PDA

Επιστροφή στο Forum : Nα λέμε και τα καλά των εταιρειών...



manos426f
12-09-08, 23:24
Λοιπόν,εκτός από παράπονα,ευτυχώς που οι εταιρείες που και που μας δίνουν τη δυνατότητα να πούμε και κάτι καλό γι' αυτές,κάτι υπέρ τους !

Η δική μου περίπτωση "ξετυλίχθηκε" ως εξής:Ήμουν ένας από αυτούς που είχαν κάνα εξάμηνο να παραλάβουν λογαριασμό,λόγω προβλήματος που είχε προκύψει στο σύστημα της Tellas.Παρέλαβα ένα λογαριασμό που αφορούσε Δεκέμβριο 07-Μάιο 08 και ήταν σωστός.Μέχρι εκεί όλα καλά...

Προχθές όμως που ήρθε ο λογαριασμός για Ιούνιο-Ιούλιο,είδα ότι περιελάμβανε όλα τα κινητά τηλέφωνα στα οποία είχα τηλεφωνήσει από τον Μάρτιο μήνα που ίσχυαν τα 60' δωρεάν/ανά μήνα,στο Tellas Double Play,και μάλιστα τα χρεωνόμουν όλα,δηλαδή δε σημειώνονταν δίπλα ως "ατελώς",παρόλο που δεν είχα περάσει ανά μήνα τα 60' !

Τηλεφώνησα στην Tellas και με η κοπέλα με την οποία μίλησα,αφού διαπίστωσε κι η ίδια το οφθαλμοφανές λάθος που είχε γίνει,μου είπε ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα αφαιρεθεί το πάγιο ενός μηνός.Να σημειώσω εδώ ότι η αξία των τηλεφωνιμάτων που είχα κάνει,ή μάλλον καλύτερα χρεωθεί,ήταν λίγο λιγότερο από τα 39,90 ευρώ που θα μου αφαιρέσουν από τον επόμενο λογαριασμό.

Μάλιστα,κράτησα μέρα,ώρα και το επώνυμο της κοπέλας που μίλησα και η ίδια μου είπε ότι μπορώ όποια στιγμή θέλω να ξανακαλέσω για να επιβεβαιώσω ότι έχει σημειωθεί στο σύστημα να γίνει η αφαίρεση αυτή από τον επόμενο λογαριασμό μου.

Δε μπορώ παρά να χαρακτηρίσω ως θετικότατη την αντιμετώπιση αυτού του προβλήματος που προέκυψε από μέρους της Tellas,και να ευχηθώ να αντιμετωπίζουν πάντα έτσι παρόμοια "μπλεξίματα",δίχως ταλαιπωρία του εκάστοτε πελάτη !

Δεν απομένει λοιπόν τώρα παρά να διαπιστώσω στον επόμενο λογαριασμό μου του λόγου το αλήθές...!

Αυτά,κι ελπίζω να μην σας κούρασα...

Mouse Potato
12-09-08, 23:32
Προς το παρόν λοιπόν δεν έχει ολοκληρωθεί το "καλό". Δεν ξέρω αν είναι "+" της εταιρείας οι πιστώσεις λόγω διαφόρων λαθών που μπορεί να έχουν γίνει κατά καιρούς, αλλά έχω κι εγώ 2 περιπτώσεις που έγινε άμεσα η πίστωση και δεν χρεώθηκα δεκάρα παραπάνω. Βέβαια, θα προτιμούσα να μην είχε γίνει το λάθος... Αλλά ως γνωστόν... Άνθρωποι είμαστε, λάθη κάνουμε ;)

crypter
12-09-08, 23:39
στο 13800 πηρες;
μια φορα μονο μου συνεβη κατι αντιστοιχο πριν 1 περιπου χρονο οπου εκαναν εναν μηνα να μου αντικαταστησουν το χαλασμενο τοτε μοντεμ αλλα τουλαχιστον οταν τους ζητησα να μην με χρεωσουν για το διαστημα που δεν ειχα προσβαση στο νετ το εκαναν αμεσα και πληρωσα μονο για το τηλεφωνο εκεινου του μηνα. :p

Farmako
13-09-08, 03:05
Λοιπόν,εκτός από παράπονα,ευτυχώς που οι εταιρείες που και που μας δίνουν τη δυνατότητα να πούμε και κάτι καλό γι' αυτές,κάτι υπέρ τους !

