PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΣΤΑΘΗΣ 24mbps CONN-X ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ



kostas_midian7
26-09-08, 22:27
Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος μίας 24mbps (Ο Θεός να την κάνει...) CONN-Χ στην περιοχή του Γαλατσίου. Δουλεύω με ενα LINKSYS WAG200
Downstream Line Attenuation : 32db
Upstream Line Attenuation : 7.5db
Downstream Margin : 9db (κάποιες στιγμές και 6db)
Upstream Margin: 9db

παρατηρώ λοιπόν στο DSL status να συγχρονίζει η γραμμή στα :

Downstream Rate: 10350 Kbps
Upstream Rate: 788 Kbps

Με την πάροδο λοιπόν 2 - 3 ωρών χρησημοποιώντας τη γραμμή και για download και για πλοήγηση, ΧΩΡΙΣ να κάνω κάποιο reset στο router, ξαφνικά το status της DSL είναι :

Downstream Rate: 7150 Kbps
Upstream Rate: 748 Kbps

Αυτό το παρατηρώ συνήθως μεσημεριανές ώρες (περίπου 1:00 με 3.:30) και τις βραδυνές ώρες (περίπου 02:00-03:00) επανέρχετε πάλι κοντά στα 10mbps.

Θέλω να ρωτήσω , εάν αντιμετοπίζει κ κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό και άν υπάρχει κάποια λύση , όπως κ επίσης αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μόνος μου σε ότι αφορά την δική μου καλωδίωση.

Να τονίσω οτι είμαι σε μία απο τις παλαιότερες πολυκατοικίες στο Γαλάτσι.

Ευχαριστώ ;)

kostas_midian7
29-09-08, 22:32
κανείς ρε παιδιά? :(

herbal
30-09-08, 13:51
Δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα.

ultraxmode
30-09-08, 13:53
Έχει... αποσυνδέσεις.. καλά θα κάνεις να βάλεις τον router κατευθείαν χωρίς splitter στην πρώτη πρίζα τηλεφώνου του ΟΤΕ και να βγάλεις τα τηλέφωνα απο τις υπόλοιπες πρίζες.. και πές μας πάλι στατιστικά.. ;)

stjim63
01-10-08, 20:18
Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος μίας 24mbps (Ο Θεός να την κάνει...) CONN-Χ στην περιοχή του Γαλατσίου. Δουλεύω με ενα LINKSYS WAG200
Downstream Line Attenuation : 32db
Upstream Line Attenuation : 7.5db
Downstream Margin : 9db (κάποιες στιγμές και 6db)
Upstream Margin: 9db

παρατηρώ λοιπόν στο DSL status να συγχρονίζει η γραμμή στα :

Downstream Rate: 10350 Kbps
Upstream Rate: 788 Kbps

Με την πάροδο λοιπόν 2 - 3 ωρών χρησημοποιώντας τη γραμμή και για download και για πλοήγηση, ΧΩΡΙΣ να κάνω κάποιο reset στο router, ξαφνικά το status της DSL είναι :

Downstream Rate: 7150 Kbps
Upstream Rate: 748 Kbps

Αυτό το παρατηρώ συνήθως μεσημεριανές ώρες (περίπου 1:00 με 3.:30) και τις βραδυνές ώρες (περίπου 02:00-03:00) επανέρχετε πάλι κοντά στα 10mbps.

Θέλω να ρωτήσω , εάν αντιμετοπίζει κ κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό και άν υπάρχει κάποια λύση , όπως κ επίσης αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μόνος μου σε ότι αφορά την δική μου καλωδίωση.

Να τονίσω οτι είμαι σε μία απο τις παλαιότερες πολυκατοικίες στο Γαλάτσι.

Ευχαριστώ ;)

Άνάμεσα Αγ.Ειρήνη και Τράλλεων έχω παρόμοιο πρόβλημα (και συνακροάσεις στο τηλ.) με κατεβάσανε σε 8Μb και μου έχουν πεί ότι υπάρχει καλωδιακό πρόβλημα στην περιοχή και περιμένω να αποκατασταθεί. Δεν ξέρω αν είσαι ίδια περιοχή αλλά δήλωσε βλάβη στο 121.

kostas_midian7
02-10-08, 17:15
Άνάμεσα Αγ.Ειρήνη και Τράλλεων έχω παρόμοιο πρόβλημα (και συνακροάσεις στο τηλ.) με κατεβάσανε σε 8Μb και μου έχουν πεί ότι υπάρχει καλωδιακό πρόβλημα στην περιοχή και περιμένω να αποκατασταθεί. Δεν ξέρω αν είσαι ίδια περιοχή αλλά δήλωσε βλάβη στο 121.

