PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι φταιει???



Gregory
18-10-03, 18:57
Εβαλα το πρωι ADSL κι εγω (μετα απο πολυ προσπαθεια και πολλα τηλεφωνα). Αιτηση 22/9 και ο τεχνικος σημερα το πρωι. Φορθνετ εβαλα 3μηνη. Ομως απο το πρωι προσεχω οτι η συνδεση δεν τρεχει με τις ταχυτητες που θα πρεπε. Παω να παιξω σε αγγλικο gameserver που παιζω και θα πρεπε να εχω απο 95-105, ενω ειχα απο 120-140 ΚΑΙ ΑΣΤΑΘΕΣ πινγκ. Λεω κατι δεν παει καλα... Παω κανω Download απο καθαρο server (οχι Καζαα η τιποτα τετοιο) και βλεπω να κυμαινεται απο 25 εως το ΠΟΛΥ 32-33Κ. Παω κανω μετρηση και λεει 215... Μενω Νεα Ιωνια και επικοινωνησα με τη Φορθνετ κι ειπαν θα το δουνε.
Πρεπει να ξερετε κι ολας οτι απο τις 9:30 και μετα παρατηρησα τις πραγματικες ταχυτητες... Δηλαδη 95-1055 πινγκ in game και 46Κ download σταθερο... Τι λετε να παιζει??? (δεν νομιζω να ειναι DSLAM φουλαρισμενο παντως, για να σας προλαβω :P )

ermis333
18-10-03, 21:02
Φίλε Gregory και εγώ Νέα Ιωνία μένω και το DSLAM έχει μπουκώσει, δυστηχώς για εμάς οι διαθέσιμες πόρτες έχουν τελειώσει από τις 25/9.

Εγώ πάντως έκανα αίτηση 22/9 και μου το βάλαν στις 9/10 το ADSL (ήμουν λίγο κωλόφαρδος) :lol:

Gregory
18-10-03, 21:37
Ωχ μην μου λες τετοια γαμωτο :( Γνωριζεις τιποτα για αναβαθμιση? Τι θα γινει και ποτε???

Lunacy
18-10-03, 23:36
Ahem...

[...]

12. Ο ΟΤΕ υποχρεούται:
α. Να ολοκληρώνει την αρχική σύνδεση του συνδρομητή με το δίκτυο ή να πραγματοποιεί τη μεταφορά της σύνδεσης συνδρομητή -όταν υπάρχει διαθεσιμότητα παροχών (αριθμός - δίκτυο) και δεν απαιτείται ειδική / πρόσθετη κατασκευή- σε μία (1) εβδομάδα για το 95% των αιτήσεων.

β. Να εφαρμόζει ό,τι προβλέπεται για την προστασία των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και να λαμβάνει όλα τα ενδεδειγμένα μέτρα, ώστε να διατηρεί εμπιστευτικό και απόρρητο το χαρακτήρα των τηλεπικοινωνιών, μέσα στα όρια ελέγχου του δικτύου του.

γ. Να διασφαλίζει στο συνδρομητή αδιάλειπτη και αξιόπιστη επικοινωνία, σύμφωνα με το εκάστοτε ισχύον ρυθμιστικό πλαίσιο.

[...]

Απόσπασμα από τη σύμβαση που μπορείτε να βρείτε στο πOTEshit.gr

vagelis
19-10-03, 05:51
Ωχ μην μου λες τετοια γαμωτο :( Γνωριζεις τιποτα για αναβαθμιση? Τι θα γινει και ποτε???
φίλε gregory ,
το γράφω και αλλού , αν έχεις dslam του θείου , δεν θα έχεις πρόβλημα , αν έχεις όμως siemens τότε .......le poul. Η σύμβαση έχει τελειώσει , και όπως έμαθα ετοιμάζονται να φέρουν dslam από......Κίνα.

predator
20-10-03, 05:03
kai sto iraklio kritis paidia to idio problima exw se dslam siemens.alla mono to sabbatokiriako!peftei aisxra i taxitita.pantws protimw dslam siemens apo intacom de to sizitaw...to xpesslinkaki mou exei bgalei fwties oli tin ebdomada.kala ok twra gia to SK...mpainoune poli kai ligizei to dslam...kati 8a ginei kai giayto.
pantws ena filaraki kai ekinos iraklio kai se dslam siemens den exei problima me otenet.egw mpainw me tellas kai palia me forthnet demo account ta idia trabaga.ipomoni na er8oune ta upgrades!

@ ADSLgr.com All rights reserved.