PDA

Επιστροφή στο Forum : Σκέφτομαι για HOL



boza
25-09-08, 14:34
Καλησπέρα είμαι στην forthnet και σκέφτομαι να μεταβώ στην HOL(LLU πάντα) ετσι για να την δοκιμάσω αλλά και επειδή με συμφέρει οικονομικά...αφού είναι 13,60 ευρώ/μήνα για 7 μήνες και μετά φεύγω... το θέμα είναι αν θα μείνω χωρίς Ιντερνετ διότι από hol μου είπανε οτι η διακοπή-μεταφορά θα διαρκέσει λίγες μόνο ώρες...ξέρει κανείς κάτι επι του θέματος?? Να το κάνω ή είναι μεγάλο το ρίσκο??:whistle:

san
25-09-08, 14:36
Καλησπέρα είμαι στην forthnet και σκέφτομαι να μεταβώ στην HOL(LLU πάντα) ετσι για να την δοκιμάσω αλλά και επειδή με συμφέρει οικονομικά...αφού είναι 13,60 ευρώ/μήνα για 7 μήνες και μετά φεύγω... το θέμα είναι αν θα μείνω χωρίς Ιντερνετ διότι από hol μου είπανε οτι η διακοπή-μεταφορά θα διαρκέσει λίγες μόνο ώρες...ξέρει κανείς κάτι επι του θέματος?? Να το κάνω ή είναι μεγάλο το ρίσκο??:whistle:

:rofl::rofl::rofl::rofl: ουτε που να το σκεφτεσαι...

boza
25-09-08, 14:36
Τόσο χάλια???

gzoulias
25-09-08, 14:47
Μην ακούς υπερβολές, ούτε από τη μία, ούτε από την άλλη πλευρά.

Σίγουρα υπάρχει το ενδεχόμενο να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα, αλλά (όπως θα δεις και σε αυτό το forum) υπάρχουν και πολλοί που είναι απόλυτα ικανοποιημένοι με τις υπηρεσίες της hol.

Minas1000
25-09-08, 15:06
αφού είναι 13,60 ευρώ/μήνα για 7 μήνες και μετά φεύγω...

Το μετα φευγω τον πρωτο χρονο κοστιζει 70 ευρω.Και τα 13,6 γινονται 20 και κατι μετα τους 7.
Οπου βλεπεις λιγες ωρες υπολογιζε λιγες εβδομαδες.
Το ρισκο ειναι σαν να παιξεις διπλο στανταρ τον Πανθρακικο στο Καραισκακη.

dikal
25-09-08, 15:17
Οπου βλεπεις λιγες ωρες υπολογιζε λιγες εβδομαδες.
Το λίγες ώρες είναι το ένα άκρο, και το λίγες εβδομάδες είναι το άλλο. Το σύνηθες είναι το λίγες (1-3) ημέρες.
Εγώ πάντως ήμουν στο λίγες (πολύ λίγες) ώρες. :p

gadoulis
25-09-08, 16:49
αν δουλεύει κάτι καλά σε όποια εταιρεία και να είστε μην το πειράζετε... προσφορές θα έχει συνέχεια...

bathan
25-09-08, 17:17
Ούτε για αστείο φίλε μου

aa144
25-09-08, 20:46
Αν έχεις πρόβλημα εκεί που είσαι, τότε σε άλλο πάροχο μπορεί να πας καλύτερα (ή και χειρότερα). Αν είσαι πολύ χάλια, μάλλον δύσκολο να πας χειρότερα, αλλά υπάρχει και ο νόμος του Μέρφυ που λέει "Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο".

Αν το κάνεις μόνο για τα λεφτά είναι ρίσκο, αν όμως είσαι ριψοικίνδυνος τύπος κάντο.

logosof
25-09-08, 21:09
Δεν αξίζει τον κόπο.

grmako
25-09-08, 23:06
Μακρυά!!!!

nm96027
25-09-08, 23:20
Καλησπέρα είμαι στην forthnet και σκέφτομαι να μεταβώ στην HOL(LLU πάντα) ετσι για να την δοκιμάσω αλλά και επειδή με συμφέρει οικονομικά...αφού είναι 13,60 ευρώ/μήνα για 7 μήνες και μετά φεύγω... το θέμα είναι αν θα μείνω χωρίς Ιντερνετ διότι από hol μου είπανε οτι η διακοπή-μεταφορά θα διαρκέσει λίγες μόνο ώρες...ξέρει κανείς κάτι επι του θέματος?? Να το κάνω ή είναι μεγάλο το ρίσκο??:whistle:

Εφοσον καταλαβα καλα, η ερωτηση σου αφορα adsl.

Δεν εχεις καποιο λογο να μην το κανεις (ακριβως επειδη δεν αφορα και το τηλεφωνο), εφοσον σε συμφερει οικονομικα.

ΟΜΩΣ:

Κανεις εδω μεσα δεν μπορει με υπευθυνότητα να σου συστήσει (ή το αναποδο) μια εταιρεια. Τα προβληματα που μπορουν να προκυψουν είναι πολυποικιλα και απροβλεπτα.Αρα κανεις δεν μπορει να παρει την ευθυνη να σου πει πήγαινε εδω ή εκει.

vagsta
25-09-08, 23:24
Ουτε να το σκεφτεσαι

baskon
26-09-08, 14:15
Το πιο λογικο ειναι ότι αν δουλευει καθεσαι εκει που εισαι.
Αν δε σε πειραζει το ενδεχομενο να μεινεις καποιες ωρες εως λίγες μερες χωρις ιντερνετ και σε συμφερει τοσο πολύ η τιμή κάνεις τη μεταβαση.
Αν το να μεινεις χωρις ιντερνετ για πανω απο μιση μέρα είναι προβλημα τοτε δε το σκεφτεσαι καν.

phenomeno_gr
26-09-08, 18:32
Θα συμφωνήσω και εγώ με τους προηγούμενους. Αν δουλεύει παρέμεινε. Αν το κάνεις για οικονομία θα συμφωνίσω -και πάλι- με τους προηγούμενους να είσαι προετοιμασμένος να μείνεις από λίγες ώρες ως μερικές μερες χωρίς τηλ/internet.

vlastos
26-09-08, 23:38
Μια χαρά εταιρεία είναι. Αρκεί να αντιμετωπίζεις με χιούμορ τις απαντήσεις που θα σου δίνει στα ερώτηματά σου, οποιοδήποτε τμήμα τους. Αν και τις περισσότερες φορές η μόνιμη επωδός τους σε οποιοδήποτε ερώτημά σου, είναι το:"δεν ξέρω" και "θα σας πάρουμε τηλέφωνο".

@ ADSLgr.com All rights reserved.