Δεν εχω προς το παρόν προβλήματα σαν το δικό σου.'Εχω δηλώσει βλάβη στο 121 εδώ κ 7 μέρες περίπου αλλά ακόμα , ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Με τις γνώσεις που έχω καταλήγω στο οτι λόγω υψηλού attenuation γίνετε ότι γίνετε.Αν είμαι λάθος κάθε βοήθεια δεκτή :)

[Insomniac]
02-10-08, 17:21
Το ότι αλλάζει το rate σημαίνει ότι έχεις αποσυνδέσεις χωρίς να το καταλάβεις.

Επίσης τόσο μεγάλη διαφορά στην εξασθένιση μεταξύ upstream (8db) και downstream (32db), δείχνει πιθανότατα καλωδιακό πρόβλημα, είτε στη δική σου μεριά είτε όχι.

VirusSnake
02-10-08, 17:22
απομόνωσε όλες τις πρίζες και κράτα μόνο την κεντρική αυτό μπορεί να σου πάει το att κάτω από 20

stjim63
03-10-08, 05:01
Αυτά είναι τα δικά μου (που υποτίθεται ότι είναι καλά) αλλά έχω πρόβλημα

Operation Data.............Noise Margin.............Attenuation
Upstream.......................23 dB......................16 dB
Downstream....................6 dB.......................19 dB

kostas_midian7
03-10-08, 21:24
προβλμημα???????????????

δλδ???? που συγχρονιζεις????

stjim63
04-10-08, 07:58
προβλμημα???????????????

δλδ???? που συγχρονιζεις????

τα 24 μου τα ρίξαν στο 8 γιατί λέει δεν σηκώνει η γραμμή μου
και στα 8 εξακολουθω και έχω αποσυνδέσεις
συνήθως συγχρονίζω στα 5 (όταν συγχρονίζω)
βασικά περιμένω να φτιάξουν την βλάβη στην γραμμή (συνακροάσεις) και μετά θα δω τι θα γινει

stjim63
05-10-08, 09:16
Αυτό πάλι σήμερα τι σας λέει?


http://www.photo2box.com/images/ybhby9yekn80dh49rei_thumb.jpg (http://www.photo2box.com/viewer.php?file=ybhby9yekn80dh49rei.jpg)

stjim63
09-10-08, 19:20
Θεωρητικά από σήμερα είμαι ΟΚ (μέχρι την πρώτη βροχή). Ηρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και όντως βεβαιώθηκε ότι η γραμμή μου ήταν χάλια και άλλαξε ζευγάρια. Το κακό είναι (απ' ότι μου είπε) ότι στην περιοχή τα εναπομείναντα ελεύθερα ζευγάρια είναι ελάχιστα (2) και αυτά σε κακή κατάσταση. Μετά που τέλειωσε και δοκιμάσαμε για 24αρα τζίφος δεν σήκωνε η γραμμή που μου έβαλε. Το μόνο που περιμένω πλέον, πιστεύω ότι είναι να αποφασίσει ο ΟΤΕ να αρχίσει να περνάει καινούργιο καλωδιακό δίκτυο στις περιοχές που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα, γιατί με τα μπαλώματα δυστυχώς το "γρήγορο" Internet θα είναι απλώς λόγια.

kostas_midian7
13-10-08, 20:17
το γρήγορο internet τελικά αδερφέ στην Ελλάδα το έχουν μόνο οι τυχεροί (εννοώ όσοι έχουν την τύχη να είναι κοντά σε DSLAM.. για να μην παρεκσηγηθώ :) )

λοιπόν,
εγώ απομόνωσα το router στην κεντρική μπρίζα βάζοντας το μόνο του κ βγάζοντας και το άλλο τηλέφωνο που είχα doublex.
δεν άλλαξε τίποτα, μόνο στιγμιαία το attenuation απο 32db έπεσε στα 30db , αλλά αμέσως στα επόμενα λεπτά ανέβηκε πάλι.
Απο τον ΟΤΕ όσο εχουν πάρει εσένα για το προβλημά μου, άλλο τόσο πήραν και μένα.
Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.

