PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση για αναβάθμιση ταχύτητας σύνδεσης



yaza
27-09-08, 15:11
Καλησπέρα. `Εκανα στην hol μια αίτηση για αναβάθμιση της ταχύτητας σύνδεσης στις 09/09/2008. Τηλεφωνικά μου είπαν ότι μετά από πέντε ημέρες θα έχει επιτευχθεί. Μέχρι σήμερα δεν έχουν καταφέρει τίποτα. Μετά από υπόδειξη της τεχνικής τους υποστήριξης, άρχισα να στέλνω fax στο αρμόδιο τμήμα της εταιρείας. Απάντηση δεν έλαβα. `Εχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; Αν ναι, πόσες ημέρες-μήνες, περίμενε;

maxorfo
27-09-08, 15:53
Δεν είναι σπάνιο να περιμένεις ακόμα κι ένα μήνα. Με τη HOL ποτέ δεν ξέρεις ακριβώς το χρόνο που θα πάρει.
Στη δική μου περίπτωση από 4 στο έως 24 είχε πάρει κάτι περισσότερο από μήνα.

:welcome:

vlastos
27-09-08, 16:31
Το "ήμουνα νιός και γέρασα", το ξέρεις; Ταιριάζει γάντι σε αυτή την εταιρεία.

yaza
27-09-08, 16:53
`Ενα μήνα και κάτι ε; Ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. Σε περίπου δυο εβδομάδες πλησιάζω το χρονοδιάγραμμά τους. Τελικά μάλλον θα υιοθετήσω την άποψη των εργοδοτών. Για τις προσφερόμενες υπηρεσίες δεν φταίνε οι εταιρείες, αλλά η αδιαφορία και η ανικανότητα των υπαλλήλων. Αλλά και τους υπαλλήλους ποιός τους διαλέγει;

aa144
27-09-08, 19:42
Αυτό προϋποθέτει μετάβαση στο ιδιόκτητο σε Shared LLU; Αν ναι, θα πάρει πολύ καιρό, εμπλέκεται και ο ΟΤΕ στα καλωδιακά θέματα, το χρονικό διάστημα εξαρτάται και από την περιοχή που βρίσκεσαι.

yaza
27-09-08, 20:02
Ρώτησα την hol αν υπάρχει περίπτωση εμπλοκής του ΟΤΕ, και μου απάντησαν όχι. Επειδή δεν τους εμπιστεύομαι ρώτησα και τον ΟΤΕ. Την ίδια απάντηση μου έδωσαν. Το πρόβλημα είναι με Την hol. Οι υπάλληλοί της έχουν τη νοοτροπία και τις γνώσεις που είχαν και οι υπάλληλοι του ΟΤΕ το 1960.

aa144
27-09-08, 20:05
Αν είσαι σε ADSL2+ πόρτα σε Shared LLU ήδη, δεν εμπλέκεται ο ΟΤΕ. Αν είσαι σε ΑΡΥΣ τότε φυσικά εμπλέκεται ο ΟΤΕ. Αν τυχόν είσαι σε Shared LLU αλλά σε πόρτα π.χ. ADSL2 τότε δυστυχώς και πάλι εμπλέκεται ο ΟΤΕ για να αλλάξεις πόρτα.

Γνωρίζεις σε τι καθεστώς σύνδεσης και με τι πρωτόκολο μετάδοσης είσαι τώρα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.