PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone Double Play Plus με 22,9 ευρω/μηνα



koprodogis
16-09-08, 15:16
Μιας και δεν ασχοληθηκε κανενας μεχρι τωρα και επειδη με ενδιαφερει θα σας δωσω καποιες χρησιμες πιστευω πληροφοριες για τα μυστικα του πακετου που σημερα με ενημερωσαν~!!!
Καταρχας το κυριοτερο- ΔΙΑΚΟΠΗ-
η μαγικη αυτη λεξη θα σας βαλει σε μεγαλους μπελαδες, θα χρειαστει να πληρωσετε αποσβεσεις εξοπλοισμου(και ας λενε δωρο το ρουτερ, τα 57 ευρω εννοουν!!)
θα πρεπει να πληρωσετε τη διαφορα απο την κανονικη τιμη του πακετου που ειναι 35 ευρω, δλδ 35-22,9 για καθε μηνα παραμονης (π.χ. για παραμονη 5 μηνων 12,1*5=60,5 ευρω).
Αντιλαμβανομενοι τα πολλα προβληματα με το ericsson και sagem προτεινουν στον κοσμο να παρει το panasonic Που με εκδοση πιστωτικης παει ή 9 ή 10 ευρω (η πιστωτικη μετα τον πρωτο μηνα μπορει να ακυρωθει).
H πιστωτικη ακυρωνεται μετα τον πρωτο μηνα αλλα μεχρι να γινει ακυρωση πληρωνεται ή στη citybank ή ταχυδρομειο

Αργοτερα θα σας ενημερωσω και για τις αλλες μαυρες τρυπες, οπως τι γινεται αν βγαλω πιστωτικη=παρω επιδοτηση και μετα διακοψω εχοντας διακοψει πρωτα την καρτα πριν τη συνδεση!

Αν μπορουμε να καλεσουμε 5ψηφια νουμερα στυλ 13888 και καποια αλλα που θελω να διευκρινησω
Αν εχετε καποια ερωτηση καντε την για να την ρωτησω με τη σειρα μου

koprodogis
16-09-08, 17:30
Μετα απο επισκεψη σε 2 καταστηματα εμαθα-ο καθενας λεει οτι θελει.
Καταστημα Vodafone στη ναυαρινου, οΚ μην πατε τζαμπα εκει πουλανε μονο κινητα μαλλον γιατι κατα τα αλλα δεν ξερουν και δεν εχουν τπτ να δωσουν.
Μετα μαθαμε καποια αλλα θεματα.

Η πιστωτικη δεν ακυρωνετε πριν το 6μηνο αλλα μπορουμε μετα τον πρωτο μηνα να μεταφερουμε τις πληρωμες στα καταστηματα vodafone.
5ψηφια μπορουμε να καλεσουμε αλλα με χρεωση οπως στον οτε.
Αν θελουμε να διακοψουμε θα πρεπει να πληρωσουμε και για το ρουτερ και για τον τηλεφωνικο εξοπλοισμο και το τελος διακοπης του ιντερνετ που ειναι 45 ευρω, τα 2 πρωτα παιζουν αναλογα τον μηνα διακοπης καθοτι ειναι στυλ αναποσβεστης αξιας(ας επαναλαβω οτι κατα τα αλλα το ρουτερ ειναι δωρο!!!!).
Αυτο με τη διαφορα 35 με 22,9 ευρω πρεπει να το διευκρινησω,
Το βραδακι θα παρω και ενα τηλ στο 13830 αν βρω μια καρτουλα cu γιατι απο σταθερο οτε θα μου παρουν και τα σωβρακα αν εχει μεγαλη αναμονη!

xolloth
16-09-08, 17:38
γιατι δεν βαζειs forthnet να εισαι ησυχοs;

Alex1001
16-09-08, 18:13
ξέχασες να γράψεις που δεν μπορείς να στέλνεις και fax πράγμα πολύ σημαντικό για πολλούς που το χρησιμοποιούν
πάντως ως αναφορά τα 57euro αν επιστρέψεις το router δεν τα πληρώνεις.. αφού αυτό εμενα το ξεκαθάρισαν πως μετά τον 1 χρόνο αν κανεις διακοπή δεν πληρώνεις για τον εξοπλισμό μιλάω για μονο internet βεβαια (που έχω εγώ) αλλα λογικό είναι να ισχύει το ίδιο και στο 2play