hel
15-10-08, 00:49
το γρήγορο internet τελικά αδερφέ στην Ελλάδα το έχουν μόνο οι τυχεροί (εννοώ όσοι έχουν την τύχη να είναι κοντά σε DSLAM.. για να μην παρεκσηγηθώ :) )

λοιπόν,
εγώ απομόνωσα το router στην κεντρική μπρίζα βάζοντας το μόνο του κ βγάζοντας και το άλλο τηλέφωνο που είχα doublex.
δεν άλλαξε τίποτα, μόνο στιγμιαία το attenuation απο 32db έπεσε στα 30db , αλλά αμέσως στα επόμενα λεπτά ανέβηκε πάλι.
Απο τον ΟΤΕ όσο εχουν πάρει εσένα για το προβλημά μου, άλλο τόσο πήραν και μένα.
Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.

Θα ψάξω να βρω ένα μήνυμα για προβληματικά ΚΑΦΑΟ στο Γαλάτσι, που είχε γράψει ένας φίλος από Forthnet , για να δω αν είναι στην περιοχή σου.
Πάντως στη Νάξου (στην αρχή της Τραλλέων απέναντι) ένας φίλος έχει 14 Mbit με 30 att , με 2play βέβαια.

kostas_midian7
16-10-08, 21:23
Θα ψάξω να βρω ένα μήνυμα για προβληματικά ΚΑΦΑΟ στο Γαλάτσι, που είχε γράψει ένας φίλος από Forthnet , για να δω αν είναι στην περιοχή σου.
Πάντως στη Νάξου (στην αρχή της Τραλλέων απέναντι) ένας φίλος έχει 14 Mbit με 30 att , με 2play βέβαια.




Αδερφέ να σαι καλά. Να σε ενημερώσω μόνο ότι είμαι στην αγ.Γλυκερίας οπότε λογικά είμαι σε άλλο DSLAM.

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ;)

[DSL]MANOS
17-10-08, 10:43
Τα DSLAM στην Τραλλέων δεν είναι??? Εγώ είμαι κοντά στην Πρωτοπαπαδάκη και πιάνω 13-14Mbit με Forthnet όμως.

kostas_midian7
31-10-08, 19:36
ΛΟΙΠΟΝ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΤΗΝ ΤΡΑΛΛΕΩΝ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ Κ ΜΕΝΑ! ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΒΛΑΒΗ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ Κ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ 3 ΜΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ 24ΡΑ ΣΥΝΔΕΣΗ Κ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΥΠΟΒΑΘΜΗΣΗ ΣΕ 8!!!!!!

ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ

hel
02-11-08, 21:22
Αδερφέ να σαι καλά. Να σε ενημερώσω μόνο ότι είμαι στην αγ.Γλυκερίας οπότε λογικά είμαι σε άλλο DSLAM.

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ;)

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=215551

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ΛΟΙΠΟΝ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΤΗΝ ΤΡΑΛΛΕΩΝ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ Κ ΜΕΝΑ! ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΒΛΑΒΗ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ Κ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ 3 ΜΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ 24ΡΑ ΣΥΝΔΕΣΗ Κ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΥΠΟΒΑΘΜΗΣΗ ΣΕ 8!!!!!!

ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ

Είναι αρκετά ζεύγη χαλκού σε κακή κατάσταση στην περιοχή σας. Διάβασε το πρώτο ποστ από το λινκ που δίνω παραπάνω.

kostas_midian7
03-11-08, 19:18
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=215551

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Είναι αρκετά ζεύγη χαλκού σε κακή κατάσταση στην περιοχή σας. Διάβασε το πρώτο ποστ από το λινκ που δίνω παραπάνω.

TO KΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ ΑΠΟ 24 ΣΕ 8!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΛΙΑ ΖΕΥΓΗ ????? ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΣ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΑΛΛΑ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ! ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΑDSL2+ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ Η ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΗΝ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!

hel
04-11-08, 11:18
Aν μαζευτείτε αρκετά άτομα και παραπονεθείτε στον προιστάμενο του ΟΤΕ στο κέντρο σας, τότε ίσως γίνει κάτι.
Τόσα χρόνια το πληρώνουμε το παλιοδίκτυο.

kostas_midian7
14-11-08, 18:13
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ????????
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!
Ο ΚΑΘΕ ΠΑΡΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ , ΠΙΣΤΕΥΩ, ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ!!!
ΤΟ ΝΑ "ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ" ΠΟΛΛΟΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ!

