PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπάρχει καποιος που είναι ικανοποιημένος απο Ηοl τελικά



Σελίδες : [1] 2

tomaik
18-09-08, 03:22
Οπως λέει και ο τίτλος καποιος που να μην έχει προβλήματα και να είναι ευχαριστημένος :p

MNP-10
18-09-08, 05:31
Απο εσωτερικη δημοσκοπηση (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1683617) περυσι - με οτι ακριβεια μπορει να εχει σημερα:

Ποια ειναι η γνωμη σας για τη HOL?
Η HOL ειναι ΑΣΤΕΡΙ 21 12,07%
Ενταξει μωρε, καλη ειναι. 45 25,86%
Για τα λεφτα που πληρωνω, τρωγεται. 33 18,97%
Δε την παλευει. 25 14,37%
Δε τη παλευει - με τιποτα ομως. 29 16,67%
Πλακα με κανεις? Ακομα δεν εχω καταφερει να συνδεθω! 21 12,07%

Επισης δες και αυτο (http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=212688)..

Minas1000
18-09-08, 07:10
Ναι εγω ειμαι ευχαριστημενος,τραβαει στην ανηφορα δεν καιει,παει με 1000 και αν ποτε την αλλαζα παλι την ιδια θα 'παιρνα.
Εσυ τι προβλημα εχεις και δεν εισαι?
Μηπως δεν σου σηκωνεται (η συνδεση μη παρεξηγηθουμε...) η μηπως τον παιρνεις (τον τεχνικο τηλεφωνο,μη παρεξηγηθουμε και παλι...) και δεν πιανεις γραμμη ;

gzoulias
18-09-08, 11:05
Πάντως εγώ είμαι ευχαριστημένος.

Όλα είναι καλά τους 5 περίπου μήνες που συνδέομαι με αυτούς.

and64
18-09-08, 11:37
Εγώ δεν θα πω οτι είναι η hol είναι τέλεια (υπάρχουν κάποιοι αποσυγχρονισμοί πχ) αλλά γενικώς είμαι ευχαριστημένος: συγχρονίζω κάτι παραπάνω από 13 mbit, έχω 2 γραμμές και παρά το voip η ποιότητά της συνομιλίας είναι πολύ καλή, μιλάω Αμερική, Αγγλία κλπ που έχω φίλους και συγγενείς οπότε δεν υπάρχει κάτι που να με χαλάει ιδιαίτερα...:)

Να πέρναγε και η κλήση από την μια γραμμή στην άλλη στο fritz και τι στον κόσμο:whistle:

aligatoras
18-09-08, 12:31
Εγώ την έχω σχεδόν δυο χρόνια και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Απέχω σχεδόν 2 χιλιόμετρα από το κέντρο τους και συγχρονίζω από 10 - 14 με 1 ανέβασμα.

Μπορώ να πω ότι πέρα από τα αρχικά προβλήματα που είχα τώρα δεν την αλλάζω με τίποτα.

Επίσης είμαι πιλοτικός χρήστης του iptv και μπορώ να πω ότι θα αλλάξει πολλά πράγματα στον τρόπο που βλέπουμε τηλεόραση στην Ελλάδα μέχρι σήμερα. Είναι πραγματικά πολύ καλή.

guzel
18-09-08, 12:35
η χολ ειναι αστερι:oneup:

........Auto merged post: guzel πρόσθεσε 1 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα αργότερα ........

aligatoras αν μπορεις ανεβασε καμια φοτο απο τον εξοπλισμο του iptv κ πες μας για περιεχομενο

aligatoras
18-09-08, 13:36
η χολ ειναι αστερι:oneup:

........Auto merged post: guzel πρόσθεσε 1 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα αργότερα ........

aligatoras αν μπορεις ανεβασε καμια φοτο απο τον εξοπλισμο του iptv κ πες μας για περιεχομενο

Δεσμεύομαι για πλήρες review την πρώτη μέρα που η υπηρεσία θα είναι διαθέσιμη. Αυτό που μπορώ να σας πω μέχρι τώρα είναι ότι δεν θα πιστεύετε στα μάτια σας. Δεν θέλω να υπερβάλω αλλά ούτε και να κάνω διαφήμιση, γενικά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός αλλά πραγματικά θα είναι πολύ καλή υπηρεσία.

gkandir
18-09-08, 13:40
Μια χαρά πάει και σε μένα.

