PDA

Επιστροφή στο Forum : να φυγω απο τον οτε?



maria_kar
17-09-08, 19:05
έχω 1μιση χρόνο conn-x με άπειρα προβλήματα, ζω σε επαρχία και εφτασε πρωτη η hol εδω με ιδιόκτητο δικτυο. το θέμα ειναι οτι το χειμωνα χαλει η συνδεση μου και η τεχνικη υπηρεσία του οτε ειναι μονο για να σου κανουν τα νευρα κροσια. να παω στη hol η θα περασω κι εκει τα ιδια?
:hmm::hmm:

stefkon
17-09-08, 19:31
έχω 1μιση χρόνο conn-x με άπειρα προβλήματα, ζω σε επαρχία και εφτασε πρωτη η hol εδω με ιδιόκτητο δικτυο. το θέμα ειναι οτι το χειμωνα χαλει η συνδεση μου και η τεχνικη υπηρεσία του οτε ειναι μονο για να σου κανουν τα νευρα κροσια. να παω στη hol η θα περασω κι εκει τα ιδια?
:hmm::hmm:

Άσε να βάλει κάποιος άλλος στην περιοχή σου hol και μετά κάνε ότι είναι να κάνεις ανάλογα με το αν έχει ή όχι προβλήματα μαζί της.

21century
17-09-08, 19:52
Ισως τα προβλήματα είναι τα ίδια και απράλλαχτα οπότε ρώτησε όσους έχουν άλλες συνδέσεις στην περιοχή σου. Δεν μας αναφέρεις φίλη μας σε ποια περιοχή βρίσκεσαι και φυσικά την ταχύτητα που έχεις..

logosof
17-09-08, 21:35
Τι προβλήματα είχες με το conn-x και τι σου απάντησαν οι τεχνικοί του ΟΤΕ;

maria_kar
18-09-08, 11:12
ευχαριστω πρωτα απο ολα για τον κοπο που κανατε να μου απαντησετε. καθως δν εμενα μονιμα μεχρι προσφατως ειχα 800αρα η οποια ενω το modem μου εδειχνε οτι εχω ιντερνετ εγω δν μπορουσα να ανοιξω ουτε μια απλη σελιδα.. αρχικα οταν ειχα παρει να δηλωσω τη βλαβη μου ειχαν πει οτιι χανοντε πακετα. απο εκει και περα οσες φορες μιλησα με τον οτε εβγαλαν το συμπερασμα ειχε προβλημα το pc μου (ενω το δοκιμασα σε 2 pc), τα καλωδια μου, το σταθερο μου.. πηρα φιλτρα εκανα οτι γενικως μπορουσα εγω αλλα αλλαγη δν ειδα.. πολλες φορες ανοιγα καμια σελιδα αλλα μολις εκανα το λα8ος αν ανοιξω δευτερη επεφτε η συνδεση μου με αποτελεσμα να πληρωνω 6 μηνες (μη πω και παραπανω) τζαμπα το internet. ο τεχνικος του οτε εκανε μια φορα τον κοπο να ερ8ει εδω αλλα βρηκε τη μαμα μου και επειδη ετυχε εκεινη τη φορα να λειτουργει το internet εφυγε αμεσως χωρις να κανει τπτ.. απο εκει και περα οσες φορες προσπα8ησα να τον ξαναφερω καταληγαν σε καυγα γτ μου ελεγε οτι 8α περασει τις επομενες μερες καποια στιγμη χωρις να μπορει να μου πει ποτε περιπου με αποτελεσμα να μην με πετυχενει ποτε στο σπιτι οποτε ερχοταν... αν ερχοταν βεβαια.
Για modem εχω το philips wireless royter. Σκοπος μου δν ειναι να εχω την τρελη ταχυτητα ζω σε χωριο εξω απο τη Λαρισα, αλλα η hol μου δινει με πολυ λιγοτερα χρηματα 24αρα ταχυτητα και το σταθερο με πολυ λιγοτερα παγια..
οσο για το να περιμενω να βαλει καποιος αλλος στην περιοχη μου.. λιγο χλωμο το κοβω... δν ειναι πολλοι της ηλικιας μου εδω..

logosof
18-09-08, 13:39
Δοκίμασες με άλλο router;
Γράψε μας επίσης, από το μενού του router, τα χαρακτηριστικά που αναφέρει (attenuation, snr, στα πόσα κλειδώνει).

@ ADSLgr.com All rights reserved.