Vladimiros
14-11-08, 21:28
Δεν είναι θέμα κακού ή παλαιού χαλκού και καλωδίων .
Κάποια έργα έκαναν εργολάβοι τον περασμένο Ιούλιο (μάλλον αέριο .. ουδείς γνωρίζει με σιγουριά ) και έκτοτε τσακίστηκαν όλες οι συνδέσεις και το δίκτυο .
Φυσικά και τώρα σφυρίζουν αδιάφορα και λένε σε όλους , είτε ότι μπούκωσε το dslam (άσχετο με το που κλειδώνει ο καθένας ή με τους αποσυντονισμούς) , είτε ότι έχετε παλιά καλώδια, δεν σηκώνει η γραμμή σας κλπ . Αυτά τα λένε και σε άτομα που πριν τα έργα και τα σκαψίματα δεν είχαν κανένα πρόβλημα .
Προτείνουν υποβάθμιση στα 8 (για να τους ξεφορτωθούν) ακόμα και σε άτομα που ήταν κάτω από τα 500 μέτρα απόσταση από το dslam και που κλείδωναν στα 21 πριν τα έργα .
Για Γερμανούς ακούσαμε , αλλά Γερμανούς δεν είδαμε , δυστυχώς τα πάντα στον ΟΤΕ έχουν μείνει όπως ήταν στο τεχνικό κομμάτι πλην ολίγων εξαιρέσεων και η κοροιδία πάει σύννεφο.
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία βεβαίως , αλλά στο τέλος πεθαίνει και αυτή , ειδικά στην ελλάδα.

hel
15-11-08, 11:25
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ????????
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!
Ο ΚΑΘΕ ΠΑΡΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ , ΠΙΣΤΕΥΩ, ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ!!!
ΤΟ ΝΑ "ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ" ΠΟΛΛΟΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ!

Καλά ντε μην φωνάζεις με τα κεφαλαία:)
Ο ΟΤΕ θα σας δώσει σημασία αν οργανωθείτε, όπως κάναμε στη Forthnet για προβλήματα που έχουμε με το εξωτερικό, όπως είχε γίνει παλαιότερα στον ΟΤΕ για το TS και τα μπουκωμένα dslam.
Αλλιώς θα είχε ήδη κάνει τις απαραίτητες εργασίες αποκατάστασης του δικτύου.

kostas_midian7
15-11-08, 12:09
Καλά ντε μην φωνάζεις με τα κεφαλαία:)
Ο ΟΤΕ θα σας δώσει σημασία αν οργανωθείτε, όπως κάναμε στη Forthnet για προβλήματα που έχουμε με το εξωτερικό, όπως είχε γίνει παλαιότερα στον ΟΤΕ για το TS και τα μπουκωμένα dslam.
Αλλιώς θα είχε ήδη κάνει τις απαραίτητες εργασίες αποκατάστασης του δικτύου.

γραφω κεφαλαια γιατι βαριεμαι να βαζω τονους:p:p:p:p

δεν εχω λογο να φωναζω μη σκας :) :)

stjim63
16-11-08, 15:24
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=215551

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Είναι αρκετά ζεύγη χαλκού σε κακή κατάσταση στην περιοχή σας. Διάβασε το πρώτο ποστ από το λινκ που δίνω παραπάνω.

Αυτά είναι δικά μου. Αν θέλετε λοιπόν και την συνέχεια της ιστορίας σας την γράφω:
Αφού έφυγα λοιπόν από την forthnet και μπήκα στν ΟΤΕ διαπίστωσα την υπαρξη των ιδιων προβλημάτων. Αφού έδωσα 3-4 καθημερινά συνεχμενες φορές βλάβη και έβαλα τις φωνές, τελικά ξαφνικά ανακάλυψαν την βλάβη στα υπόγεια καλώδια και μου την εφτιαξαν. Ταλαιπωρήθηκα περίπου ένα μηνα αλλά από τοτε εχω σταθερή ταχύτητα και τα χαρακτηριστικά μου είναι μόνιμα αυτά:
http://www.imageshack.gr/files/5ckz6dkm9eiz0oq4qj54.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=5ckz6dkm9eiz0oq4qj54.jpg)

Αν είχα μείνει στην forthnet ακόμα θα μου λέγανε τις ιστορίες που μου λέγανε οτι η γραμμή ειναι οκ και όλα τα λοιπά.