πάντως γενικά όλοι αυτοί εμενα προσωπικά μου κάνουν για εταιρίες τις αρπαχτής και είναι λογικό να υπάρχουν πολλά προβλήματα αφού είμαστε ελλάδα και ο κάθε ένας ότι δηλώσει είναι.. αυτοί δηλώνουν τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι και κανένας δεν τους κλείνει μέσα :D
πέρα από την πλακα εγώ δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου για τηλεφωνία αφού δεν μπορούν να βγάλουν σωστούς λογαριασμός μονο για dsl που είναι κάτι συγκεκριμένο..

koprodogis
16-09-08, 20:00
Οσο αναφορα εμενα δε βαζω 4νετ παρολο που εχει το πιο καλο πακετο ειδικα γιαμενα το φοιτητη γιατι στην Ανω τουμπα και γενικα στην τουμπα εχει τα μαυρα χαλια της, και συνδεει σε 2-3 μηνες.
Μια βολτα απο το αντιστοιχο θεμα και θα την απορριψεις και συ με τη μια.
Για την τηλεφωνια της vodafone δε νομιζω οτι εχουμε να πουμε κατι, σαν να εχεις κινητο ειναι, κανενα προβλημα, ε τωρα για κατι χριστουγεννα και πασχα δε τρεχει και τπτ.
Για τον εξοπλοισμο γενικα μετα τον πρωτο χρονο ολα σου ανεικουν κανενα προβλημα για το πριν κλεισεις χρονο εχει πολυ παραμυθι και εκει εστιαζω
Τωρα αν θεωρεις τη vodafone μαγαζακι δικαιωμα σου αλλα πιστευω οτι δεν ειναι και σε θεματα τηλεφωνιας μπορω να πω οτι την θεωρω τοπ στην ελλαδα, σε θεματ ιντερνετ απλα ειναι πρωταρηδες και ελπιζω να μαθουν καινα αγορασουν την hol.
To λογιστηριο τους ΝΑΙ ειναι ας πω ευγενικα μπαχαλο για να μην πω τπτ αλλο, οσο και η ενημερωση πωλητων

ntountou
16-09-08, 21:25
Μετά τον 1ο χρόνο δλδ δεν τίθεται θέμα οικονομικό αν διακόψεις?? σωστά??

για το douple play έχω κι εγώ κάποιες απορίες γιατί με ενδιαφέρει η προσφορά:

α) τι χρεώνεται αν λήξουν τα 1000 λεπτά? χρεώνει σαν σταθερό ΟΤΕ ή πέφτουν οι μονάδες σαν τρελές??

β) μπορεί ο χρήστης να ενημερώνεται για τον εναπομείναντα χρόνο και αν ναι τότε πως και με τι χρέωση??

γ) ο εξοπλισμός για το σταθερό ποιος είναι? και τι γνωρίζουμε για την ποιότητα τους?? στο site δεν αναφέρεται κάτι σχετικό, παρά μόνο για το ενδεχόμενο να δοθεί κάποιο wifi router κι αυτό μέχρι να εξαντληθούν τα αποθέματα...

δ) δλδ αν εξαντληθούν τα wifi router μετά δεν σου δίνουν τπτ????? ούτε για αυτό λέει κάτι στο site..

ε) σημαντικό... φορητότητα αριθμού υπάρχει???


αν μου έρθουν κι άλλα θα επανέρθω.. thanx :)