Η δική μου περίπτωση "ξετυλίχθηκε" ως εξής:Ήμουν ένας από αυτούς που είχαν κάνα εξάμηνο να παραλάβουν λογαριασμό,λόγω προβλήματος που είχε προκύψει στο σύστημα της Tellas.Παρέλαβα ένα λογαριασμό που αφορούσε Δεκέμβριο 07-Μάιο 08 και ήταν σωστός.Μέχρι εκεί όλα καλά...

Προχθές όμως που ήρθε ο λογαριασμός για Ιούνιο-Ιούλιο,είδα ότι περιελάμβανε όλα τα κινητά τηλέφωνα στα οποία είχα τηλεφωνήσει από τον Μάρτιο μήνα που ίσχυαν τα 60' δωρεάν/ανά μήνα,στο Tellas Double Play,και μάλιστα τα χρεωνόμουν όλα,δηλαδή δε σημειώνονταν δίπλα ως "ατελώς",παρόλο που δεν είχα περάσει ανά μήνα τα 60' !

Τηλεφώνησα στην Tellas και με η κοπέλα με την οποία μίλησα,αφού διαπίστωσε κι η ίδια το οφθαλμοφανές λάθος που είχε γίνει,μου είπε ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα αφαιρεθεί το πάγιο ενός μηνός.Να σημειώσω εδώ ότι η αξία των τηλεφωνιμάτων που είχα κάνει,ή μάλλον καλύτερα χρεωθεί,ήταν λίγο λιγότερο από τα 39,90 ευρώ που θα μου αφαιρέσουν από τον επόμενο λογαριασμό.

Μάλιστα,κράτησα μέρα,ώρα και το επώνυμο της κοπέλας που μίλησα και η ίδια μου είπε ότι μπορώ όποια στιγμή θέλω να ξανακαλέσω για να επιβεβαιώσω ότι έχει σημειωθεί στο σύστημα να γίνει η αφαίρεση αυτή από τον επόμενο λογαριασμό μου.

Δε μπορώ παρά να χαρακτηρίσω ως θετικότατη την αντιμετώπιση αυτού του προβλήματος που προέκυψε από μέρους της Tellas,και να ευχηθώ να αντιμετωπίζουν πάντα έτσι παρόμοια "μπλεξίματα",δίχως ταλαιπωρία του εκάστοτε πελάτη !

Δεν απομένει λοιπόν τώρα παρά να διαπιστώσω στον επόμενο λογαριασμό μου του λόγου το αλήθές...!

Αυτά,κι ελπίζω να μην σας κούρασα...
Είναι το αυτονόητο αυτό που πρέπει να κάνει η κάθε εταιρεία. Δε το συγκαταλέγω προσωπικά στα «καλά», αλλά στα αυτονόητα. Μπρος στην κατάντια όμως που υπάρχει στο χώρο των τηλεπικοινωνιών, αυτό το βαφτίζουμε ως καλό. :p

Λάθος κάνανε, που δεν έπρεπε να κάνουνε. Πάνε να το μπαλώσουνε, οκ.

Parazaar
13-09-08, 14:14
ασε μας ρε farmako..φαρμακι σταζεις ολος..συστεμικο λαθος ηταν λες και οι λογαριασμοι βγαινουν στο χερι..απλα για το συγκεκριμενο συνδρομιτη δεν ειχε ενημερωθει το συστημα για τα 60' λεπτα προς κινητα..ξερεις ποσους πελατες εχει η τελλας???? ειναι ευνοητο που και που να γινονται καποια λαθη απο το συστημα που εκδιδει λογαριασμους..εσυ στον οτε ησουν καλυτερα δηλαδη?? δεν ειχες δει καμμια παρατυπια εκει σε λογαριασμο?? και αμα δε σαρεσει φιλε μου ο δρομος ειναι ανοιχτος τι καθεσαι στην τελλας??? αντε πηγαινε αλλου και αμα δεις πιστωση σε λογαριασμο σφυρα μου..ασε ξερω απο forthnet..καλα μην αναφερω τον οτε τωρα που κλεβει απο παντου..μια χαρα η τελλας!!! μπραβο της!!!

