - μεταξύ άλλων - στο eShop),αλλά μήπως υπάρχει κάποιος φίλος που χρησιμοποιεί ήδη τις υπηρεσίες της εταιρίας και μπορεί να μας δώσει σχετικές πληροφορίες?
Σήμερα το πρωί ήμουν έτοιμος για Forthnet,με λογαριασμό ΟΤΕ και βεβαίωση σπουδών στην τσέπη,αλλά ένα ένα link προς 'Hol aDSL Student' στο MSN με κατέστρεψε....

Αααάντε καλημέρα

Dr.Sat
29-09-08, 21:34
Εγώ πριν 2 μέρες συνδέθηκα Full LLu στην Αλεξανδρούπολη . Hol Double Play Lite. Εϊχα ΟΤΕ Conn-x .Δεν κατάλαβα τίποτα . Τηλέφωνο PSTN και DSL άψογο . Μακάρι να είναι άτσι πάντα.

Με εκτίμηση

digitdoc
04-12-08, 10:55
Καλημερα! Εχει συνδεθει κανενας στην Καβαλα με την HOL για να μας πει εντυπωσεις?

digitdoc
22-12-08, 18:19
Nobody??? :(

stevenik
18-01-09, 13:30
εχει βαλει κανεις 2play απο HOL; Χρονος αναμονης, ταχυτητες κλπ;

digitdoc
19-01-09, 03:19
Χρόνος Αναμόνης: 1 μήνας ακριβώς
Ταχύτητες: 1022 Up , 14103 Down :)

stevenik
21-01-09, 22:39
Ποια περιοχη μενεις; Εισαι ευχαριστημενος απο το ιντερνετ - ταχυτητες κλπ; Επισης θα ηθελα να μου πεις την γνωμη σου και για την τηλεφωνια (ποιοτητα φωνης κλπ) εαν τυχον εχεις 2play.

digitdoc
22-01-09, 12:19
Καλημερα! Μενω στην περιοχη Αγ. Βαρβαρας,με το internet ειμαι ευχαριστημενος(απο nvidia κατεβασα τους drivers με 1,24 Mbps).Η τηλεφωνια ειναι pots και η ποιοτητα της ειναι εφαμιλλη του ΟΤΕ.Εχει ενεργοποιηθει η συνδεση μου εδω και μια εβδομαδα.

Torture
25-03-09, 23:08
Καλησπέρα παιδιά.
Η κατάσταση της HOL πως είναι στην καβάλα; Είμαι στην forthnet και η κατάσταση είναι τραγική. Να το σκεφτώ να δοκιμάσω HOL η και αυτή θα είναι τα ίδια πάνω κάτω; Ρωτάω για να ξέρω αν είναι μήπως πάω ΟΤΕ.

vasilis75
26-03-09, 00:26
ΝΑ ΠΑΣ ΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΑ ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ ....ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΕ ΠΑΩ ....

lsavvaid
26-03-09, 01:14
Μην παίρνεις όρκο πως και στον ΟΤΕ θα είναι καλύτερα. Και εκεί παράπονα ακούγονται
Όσο γεμίζει το δίκτυο περισσότερους χρήστες τόσο πιο χάλια θα γίνεται η κατάσταση

Ας όψεται ο ΟΤΕ που φρόντισε 50 χρόνια το δίκτυο να μείνει σε αυτά τα χάλια
και να υπάρχουν άτομα που να απέχουν 3 χιλιόμετρα από Αστικά κέντρα?

Δεν κάνω τον συνήγορο των εναλλακτικών απλά μου την δίνει που όλοι βγάζουν τον ΟΤΕ λάδι και δεν κοιτάνε το χάλι που έχουμε εξαιτίας του. Τα εναλλακτικά καφενεία αργά η γρήγορα θα στρώσουν. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα στρώσουν πολύ ποιο γρήγορα από τα 50 χρόνια του ΟΤΕ.

spideman3
26-03-09, 16:00
Επιδή την πάτησα με την forthnet σκέφτομαι για hol.Πως τα πάει σχετικά με το internet? με τον συγχρονισμό ταχύτητας? με το downloand? με τα video από το διαδύκτιο? Θέλω να μάθω για την περιοχή της καλαμίτσας? ειδικά για τις γειτονιές πίσω και προς ΔΕΠΟΣ κλειστό καλαμίτσας?

@ ADSLgr.com All rights reserved.