traderman
16-09-08, 21:29
β)ναι απο το 1284 δωρεαν
ε)ναι υπαρχει

koprodogis
16-09-08, 23:35
προσοχη λιγο για να εχετε μια πιο σωστη αποψη και ειδικα εσυ ntountou που ενδιαφερεσαι.
Καταρχας δε μιλαμε για 22,9 ευρω τελικη τιμη!!! θΑ προσεθεσεις μετα και το τελος κινητης τηλεφωνιας το οποιο ειναι κυμαινομενο αναλογα το υψος του λογαριασμου, ας πουμε εως 30 λογαριασμο ειναι 2 ευρω, τωρα δεν ξερω αν τα 30 ευρω ειναι και μαζι με το ιντερνετ κατι που μαλλον δεν ειναι γιατι ξερω οτι θα σου ερχονται 2 λογαριασμοι, ξεχωριστα ιντερνετ και ξεχωριστα τηλεφωνια.
Τα χιλια λεπτα ειναι μαιμου!!! ειναι 500 προς σταθερα ελλαδα και 500 προς σταθερα εξωτερικου.
ΟΙ χρεωσεις μετα τα 1000 αυτα λεπτα τις βλεπεις εδω (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=3901).
2) αυτο που σου ειπε ο traderman αλλα νομιζω με μυνημα γινεται η ενημερωση απο 1284 αλλιως το κανω paste apo vodafone
"Καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών στο 138301 μπορείτε να ενημερώνεστε ανά πάσα στιγμή για το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας του προγράμματος Vodafone για το Σπίτι.
Η χρέωση της κλήσης στο 13830 είναι 0,1190€/ κλήση από κινητό Vodafone και ψηφιακή σταθερή γραμμή, και 0,1230€/ κλήση από αναλογική σταθερή γραμμή, συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.Σε όλες τις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 19%"
3) Το ρουτερ ειναι το Fritz! Box Fon WLAN 7140 και φυσικα το ξεστοκαρουν και γι αυτο λενε μεχρι εξαντλησεως, η hol που κανει κουμαντο στο ιντερνετ εχει αλλαξει απο καιρο ρουτερ οποτε ακολουθει και η voda.
Για την τηλεφωνια σου παρεχουν δωρεαν το Voice box Sagem RL300 και αν θες απο κει και περα δινει κατι παραπανω και παιρνεις το νεο Panasonic KX-TW500 που θεωρειται μακραν καλυτερο (συμφωνα με voda και οχι απο χρηστες λογο νεοτητας!) το ποσο παραπανω ειναι 44 ευρω μου φαινεται, με εκδοση πιστωτικης γυρο στα 10 ευρω, αν παρεις το απλο δωρεαν σου δινουν και ενα ασυρματο τηλεφωνο και εκει σου προτεινω να παρεις το μακραν καλυτερο Panasonic KX-TG1100 με καποια ελαχιστη χρεωση(κατω απο 10 ευρω)
Μεσα απο το site τα βλεπεις εδω (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1062).
4) Αν τελειωσουν απλα θα δινουν ενσυρματο εξοπλοισμο μετριας ποιοτητας και ισως αποφασιουν να παρατηνουν την προσφορα με νεο ασυρματο ρουτερ, ποιο? δες στην ενοτητα της hol για να μην ψαχνω (ναι ειμαι τεμπελης!)

Οσο για μετα τον πρωτο χρονο κανενα προβλημα και τα κρατας ολα

traderman
16-09-08, 23:47
Τα χιλια λεπτα ειναι μαιμου!!! ειναι 500 προς σταθερα ελλαδα και 500 προς σταθερα εξωτερικου.
Αυτο δεν αληθευει.Μπορεις να κανεις 1000 λεπτα Ελλαδα η 1000 λεπτα μονο σταθερα εξωτερικου.
Η ενημερωση απο 1284 γινεται με κληση και δεν χρεωνεται

koprodogis
17-09-08, 00:40
σε λιγο που θα παρω τηλ θα το διευκρινησω αν και στα παλιοτερα πακετα ισχυει αυτο που λεω και το ξερω απο πειρα.
Τωρα αν το αλλαξαν εχεις δικιο, θα μαθουμε σε λιγο :)

........Auto merged post: koprodogis πρόσθεσε 46 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........

τελικα traderman ειχες δικιο για τα χιλια λεπτα, γινετε αρα ακομα καλυτερο

Patentman
17-09-08, 00:55
Ισχυε στην προηγουμενη προσφορά, δεν ξερω αν ισχυει και τωρα:

1. Νομιζω πως μεχρι να σε συνδεσουν με adsl θα πληρωνεις το κανονικο παγιο (δεν θυμαμαι αν ειναι του double play ή της τηλεφωνιας), μετα (οταν ερθει με το καλο η συνδεση internet) θα εχεις την μειωμενη τιμη.
Τηλεφωνο θα εχεις απο την αρχη, ιντερνετ σε κανενα διμηνο (τουλαχιστον τοσο ηθελαν πριν λιγους μηνες).
Τους δυο αυτους μηνες θα τους πληρωσεις κανονικα...μιας και δεν εχεις παροχη "double play" αλλά double pay στην ουσια.