Το αποκορύφωμα έρχεται τώρα η κ@λ@εταιρία και μου ζητάει και τα χρήματα για την διακοπή.
χαχαχαχαχαχαχα έχουν πολύ γέλιο οι άθλιοι.
Θα πάρει μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ πρώτον γιατί διέκοψε και παραχώρησε την γραμμή μου νωρίτερα απο την ημερομηνία που τους είχα ζητήσει εγγράφως να γίνει η διακοπή και τους είχα πληρώσει μεχρι τοτε (εννοείται οτι υπάρχει η ανάλογη αλληλογραφία και αποδείξεις αποστολής της εκ μέρους μου).
Δεύτερον έχω κρατήσει όλη την αλληλογραφία τους (mail) με τα οποία μου λεγαν οτι η γραμμη μου είναι οκ και δεν έχω πρόβλημα και οτι αν δεν τους στείλω την φόρμα διακοπής δεν πρόκειται να μου διακόψουν την σύνδεση (την οποία φόρμα δεν έστειλα ποτέ διότι αρνήθηκα να την συμπληρώσω με την μορφή που έχει).
Τρίτον έχω φυλλάξει καθημερινές εικόνες από τον υπολογιστή μου με εμφανείς τις παρεχόμενες υπηρεσίες τους και τις ενδείξεις του router
και τελευταίο και καλύτερο ζήτησα από τον ΟΤΕ πλήρη αναφορα της βλάβης μου και τελική ημερομηνία αποκατάστασης (αυτού που ισχυρίζονταν οι κυριοι ότι δεν είχε πρόβλημα)

Αυτή φίλοι μου είναι η σοβαρή εταιρία forthnet. Μου διέκοψε την σύνδεση 2 μέρες νωριτερα του γραπτού αιτήματός μου (προφανώς για να αποκομίσει πονηρά το τέλος αποσύνδεσης - γιαυτό ίσως και στην φόρμα διακοπής που αποστέλλουν δεν έχει πουθενα επιθυμητή ημερομηνία διακοπής).

hel
17-11-08, 10:24
Το πρόβλημά σου ήταν οι συνακροάσεις και οι αποσυνδέσεις;
Πως σου διέκοψαν την αίτηση νωρίτερα από το αίτημά σου; Τους είχες γράψει να σου κάνουν διακοπή την τάδε ημερομηνία και το έκαναν νωρίτερα δηλαδή;

Ingenius
17-11-08, 18:18
Αδερφέ να σαι καλά. Να σε ενημερώσω μόνο ότι είμαι στην αγ.Γλυκερίας οπότε λογικά είμαι σε άλλο DSLAM.

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ;)

Μπααα. Τραλλέων 90 είσαι κι εσύ... :p

kostas_midian7
18-11-08, 22:42
Μπααα. Τραλλέων 90 είσαι κι εσύ... :p

na sou pw.

Milisa me enan tipo o opoios me pire mesa stin proigoumeni vdomada na mou "plasarei" to CONN-X TV.

Fisika den endiafer8ika , gia dikous mou panta logous! :)

Pianontas loipon tin kouventa peri piotitas tis grammis k sizitontas giati exw tous aposigxronismous pou exw, mou leei se kapoia stigmi xtipontas to sta8ero mou noumero ston ipologisti, oti eimai sta 1900 metra apo to DSLAM!!

an twra pisteveis oti einai i apostasi toso apo Ag. glikerias stin tralewn....

sexrazat
18-11-08, 22:58
na sou pw.

Milisa me enan tipo o opoios me pire mesa stin proigoumeni vdomada na mou "plasarei" to CONN-X TV.

Fisika den endiafer8ika , gia dikous mou panta logous! :)

Pianontas loipon tin kouventa peri piotitas tis grammis k sizitontas giati exw tous aposigxronismous pou exw, mou leei se kapoia stigmi xtipontas to sta8ero mou noumero ston ipologisti, oti eimai sta 1900 metra apo to DSLAM!!

an twra pisteveis oti einai i apostasi toso apo Ag. glikerias stin tralewn....

Μάθε από το 134 που ανήκεις αρχικά. Γιατί μπορεί να είσαι Αλυσίδα κάτω στην Πατησίων και όχι Τραλέων

stjim63
26-11-08, 17:40
Το πρόβλημά σου ήταν οι συνακροάσεις και οι αποσυνδέσεις;
Πως σου διέκοψαν την αίτηση νωρίτερα από το αίτημά σου; Τους είχες γράψει να σου κάνουν διακοπή την τάδε ημερομηνία και το έκαναν νωρίτερα δηλαδή;

Ναι φιλε μου

@ ADSLgr.com All rights reserved.