jaggelo
18-09-08, 16:51
Κανένα πρόβλημα με single-play :)

baskon
18-09-08, 18:39
Εγω έχω vodafone αλλά το ίδιο ειναι.
Οι ταχυτητες είναι παντα στο τερμα 1.5 mb/s + και δεν εχω κανενα προβλημα.Αυτη τη στιγμη που μιλαμε το ρουτερ ειναι online χωρις αποσυγχρονισμο 15 μέρες. Απτο ρουτερ DSL-Link Uptime : 14 days, 10:17:01
:rofl:
Επισης στην ιδια περιοχη με μενα ο θειος μου πιανει ακομα καλυτερες ταχυτητες λόγω μικροτερης αποστασης απτο dslam.
Τελικά το παν ειναι η περιοχη και η αποσταση αποτι φαινεται..
Αστερι απο μενα παντως οσον αφορα το Ιντερνετ.Για τηλεφωνια δε ξερω τι παιζει.

tommygun
18-09-08, 18:55
Εγώ δεν θα πω οτι είναι η hol είναι τέλεια (υπάρχουν κάποιοι αποσυγχρονισμοί πχ) αλλά γενικώς είμαι ευχαριστημένος: συγχρονίζω κάτι παραπάνω από 13 mbit, έχω 2 γραμμές και παρά το voip η ποιότητά της συνομιλίας είναι πολύ καλή, μιλάω Αμερική, Αγγλία κλπ που έχω φίλους και συγγενείς οπότε δεν υπάρχει κάτι που να με χαλάει ιδιαίτερα...:)

Να πέρναγε και η κλήση από την μια γραμμή στην άλλη στο fritz και τι στον κόσμο:whistle:

πως γινεται να εχεις 2 γραμμες (δηλ το παλιο πακετο) και δωρεαν διεθνη τηλεφωνα που τα εδωσε με το νεο πακετο με τη μια μονο γραμμη?

Θα με ενδιεφεραν και μενα τα διεθνη, αλλα δε θελω να χασω τη 2η γραμμη που εχω.

testos
18-09-08, 20:02
Οπως λέει και ο τίτλος καποιος που να μην έχει προβλήματα και να είναι ευχαριστημένος :p

Αστεία αστεία... κι ενώ ξεκίνησα τη συνδρομη μου στη hol με μεγάλο μπλέξιμο... απροειδοποίητη διακοπή του προηγούμενου παρόχου και 3-4 μέρες χωρίς ίντερνετ/χωρίς καμιά πληροφόρηση... ασυννενοησία... εκνευρισμό...

Στη συνέχεια και για ένα 8μηνο που είμαι συνδρομητής της (στο ίντερνετ μόνο με hi-box 24mb) είμαι "εφησυχασμένος". Στις 240 μέρες σύνδεσης, μόνο 3 μέρες δεν είχα σύνδεση . Η δε ταχύτητα d/l κυμαίνεται από 14 ως 18-19 mb.

Σε σύγκριση με τη ποιότητα σύνδεσης σε NET1 και ConnX (και σημαντικότατα προβλήματα λογαριασμών στη δεύτερη) , μου φαίνεται ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (!!!!)

Σίγουρα κάθε περίπτωση σύνδεσης είναι μοναδική... αλλάζουν οι συνθήκες κάθε σύνδεσης ... κάθε κέντρου κλπ..

Όμως πριν καιρό τα είχα πάρει στο κρανίο με τη νετ1 και με την ποιότητα παροχής της υπηρεσίας της που δοκίμασα (όσο τη δοκίμασα), στην ίδια τηλεφωνική γραμμή με τον τωρινό πάροχό μου (ίδιος χαλκός), όσο και με τις δικαιολoγίες της στη γραπτή της απάντηση προς το Συνήγορο του Καταναλωτή. Τα ρίχνουν στο μεγάλο πάροχο της αγοράς, ο μεγάλος πάροχος στους μικρούς. Κι άντε εσύ να ξεμπλέξεις.

Στη περίπτωση του πιο μεγάλου πάροχου, δεν υπάρχει τόσο πρόβλημα ποιότητας, όσο πρόβλημα λογαριασμών. Ενσωματώνοντας τηλεφωνικό και ιντερνετικό λογαριασμό, φουσκώνουν ασύστολα... κι αν δεν πληρώσεις τα αδικαιολόγητα χρέη της ιντερνετικής σύνδεσης, σιου κόβουν και το τηλέφωνο. Και μέχρι να βγάλεις άκρη με τις αδικαιολόγητες χρεώσεις, να δικαιωθείς, περνάει χρόνος!

and64
18-09-08, 22:35
πως γινεται να εχεις 2 γραμμες (δηλ το παλιο πακετο) και δωρεαν διεθνη τηλεφωνα που τα εδωσε με το νεο πακετο με τη μια μονο γραμμη?