2. Δεν μου εδιναν το συμβολαιο που θα υπογραψω να το δω πριν ξεκινησουν να περνανε τα στοιχεια μου (και να τα εχουν στην βαση δεδομενων).
Υπαρχει καπου στο site η συμβαση;


Ειχε με 17.5 ευρω πριν κατι μηνες και δεν εβαλα λογω αυτων και ολων των αλλων περιορισμων/αδυναμιων.

traderman
17-09-08, 08:54
Αυτο ειναι και η μεγαλυτερη μαμακια τους.
Δηλαδη πληρωνω μια προσφορα 12 μηνων η οποια ομως αναλογα με τον χρονο ενεργοποιησης του adsl μπορει να ειναι 10-9 η 8 μηνων.
Τωρα το διευκρινιζουν αλλα οταν βγηκε η προσφορα με 17,5 δεν το ελεγαν ουτε και υπηρχε στο συμβολαιο(και αμφιβαλω αν υπαρχει ακομα και στις καινουργιες προσφορες).

koprodogis
17-09-08, 10:17
Aυτο οτι μεχρι να ενεργοποιησουν το dsl πληρωνεις το τηλεφωνο ισχυει και μαλιστα 17,5 ευρω!!!
Το θεμα ειναιοτι γυρο στις 10 μερες θα σου εχουν κοψει το σταθερο του οτε οποτε το καταπινεις αφου δε θα πληρωσεις το παγιο του οτε.
Για μενα το ολο πακετο εχει σαν βασικο μειωνεκτημα την προωρη διακοπη και εκει πρεπει να ειναι καποιος σιγουρος για να μην του βγει παραπανω και απο του οτε.
Διακοπη= μηνες παραμονης x 12,1 ευρω και αναποσβεστης αξια εξοπλοισμου και 45 ευρω τελος διακοπης dsl.
"ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΜΟΥ" KAI ΑΠΑΝΤΑ Η VODAFONE "ΤΑ ΒΛΕΠΩ " ή ολα ή θα μεινουμε με το σωβρακο.Πρωτη φορα ακουω τοσο τρελες απαιτησεις
Τι εγινε παλι εγινε ελκυστικος ο οτε στα ματια μου που απλα σου λεει ελα βρε παιδι μου για 6 μηνακια στο conn-x τελη διακοπης και χαζα δε θελω.
Τωρα ειναι που προσωπικα εχω μπερδευτει τρελα γιατι παιζει καποια στιγμη να κανω διακοπη μετα τους 7 μηνες

ababapanos
17-09-08, 12:04
οταν ειχα κανει μεταφορα απο τον οτε σε φορθνετ 2πλαυ δεν διακοπηκε η adsl ουτε μια μερα... Τωρα αν παω απο οτε se vodafone 2play θα μηνω χωρις ιντερνετ 10-20 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει?

xolloth
17-09-08, 12:26
forthnet και παλι forthnet.

traderman
17-09-08, 15:21
οταν ειχα κανει μεταφορα απο τον οτε σε φορθνετ 2πλαυ δεν διακοπηκε η adsl ουτε μια μερα... Τωρα αν παω απο οτε se vodafone 2play θα μηνω χωρις ιντερνετ 10-20 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει?
Oχι βεβαια.

Alex1001
17-09-08, 19:54
....Για τον εξοπλοισμο γενικα μετα τον πρωτο χρονο ολα σου ανεικουν κανενα προβλημα για το πριν κλεισεις χρονο εχει πολυ παραμυθι και εκει εστιαζω
Τωρα αν θεωρεις τη vodafone μαγαζακι δικαιωμα σου αλλα πιστευω οτι δεν ειναι και σε θεματα τηλεφωνιας μπορω να πω οτι την θεωρω τοπ στην ελλαδα, σε θεματ ιντερνετ απλα ειναι πρωταρηδες και ελπιζω να μαθουν καινα αγορασουν την hol.
To λογιστηριο τους ΝΑΙ ειναι ας πω ευγενικα μπαχαλο για να μην πω τπτ αλλο, οσο και η ενημερωση πωλητων

