PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρελό lag με Tellas εδώ και 1 εβδομάδα



Davout
28-09-08, 14:41
Δεν ξέρω αν έχουν άλλοι αντίστοιχα προβλήματα τελευταία, αλλά το lag είναι ανυπόφορο. Ειδικά σε online παιχνίδια (βλέπε World in Conflict) όλα πάνε σπαστά, ενώ στο Teamspeak συνεχώς ακούω τους άλλους με διακοπές. Ένας φίλος με Tellas στη Δάφνη τα ίδια. Τι ADSL1, τι ADSL2+ τι αλλαγές στο router ή στα γραφικά (στην αρχή νόμιζα πως είχα πειράξει τίποτα στα drivers την κάρτας γραφικών), χάλια μαύρα. Σε σας πάει καλά;

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά για Forthnet τελευταία. Γιατί; Διότι 1 χρόνο τώρα είτε το ένα θα ναι στραβό ή το άλλο, σπανιότατα όλα καλά. Στο forum της Forthnet αφενός δε βλέπω τόσα προβλήματα, που σίγουραν υπάρχουν, αφετέρου τουλάχιστον θα συγχρονίζω στο maximum μου και όχι στα 8 Mbps με τους ερασιτεχνισμούς τους.

foutzena
28-09-08, 14:50
Δεν έχω δοκιμάσει σε game αλλά την τελευταία εβδομάδα δεν μπορώ να πιάσω πάνω από 100 σε download ούτε με τόρρεντ ενώ το upload μου είναι σταθερά στα 80-95 είμαι στο BR03 ενώ δυσκολεύομαι να δω βίντεο σε youtube η streaming tv

Davout
28-09-08, 17:52
Σε ταχύτητα download πίανω και 800 στο Rapidshare (πολλαπλά αρχεία), στα παιχνίδια μου κάνει τη ζωή δύσκολη.

Lagman
29-09-08, 16:04
Συνδρομητές ΟΤΕ και FORTHnet στο dslam ΔΑΦΝΗΣ έχουν πρόβλημα τώρα δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ... στην forthnet όντως έχουμε σοβαρό πρόβλημα με τα Ping τον τελευταίο μήνα... και μάλιστα παρατηρήθηκε οτι με λίγα connection προς rapidshare πιάνουμε 30 - 40kb/sec ...

ο Σεπτέμβριος όπως κάθε χρόνο είναι γνωστός μήνας με προβλήματα...

foutzena
29-09-08, 22:23
Δεν ζητάω πολλά 600 σταθερά και αξιόπιστα

DiM
30-09-08, 10:35
Aσε συναγωνιστή davout όπως τα λέει ο λάγκμαν είναι. Εγώ μονο μια επιφύλαξη βαστάω μπας και για το RS δεν φτάει μονο η forthnet αλλα ευθύνεται και αυτό.

Για την Forthnet είναι κλασική περίοδος προβλημάτων ο Σεπτέμβριος, τoν γιορτάζουνε ανελλιπώς τα τελευταία χρονια :lol:

Βεβαια σε σχέση με τελλας που έχει προβλήματα όλο τον τελευταίο χρόνο + την φουστια με τον συγχρονισμό που κάνει eh νομίζω θα είναι καλύτερα όπου αλλου πας :oneup:

Ρίξε κανένα βλέφαρο στα forum των άλλων παροχών να δεις μπας και παίζει κάτι με την περιοχή σου πάντως.

Lagman
30-09-08, 10:58
και ο ΟΤΕ έχει πρόβλημα αυτό το διάστημα ... Μπουκωμένα DSLAM κέντρα του ΟΤΕ 2008: Η επιστροφή

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=234754

φαίνεται ο ΟΤΕ απέκτησε αρκετούς πελάτες τελευταία ...

DiM
30-09-08, 11:08
ΟΤΕ είναι τοπικά κάποια προβλήματα σε κάποια DSLAM, όχι γενικευμένα όπως forthnet και τελλας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.