Θα με ενδιεφεραν και μενα τα διεθνη, αλλα δε θελω να χασω τη 2η γραμμη που εχω.

Κανονικά!!! Και το εχω δοκιμάσει και στις 2 γραμμές και δουλεύει άψογα! :cool:

Ποιός σου είπε οτι χάνεις το 213; Μόνο αν το κάνεις pots...;)

tommygun
19-09-08, 00:02
μου ειπαν οτι για να παω στο νεο πακετο με τα διεθνη και τα 60' σε κινητα, πρεπει να γινει pots η γραμμη.

and64
19-09-08, 00:39
μου ειπαν οτι για να παω στο νεο πακετο με τα διεθνη και τα 60' σε κινητα, πρεπει να γινει pots η γραμμη.

Εγώ πάλι ρώτησα στη hol είχα πάει στα γραφεία για κάτι διαφορές με τα λογιστήρια κλπ, με διαβεβαίωσαν οτι το 213 δεν θα πειραχθεί (όπως και έγινε άλλωστε) και έκανα την αίτηση. Το ωραίο είναι δε, οτι Αμερική παίρνεις και σε κινητά τσάμπα!!!

Για του λόγου το αληθές δες και ενα screenshot από την ανάλυση κλήσεων που έχει κλήσεις σε κινητά και Αμερική και από τις δυο γραμμές. Τα διάφορα νούμερα έχουν αφαιρεθεί...;)
44186

akilleas
19-09-08, 10:39
Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Βρίσκομαι περίπου 2χλμ από το DSLAM της περιοχής μου και συγχρονίζω πάντα 15-16μβ!!!
Η VOIP τηλεφωνία είναι ποιοτικά πάρα πολύ καλή και ή λέξη 'αποσυγχρονισμός' δεν ξέρω τι σημαίνει.
Τώρα τι θα γίνει σε περίπτωση βλάβης, δεν θέλω να το σκέφτομαι....

gzoulias
19-09-08, 14:55
μου ειπαν οτι για να παω στο νεο πακετο με τα διεθνη και τα 60' σε κινητα, πρεπει να γινει pots η γραμμη.

Όχι, δεν ισχύει αυτό

Alexandrerg
19-09-08, 15:51
σχεδον 7 μηνες και κανενα προβλημα (ισως λιγο μετρια ποιοτητα ομιλιας, που κι αυτη βελτιωθηκε απτο μαυρο χαλι στην αρχη). Φτου φτου φτου....

HarryV
19-09-08, 17:27
Οπως λέει και ο τίτλος καποιος που να μην έχει προβλήματα και να είναι ευχαριστημένος :p

Kι άλλος ευχαριστημένος

Michael30
19-09-08, 21:02
Καλησπέρα σας.
Εϊμαι περίπου 1 χρόνο με single play και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος (εκτός του χρόνου ενεργοποίησης που κράτησε 3 μήνες).

Επίσης, ο πατέρας μου με double play (voip) δεν έχει κανένα πρόβλημα τους τελευταίους 10 μήνες που το έχει. Πριν από 1.5 μήνα άλλαξε και το πρόγραμμα συμπεριλαμβάνοντας στις δωρεάν κλήσεις τις διεθνείς και τα 60' σε κινητά χωρίς να τον γυρίσουν σε pots.

Ο λόγος που δεν είχα βάλει εγώ double play ήταν η ύπαρξη συναγερμού, διότι δεν ήμουν σίγουρος ότι θα δούλευε (έδινε μόνο voip). Τώρα το σκέφτομαι που δίνει pots...

Musikwissenschaftler
19-09-08, 21:17
Σαν να μου φαίνεται ότι έχουμε αρχίσει να μαζευόμαστε πολλοί ευχαριστημένοι εδώ μέσα! Η δική μου εμπειρία είναι σε γενικές γραμμές άκρως ικανοποιητική: είμαι συνδρομητής κάπου 9 μήνες τώρα, το μεν διαδίκτυο λειτουργεί άψογα, η δε τηλεφωνία επίσης! Στο προαναφερόμενο διάστημα είχα δύο διακοπές που διήρκεσαν έως 8 ώρες η κάθε μία και τρεις ή τέσσερεις άλλες βλάβες που απεκαταστάθησαν εντός 2-3 ωρών. Ειδικά δε το καλοκαίρι, χρειάσθηκε να παρέλθουν δύο ολόκληροι μήνες προτού λάβει χώραν ένας στιγμιαίος αποσυγχρονισμός! Δεν έχω εμπειρία από άλλους παρόχους, αλλά τώρα πληρώνω περίπου τα ίδια χρήματα που έδινα παλαιότερα σε λογαριασμούς του ΟΤΕ και έχω επιπλέον ευρυζωνικό δίκτυο και απεριόριστη τηλεφωνία (ενώ κάποτε θυμάμαι ότι απέφευγα να κάνω τηλεφωνήματα ή μιλούσα πολύ λίγο). Πώς να μην είμαι λοιπόν ικανοποιημένος; Αρκεί μονάχα να μην το «γουρσουζεύσουμε» το πράγμα...

