PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά γραμμής



mirmidonas55
19-09-08, 10:34
Καλημέρα. Πριν από 3 μήνες περίπου μετακόμισα σε νέα διεύθυνση εντός της ίδιας πόλης (Λάρισα και μάλιστα σε απόσταση μικρότερη των 200 μέτρων) και έκανα άμεσα αίτηση στην HOL να μου μεταφέρουν τη σύνδεση Double Play που έχω. Πλήρωσα για τη μεταφορά ένα ποσό γύρω στα 53€, ενώ από τότε πληρώνω κάθε μήνα μέσω της πιστωτικής μου το μηνιαίο κόστος της σύνδεσης. Τηλέφωνο και Internet δεν έχω δει σε αυτούς τους 3 μήνες, ενώ στα συνεχόμενα τηλεφωνήματά μου στην εξυπηρέτηση πελατών (περίπου 10) με διαβεβαιώνουν ότι σύντομα θα ικανοποιηθεί το αίτημά μου αφού από τις 5 Αυγούστου έχει πάρει προτεραιότητα ως επείγον!!!!! Καταλαβαίνετε ότι η υπομονή μου έχει εξαντληθεί. Μπορείτε να μου προτείνετε τρόπους δράσης; Να βάλω δικηγόρο; Ευχαριστώ.

Edit: Παρεπιμπτόντως, όταν έκανα την αίτηση με είχαν διαβεβαιώση ότι σε 15 με 20 το πολύ μέρες θα είχε ολοκληρωθεί η μεταφορά!!!!

akilleas
19-09-08, 10:42
Έκανα και εγώ μεταφορά γραμμής και έγινε μέσα σε 1 μήνα και κάτι ψιλά.
Ο ΟΤΕ σπίτι σου έχει έρθει;;; Πρώτα πρέπει να έρθει αυτός και μετά ο τεχνικός της ΧΟΛ, ο οποίος εδρεύει Λάρισα.

mirmidonas55
19-09-08, 10:44
Κανένας δεν έχει έρθει ούτε από τον ΟΤΕ, ούτε από την HOL. Μόνο ένα τηλέφωνο έχω δεχτεί πριν από πάνω από ένα μήνα από κάποιον από την HOL που με ρωτούσε αν η νέα μου διεύθυνση είναι κοντά στο κέντρο της πόλης!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.