φιλε δεν θεωρώ την voda κάτι παραπάνω από τους άλλους γιατί δεν μου έχει αποδείξει ότι είναι.. και αν η voda ήθελε να μην είναι μαγαζάκι θα συμπεριφερόταν πιο σοβαρά στον κόσμο που έχει προβλήματα
από λογαριασμούς η κατάσταση είναι χαώδης που είναι ανεπίτρεπτο αν θέλεις να λέγεσαι σοβαρή εταιρία..
αλλα και από service όταν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα θα κανεις μαύρα ματια να δεις τεχνίτη..
anyway ελπίζω με τον καιρό να στρώσουν μπας και δουλέψει και αυτός ο έρμος ανταγωνισμός σωστά σε αυτή τι χωρα :p

named
19-09-08, 17:33
Άραγε δίνεται με νέο αριθμό, χωρίς φορητότητα δηλαδή? Ανενεργός βρόχος με νέα αριθμοδότηση...?

traderman
19-09-08, 18:54
Bεβαιως και δινετε 213******.

koprodogis
19-09-08, 21:06
Μιας και χθες εκανα την νεα αιτηση και πηρα το πακετο να σας ενημερωσω να προσεχετε οσοι ενδιαφερεστε για το αν αυτα που σας δινουν ειναι καινουρια!!!!
Το voicebox sagem που μου δωσανε ηταν μεταχειρισμενο του κερατα, χωρις αυτοκολλητα, χωρις καλωδια, χωρις manual και με ξεχασμενο manual απο ενα ασυματο τηλεφωνο μεσα, εννοειται το πηγα πισω.
Με τη μια αντικατασταση χωρις προβλημα αλλα πηγαν να μου δωσουν παλι ανοιγμενο, ωπα ρε παιδια λεω σας παρακαλω φερτε ενα σφραγισμενο τι ειναι αυτα???

p14767
20-09-08, 09:17
δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα θελω να ρωτησω κατι, για το σταθερο της vodafone που εχω.
στο σπιτι εχω πολυ καλο σημα (εχω και κινητο vodafone χωρις κανενα προβλημα) εχω βαλει το voicebox sagem οσο πιο ψηλα γινεται και κοντα σε παραθυρο, και εχω πολυ καλο σημα.
το προβλημα ειναι οτι αφου μιλησω λιγο αρχιζει να κανει παρασιτα η σε μενα η στο συνομιλητη μου.
αναγκαζομαι να κλεισω και να ξανακαλεσω, στην αρχη ολα καλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια.
εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?
(η τηλεφωνικη συσκευη δεν φταιει γιατι τα ιδια ακριβως κανει και με ενσυρματη τηλεφωνικη συσκευη καλης ποιοτητας που εχω βαλει στη θεση του φορητου sagem που μου εδωσαν)

traderman
20-09-08, 10:28
Η αλαξε το sagem η βαλε την sim σε ενα κινητο για να δεις αν εχεις διαφορα.
Αν στο sagem ''κουμπωσες'' ασυρματο τηλεφωνο τοτε δοκιμασε και με ενα ενσυρματο.

Sadead Neth
20-09-08, 15:51
Είχα βάλει vodafone για το σπίτι πριν ένα χρόνο. Θέλω να βάλω τώρα με την προσφορά αλλά μου λένε πως δεν ισχύει η προσφορά για αναβάθμιση. Τους είπα να το διακόψω και να βάλω σαν να είμαι καινούριος χρήστης και μου είπαν πως έτσι γίνεται αλλά υπάρχει κίνδυνος να χάσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό. Ισχύει κάτι τέτοιο? Μπορεί να τον δώσει η vodafone κάπου αλλού?

traderman
20-09-08, 18:11
Ανοησιες σου λενε γιατι σε οτι αφορα την τηλεφωνια ολα ειναι μια διαδικασια 5 λεπτων(αιτηση διακοπης+αιτηση νεας συνδεσης).Ποτε θα προλαβουν να δωσουν τον αριθμο σου σε αλλο συνδρομητη?
Το μονο αρνητικο ειναι οτι θα μεινεις χωρις ιντερνετ λιγες η πολλες ημερες.
Χωρις τηλεφωνο θα μεινεις λιγωτερο απο 24 ωρες.

koprodogis
21-09-08, 10:14
Δεν ξερω γιατι αλλα δε μ εικανοποιει ο τροπος λειτουργιας της τηλεφωνιας.
Καταλαβαινω θελει μια εξικοιωση απο σταθερο οτε σε τηλεφωνια voda αλλα λιγο η καθυστερηση μεχρι ν παρει το τηλεφωνο, καποια μικροπροβληματα ακομα,...
στην τελικη θα βαλω την sim σε ενα κινητο μεσα και θα το εχω με κανα hands free