constantinos_p
20-09-08, 12:03
+1 στους ικανοποιημένους. Έχω dp με δύο γραμμές εδώ και έναν χρόνο. Το internet πυροβολάει ή δε τηλεφωνία έχω την αίσθηση ότι είναι καλύτερη από ΟΤΕ. Προβλήματα ουδέν.

dleyteris
20-09-08, 12:59
Καλη σας ημερα

Και εγω ειμαι ευχαριστημενος στα 18620 στις 23.5 μερες (connected since 564 hours 41 minutes 38 seconds) και παει πολυ καλα! δεν εχω κανενα προβλημα

otig
20-09-08, 13:27
Είπα να μπώ και εγώ στο club των ευχαριστημένων της HOL μιας και είμαι συνδρομητής στην εταιρεία εδώ και δύο χρόνια ως single και μετά ως double play.

Kανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν μου έχει σημειωθεί και αναμένω αγωνιωδώς την IPTV πλατφόρμα!

Lupus
20-09-08, 13:34
Εγω με το internet ειμαι ικανοποιημενος.

Με τη δε τηλεφωνια οχι.

Χαμηλη ποιοτητα ηχου (α ρε voip!) και επισης οσοι με παιρνουν τηλεφωνο μου εχουν κανει παραπονα οτι μια στις δυο δεν μπορουν να πιασουν γραμμη.

gzoulias
20-09-08, 18:44
Μήπως θα πρέπει να αλλάξουμε τον τίτλο του thread τελικά; :p

dikal
20-09-08, 18:59
Όχι, έτσι είναι πιο ελκυστικός :p

gadg3takias
21-09-08, 01:30
Και εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα με HOL (εκτός ίσως από τους λογαριασμούς που αλλά σου λένε ότι πρέπει να πληρώσεις και άλλα πληρώνεις, πχ τον προηγούμενο μήνα ήρθε λογαριασμός 6 ευρώ !!!)



Να πέρναγε και η κλήση από την μια γραμμή στην άλλη στο fritz και τι στον κόσμο:whistle:
Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται; :)

and64
21-09-08, 01:56
Και εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα με HOL (εκτός ίσως από τους λογαριασμούς που αλλά σου λένε ότι πρέπει να πληρώσεις και άλλα πληρώνεις, πχ τον προηγούμενο μήνα ήρθε λογαριασμός 6 ευρώ !!!)


Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται; :)

Στο δικο μου τουλάχιστον δεν το έχω καταφέρει (φοράει το .49 firmware):evil:

Μπορώ να καλέσω σαν intercom από την μια γραμμή την άλλη και να μιλάω κανονικά όταν δεν μιλάει καμια γραμμή από τις 2, αλλά οταν μια κλήση είναι σε εξέλιξη δεν μου την περνάει στην αλλη αφού δώσω την εντολή (πχ R και 2 για να περάσει κλήση από το fon1 στο fon2):what:

Έχεις κάτι να προτείνεις;

gvala
21-09-08, 08:59
Τέσσερα χρόνια Internet (ΑΡΥΣ, shared LLU) κανένα πρόβλημα! Πλέον, εδώ και 5 μήνες σε double play, το μόνο πρόβλημα ήταν θόρυβος στη μία γραμμά, λύθηκε. Συγχρονισμός στα 14Mbps χωρίς αποσυνδέσεις.

Έπεισα και τη μάνα μου και έβαλε Double play (της έτυχε POTS). Κανένα πρόβλημα.

Το πρότεινα στη πρώην συζυγό μου. Πολλά προβλήματα στην αρχή, με συνεχείς αποσυνδέσεις και συνεχώς χωρίς τηλέφωνο. Όταν σαν USERID στο Netfaster χρησιμοποιήθηκε το alias και όχι δεκαψήφιος αριθμός, έπαιξε σωστά. Απο τότε (εδώ και ένα μήνα) δεν υπάρχουν καθόλου προβλήματα.

