PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλο ενα προβλημα με την hol... δεν εχω τηλεφωνο... πως καταγγελω την συμβαση ?



san
25-09-08, 14:31
γεια σας, εκανα ( που να μην εκανα ) ετηση για να παω στο ιδιοκτητο δικτυο της...
χθες μπηκα... και απο χθες να σου τα προβληματα... δεν μπορουν να μου τηλεφωνισουν ( ουτε απο κινητα ουτε απο σταθερα ) και καποιες φορες δεν μπορω να τηλεφωνισω σε σταθερα...

με λιγα λογια ΦΕΥΓΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΠΟΙΑ... αν ηταν τηλεφωνο σπιτιου δεν θα με απασχολουσε καθολου...αλλα ειναι βλεπετε μαγαζιου...

πριν λιγο εκανα ετηση για να ξαναπαω στον οτε...

το θεμα ειναι τι γινετε με την συμβαση... πως την καταγγελω? σε ποιον?

( ααα.. ολο το πρωι προσπαθω να τους τηλεφωνισω αλλα... ο ενας με στελνει στον αλλο...
οσο για τους τεχνικους... επρεπε να περιμενο μια ωρα και 45 λεπτα !...εδωσα το τηλ μου... αλλα ακομα να με παρουν... και αλλα πολλα που δεν εχουν νοημα να τα πω )

dikal
25-09-08, 14:47
Έχω την εντύπωση ότι πολλοί νέοι συνδρομητές δεν έχουν τηλέφωνο για 1-2 μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση.
Βέβαια εσύ έκανες ήδη αίτηση στον ΟΤΕ ... :hmm:

san
25-09-08, 14:54
εμενα δεν μπορουν να με παρουν... αλλα εγω μπορω να τηλ.

απο τις 10 ακομα να με παρουν τηλεφωνο... τι ειναι αυτα τα πραγματα...

bathan
25-09-08, 17:18
Έχω την εντύπωση ότι πολλοί νέοι συνδρομητές δεν έχουν τηλέφωνο για 1-2 μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση.
Σωστά, βιάστηκες να κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ

gadoulis
25-09-08, 17:39
εμενα δεν μπορουν να με παρουν... αλλα εγω μπορω να τηλ.

απο τις 10 ακομα να με παρουν τηλεφωνο... τι ειναι αυτα τα πραγματα...

έτσι είναι στην αρχή... μπορείς να πάρεις αλλά όχι να σε πάρουν ακύρωσε την αίτηση στον οτέ... μην βιάζεσαι υπομονή 1-2 μέρες και σίγουρα θα φτιάξουν όλα πάρε και στο 13844 και θα στο κάνουν είχα το ίδιο πρόβλημα και μου το έφτιαξαν επι τόπου...

san
25-09-08, 18:04
οταν περιμενεις τηλεφωνα απο συνεργατες και τραπεζες... δεν ειναι και τοσο ευκολο να περινενεις... για να δουμε... για την ωρα μαλλον θα την παγωσω την ετηση για τον οτε...

αλλα ποια ειναι η διαδικασια για να την καταγγηλεις?

aa144
25-09-08, 20:42
Καλά τώρα, μαγαζί έχεις και έβαλες 2play (οικιακό πακέτο; ) από εναλλακτικό πάροχο; Και ήθελες να λειτουργήσει η φορητότητα αστραπιαία; Μα γίνονται αυτά τα πράγματα; Μήπως ξεχάσαμε σε ποιά χώρα βρισκόμαστε;

san
25-09-08, 21:12
Καλά τώρα, μαγαζί έχεις και έβαλες 2play (οικιακό πακέτο; ) από εναλλακτικό πάροχο; Και ήθελες να λειτουργήσει η φορητότητα αστραπιαία; Μα γίνονται αυτά τα πράγματα; Μήπως ξεχάσαμε σε ποιά χώρα βρισκόμαστε;

μονο τηλεφωνο εχω βαλει δεν εχω βαλει ιντερνετ... και το θεμα ειναι πως εγω μπορω να παρω τηλ. αλλα δεν μπορουν να με παρουν τηλ. μολις με καλουν φαινεται πως το σηκωνο και μετα πο ενα δευτερολεπτο κλινει μονο του ( δεν ακουω ηχω ), μετα πο 8 ωρες μου τηλ και με τα πολλα λενε πως φταιει ο οτε και πως θα το δηλωσουν στις βλαβες και και και.. τοσα χρονια η γραμμη δεν ειχε προβλημα μολις πηγα σε αυτους βραχυκυκλωσε ;... ;;

logosof
25-09-08, 21:36
Με μία ημέρα βλάβη, τι καταγγελία να στοιχειοθετήσεις;