Farmako
13-09-08, 14:19
ασε μας ρε farmako..φαρμακι σταζεις ολος..συστεμικο λαθος ηταν λες και οι λογαριασμοι βγαινουν στο χερι..απλα για το συγκεκριμενο συνδρομιτη δεν ειχε ενημερωθει το συστημα για τα 60' λεπτα προς κινητα..ξερεις ποσους πελατες εχει η τελλας???? ειναι ευνοητο που και που να γινονται καποια λαθη απο το συστημα που εκδιδει λογαριασμους..εσυ στον οτε ησουν καλυτερα δηλαδη?? δεν ειχες δει καμμια παρατυπια εκει σε λογαριασμο?? και αμα δε σαρεσει φιλε μου ο δρομος ειναι ανοιχτος τι καθεσαι στην τελλας??? αντε πηγαινε αλλου και αμα δεις πιστωση σε λογαριασμο σφυρα μου..ασε ξερω απο forthnet..καλα μην αναφερω τον οτε τωρα που κλεβει απο παντου..μια χαρα η τελλας!!! μπραβο της!!!
Ποιος σου είπε ότι δε μ'αρέσει και θέλω να φύγω; Από πού βγαίνει αυτό το συμπέρασμα; Και από πού κι ως πού αυτά τα πικρόχολα σχόλια; Κατάλαβες τι είπα; :confused: Μάλλον όχι.

paraskdi
13-09-08, 14:28
Το αυτονοητο δεν παει στα καλα της εταιρειας.

Mouse Potato
13-09-08, 14:29
Όταν τόσα αυτονόητα δεν συμβαίνουν όπως πρέπει, τότε, ναι, ανήκουν στα καλά σε μια συνολική κακή εικόνα

Parazaar
13-09-08, 14:30
ειπες "λαθος κανανε που δεν επρεπε να κανουνε και πανε να το μπαλωσουνε"..και ποιος σου ειπε επαναλαμβανω οτι το κανανε επιτηδες και ποιος σου ειπε οτι λαθη οι εταιρειες δεν κανουνε και ποιος σου ειπε οτι πανε να τα μπαλωσουνε..εσυ μπορεις να μας πεις πως εβγαλες αυτα τα συμπερασματα??τα δικα μου επιχειρηματα τα προανεφερα..ηταν συστεμικο λαθος και ειναι απολυτος φυσιολογικο αναμεσα στις χιλιαδες των συνδρομητων καποια στιγμη να γινει λαθος σε λογαριασμο..η τελλας αναγνωρισε το λαθος της και θα δωσει 1 μηνα δωρεαν και μαλιστα αυτος ο μηνας αντιστοιχει σε παραπανω λογαριασμο απο τα κινητα που εκανε..ενα μπραβο στην τελλας ειναι το λιγοτερο..και σου αντιπαραθεσα αλλες εταιρειες οπως forthnet και οτε που αντε ζητα τους σε λαθος λογαριασμο να σου κανουν πιστωση..αυτα

mitsos_75
13-09-08, 17:37
Λοιπόν,εκτός από παράπονα,ευτυχώς που οι εταιρείες που και που μας δίνουν τη δυνατότητα να πούμε και κάτι καλό γι' αυτές,κάτι υπέρ τους !

Η δική μου περίπτωση "ξετυλίχθηκε" ως εξής:Ήμουν ένας από αυτούς που είχαν κάνα εξάμηνο να παραλάβουν λογαριασμό,λόγω προβλήματος που είχε προκύψει στο σύστημα της Tellas.Παρέλαβα ένα λογαριασμό που αφορούσε Δεκέμβριο 07-Μάιο 08 και ήταν σωστός.Μέχρι εκεί όλα καλά...