Τρία στα τρία πλέον!

gzoulias
21-09-08, 09:38
Και εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα με HOL (εκτός ίσως από τους λογαριασμούς που αλλά σου λένε ότι πρέπει να πληρώσεις και άλλα πληρώνεις, πχ τον προηγούμενο μήνα ήρθε λογαριασμός 6 ευρώ !!!)


Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο σαφής;
Δηλαδή δεν σου περνάνε εγκαίρως τις πληρωμές που έχεις κάνει;

mastrogas
21-09-08, 13:12
Φοβερά προβήματα στην τηλεφωνία VOIP συνεχείς αποσυγχρονισμοί (κάθε 2 λεπτά:mad:!!!)...
Α και να ρωτήσω κάτι , είναι θέμα τύχης αν θα έχεις VOIP ή POTS τηλέφωνα ????

Ax0R7aG0z
21-09-08, 13:22
Vodafone εδώ και ένα εξάμηνο περίπου, με την ποιότητα της παρεχόμενης υπηρεσίας (μόνο νετ) δεν έχω κανένα πρόβλημα, με το λογιστήριο και την τεχνική υπηρεσία όμως...
Θέλω να τους στείλω ένα κουτί με αχνιστά σκ...γαρύφαλλα...

Εν αναμονή ιδιόκτητου...

gadg3takias
21-09-08, 14:48
Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο σαφής;
Δηλαδή δεν σου περνάνε εγκαίρως τις πληρωμές που έχεις κάνει;
Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται αλλά άλλες φορές ο λογαριασμός γράφει περισσότερα από όσα πρέπει να πληρώσω και άλλες φορές λιγότερα με αποτελέσμα να πρέπει να τους παίρνω τηλέφωνο κάθε φορά που γίνεται κάτι τέτοιο για να επιβεβαιώνω ότι έχει γίνει λάθος...Βέβαια αυτό, ευτυχώς, δεν γίνεται συνέχεια αλλά πρέπει να φτιάξουν λίγο το λογιστήριο τους!



Στο δικο μου τουλάχιστον δεν το έχω καταφέρει (φοράει το .49 firmware):evil:

Μπορώ να καλέσω σαν intercom από την μια γραμμή την άλλη και να μιλάω κανονικά όταν δεν μιλάει καμια γραμμή από τις 2, αλλά οταν μια κλήση είναι σε εξέλιξη δεν μου την περνάει στην αλλη αφού δώσω την εντολή (πχ R και 2 για να περάσει κλήση από το fon1 στο fon2):what:

Έχεις κάτι να προτείνεις;

Σίγουρα έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή "Enable automatic outside dialing" από τα Extensions; Επίσης μπορεί να χρειάζεται να κάνεις και κάποια ρύθμιση στις τηλεφωνικές συσκευές (τουλάχιστον σε μένα χρειάστηκε γιατί όποτε πατούσα το flash για να περάσω την κλήση στην άλλη γραμμή, η γραμμή "έπεφτε")

EDIT: Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο (βλέπετε δεν είμαι και ειδήμονας στα δικτυακά, ακόμα τουλάχιστον! :) ) όμως εγώ είμαι ακόμα με το .47

and64
21-09-08, 16:37
Σίγουρα έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή "Enable automatic outside dialing" από τα Extensions; Επίσης μπορεί να χρειάζεται να κάνεις και κάποια ρύθμιση στις τηλεφωνικές συσκευές (τουλάχιστον σε μένα χρειάστηκε γιατί όποτε πατούσα το flash για να περάσω την κλήση στην άλλη γραμμή, η γραμμή "έπεφτε")

EDIT: Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο (βλέπετε δεν είμαι και ειδήμονας στα δικτυακά, ακόμα τουλάχιστον! :) ) όμως εγώ είμαι ακόμα με το .47

Όχι αυτό το έχω ενεργό γιατί μου την σπάει να πατάω 0 για "εξωτερική" γραμμή κάθε φορά;)

Θα δοκιμάσω να το απενεργοποιήσω πάντως...

Όσο για το fw, γράψε λάθος και εγώ το .47 έχω:)

gadoulis
21-09-08, 18:18
εμένα όλα πάνε αψογα από τον φεβρουάριο... μόνο μερικές αποσυνδέσεις στης στιγμής

grgz
22-09-08, 01:59
Μέσα στους πολλούς ευχαριστημένους εγώ είμαι δυσαρεστημένος.

Η ταχύτητά μου είναι τελικά 2,5 Mbps ενώ είμαι στο έως 24 και οι αποσυνδέσεις είναι 2-3 σε καθημερινή βάση.