Sadead Neth
22-09-08, 17:22
Αφού δεν θέλουν να με εξυπηρετήσουν έβαλα vivodi που είχα και λιγότερα προβλήματα. Χάνουν πελάτες με την τακτική τους. Η vodafone είναι 22,9 το μήνα αλλά αν βάλεις και τα 2 ευρώ (τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας) θα πήγαινε στα 24,9. Στα 2 ευρώ μπαίνει και το ΦΠΑ οπότε 25,5 ευρώ. Αν έχεις κάνει και κανένα τηλεφώνημα παραπάνω και έχεις ξεπεράσει το 30 ευρώ, το τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας είναι 5 ευρώ.

rasta_vrasta
22-09-08, 21:33
Παιδια δεν ξέρω αν ποστάρω σε σωστό thread αλλα έχω μια απορία : Μια καλή μου φίλη εχει βάλει vodafone ΜΟΝΟ σταθερο που πληρώνει 10 η 12 εurο(νομίζω το κλήσεις για σταθερά) αλλα θέλει να βάλει ιντερνετ εκτος vodafone. Απο ότι ξερω μπορεις να βάλεις vodafone σταθερο χωρις να έχεις ήδη γραμμη στον ΟΤΕ (διορθώστε παρακαλώ!!)..μπορει λοιπον να έχει vodafone σταθερο και να βαλει καποιο πακετο ιντερνετ εκτος της vodafone ? (όπως adsl in a box, conn-x κτλ) η πρέπει πρώτα να κάνει αίτηση στον οτε?

(πολλά vodafone σταθερο έχει αυτό το post :) )

Φιλικά..

Alex1001
22-09-08, 21:52
εκτος από vodafone adsl αν βάλει κάτι άλλο θα πληρώσει για full πακέτο.. δεν υπάρχει μεριζόμενη adsl πάνω σε πάροχο..

traderman
22-09-08, 23:27
Mπορει να βαλει ιντερνετ με οποιον παροχο θελει.
Η τηλεφωνια της vodafone δεν εχει καμια σχεση με ενσυρματα δικτυα (χαλκο).Λειτουργει οπως ακριβως το κινητο τηλεφωνο.

nanas
23-09-08, 11:13
αν βάλω τηλέφωνο στην πρίζα θα δουλεύει ή το μόνο που θα παίρνω θα είναι ιντερνετ και ότι κλήση θέλω να κάνω θα γίνεται είται από τη sim είτε από κάποια voip συσκευή που θα έχω συνδέσει στο ρούτερ;

traderman
23-09-08, 14:11
Απο την πριζα παιρνεις ιντερνετ.
Για τηλεφωνο η την sim στο sagem και κουμπωνεις επανω ενα τηλεφωνο ασυρματο η ενσυρματο η βαζεις την sim σε ενα κινητο.

PUNTOCC
26-09-08, 00:18
Μιας και χθες εκανα την νεα αιτηση και πηρα το πακετο να σας ενημερωσω να προσεχετε οσοι ενδιαφερεστε για το αν αυτα που σας δινουν ειναι καινουρια!!!!
Το voicebox sagem που μου δωσανε ηταν μεταχειρισμενο του κερατα, χωρις αυτοκολλητα, χωρις καλωδια, χωρις manual και με ξεχασμενο manual απο ενα ασυματο τηλεφωνο μεσα, εννοειται το πηγα πισω.
Με τη μια αντικατασταση χωρις προβλημα αλλα πηγαν να μου δωσουν παλι ανοιγμενο, ωπα ρε παιδια λεω σας παρακαλω φερτε ενα σφραγισμενο τι ειναι αυτα???