Για την διαδικασία
http://www.eett.gr/nopencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html

http://www.eett.gr/nopencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/form.html

theopan
25-09-08, 21:55
μονο τηλεφωνο εχω βαλει δεν εχω βαλει ιντερνετ... και το θεμα ειναι πως εγω μπορω να παρω τηλ. αλλα δεν μπορουν να με παρουν τηλ. μολις με καλουν φαινεται πως το σηκωνο και μετα πο ενα δευτερολεπτο κλινει μονο του ( δεν ακουω ηχω ), μετα πο 8 ωρες μου τηλ και με τα πολλα λενε πως φταιει ο οτε και πως θα το δηλωσουν στις βλαβες και και και.. τοσα χρονια η γραμμη δεν ειχε προβλημα μολις πηγα σε αυτους βραχυκυκλωσε ;... ;;

Ψυχραιμία, άκου τι σου λένε οι άλλοι και μην κάνεις σπασμωδικές κινήσεις. Αυτά που λες δε βγάζουν νόημα. Ή δεν ξέρεις τι ζητάς ή ακόμα δεν έχεις καταλάβει τι πήρες. Ποια γραμμή δεν είχε πρόβλημα...Η γραμμή σου πλέον πήγε στη HOL άρα είναι άλλη. Το ότι δεν άλλαξε το last mile σου δεν έχει να πει τίποτα. Αυτά τα φαινόμενα όπως σου είπαν, υπάρχουν λίγο έως πολύ σε όλες τις μεταβάσεις στην αρχή. Αν τα θεωρείς τόσο απαράδεκτα και δε μπορείς να τα ανεχτείς ούτε για 1-2 μέρες, απλά έκανες λάθος επιλογή. Δεν έπρεπε να είχες κουνηθεί από εκεί που ήσουν.

vagsta
25-09-08, 22:12
μονο τηλεφωνο εχω βαλει δεν εχω βαλει ιντερνετ... και το θεμα ειναι πως εγω μπορω να παρω τηλ. αλλα δεν μπορουν να με παρουν τηλ. μολις με καλουν φαινεται πως το σηκωνο και μετα πο ενα δευτερολεπτο κλινει μονο του ( δεν ακουω ηχω ), μετα πο 8 ωρες μου τηλ και με τα πολλα λενε πως φταιει ο οτε και πως θα το δηλωσουν στις βλαβες και και και.. τοσα χρονια η γραμμη δεν ειχε προβλημα μολις πηγα σε αυτους βραχυκυκλωσε ;... ;;

Εχω την εντυπωση οτι εκανες λαθος επιλογη φιλε μου, ειδικα οταν προκειτε για επαγγελματικο χωρο δεν κανει να το ρισκαρεις με φθηνες και αμφιβολες λυσεις.

sdikr
25-09-08, 23:25
Καλά τώρα, μαγαζί έχεις και έβαλες 2play (οικιακό πακέτο; ) από εναλλακτικό πάροχο; Και ήθελες να λειτουργήσει η φορητότητα αστραπιαία; Μα γίνονται αυτά τα πράγματα; Μήπως ξεχάσαμε σε ποιά χώρα βρισκόμαστε;

Δηλάδη αν εβάζε κάποιο εταίρικο πακέτο θα πήγαινε καλύτερα;

aa144
27-09-08, 19:56
Τουλάχιστον τότε θα μπορούσε να παραπονεθεί επίσημα "Έχω μαγαζί και χρειάζομαι το τηλέφωνο να λειτουργήσει άμεσα". Αντίστοιχα θα μπορούσε να πάρει διαβεβαιώσεις και όταν έκανε την αίτηση για την υπηρεσία περί άμεσης διαθεσιμότητας του τηλεφώνου που εξυπηρετεί επαγγελματικό χώρο.

Ενώ τώρα, πώς να το πει αυτό;

Είναι βέβαια άλλο θέμα το αν θα φτιαχνόταν πιο γρήγορα, αλλά και η εκτόνωση έχει την αξία της στην εποχή που ζούμε, τουλάχιστον να μπορείς να τους το πεις όπως ακριβώς είναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.