Αν βάλω το πρωί το router στην πρίζα συγχρονίζω το πολύ στα 3.8 μόνο και μόνο για να αποσυδεθώ αν ζορίσω λίγο τη σύνδεση και τελικά μετά μυρίων κόπων και βασάνων να σταθεροποιούμαι στα 2.5.

Για περίπου ένα μήνα κλείδωνα πάντα πάνω από τα 5 με μέγιστο τα 5.7 αλλά πάντα κατά το απόγευμα άρχιζαν οι αποσυνδέσεις.

Πλέον εδώ και ένα μήνα δεν έχω δει ποτέ μου παραπάνω από 3.5 και οι αποσυνδέσεις πάνε σύννεφο.

Μετά από αλεπάλληλες τηλεφωνικές επικοινωνίες και αφού δεν βρήκα άκρη γιατί βλέπεις είμαι σε single play και η HOL ρίχνει τα βάρη στον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ στη HOL αποφάσισα εντός της εβδομάδος να τους παρατήσω γιατί ειλικρινά βαρέθηκα.

Η απόστασή μου από το Dslam είναι 2.800 μέτρα και η ταχύτητα που θα έπρεπε να πιάνω είναι τουλάχιστον 6 Mbps.

Θα βάλω Connx έτσι ώστε να μην ξαναγίνω μπαλάκι κανενός.

Ειλικρινά λυπάμαι αλλά άντε γειά HOL.:down:

Και για του λόγου το αληθές:

greekmika
22-09-08, 12:26
Εγώ πάλι σεδόν 1,5 χρόνο και κάτι δεν έχω παράπονο, και όποιες φορές έχω τα disconnect μου (σαν άνθρωπος και εγώ) τις περισσότερες φορές έχει ανακοινωθεί ότι θα γίνουν εργασίες!

τα μόνα μελανά σημεία στην ολη υπόθεση ήταν κατά την αρχική αίτηση ενεργοποίησης, καθώς έκανε να μπει σχεδόν 2 μήνες, και κατά την ανανέωση σε 24αρα όπου ενώ μου λέγανε έχει γίνει, συνέχιζα να συγχρονίζω στα 3000 που είχα πριν. Ευτυχςώς όταν έστειλα τα speedtest, άμεσα το διορθώσανε και τώρα είμαι στα 14000 άψογος (παραπάνω δεν πιάνω :( )

Επίσης η HOL έχει βελτιωθεί τόσο στα του λογίστηρίου (πια έρχονται οι λογαριαασμοί αρκετό καιρό πριν λήξουν, αφού παλιά έπρεπε να πληρώσω μέχρι 28 του μηνός και έπαιρνα τον λογαριασμό στις 29 :p ), όσο και στην τηλεφωνική υποστηριξη. Τις λίγες φορές που την χρειάστηκα απαντούσαν σχεδόν αμέσως!!!

gboy
23-09-08, 04:44
εγω στον 2 μηνα ειμαι τωρα και παει ρολοι ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα και το ιντερνετ και το τηλεφωνο(pstn) ηρθε και ο πρωτος λογαριασμος μηδενικος:)γιατι ειχα κανει online αιτηση με τρεις μηνες δωρεαν ολα καλα ως τωρα:oneup:.

m.basilis
23-09-08, 13:45
:rofl:
Kαι εγω ευχαριστημενος ειμαι αν και εχω σχεδον ολα τα προβληματα που αναφερατε.
Ειμαι ηδη 5 μηνες χρωσταω τον τεταρτο λογαριασμο(ειναι ολοι πληρωμενοι) στα χαρτια τους.
Ταχυτητα γυρω στα 7,5 .Αποσυνδεση καμια και ποτε.Τηλεφωνια παρα πολυ καλη Τεχνικη υποστηριξη αψογη(οχι σε γνωσεις οσο σε γρηγορη απαντηση)τουλαχιστον στις αρχες διοτι προχτεσ που εψαχνα να βρω ακρη με τον λογαριασμο με συνδεσανε με κα'ι΄ρο.