Προχθές όμως που ήρθε ο λογαριασμός για Ιούνιο-Ιούλιο,είδα ότι περιελάμβανε όλα τα κινητά τηλέφωνα στα οποία είχα τηλεφωνήσει από τον Μάρτιο μήνα που ίσχυαν τα 60' δωρεάν/ανά μήνα,στο Tellas Double Play,και μάλιστα τα χρεωνόμουν όλα,δηλαδή δε σημειώνονταν δίπλα ως "ατελώς",παρόλο που δεν είχα περάσει ανά μήνα τα 60' !

Τηλεφώνησα στην Tellas και με η κοπέλα με την οποία μίλησα,αφού διαπίστωσε κι η ίδια το οφθαλμοφανές λάθος που είχε γίνει,μου είπε ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα αφαιρεθεί το πάγιο ενός μηνός.Να σημειώσω εδώ ότι η αξία των τηλεφωνιμάτων που είχα κάνει,ή μάλλον καλύτερα χρεωθεί,ήταν λίγο λιγότερο από τα 39,90 ευρώ που θα μου αφαιρέσουν από τον επόμενο λογαριασμό.

Μάλιστα,κράτησα μέρα,ώρα και το επώνυμο της κοπέλας που μίλησα και η ίδια μου είπε ότι μπορώ όποια στιγμή θέλω να ξανακαλέσω για να επιβεβαιώσω ότι έχει σημειωθεί στο σύστημα να γίνει η αφαίρεση αυτή από τον επόμενο λογαριασμό μου.

Δε μπορώ παρά να χαρακτηρίσω ως θετικότατη την αντιμετώπιση αυτού του προβλήματος που προέκυψε από μέρους της Tellas,και να ευχηθώ να αντιμετωπίζουν πάντα έτσι παρόμοια "μπλεξίματα",δίχως ταλαιπωρία του εκάστοτε πελάτη !

Δεν απομένει λοιπόν τώρα παρά να διαπιστώσω στον επόμενο λογαριασμό μου του λόγου το αλήθές...!

Αυτά,κι ελπίζω να μην σας κούρασα...

:whistle: Βιάζεσε μεγάλε βιάζεσε πάαααααααρα πολυ. Το οτι έγινε λάθος στις χρεώσεις είναι λογικό σε αυτήν την εταιρεία που είναι τόσο ανευθυνοί και την έχουν στήσει πραγματικά <<στο πόδι>>. Το οτι σου είπε η γλυκιά κοπελίτσα στο τηλέφωνο οτι θα διορθωθεί ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με την πραγματικότητα. Πρώτα περίμενε να διορθωθεί και μετά ελα να επικροτήσεις την φοβερή αυτή τελλάς. Πολύ φοβάμε όμως οτι πάλι θα ανοίξεις άλλο τόπικ που θα τους βρίζεις. Έμένα πάντως όσα συγνώμμη και να εχουν ζητήσει ότι και να μου έχουν τάξει ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ. Γι'αυτό τους έχει αναλάβει η Ε.Ε.Τ.Τ.. Δώστους παραπάνω τώρα γιατί έχουν να πληρώνουν πολλά πρόστιμα :rofl:

Avvocato
13-09-08, 17:57
Φιλε μου καταρχην αν πληρωσεις τον λογαριασμο, ουσιαστικα με εμεσο τροπο θα εχεις αποδεχτει την χρεωση και κανενας δεν σου εγγυαται οτι θα γινει πιστωση.

Για εμενα θα επρεπε να γινει αντιλογισμος αμεσως και αφαιρεση του ποσου απο τον ηδη τρεχοντα λογαριασμο.

Με ποια λογικη ενω περιμενουν αυτοι χρηματα απο εσενα, θα πρεπει πληρωνοντας τα εσυ να περιμενεις να στα επιστρεψουν, δεν το καταλαβαινω αυτο.
Συμβουλη μου ειναι να πληρωσεις ακριβως αυτο που κανονικα θα επρεπε να πληρωσεις και τις εξτρα χρεωσεις ας τις αντιλογισουν μονοι τους.

manos426f
13-09-08, 18:20
Μάλλον δεν ήμουν αρκετά επεξηγηματικός...

