PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα ταχύτητας στην HOL



ThANASImos
23-09-08, 19:58
Καλησπέρα και από μένα...! Εδώ και έναν χρόνο έχω το hol hibox στα 1mbps. Φέτος είπα να βάλω το γνωστό σε όλους μας double-play! Έκανα την αίτηση... όλα έγιναν γρήγορα δεν λέω άσχετα που μου είπαν ότι για την μεταφορά θα χρειαστεί μόνο 1-3 ώρες... ( 4 μέρες πέρασαν )
Ωραίαααα.... σήμερα το πρωί λοιπόν χτύπησε για πρώτη φορά το τηλέφωνο... ( καιρός δεν ήταν;;)
Δυστυχώς για μένα και ευτυχώς για αυτούς το σήκωσε η μητέρα μου.... Που να ξέρει τι θα της πουν...!
Τέλος πάντων... ξυπνάω που λέτε κάποια στιγμή... και μου λέει "έχουμε τηλέφωνο" και λέω "σώπα!!!" Ανοίγω γρήγορα γρήγορα το pc και βλέπω ότι είναι συγχρονισμένο στα 12000~ kbps
Μες την χαρά εγώ... ( όχι ότι περίμενα κάτι περισσότερο να πω την αλήθεια ) κάνω ένα reset το router και το βλέπω να συγχρονίζει στα 9000~
Ωραία λέω...!!!! ( ειρωνικά πάντα )

Δοκίμασα κάποια speed tests και όλα μου δείχνουν ~2000 ( τραγική ειρωνία )
Δοκίμασα και να κατεβάσω από κάποιον ftp και μου έδειχνε ακόμα πιο κάτω...!
Έφαγα φρίκη ( που λέει και ο φίλος μας )
Το ιδιόκτητο δίκτυο δεν έχει πολύ καιρό που ήρθε....
Πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω..;;; Να τους ξαναπάρω τηλέφωνο;;;
Να τους βρίσω;;; ( ήθελα από καιρό να το κάνω... μήπως ήρθε η ώρα;;; )
Ευτυχώς με έμαθαν από πέρυσι που τους μιλούσα με τις ώρες στο τηλέφωνο.. και τώρα με εξυπηρετούν και πιο γρήγορα...!
Περιμένωωωωω!!!!
Ευχαριστώ.....

Αυτό είναι το πρώτο μου post :lol:
Παρακολουθώ το forum 1 χρόνο περίπου...

gadoulis
23-09-08, 21:19
πρώτον ηρέμησε.... δεύτερον κάνε 1-2 μέρες υπομονή.. δεν λέω παίρνε τα τηλεφωνάκια σου στο 13844 και λέγε συ να περνάει η ώρα... αν δεν τους πρήξεις δεν θα σε εξυπηρετούνε ... κάθε μέρα τηλ... όλα θα στρώσουν θα δεις... κάνε και κανά reset... ωγάλε σπλίτερ κτλ... το ρούτερ κατευθείαν στην κεντρική πρίζα ... λίγο υπομονή

soularav
23-09-08, 23:26
Συγνώμη κιόλας, ο τίτλος "Το πρωί νταλίκα το βράδυ κατσαρίδα" που κολάει ;;;;;;
Φιλικά πάντα.

ThANASImos
24-09-08, 01:03
Κολάει στο ότι το πρωί είναι γρήγορη ( μεγάλη ) και το βράδυ σέρνετε ( μικρή )
τεσπα....
εγώ θα κάνω υπομονή μέχρι τις 25 του μήνα γιατί κανονικά μου είχαν στείλει μήνυμα ότι τότε θα ενεργοποιηθεί...!!!

baskon
24-09-08, 01:28
Μεχρι τις 25 του μηνα?Δηλαδη μεχρι αυριο?Μακαρι να σε εχουν φτιαξει τοσο γρηγορα αλλα δε το βλεπω.
Τελος παντων.Πρωτα απο ολα κανε κανενα τεστ της προκοπης και μη περιμενεις απο speedtest να σου πει με ποσο κατεβαζεις.
Αν δεν εχεις download manager βαλε.
Δοκιμασε να κατεβασεις κανα driver απο www.ati.com
ή αυτο ftp://ftp.gentoo.gr/releases/x86/2007.0/livecd/livecd-i686-installer-2007.0.iso
χωρις να κατεβαζεις τιποτα αλλο εκεινη τη στιγμη αλλα και χωρις να στελνεις.
Τι ταχυτητες εχεις απτο gentoo.gr?Ειναι πολυ καλο τεστ για χρηστες HOL

spithas7
27-09-08, 10:46
κανε λιγο υπομονη και εγςω μια απο τα ιδια προβληματα ειχα τον 1 μηνα θα στρωση εδω και 11μηνες πανε ολα καλα με το τηλ δεν ειχα ποτε προβλημα με το ιντερνετ σε γενικες γραμες καλα κατι αποσυνδεσεις λιγο χαμιλες ταχυτητες αλλα μετα απο 6 μηνες σταθεροτιτα 10 με 13 mb

@ ADSLgr.com All rights reserved.