PDA

Επιστροφή στο Forum : CON-X και λογαριασμός σε εταιρικό ΑΦΜ (ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ)



xtreme29
18-09-08, 12:44
Καλημέρα σας,
Έχω μια απορία...

Γιατί ο ΟΤΕ δεν τιμολογεί το Internet σε διαφορετικό λογαριασμό από του κατόχου της γραμής????

Είμαστε μια εταιρία και ζητάμε το αυτονόητο να βάλουμε Internet στα σπίτια των υπαλήλων μας το λογαριασμό να τον πληρώνει η εταιρία και να έρχετε στην εταιρία και όχι στους κατόχους της γραμμής.

Όλες οι εταιρίες το κάνουν ο ΟΤΕ λέει δεν γίνεται!!!!!
πως θα πληρώνει η εταιρία το λογαριασμό χωρις τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών δηλαδή?

τι τηλέφωνα στο 134 πήρα τι από OTEShop πήγα τα ίδια.

Το πιο αλό πράγμα για το ΟΤΕ ΔΕΝ είναι εφικτό!
Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι στους λογαριασμού που στέλνει ήδη στην εταιρία να βάλει και το Internet των υπαλήλων της?? τι μηχανογράφηση έχουν ???

Εντωμεταξύ δεν θέλω να πάω σε άλες εταιρίες γιατί όσες δοκίμασα είχαν προβλήματα!

Εδώ η Forthnet εκανε 2 χρόνια και δεν κατάφερε να ενεργοποιήσει μια σύνδεση σε σπίτι υπαλλήλλου (Ναι καλά ακούσατε)

ΑΝΤΕ τώρα βγάλε άκρη!:down::down::down:

blugosi
18-09-08, 16:22
Καλημέρα σας,


Είμαστε μια εταιρία και ζητάμε το αυτονόητο να βάλουμε Internet στα σπίτια των υπαλήλων μας το λογαριασμό να τον πληρώνει η εταιρία και να έρχετε στην εταιρία και όχι στους κατόχους της γραμμής...
:

Ντροπή σας!!! Να αφήσετε τους υπαλλήλους να παίξουν με το παιδάκι τους, και όχι να δουλεύουν και στο σπίτι!! :nono::nono::nono:
Εκτός βέβαια αν όποιος θέλει, μπορεί να μην έρχεται καθόλου στο γραφείο και να δουλεύει από το σπίτι ;)

Σοβαρά τώρα, έχεις απόλυτο δίκιο... Μερικές φορές είναι απαράδεκτη η δυσκαμψία του ΟΤΕ...:down::down:

pts
18-09-08, 16:54
Εγώ είχα κάνει την ακόλουθη καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το θέμα καθώς και για το ότι κατά την αγορά της υπηρεσίας ηλεκτρονικά ζητούνται εσφαλμένα τα στοιχεία αυτού που υποτίθεται ότι θα τιμολογηθεί η υπηρεσία, όμως δεν πήρα ποτέ απάντηση.




Με την παρούσα θα θέλαμε να σας καταγγείλουμε την παραπλανητική αίτηση εγγραφής μέσω της ιστοσελίδας του oteshop.gr όσον αφορά το πακέτο conn-x@work καθώς και την εσφαλμένη χρέωση του ποσού των 89,90 από σε λογαριασμό τηλεφώνου του Ο.Τ.Ε. σε σχέση με αυτήν την υπηρεσία.