Η αλήθεια είναι ότι καταρχήν φίλε Avvocato η κοπέλα αρχικά μου είπε να μεταβιβάσει το αίτημα στο λογιστικό τμήμα και να το εξετάσουν,ώστε να γίνει αντιλογισμός,αλλά εγώ προσωπικά συμφώνησα με τη δεύτερη επιλογή,αυτής της αφαίρεσης των 39,90 ευρώ από τον επόμενο λογαριασμό.μια και το λογιστικό της ήξερα από καιρό ότι δεν είναι και στα καλύτερά του και θα αργούσε πάρα πολύ η απάντηση...

Τώρα,ΑΝ δε γίνει η αφαίρεση αυτή από τον επόμενο λογαριασμό,τότε εννοείται ότι θα με βρει απέναντί της η Tellas,με άλλα λόγια ΔΕΝ θα πληρώσω το ποσό αυτό.Στην τελική,κακά τα ψέμματα,δε χρειάζεται καμιά E.E.T.T για την περίπτωσή μου,αφού είναι περισσότερο από πασιφανής η λάθος χρέωση που έχει γίνει,και δεν υπάρχει περίπτωση να μη το (ξανα)αναγνωρίσουν,ΑΝ χρειαστεί ξαναλέω...

Αλλά επειδή δε θέλω να προδικάζω καταστάσεις και δη την αρνητική περίπτωση,περιμένω να δω και θα ενημερώσω εν καιρώ ασφαλώς το παρόν thread.

Επίσης,συμφωνώ ασφαλώς ότι αυτό κανονικά είναι το αυτονόητο,δηλαδή δεν είναι υπέρ τους,αλλά ουσιαστικά υποχρέωση τους να αναγνωρίσουν το λάθος,αλλά με τα δεδομένα που βλέπουμε από τις εταιρείες καθημερινά,εγώ ως καλό και συν τους,το εκλαμβάνω.Άλλωστε λάθη γίνονται και μάλλον θα γίνονται πάντα,το θέμα είναι να λύνονται χωρίς ταλαιπωρία και φυσικά χρέωση δική μας...

clio1400
14-09-08, 13:24
Και εμένα πάντως στον πρώτο λογαριασμό μου είχαν χρεώσει τέλη ενεργοποίησης (στην προσφορά ήταν δωρεάν τα τέλη) και όλες τις εθνικές κλήσεις παρόλο που είχα UNLIMITED πακέτο. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι θα διορθωθεί στον επόμενο λογαριασμό κάτι που όντως έγινε. Εγώ βεβαία είχα πληρώσει όλο το ποσό πριν τον αντιλογισμό κάτι που δεν ήταν όμως υποχρεωτικό καθώς θα μπορούσα στο κατάστημα WIND που πλήρωσα να δώσω ότι ποσό ήθελα. :)

apostol70
15-09-08, 00:47
Σε μένα την χρέωση του router που μου είχανε κάνει αν και είχα ήδη κλείσει δωδεκάμηνο μου την επιστρέψανε στον επόμενο λογαριασμό, αφού βέβαια πρώτα τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι έχω τον πρώτο λογαριασμό της χρέωσης τους router και αν θέλουν να τους τον στείλω με fax.

Από την forthnet κάτι ευρώπουλα που μου χρωστάνε από το 2003 ακόμα τα περιμένω...

