PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΗΟL Double Play lite επιδοτούμενο



sfs1979
13-09-08, 18:39
Καλησπέρα σε όλους!! Πρίν από περίπου 2 εβδομάδες έκανα αίτηση για το συγκεκριμένο πάκέτο. επίσης πλήρωσα και τα χρήματα για τον ένα χρόνο μιας και μου είπαν οτι προπληρώνεται ολόκληρος ο χρόνος. (Βέβαια αυτό δεν μου έκατσε και πολύ καλά αλλά λέω δεν βαριέσαι αφού δεν πρόκειται να πληρώσω πάγιο για έναν χρόνο και η τίμη του επιδοτούμενου είναι αρκετά δελεαστική) Προχθές μου έστειλαν μήνυμα οτι η πιθανή ενεργοποίηση θα είναι στης24/09. Διαβάζοντας το forum μου δημιουργήθηκαν κάποια ερωτήματα.

1) Θα μείνω χωρίς τηλέφωνο έστω και κάποια ώρα μέχρι να γίνει ενεργοποίηση?
2) Η τηλεφωνική μου γραμμή για να δουλέψει πρέπει να μπεί πάνω το μόντεμ? (Και δεν εννοώ το ιντερνετ απλά μόνο την τηλεφωνική γραμμή)
3) θα μου δώσουν και άλλο νούμερο εκτός από αυτό που θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσεία? Γιατι στο forum διάβασα οτι σου δίνουν και ένα νούμερο 213...
4) Αυτό που λένε στο site τους για αδιάλειπτη διακόπη ηλεκτρικού ρεύματος τί εννοούν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Vitruvian78
16-09-08, 00:47
Ναί, όπως φαίνεται η τηλεφωνική σου γραμμή θα λειτουργεί μέσω του ρούτερ, γι αυτό πρέπει να το έχεις πάντα στο ρεύμα για να λειτουργεί και το τηλέφωνο σου, και αυτό ενδεχομένως να σημαίνει η αδιάλειπτη χρήση ηλεκτρικού ρεύματος. Ναι, θα σου δώσουνε κι αλλο αριθμό με αριθμοδότηση απο ΧΟΛ. θα μείνεισ χωρίς τηλέφωνο για λίγεσ ώρες την ημέρα τησ ενεργοποίησης.

sfs1979
18-09-08, 21:54
Καλησπέρα σε όλους!! Σήμερα τελικά με συνδέσανε στο δίκτυο της HOL. Έμεινα γύρω στις 5 ώρες χωρίς τηλέφωνο αλλά τελικά κατά το απογευματάκι δούλεψε! Τον εξοπλισμό επίσης δεν μου τον έστειλαν γιατί μου είπαν κάποιο λάθοε έγινε και θα τον στείλουν άμεσα. Πάλι καλά που η τηλεφωνία είναι POTS και το τηλέφωνο δουλεύει τουλάχιστον. Για το ίντερνετ δεν καίγομαι και τόσο πολύ αφού δουλεύει το τηλ μου. Παρατήρησα βέβαια τα εξής προβλήματα. 1) Ενώ όταν με παίρνουν τηλέφωνο δείχνει οτι καλεί κανονικά σε εμένα δεν χτυπάει! Όταν ξαναδοκιμάζουν τότε πιάνει δλδ με την δεύτερη. Αυτο το διαπίστωσα και ο ίδιος με τον κινητό μου. 2) Όταν το τηλέφωνο μου μιλάει και παίρνει κάποιος άλλος του δείχνει ότι χτυπάει κανονικά ενώ εγώ μιλάω. 3) Επειδή ο αδερφός μου σπουδάζει Αγγλία και μιλάμε στο τηλέφωνο συχνά από σήμερα δεν μπορώ να βγάλω γραμμή, δλδ παίρνω το τηλ του και δέιχνει σαν νεκρό! Επίσης όταν με παίρνει αυτός δείχνει κανονικά οτι χτυπάει αλλά σε εμένα δεν χτυπάει το τηλ μου?

Ξέρεις κανείς τι γίνεται? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά!
ΝΑ τους πάρω και να τους βρίσω τι να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Vitruvian78
18-09-08, 22:33
Welcome to Hellas Online! :(

sfs1979
18-09-08, 22:36
Καμία συμβουλή για το πώς μπορώ να κάνω κάτι κανείς?

Σας ευχαριστώ

Vitruvian78
19-09-08, 00:00
Νομίζω θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην τεχνική υποστήρηξη (800 400 13844) και να τους αναφέρεις ό,τι μας είπες. Θα πρέπει να κοιτάξουν το πρόβλημά σου και να το λύσουν.:)

gzoulias
19-09-08, 15:13
...ΝΑ τους πάρω και να τους βρίσω τι να κάνω?...


Νομίζω ότι επηρεαζόμαστε πολύ από ένα κλίμα δυσφορίας που καλλιεργείται εναντίον τον εναλλακτικών παρόχων.

Σίγουρα, είναι λογικό κάποιος που ταλαιπωρείται με κάποιο πρόβλημα για καιρό να αγανακτήσει και ενδεχομένως να βρίσει.

Πιστεύω όμως ότι δεν είναι σωστό να είναι αυτή η πρώτη μας αντίδραση. Όταν παίρνουμε την ΤΥ, καλό είναι να θυμόμαστε ότι στην άλλη άκρη μας απαντάει ένας άνθρωπος, και δεν θα πρέπει να είμαστε τόσο προκατειλημμένοι για την ανεπάρκεια ή την αδιαφορία του. Ας του δώσουμε πρώτα μια ευκαιρία...

@ ADSLgr.com All rights reserved.