PDA

Επιστροφή στο Forum : Lagspikes και χαμηλές ταχύτητες: Θέμα της Tellas ή έχει αρχίσει να τα παίζει το modem?



Neo_Daywalker
16-09-08, 23:04
Αν και το δεύτερο σκέλος της ερώτησής μου μπορεί να είναι και λίγο παρατραβηγμένο, δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ πιά. Εδώ και 2 μέρες έχω μυστήρια lagspikes στο World of Warcraft και σπασμωδικές ταχύτητες στο browsing και στα downloads (την στιγμή που πρίν και εδώ για πολύ καιρό, όλα δουλεύανε άψογα). Ξέροντας ότι η Tellas έχει άκρως προβληματικούς DNS servers (62.169.194.17-18 αν δεν κάνω λάθος) χρησιμοποίησα για λίγο καιρό και το Treewalk DNS με καλά αποτελέσματα αλλά και πάλι απο χθές, ούτε αυτό βοηθά την κατάσταση (οπότε και το απεγκατέστησα). Δοκίμασα το modem (Speedstream 4200) και σε 2 διαφορετικές κάρτες δικτύου στον υπολογιστή μου με τις ίδιες ρυθμίσεις και στις δύο και πάλι τζίφος. Επανεκιννήσεις του modem, επίσης δεν λύνουν το πρόβλημα. Η Tellas μας κάνει νούμερα όπως πάντα, ή να δοκιμάσω και άλλο modem και να δώ? (ρωτάω για να μην πάω και δίνω λεφτά αδίκως για καινούργια συσκευή)

Καμιά συμβουλή λοιπόν ωρε παίδες? Ευχαριστώ προκαταβολικά...

rstone
16-09-08, 23:37
Επιβεβαιώνω και εγώ.
Τις δύο-τρείς τελευταίες μέρες σέρνεται!

leoman
16-09-08, 23:52
Η Tellas μας κάνει νούμερα όπως πάντα:down::down::down:

aragorncb600
17-09-08, 00:16
ναι σερνετε εδω και τρεις ημερες,παρολου που εγω εχω βαλει τους open dns αργουν υπερβολικα μερικες σελιδες να ανοιξουν.

MyLord
17-09-08, 02:03
Παιδιά δεν πάει άλλο αυτό το πράμα...
Καλά καλά δεν προλάβαμε να συνέλθουμε από το προιγούμενο σούρσημο κι αρχήσαμε πάλι νέο?
Αίσχος, που είναι η tellas που ξέραμε? Μια μεγάλη αποτυχία έχει καταντήσει και τίποτα άλλο.
Μόνο κόφτες και όρια ξέρει να βάζει, σε αυτόν τον τομέα τα πάει μια χαρά, οφείλω να το παραδεχτώ!

leoman
17-09-08, 09:08
Παιδιά δεν πάει άλλο αυτό το πράμα...
Καλά καλά δεν προλάβαμε να συνέλθουμε από το προιγούμενο σούρσημο κι αρχήσαμε πάλι νέο?
Αίσχος, που είναι η tellas που ξέραμε? Μια μεγάλη αποτυχία έχει καταντήσει και τίποτα άλλο.
Μόνο κόφτες και όρια ξέρει να βάζει, σε αυτόν τον τομέα τα πάει μια χαρά, οφείλω να το παραδεχτώ!
+100 :down:ΑΙΣΧΟΣ:down::down::down::rtfm:

ambientc
17-09-08, 14:55
Και σε μένα τις τελευταίες μέρες σέρνεται.
Δείτε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2331956&postcount=84)

avanish
23-09-08, 17:26
Και σε μενα ρε παιδιά. Έλεος δλδ. Έχω εδώ και μερικές εβδομάδες το lag στο warcraft είναι απίστευτο. Δεν ήταν έτσι όταν πρωτοεβαλα tellas. Ξέρει κανείς τι φταίει?

@ ADSLgr.com All rights reserved.