προχθες παρελαβα και εγω και μολις τα ανοιξα!!!το voice box τα ιδια!!!επιστροφη απο αλλον!!μηπως πηρα το δικο σου??:lol::lol:
παω αυριο για μανουρα!!:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

koprodogis
26-09-08, 16:49
Θεωρω ξεφτιλα αυτο το πραμα που κανουν.
Και στην τελικη μπορουσαν να το κανουν πιο κομψα απλα τυλιγοντας καλα τα καλωδια, καθαριζοντας φορτιστη και voicebox και βαζοντας νεα manual.
Αλλα μαλλον δε μπορουν ουτε αυτο να κανουν και μας τρεχουν.
Πραγματικα ηθελα να ξερω υπαρχει κοσμος που τα κραταει οταν τα βλεπει ετσι χρησημοποιημενα????
Απορω με τα ρουτερακια πως και δεν κανουν και εκει καμια μακακια.
Να τονισω οτι σε αυτα τα sagem για εναν περιεργο λογο πεθαινουν τα τροφοδοτικα τους οποτε PUNTOCC και σε οποιον αλλο τυχει πραξτε αναλογα (και οποιος καταλαβε καταλαβε:whistle:).
Μανουρα δε θα χρειαστει θα στο αλλαξουν αμεσως απλα πες να σου φερει σφραγισμενο και τσεκαρε το εκει επι τοπου

pavsta
11-10-08, 18:27
καλησπέρα...εκανα σημερα συνδεση voda double play plus στην Λάρισα(11/10/08) ενω παράλληλα είμαι στον τελευταίο μήνα forthnet(λήγει 5/11/08) double play και εχω τις εξής αποριες αν μπορείτε να με βοηθήσετε...
α)Πόσο καιρό 8α μείνω χωρίς internet?
β)το jetspeed 520 αν ειναι καλό?
γ)μου είπαν απο το πλαίσιο ότι 8α μου παραδώσουν τον ασύρματο εξοπλισμό σε 2 βδομάδες...και οτι 8α κρατήσω και τον ενσύρματο...μου φαίνεται too good to be true αλλα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια μάυρη τρυπα???
δ)έχουμε καμία ιδέα τι ασύρματο εξοπλισμό 8α δώσουν??καλύτερο ή χειρότερο απο τον προηγούμενο??
Εχω ανησυχήσει αρκετα με την αλλαγη παρόχου γτ απο την forthnet δεν ειχα καποιο πρόβλημα πέραν το οτι αργησα να συνδεθώ,απλά αλλάζω για οικονομικούς λόγους...ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

koprodogis
13-10-08, 00:44
Παμε ενα ενα, χωρις ιντερνετ δε θα μεινεις πανω απο μερικες ωρες.
Το συγκεκριμενο ρουτερακι ειναι μετριο εως καλο και για τα βασικα ειναι μια χαρα απο προσωπικη εμειρια αλλα μεχρι εκει.
Δεν καταλαβαινω γιατι εκανες τη συνδεση σε καταστημα Πλαισιο? Μαλλον κακη κινηση μιας και δε δινουν και κανα δωρακι, για τον εξοπλοισμο η vodafone στην προσφορα της λεει δωρο το ασυρματο Fritzbox! 7140 που ειναι παρα πολυ καλο ρουτερακι και παρα πολυ μεγαλη παραμετροποιηση το τι θα σου δωσει το πλαισιο δεν ξερω και αυτο το λεω επειδη δεν ξερω αν ακολουθει την τακτικη της vodafone.Αν ναι που ειναι το πιο πιθανο θα σου δωσει το παραπανω ρουτερακι αλλιως δε θα σου δωσει τπτ αλλο εκτος απο αυτο που πηρες.
Παραπανω σου ανεφερα οτι εκανες λαθος που πηγες πλαισιο και αυτο σε περιπτωση που παει κατι στραβα, πχ αργουν να σε συνδεσουν, τοτε δυστυχως το μπαχαλο σε οργανωση και ενημερωση της vodaofne θα φανει στο μεγαλειο του.

pavsta
13-10-08, 16:18
Πήγα σε 4 καταστήματα vodafone(4 ειναι όλα κ όλα στην Λάρισα) αλλα κανένα δεν είχε ούτε τηλέφωνο ούτε ασύρματο εξοπλισμό και ετσι δεν μπορούσαν να μου περάσουν την προσφορά...έτσι και στα 4 μου πρότειναν να πάω την επομενη βδομάδα και να μου δώσουν μονο τον ενσύρματο εξοπλισμό ενώ στο πλαίσιο μου είπαν ότι θα μου δώσουν τον ενσύρματο αρχικά και μετά από 2weeks τον ασύρματο που θα στείλει η vodafone στο πλαίσιο...ευχαριστώ πολύ για την γρηγορη απάντηση...αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να μην μείνω χωρίς internet

koprodogis
13-10-08, 22:21
Παρε αν θες ενα τηλεφωνο και ρωτησε το αυτο στη voda, στην αιτηση αναγραφετε ο σειριακος αριθμος του ρουτερ και παλιοτερα ειχα μπλεξει.Και ηθελαν να γινει νεο συμβολαιο οποτε φτου και απο την αρχη.
Χωρις νετ δε θα μεινεις παντως.
Καλα στη λαρισα ολοι στη Voda πηγαν? μωρε μπραβο