Βεβαια πρεπει να πω οτι προηγουμενως ειχα forthνετ και ταχυδρομικα περιστερια να ειχα τωρα τελεια θα φαινοντουσαν.Μιση ταχυτητα ,οχι αποσυνδεσεις,συνολικα καννενα ΔΙΗΜΕΡΟ αναμονη για τηλ.υποστηριξη (στον ενα χρονο συνδεσης)τηλεφωνια εξαρτομουν παντα απο τον δορυφορο(ΝΑΙ δεν επρεπε να βρισκεται πανω απο ευρωπη για να παρω τηλ. :p ) .Εφαγα γενικα ολη την εκπαιδευση-στησιμο-λειτουργια 2play στην πλατη.

godormad
23-09-08, 14:02
Εγω κ ολη η παρεα μου στο Βολο ειμαστε αρκετα ευχαριστημενοι...κ δν νομιζω να υπαρχει ατομο στην περιοχη που να εχει παραπονο..!!!

bathan
23-09-08, 14:50
Απο τον Γενάρη ως και τις 5 Αυγούστου δεν είχα κανένα πρόβλημα, συγχρόνιζα στα γύρω 13mbps και γενικά όλα δουλευαν σωστά (και το voip) ΑΛΛΑ απο τις 6/8 που κάποιος έκοψε την γραμμή μου δεν δουλεύει τίποτε. Και μετά απο 1,5 μηνα ακόμη τίποτε, έκανα αιτηση λοιπόν σε άλλο πάροχο ελπίζοντας να φανεί πιό σοβαρός απο την hol και αντίο. Οσο για τα σχολια περί Ευρωπαικής εταιρείας τί να πω, λυπάμαι πολύ αλλλά σίγουρα δεν είναι έτσι

dimsi
24-09-08, 00:13
Εγω ειμαι τεσσερις μηνες στο hol double play,κανενα προβλημα.Η τηλεφωνια καλη.Η adsl συγχρονιζει απο 16.5 εως 17.7 Μβ.Οσο για τους λογαριασμους, τωρα αρχισαν να ερχωνται κανονικα δεκα ημερες πριν την ληξη τους.Το μονο που δεν εχουν βαλει ακομη στην τηλεφωνια ειναι η φραγη κλισεων.Να δουμε ποτε θα τη βαλουν.Ευχαριστω

dikal
24-09-08, 09:01
Εγω ειμαι τεσσερις μηνες στο hol double play,κανενα προβλημα.Η τηλεφωνια καλη.Η adsl συγχρονιζει απο 16.5 εως 17.7 Μβ.Οσο για τους λογαριασμους, τωρα αρχισαν να ερχωνται κανονικα δεκα ημερες πριν την ληξη τους.Το μονο που δεν εχουν βαλει ακομη στην τηλεφωνια ειναι η φραγη κλισεων.Να δουμε ποτε θα τη βαλουν.Ευχαριστω

Αν εννοείς φραγή εξερχομένων κλήσεων, γίνεται από το Netfaster στο μενού VOIP - Dialing plans. Στο Phone number επιλέγεις τα ψηφία με τα οποία ξεκινούν οι αριθμοί που θέλεις να μπλοκάρεις, και στο connection type επιλέγεις Block.:)

JediMasterMANIAC
24-09-08, 10:28
παρα πολυ καλα ικανοποιημενος μπορω να πω εγω για την πάρτι μου τουλαχιστον. Ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα κ παντα κλειδωματα πανω απο 18 Mbit .Δες κ την τελλας (που εχω στο σπιτι των γονιων μου) ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΑΥΕΙ!!! νο internet χαμηλες ταχυτητες ενω ολα ηταν ΟΚ
Μια χαρα(τελεια βασικά) ειναι η HOL εχοντας εμπειρια απο 2 εταιριες

johnnyo.
24-09-08, 21:40
παιδια στην αργυρουπολη τι λεει ξερει κανεις? εκανα αιτηση σημερα φευγοντας απο connex.

dimsi
24-09-08, 22:43
Αν εννοείς φραγή εξερχομένων κλήσεων, γίνεται από το Netfaster στο μενού VOIP - Dialing plans. Στο Phone number επιλέγεις τα ψηφία με τα οποία ξεκινούν οι αριθμοί που θέλεις να μπλοκάρεις, και στο connection type επιλέγεις Block

Αυτο γινεται οταν η τηλεφωνια ειναι VOIP.Οταν ειναι POTS ισχιει κατι αλλο.

MNP-10
25-09-08, 02:11
Εγω κλεινω 3 χρονια στη HOL - 2 με ΑΡΥΣ και 1 με shared llu.. (internet παντα)..

Οσον αφορα το internet σε γενικες γραμμες, και για την ελληνικη πραγματικοτητα (μειωμενες προσδοκιες) ειμαι ικανοποιημενος. Το cpe ηταν μπροστα για την εποχη του (fritz.box.fon) με καλο QoS αν και εχει αδυνατη cpu / λιγη μνημη - γεγονος που φαινεται τωρα στην εποχη του ADSL2+ και τα αυξημενα download rates.. Η ταχυτητα στο internet ειναι σε γενικες γραμμες πολυ καλη ενω απο downtime εχω παρα πολυ λιγο.

