PDA

Επιστροφή στο Forum : Level One WBR 3460A δε δουλεύει το auto-detect



valouris
15-09-08, 23:47
Την προηγούμενη φορά που έπρεπε να σετάρω το ρούτερ ήταν σε άλλη τηλεφωνική γραμμή, με σκέτο ondsl kit στο 1mbps. Τώρα σε άλλο τηλέφωνο (κατήργησα την σύνδεση στο άλλο τηλέφωνο) έβαλα φοιτητικό Ondslkit στα 2mbps. Αυτή τη φορά όμως δεν γίνεται το auto-detect (στον setup wizard) και πρέπει να το κάνω μανιουαλυυυυ (για την ακρίβεια δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι είχε γίνει το ωτο-ντιτεκτ και την προηγούμενη φορα, οπότε το θέμα είναι ότι θέλω βοήθεια με το μανιουαλυ). PSTN είχα πάντα.

Είναι στάνταρ οι ρυθμίσεις και μπορείτε να μου τις πείτε από εδώ ή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο; Κατ'αρχάς βάζω με login ή χωρίς, και αν με, βάζω ΡΡΡοΕ ή ΡΡΡοΑ; Αν βάζω χωρίς, βάζω static, dynamic, τι παίζει; Λογικά στατικ γιατί αν θυμάμαι καλά το ondslkit σου δίνει στάτικ. Αν θυμάμαι καλά ήταν με login και ήταν ΡΡΡοΕ, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος. Επίσης πιο μετά που λέε connect behavior kai auto-disconnect time period τι με συμφέρει να βάλω; Πιο κάτω ακόμη λέει για ΙΡ και DNS, τα οποία από μόνο του τα έχει automatic. όμως στην ΙΡ γράφει Automatic(Dynamic), ενώ όπως είπαμε μάλλον στατικ έχω.ι
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

gogos888
17-09-08, 09:06
Έως 2mbit ισχύουν τα παρακάτω:
VPI=8
VCI=35
PPPoA & VC-MUX
Δηλώνεις τα username & password και τα άλλα τα αφήνεις όπως είναι.

valouris
17-09-08, 13:37
Ok φίλε, ευχαριστώ πολύ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.