Gio Alex
17-09-08, 10:32
Εγώ θα ήθελα να αναφερθώ στην ταχύτητα ολοκλήρωσης της σύνδεσής μου. Θέλοντας να φύγω αηδιασμένος από την βονταφον στο ιντερνετ, πήρα στην τελλάς να ρωτήσω ποιά είναι η διαδικασία για πιο γρήγορη μετάβαση. Μου πρότεινε η κοπέλα λοιπόν να κάνω αίτηση για νέα αριθμοδότηση στον ΟΤΕ και όταν ολοκληρωθεί , να κάνω αίτηση για φορητότητα τελλάς, διαδικασία που θα διαρκούσε κάτι παραπάνω από μήνα (περίπου 10 μέρες ο ΟΤΕ και 25 μέρες η τελλάς). Η αίτηση στον ΟΤΕ έγινε 25 Ιουλίου, ο τεχνικός του ΟΤΕ ήρθε 8 Αυγούστου, την ίδια μέρα έκανα την αίτηση στην τελλάς και 23 Αυγούστου είχα τηλέφωνο και 26 ιντερνετ. Στις 27 πήρα τον εξοπλισμό.

ermis333
17-09-08, 12:22
Εγώ θα ήθελα να αναφερθώ στην ταχύτητα ολοκλήρωσης της σύνδεσής μου. Θέλοντας να φύγω αηδιασμένος από την βονταφον στο ιντερνετ, πήρα στην τελλάς να ρωτήσω ποιά είναι η διαδικασία για πιο γρήγορη μετάβαση. Μου πρότεινε η κοπέλα λοιπόν να κάνω αίτηση για νέα αριθμοδότηση στον ΟΤΕ και όταν ολοκληρωθεί , να κάνω αίτηση για φορητότητα τελλάς, διαδικασία που θα διαρκούσε κάτι παραπάνω από μήνα (περίπου 10 μέρες ο ΟΤΕ και 25 μέρες η τελλάς). Η αίτηση στον ΟΤΕ έγινε 25 Ιουλίου, ο τεχνικός του ΟΤΕ ήρθε 8 Αυγούστου, την ίδια μέρα έκανα την αίτηση στην τελλάς και 23 Αυγούστου είχα τηλέφωνο και 26 ιντερνετ. Στις 27 πήρα τον εξοπλισμό.

Αυτό που δεν σου είπανε (εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι) είναι πως από τη στιγμή που γίνεις πελάτης ΟΤΕ πρέπει να πληρώσεις τουλάχιστον τον 1ο λογαριασμό σε αυτόν...δηλαδή 2 μήνες πάγια +το τέλος ενεργοποίησης του ΟΤΕ για PSTN γραμμή.

Gio Alex
17-09-08, 18:47
Αυτό το ήξερα, το επέλεξα εν γνώση μου γιατί η απ'ευθείας μετάβαση από Βοντα (ΗΟL) σε Τελλάς θα καθυστερούσε πααααααρα πολύ. Πάντως έκαναν λιγότερο από το χρονικό διάστημα που μου είχαν πει, τις 25 μέρες δλδ...

AvonGirl
29-09-08, 17:21
Δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση στις χίλιες να χάσει συνδρομητής έστω κ 1 ευρώ.
Δούλευα στους λογαριασμούς στο 13800,
κάθε μέρα μίλαγα με πελάτες που ζητάγαν πίστωση επειδή δεν θέλανε να πληρώσουν
κ όχι επειδή δεν δέχονταν την χρέωση.
Η Tellas συγκεκριμένα κάνει πιστώσεις,
ακόμα κ σε κακή ποιότητα Internet κάνει πίστωση, μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση.
Δυστυχώς υπάρχουν τεχνικά προβλήματα αλλά στο οικονομικό κομμάτι παράπονα δεν υπάρχουν.

Mouse Potato
30-09-08, 09:38
Δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση στις χίλιες να χάσει συνδρομητής έστω κ 1 ευρώ.
Δούλευα στους λογαριασμούς στο 13800,
κάθε μέρα μίλαγα με πελάτες που ζητάγαν πίστωση επειδή δεν θέλανε να πληρώσουν
κ όχι επειδή δεν δέχονταν την χρέωση.
Η Tellas συγκεκριμένα κάνει πιστώσεις,
ακόμα κ σε κακή ποιότητα Internet κάνει πίστωση, μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση.
Δυστυχώς υπάρχουν τεχνικά προβλήματα αλλά στο οικονομικό κομμάτι παράπονα δεν υπάρχουν.