Aias
15-10-08, 07:25
Το συγκεκριμενο πακετο ειναι πολυ καλη προσφορα,το μονο τρωτο ειναι οτι πληρωνεις 22 ευρω ακομα και χωρις internet.Δηλαδη πληρωνεις 22 ευρω μεχρι να ενεργοποιηθει το internet μεσα σε 2 μηνες (full inactive) ή 1 μηνα (full active)

igna
15-10-08, 10:29
Το συγκεκριμενο πακετο ειναι πολυ καλη προσφορα,το μονο τρωτο ειναι οτι πληρωνεις 22 ευρω ακομα και χωρις internet.Δηλαδη πληρωνεις 22 ευρω μεχρι να ενεργοποιηθει το internet μεσα σε 2 μηνες (full inactive) ή 1 μηνα (full active)

έτσι και αλλιώς το ιντερνετ 5 ευρώ το κοστολογούν. :whistle:
και πάλι καλά να λες... στην παλαιότερη προσφορά του Μαΐου μέχρι την ενεργοποίηση του ιντερνετ πλήρωνες 30+ ευρώ και μόνο μετά από πολλά τηλεφωνήματα και έγγραφη αμφισβήτηση λογαριασμού ίσως να έστελναν πιστωτικό. :worthy:
Και στη δική μου περίπτωση η σύνδεση έγινε μετά από 4,5 μήνες και μόνο μετά από νέα αίτηση (ο ΟΤΕ παρέδωσε τη σύνδεση μέσα σε 10 μέρες αλλά λίγα χιλιόμετρα πιο μακριά από ότι έπρεπε και τα ξεφτέρια της voda έκαναν τηλεφωνικό troubleshouting :lol: και κάθε φορά έστελναν βλάβη στον ΟΤΕ)...

Aias
15-10-08, 19:43
έτσι και αλλιώς το ιντερνετ 5 ευρώ το κοστολογούν. :whistle:
και πάλι καλά να λες... στην παλαιότερη προσφορά του Μαΐου μέχρι την ενεργοποίηση του ιντερνετ πλήρωνες 30+ ευρώ και μόνο μετά από πολλά τηλεφωνήματα και έγγραφη αμφισβήτηση λογαριασμού ίσως να έστελναν πιστωτικό. :worthy:
Και στη δική μου περίπτωση η σύνδεση έγινε μετά από 4,5 μήνες και μόνο μετά από νέα αίτηση (ο ΟΤΕ παρέδωσε τη σύνδεση μέσα σε 10 μέρες αλλά λίγα χιλιόμετρα πιο μακριά από ότι έπρεπε και τα ξεφτέρια της voda έκαναν τηλεφωνικό troubleshouting :lol: και κάθε φορά έστελναν βλάβη στον ΟΤΕ)...

μαλλον ειχε μπει λαθος διευθυνση και πηγε καινουργια αιτηση απο την αρχη.

ilianna
16-10-08, 00:21
Η VODAFONE ΟΛΟ ΠΟΝΗΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ.ΕΙΧΑ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ VODAFONE ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΑΝΕ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΘΕ 27 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΕΩΝΑΝΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΘΕΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΗΝΑ.ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΗΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΟΘΩΡΘΕΙ.ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ.ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ.:hmm:

gkarak
17-10-08, 12:03
Σκέφτομαι να πάρω το VF Double play plus για τη μητέρα μου στην αθήνα. Είδα ότι
για "σταθερό τηλέφωνο" δίνουν το Panasonic KX-TW500. Το έχει πάρει κανείς?

Απο προβλήματα τι λέει γιατι έχω διαβάσει τα χειρότερα για τοο Sagem RL-300...

@ ADSLgr.com All rights reserved.