Τωρα... εχουν υπαρξει κατι προβληματα με το DNS που μας ταλαιπωρησαν σποραδικα επι μηνες (γεγονος απαραδεκτο), λιγο το TS παλαιοτερα το οποιο τους το "κραταω", λιγο το λογιστηριο που δε τη παλευει (παρ'οτι ειχα παγια εντολη συσσωρευθηκαν 6 μηνες απληρωτοι και τα δωσα με ταχυπληρωμη :rofl:), λιγο το routing που ηταν για τα μπαζα σε ορισμενες διαδρομες, η πολιτικη για τους γεωγραφικους αριθμους ειναι λιγο "κουλη" (ζητησα να μου αλλαξουν το μη-213 σε 213 και εκαναν ενα μηνα να απαντησουν στο τικετ λεγοντας μου οτι "δε γινεται" - ενας θεος ξερει γιατι), το curbas θελει πεταμα αφου δεν υποστηριζει ουτε σωστα ελληνικα και τελος οι ανακοινωσεις της εταιριας ειναι ελλιπεις οταν συμβαινει κατι σοβαρο οπως οταν εμειναν οι Αττικες εκτος αφηνοντας τοσο κοσμο εκτος - γεγονος που απλα δεν ειναι σωστο. Το καλο ειναι οτι ειχαν ηχητικο μηνυμα, αλλα μια ανακοινωση για μαζικη ενημερωση δεν θα εβλαπτε επ ουδενι. Εξ'αλλου ειναι ψυχολογικα αποδεδειγμενο οτι οταν καποιος νιωθει οτι ειναι σε μια προβληματικη κατασταση, μαζι με αλλους, την ανεχεται σε πολυ υψηλοτερο βαθμο.

and64
25-09-08, 11:58
Εγω κλεινω 3 χρονια στη HOL - 2 με ΑΡΥΣ και 1 με shared llu.. (internet παντα)..

Οσον αφορα το internet σε γενικες γραμμες, και για την ελληνικη πραγματικοτητα (μειωμενες προσδοκιες) ειμαι ικανοποιημενος. Το cpe ηταν μπροστα για την εποχη του (fritz.box.fon) με καλο QoS αν και εχει αδυνατη cpu / λιγη μνημη - γεγονος που φαινεται τωρα στην εποχη του ADSL2+ και τα αυξημενα download rates.. Η ταχυτητα στο internet ειναι σε γενικες γραμμες πολυ καλη ενω απο downtime εχω παρα πολυ λιγο.

Τωρα... εχουν υπαρξει κατι προβληματα με το DNS που μας ταλαιπωρησαν σποραδικα επι μηνες (γεγονος απαραδεκτο), λιγο το TS παλαιοτερα το οποιο τους το "κραταω", λιγο το λογιστηριο που δε τη παλευει (παρ'οτι ειχα παγια εντολη συσσωρευθηκαν 6 μηνες απληρωτοι και τα δωσα με ταχυπληρωμη :rofl:), λιγο το routing που ηταν για τα μπαζα σε ορισμενες διαδρομες, η πολιτικη για τους γεωγραφικους αριθμους ειναι λιγο "κουλη" (ζητησα να μου αλλαξουν το μη-213 σε 213 και εκαναν ενα μηνα να απαντησουν στο τικετ λεγοντας μου οτι "δε γινεται" - ενας θεος ξερει γιατι), το curbas θελει πεταμα αφου δεν υποστηριζει ουτε σωστα ελληνικα και τελος οι ανακοινωσεις της εταιριας ειναι ελλιπεις οταν συμβαινει κατι σοβαρο οπως οταν εμειναν οι Αττικες εκτος αφηνοντας τοσο κοσμο εκτος - γεγονος που απλα δεν ειναι σωστο. Το καλο ειναι οτι ειχαν ηχητικο μηνυμα, αλλα μια ανακοινωση για μαζικη ενημερωση δεν θα εβλαπτε επ ουδενι. Εξ'αλλου ειναι ψυχολογικα αποδεδειγμενο οτι οταν καποιος νιωθει οτι ειναι σε μια προβληματικη κατασταση, μαζι με αλλους, την ανεχεται σε πολυ υψηλοτερο βαθμο.


To λούκι με τις Αττικές το φάγαμε στη μάπα για τα καλά: 3 μήνες σχεδόν χωρίς net και φυσικά τηλέφωνο αλλά όπως μου είπαν "θα έπρεπε ο οτε να σας παρέχει κανονικά τηλεφωνία"!! :rant::evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.