Η εταιρία μας υπέβαλε αίτηση στις 2/1/2008 για το πακέτο Conn-x@work σε συνδυασμό με το πακέτο OnDSL OFFICE Static της ΟΤΕΝΕΤ στην τηλεφωνική γραμμή με αριθμό xxxxxxxx που ανήκει στην κα xxxxxxxx. Η αίτηση πραγματοποιήθηκε μέσω της ιστοσελίδας του oteshop.gr όπου και αναφέρθηκε ρητώς στο βήμα 1 της αίτησης ότι ο αγοραστής του πακέτου είναι η εταιρία xxxx και κατά συνέπεια κάθε τιμολόγηση που αφορά την υπηρεσία θα πρέπει να γίνεται στην εταιρία αυτή . Όταν παραληφθηκέ ο εξοπλισμός διαπιστώσαμε ότι στο δελτίο αποστολής αναφέρονταν ο κάτοχος της γραμμής και όχι η εταιρία. Στην επικοινωνία μας στις 11/1/2008 με την υπηρεσία 134 του Ο.Τ.Ε. λάβαμε ως απάντηση ότι οι χρεώσεις του conn-x δεν τιμολογούνται στον αγοραστή της υπηρεσίας άλλα υποχρεωτικά στον κάτοχο της γραμμής. Σε ερώτηση μας γιατί υπάρχει το παραπλανητικό βήμα 1 στην αίτηση του conn-x όπου ζητούνται τα λεπτομερή στοιχεία αυτού που αγοράζει την υπηρεσία τα οποία δεν χρησιμοποιούνται πουθενά μια και όλες οι συναλλαγές που αφορούν το conn-x γίνονται υποχρεωτικά στον κάτοχο της γραμμής δεν λάβαμε καμμιά σαφή απάντηση. Έτσι δεδομένου ότι η εταιρία μας δεν δύναται να δικαιολογήσει φορολογικά την συγκεκριμένη πολιτική της Ο.Τ.Ε. Α.Ε. ακυρώσαμε στις 11/1/2008 την αίτηση του conn-x και επιστρέψαμε στις 14/1/2008 τον εξοπλισμό μαζί με την αίτηση αποδοχής του conn-x ανυπόγραφη όπως φαίνεται στο αντίγραφο του δελτίου αποστολής που σας εσωκλείουμε.

...

takisch
19-09-08, 11:17
Ας αγοράσει η εταιρεία adsl από άλλο πάροχο στα τηλέφωνα που θέλει
και να χρησιμοποιήσει τα σταθερά του ΟΤΕ.
με μιά δήλωση του ιδιοκτήτη της γραμής ότι αποδέχεται
έχει ληθεί το πρόβλημα
Πρέπει ντε και καλά να είναι Π-ΟΤΕ?:whistle:

pts
19-09-08, 12:55
Ας αγοράσει η εταιρεία adsl από άλλο πάροχο στα τηλέφωνα που θέλει
και να χρησιμοποιήσει τα σταθερά του ΟΤΕ.
με μιά δήλωση του ιδιοκτήτη της γραμής ότι αποδέχεται
έχει ληθεί το πρόβλημα
Πρέπει ντε και καλά να είναι Π-ΟΤΕ?:whistle:

Εντάξει μέχρι εδώ, αλλά για το σφάλμα στην ιστοσελίδα του ote-shop.gr στο οποίο αναφέρομαι στην καταγγελία μου στη ΕΕΤΤ δεν πρέπει να γίνει κάτι; Δεν παραπλανεί τον αγοραστή ότι θα τιμολογηθεί αλλού από εκεί που πραγματικά τιμολογείται; Επίσης στην δεύτερη παράγραφο της επιστολής μου που δεν έχω βάλει γιατί είναι off-topic αναφέρω ότι παρά το γεγονός ότι ακύρωσα την ίδια τιμή το conn-x μόλις διαπίστωσα την παραπλάνιση χρεώθηκα ως ιδιώτης το τέλος ενεργοποίησης ενός Conn-x που δεν πήρα ποτέ ενώ στον δεύτερο λογαριασμό δεν μου πιστώθηκε όλο το ποσό όπως έπρεπε.

Δηλαδή πολύ απλά εξαπατήθηκα αποδεδειγμένα ως καταναλωτής απο την ιστοσελίδα του ote-shop τους επισήμανα άμεσως το σφάλμα τους με χρέωσαν παράνομα ενώ θα έπρεπε κανονικά να με αποζημιώσουν γιατί αυτοί έχουν κάνει το λάθος και όταν ανάφερα το γεγονός στην ΕΕΤΤ συνόδευόμενο με όλα τα αποδεικτικά στοιχεία αυτή για μια ακόμη φορά δεν πήρε καμμία θέση.

Και βέβαια το χαράτσι στον Ο.Τ.Ε. πληρώθηκε και η ιστοσελίδα δεν άλλαξε ποτέ.

takisch
19-09-08, 13:57
:what::what:

@ ADSLgr.com All rights reserved.