Γιατί η κακή ποιότητα του Internet να 'ναι η ακραία περίπτωση πίστωσης. Εγώ μια χαρά λογικό το βλέπω. Πάντως 1 φορά που αναγκάστηκα να ζητήσω πίστωση αυτή έγινε

AvonGirl
30-09-08, 12:06
Θα μπορούσε να ισχυριστεί την ύπαρξη της υπηρεσίας, όπως έχω ακούσει από άλλες εταιρείες, κ να μην κάνει καμία πίστωση. Σήμερα θα πάω στο 13800, όποιος έχει πρόβλημα με ενημερώνει κ το λύνουμε.

manos426f
05-03-09, 03:01
Just for the record,να πω ότι τελικά η αφαίρεση του "επίμαχου" ποσού έγινε από τον λογαριασμό του Φεβρουαρίου 2009...

Αναγνωρίζω την καλή πρόθεση της εταιρείας,αλλά της καταλογίζω και την "χρεώνω" για το κάκιστο λογιστικό τμήμα της....

Lagman
05-03-09, 09:23
Δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση στις χίλιες να χάσει συνδρομητής έστω κ 1 ευρώ.
Δούλευα στους λογαριασμούς στο 13800,
κάθε μέρα μίλαγα με πελάτες που ζητάγαν πίστωση επειδή δεν θέλανε να πληρώσουν
κ όχι επειδή δεν δέχονταν την χρέωση.
Η Tellas συγκεκριμένα κάνει πιστώσεις,
ακόμα κ σε κακή ποιότητα Internet κάνει πίστωση, μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση.
Δυστυχώς υπάρχουν τεχνικά προβλήματα αλλά στο οικονομικό κομμάτι παράπονα δεν υπάρχουν.

μακάρι να ήταν έτσι και σε άλλες εταιρίες παράδειγμα στην FORTHnet έχει τύχει σε αρκετούς συνδρομητές να τους χρεώσουν κλήσεις αστικές data fax και υπεραστικές χωρίς να υπάρχει καμία συσκευή-συναγερμός που να κάνει κλήσεις data fax... και μετά άντε να τους αποδείξεις οτι το σύστημα τους είναι λάθος...

αναφέρετε και εδω : http://www.youtube.com/watch?v=ZeU6Ulg5Ca8

valen_gr
08-03-09, 23:58
,αλλά της καταλογίζω και την "χρεώνω" για το κάκιστο λογιστικό τμήμα της....

Tο οποιο δεν υπαρχει πλεον. Υπαρχει μονο της μαμας Wind, και ειναι ενας σοβαρος λογος που πιστωσεις κτλ θα γινονται σε λογικους χρονους.

manos426f
12-03-09, 16:58
Για να δούμε φίλε μου,αν κι ελπίζω να μην μου ξανατύχει κάτι ανάλογο φυσικά για να χρειαστεί να το διαπιστώσω...:p :p

aerial
30-03-09, 14:06
καλησπερα. εγω αυτο που ηθελα να αναφερω ειναι οτι απο τον Σεπτεμβρη εκανα τροποποιηση του λογαριασμου μου( ειχα βαλει μονο νετ πριν), ωστε να εχω νετ και σταθερη τηλεφωνια. Μετα απο τοσους μηνες μου χρεωνουν κανονικα τις αστικες και υπεραστικες κλησεις(ενω εχω το προγραμμα απειρα σταθερα και υπεραστικα με 40 ευρω το διμηνο), και καθε φορα που μιλαω στο 13800 μου λενε οτι θα γινει πιστωση και ειναι θεμα λογιστηριου..σημερα ζητησα να μιλησω με καποιοον ανωτερο, προισταμενο και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει!!! ελεος!

........Auto merged post: aerial πρόσθεσε 8 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και σημειωτεον οτι εχω πληρωσει 2 λογαριασμους παραπανω απο το ποσο που επρεπε γιατι μου ειπαν οτι αν δεν το πληρωσω υπαρχει κινδυνος να κοπει το τηλ και οτι τα χρηματα αυτα θα συμψηφιστουν στον επομενο αλλα που δυστηχως δεν εγινε..

@ ADSLgr.com All rights reserved.